Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvekod K4cer » 10.08.2017 8:40

Drobná poznámka k baterkám do baterky: já mám malou silnou (mno, asi 400lm, ale mě to stačí) kapesní svítilnu, a jsem s ní velice spokojen - ale: protože je silná a krmena jen 4 AAAčky, tak vydrží jen velmi krátce (podle výrobce asi tři hodiny, mě cca týden občasnýho posvícení někam). Na nošení v kapse (tuhle baterku nosím furt jako EDC) je velikost podstatná a protože s ní svítím jen občas a chvilku, tak malá kapacita ničemu moc nevadí.

Předpokládám že v případě výpadku proudu, nebo zhoršené bezpečnostní situace, potřeba svítit při patrolování vzroste řádově, a v malý baterce budeš měnit baterky nejmíň jednou denně, což je blbost přece. Jako pátrací baterku na chatu bych asi hledal něco jinýho, s vyšší výdrží na úkor váhy a velikosti, protože tam na tom tak nezáleží. Já tedy chatu nemám, ale patrolovací baterku mám, a je to velký policejní LedLenser P17 (na tři buřty, vydrží prej přes 200 hodin, mám ji dva nebo tři roky a ještě sem baterky neměnil). Tahle baterka se běžně nenosí, visí u dveří v bezpečnostním opasku (viz některý jiný vlákno, někde jsem ho tady popisoval) a bere se jen v případě že pozoruju venku něco podezřelýho. Na hlídání kolem objektu velká baterka nevadí (protože se nosí na opasku a většinou se s ní nevykonává běžná denní činnost) a má ještě tu výhodu, že s ní múžeš někoho utlouct pokud ho nechceš přímo zastřelit.

K tomu nošení drobná vychytávka: nosím furt totu malou, protože je silná a svítit dlouze běžně nepotřebuju. Ale na všech kalhotách který nosím mám na opasku navlečenou nylonovou šlupku (která když je prázdná tak se splaskne a nezavazí) do který můžu kdykoli nacpat buď velkou P17 z domu, nebo "autovou" menší P14, a mít tak plnohodnotní baterku aniž bych ji musel furt nosit v ruce.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod DeadMan » 10.08.2017 12:10

Tahle má dva režimy a každý jde samostatně naprogramovat (pak ještě stroboskop a SOS + stmívání = tím si nastavíš intenzitu).

Já to mám tak, že první je max. a druhý min.

Těch 1095lm vydrží po dobu 95min, ale to minimum je několik hodin (už nevím přesně kolik, protože přiložený letáček jsem vyhodil), takže ten litr si tam hodíš v okamžiku, kdy ho potřebuješ (dosvit přes 500m) a pak zase přepneš na menší výkon.

Naopak kompaktnost vidím jako výhodu a opravdu bych se nechtěl tahat s 6x D MagLite ani kolem chaty (na mlácení mám teleskop).

Pro svícení, když nastane výpadek proudu, mám lucerny na různé zdroje (petrolej, svíčka, 3x D) viz. patřičné vlákno, které vydrží několik dní!

Tahle je vyloženě spotting nikoli rescue (nevím jak to napsat česky).

No a možná nakonec usoudím, že budu potřebovat ještě i tu mrchu na 4x 18650 :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod K4cer » 10.08.2017 23:17

Já anglicky tolik rozumím :)

Jasně, každýmu může vyhovovat něco jinýho a pokud to tobě funguje, tak já ti nic necpu; popsal jsem jak to funguje mě a možná si z toho nějaký začínající rozpadlík něco vodnese, v nejhorším poznatek že kačer je vůl.

Jen stran toho teleskopu (mám a nenosím, nanejvejš tam kam nechci/nemůžu s pistolí), v jedný ruce máš pistoli, ve druhý baterku, ve třetí teleskop, jedna nám zůstala.. tady mi něco nesedí.

Petroleje mám kanystr a v nejhorším budu svítit naftou, ale petrolejkou si mezi auta neposvítíš, takže je nutno mít i uspokojivou zásobu baterek.
K4cer
VIP

Příspěvekod DeadMan » 11.08.2017 8:18

Je to tu OT, ale buď mám v ruce teleskop nebo pistoli, no ňi? :)
DeadMan

Příspěvekod K4cer » 12.08.2017 10:37

Z vedlejšího vlákna, naco je vlastně EDC baterka:

Běžně potřebuju posvítit do nádrže klik je v ní voprafdu nafty, do zářezu točny esli mám zaháčkanej návěs, do motoru bagru votkud mi vlastně kape volej, zespodu automobilu (jakýhokolif) kde něco teče/klepe/vrže nebo do který psí jde tenhle kablík, pod stolek nebo sedačku gde mi něco upadlo (a při ostrém světle zboku je hezky vidět), večer po dvoře esli sem pod něčím nezapomenul vercajk, cestou večer dyš šustí asi ježek v křoví, občas do libovolný díry do čehokoli protože sem zvědavej jak vopice, a tak.

Deadman: mě se nelíbí to pak v rychlosti přendávat, takže baterku v levý a pistolet f pravý (ne nutně namířenej, ale ruku na pistoli na opasku, podle situace). Teleskop/pistole mám buď/anebo (viz výše), páč bych byl vověšenej jak jólka.
K4cer
VIP

Příspěvekod Allforsurvival » 12.09.2017 11:12

Zdravim, tk jsem si dnes poridil svitilnu od Fenix LD09, do me EDC kabely :nod

Ma někdo?

Potom premyslim dokoupit ještě nejake samozrejme na baterky, nechci dobijeci, ale premyslim zda jit do FENIX? Nebo LEDLENSER? Nejake doporuceni? Nebo zkusenosti?

