Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvekod K4cer » 10.08.2017 8:40

Drobná poznámka k baterkám do baterky: já mám malou silnou (mno, asi 400lm, ale mě to stačí) kapesní svítilnu, a jsem s ní velice spokojen - ale: protože je silná a krmena jen 4 AAAčky, tak vydrží jen velmi krátce (podle výrobce asi tři hodiny, mě cca týden občasnýho posvícení někam). Na nošení v kapse (tuhle baterku nosím furt jako EDC) je velikost podstatná a protože s ní svítím jen občas a chvilku, tak malá kapacita ničemu moc nevadí.

Předpokládám že v případě výpadku proudu, nebo zhoršené bezpečnostní situace, potřeba svítit při patrolování vzroste řádově, a v malý baterce budeš měnit baterky nejmíň jednou denně, což je blbost přece. Jako pátrací baterku na chatu bych asi hledal něco jinýho, s vyšší výdrží na úkor váhy a velikosti, protože tam na tom tak nezáleží. Já tedy chatu nemám, ale patrolovací baterku mám, a je to velký policejní LedLenser P17 (na tři buřty, vydrží prej přes 200 hodin, mám ji dva nebo tři roky a ještě sem baterky neměnil). Tahle baterka se běžně nenosí, visí u dveří v bezpečnostním opasku (viz některý jiný vlákno, někde jsem ho tady popisoval) a bere se jen v případě že pozoruju venku něco podezřelýho. Na hlídání kolem objektu velká baterka nevadí (protože se nosí na opasku a většinou se s ní nevykonává běžná denní činnost) a má ještě tu výhodu, že s ní múžeš někoho utlouct pokud ho nechceš přímo zastřelit.

K tomu nošení drobná vychytávka: nosím furt totu malou, protože je silná a svítit dlouze běžně nepotřebuju. Ale na všech kalhotách který nosím mám na opasku navlečenou nylonovou šlupku (která když je prázdná tak se splaskne a nezavazí) do který můžu kdykoli nacpat buď velkou P17 z domu, nebo "autovou" menší P14, a mít tak plnohodnotní baterku aniž bych ji musel furt nosit v ruce.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod DeadMan » 10.08.2017 12:10

Tahle má dva režimy a každý jde samostatně naprogramovat (pak ještě stroboskop a SOS + stmívání = tím si nastavíš intenzitu).

Já to mám tak, že první je max. a druhý min.

Těch 1095lm vydrží po dobu 95min, ale to minimum je několik hodin (už nevím přesně kolik, protože přiložený letáček jsem vyhodil), takže ten litr si tam hodíš v okamžiku, kdy ho potřebuješ (dosvit přes 500m) a pak zase přepneš na menší výkon.

Naopak kompaktnost vidím jako výhodu a opravdu bych se nechtěl tahat s 6x D MagLite ani kolem chaty (na mlácení mám teleskop).

Pro svícení, když nastane výpadek proudu, mám lucerny na různé zdroje (petrolej, svíčka, 3x D) viz. patřičné vlákno, které vydrží několik dní!

Tahle je vyloženě spotting nikoli rescue (nevím jak to napsat česky).

No a možná nakonec usoudím, že budu potřebovat ještě i tu mrchu na 4x 18650 :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod K4cer » 10.08.2017 23:17

Já anglicky tolik rozumím :)

Jasně, každýmu může vyhovovat něco jinýho a pokud to tobě funguje, tak já ti nic necpu; popsal jsem jak to funguje mě a možná si z toho nějaký začínající rozpadlík něco vodnese, v nejhorším poznatek že kačer je vůl.

Jen stran toho teleskopu (mám a nenosím, nanejvejš tam kam nechci/nemůžu s pistolí), v jedný ruce máš pistoli, ve druhý baterku, ve třetí teleskop, jedna nám zůstala.. tady mi něco nesedí.

Petroleje mám kanystr a v nejhorším budu svítit naftou, ale petrolejkou si mezi auta neposvítíš, takže je nutno mít i uspokojivou zásobu baterek.
K4cer
VIP

Příspěvekod DeadMan » 11.08.2017 8:18

Je to tu OT, ale buď mám v ruce teleskop nebo pistoli, no ňi? :)
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod K4cer » 12.08.2017 10:37

Z vedlejšího vlákna, naco je vlastně EDC baterka:

Běžně potřebuju posvítit do nádrže klik je v ní voprafdu nafty, do zářezu točny esli mám zaháčkanej návěs, do motoru bagru votkud mi vlastně kape volej, zespodu automobilu (jakýhokolif) kde něco teče/klepe/vrže nebo do který psí jde tenhle kablík, pod stolek nebo sedačku gde mi něco upadlo (a při ostrém světle zboku je hezky vidět), večer po dvoře esli sem pod něčím nezapomenul vercajk, cestou večer dyš šustí asi ježek v křoví, občas do libovolný díry do čehokoli protože sem zvědavej jak vopice, a tak.

Deadman: mě se nelíbí to pak v rychlosti přendávat, takže baterku v levý a pistolet f pravý (ne nutně namířenej, ale ruku na pistoli na opasku, podle situace). Teleskop/pistole mám buď/anebo (viz výše), páč bych byl vověšenej jak jólka.
K4cer
VIP

Předchozí

Zpět na Palivo, zdroje energie, světlo a teplo