Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

PříspěvekNapsal: 10.05.2019 13:11
od gannicus
Ahoj,

zajímá mě rozpadlický názor na revolut. Používá někdo? Vidíte v tom nějaká rizika ať už z pohledu země původu (GB), nebo snahy o likvidaci hotovosti či neustále silnější fízlování?

Mě to přijde podobné jako u bezhotovostního placení. Zkrátka u běžných plateb se není moc bát - až se zavede systém sociálního kreditu, těžko někdo zakáže kupovat rohlíky, obědy nebo hajzlpapír. Na choulostivější věci je samozřejmě vhodnější hotovost. Takže v tomto kontextu se toho příliš nebojím. Můj cíl není používat revolut namísto české platební karty, ale ušetřit na zahraniční dovolené za výpalné na převodech.

Popis služby třeba zde: https://hoopoo.cz/revolut/

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

PříspěvekNapsal: 10.05.2019 13:25
od Haluziak
Teď jsem ho týden používal v Turecku. Holt lepší kurz, než dostaneš na klasické platební kartě (a to se TRY bere jako nestabilní měna a účtují si tuším o 0,5% víc než je kurz). Ale stejně se nakonec vyplatilo víc vyměnit EURa ve směnárně v Istanbulu (tedy pokud máš dobrý zdroj na EURa).

Výhodou je absolutní nemožnost přečerpání, prostě co je na kartě to můžeš použít, takže jsem si vždy plus mínus sečetl nákup a podle toho jsem tam nahrál prachy z běžného účtu a utratil tak aby na REVOLUT kartě zůstalo cca 200Kč.

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

PříspěvekNapsal: 10.05.2019 13:30
od pracintl
Ahoj,

já to začal používat na platby na internetu. Normální platební kartu bych do prohlížeče nikdy nezadal (to je moje paranoia). Revolut mi na to vyhovuje (až na povinnou identifikaci - kopie OP) - je to předplacená karta, kterou můžu ještě velmi snadno zablokovat, již z principu nemůže jít do mínusu. Peněz tam držím jen málo.

Re: Revolut - měnové převody za mezibankovní kurzy

PříspěvekNapsal: 11.05.2019 13:26
od Ludo
Pouzivam v podstate nonstop na bezne platby a vybery z bankomatu. 200 EUR zdarma bankomatove vybery mesacne, velmi vyhodne kurzy, fyzicke aj virtualne karty, ktore mozne jednoducho blokovat atd. Paci sa mi ich vychytavka Revolut Vault.

Nedrzal by som tam ale vacsi obnos kedze nemaju web rozhranie a v pripade odcudzenia telefonu s penazenkou nastavaju problemy. Vtedy je blokacia narocnejsia kedze treba riesit telefonicku podporu a za tu dobu si viem predstavit vybielenie toho uctu bez problemov.

Inak by som ich ale nebral ako nejaku spasitelsku firmu ktora zatoci s klasickymi bankami. Za oponou to trpi podobnymi problemami - vyuzivanie ludi, nenazranost, ...