Mam dve baterky od VARTY Indestructible, vcelku spokojenost, hlavne vydrzi nejakou tu vodu a pad..

Dekuji za rady a názory :beer :yes
Allforsurvival

Příspěvekod Jerry » 13.09.2017 10:21

Fenix asi nejlepší volba mezi číňanci, nedoporučuji NiteCore, měl jsem typ Defender Infinity, pokazilo se to.Zebra Light furt zlobil spínač.
Za mne SF, ovšem cena je jinde. LX 2 používám od prvopočátku co vyšla, jejích 10 lumenů je za 300 čínských. Robustní jak tank.
A na takový to posvícení do špajzu, no nejlepší noname šmejdík, co jenom jednou nezapne, hned skončí pod kladivem.
Jerry

Příspěvekod Fabulous » 13.09.2017 10:36

Rád bych upozornil na úžasnou EDC svítilnu, která má velice kompaktní rozměry, dobíjecí akumulátor a dva stupně svícení. Při nejvyšším výkonu je to skutečně schopno zastoupit slabší svítilnu. Dosah tohodle svítítka je orientačně 10 až 20 m v noci. A přitom se jedná o skutečně malinkatou a lehoučkou věcičku, kterou lze bez problému nosit na klíčích. A cenovka taky není nějak závratná, začíná zhruba do 10 €. Firma Nitecore má v nabídce i varianty vyrobené z nerezu s ještě výkonnější diodou a výkonnější baterií. Ovšem trošičku postrádají úžasnou výhodu velmi malého provedení a nízké hmotnosti, která je u tohoto modelu typická.

http://flashlight.nitecore.com/ILLUMINATION/T/TUBE/
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod dracekvo » 13.09.2017 10:56

Zrovna tuhle svítilnu jsem si taky objednával. Na banggood sem jí chytl v akci, tak sem si hned dvě vzal za krásných 355 kč a z toho 40 kč bylo za balíček s tracking number :)
Už se těším, až jí vyzkouším.
dracekvo
VIP

Příspěvekod dr.know » 13.09.2017 20:44

Obecně mám k věcem z číny/Aliexpresu vcelku nedůvěru a pochybuji o jejich kvalitě, ale risknul jsem tuhle svítilnu : http://bit.ly/2y6lLEM (zkrácený link) Za 7,70 USD což je (e)bajvočko nekřesťanských 170 Kč.
Inzerované parametry jsou samozřejmě hoooooodně přehnané. Ale svítí opravdu intenzivně, má to 5 módů, výdrž baterie vypadá ok zatím jsem nenabíjel.
Je na CR 1850.
Mám tři kusy, všechny jsou zatím ok.

Prodávají také (trochu dražší) verzi s gun mountem, rat tailem, baterií a nabíječkou (která je nepoužitelná, je moc krátký kolík a nejde do CZ zásuvky).
http://bit.ly/2f66oYn

Není to nejspíš na žádnou extrémní zátěž, ale na takové to domácí svícení naprosto dostačuje.:-)
dr.know
Sponzor serveru

Příspěvekod des » 13.09.2017 21:05

Allforsurvival píše:Zdravim, tk jsem si dnes poridil svitilnu od Fenix LD09, do me EDC kabely :nod

Ma někdo?

ja
nemóže íst karta furt...
des

Příspěvekod Alstratt » 14.09.2017 6:17

Nitecore jsou fajn, mam od nich uz ctvrtou svitilnu, pokazde jinou a vsechny byly zatim v poho. O Nitecore je zname ze jsou vykonne a celkove dobre, s poho funkcema ale byva u nekterych obcas zavada a cena pro mnohe taky neni nizka. Kdo by chtel i neco vykonnejsiho v te same skorapce tak existuje chlapik ktery ty svitilny upravuje a pote prodava pote jsou este daleko vykonnejsi.

Preji krasny den. :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Alstratt

Příspěvekod Allforsurvival » 14.09.2017 14:12

des píše:
Allforsurvival píše:Zdravim, tk jsem si dnes poridil svitilnu od Fenix LD09, do me EDC kabely :nod

Ma někdo?

ja

A spokojenost? :) :angel
Allforsurvival

Příspěvekod des » 14.09.2017 19:42

jop. je super. nosím na klúčoch kde mi už zheblo ITPčko a a dva olighty. kolimátor má pre mna ideálny kužel a režimy sú akurátne a v dobrom poradí.
nemóže íst karta furt...
des

Příspěvekod DeadMan » 14.09.2017 20:33

DeadMan

Příspěvekod krvfx » 15.09.2017 18:42

Já mám na klíčích už hodně let Fenix E15. Je to staré provedení se zapínáním zašroubováním reflektorové části. Hodně ošoupaná, ale jako EDC se perfektně osvědčila.
krvfx
VIP

Příspěvekod Nicotinick » 15.09.2017 19:17

Testuju dobíjecí ZanFlare F1, no ale vůbec žádný shit. Zatím nenacházím chybu, starej Fenix čím dál častěji zůstává doma.
Cenofka cca 35 USD.
https://www.youtube.com/watch?v=-W-QVzpOtYk
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod DeadMan » 15.09.2017 20:13

Tak to já mám zase asi 4 nebo 5 Fénix E01 všude možně ;)
DeadMan

Příspěvekod Nicotinick » 15.09.2017 21:01

Já měl na mysli něco co svítí, ne tuhle bludičku. :)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Allforsurvival » 27.09.2017 11:58

Nicotinick píše:Já měl na mysli něco co svítí, ne tuhle bludičku. :)

:rofl :rofl
Allforsurvival

PředchozíDalší

Zpět na Palivo, zdroje energie, světlo a teplo