Brikety z papíru

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.

Re: Brikety z papíru

Příspěvekod DeadMan » 18.02.2013 16:05

:lol: něco podobného jsem zažil když jsem zkoušel zda je možné zapálit lisované dřevěné brikety (koupene v supermarketu) čistě papírem bez drobného dříví no kouřilo to a nehořelo jen smrad z papíru

jinak někteří sousedi topí fakt šíleným svinstvem protože jim jde z komínu brutálně černý dým který zanechává na sněhu stopy popílku a to je na ...... :punch :evil:
DeadMan

Příspěvekod big bang » 18.02.2013 16:25

DeadMan možno susedia kúria Bursikovou briketou :lol:

.... (odmazáno)

Výroba je jednoduchá: .......(odmazáno)

Chápu že si děláš prdel, ale tohle svinstvo je fakt děsný!!!! Kdybych někoho viděl, že s tímhle topí, tak ho chytnu pod krkem a omlátím mu držku o chodník .....
Nejhorší je, že se toho návodu může někdo chytit a zkoušet to.
Chápu, že si ten návod může kdekdo najít na netu, ale pokud na tomhle webu budu fungovat, tak to budu mazat.
Takže sorry .... (Mrak)
big bang

Příspěvekod DeadMan » 04.10.2018 15:28

Oživím tohle starší vlákno.

Dostal se někdo k výrobě dřevěných briket (z pilin, hoblin nebo okorků)?

Uvažuju, že bych do toho šel.

Jaké úskalí by mě mohlo potkat?
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod JOBU » 06.10.2018 21:41

Stráviš pri tom kopu času a nakoniec zistíš,že sa ti to vôbec nevyplatí...
JOBU

Příspěvekod bivoj » 09.10.2018 2:37

Tak tak... Především bez obrovského a kurevsky výkonného hydraulického či šnekového lisu a kvalitních forem jsi, jak to říct kulantně,... .. tam, kde slunce nesvítí ;-)

Jako koníček pro nudícího se důchodce OK, jako finančně levná varianta topení - nesmysl, pokud nebudeš potřebovat více jak cca 100 tun ročně, tak vždy vyjde lépe varianta to nakoupit od výrobce, který už má technologii zaběhnutou.
bivoj
VIP

Příspěvekod honzasl » 09.10.2018 5:04

Já topím peletkama a vždycky když se někdo díví, jak je to drahé, tak odpovídám: Peletky a brikety všeho druhu nejsou žádný "odpadní" materiál - je to energetický koncentrát, elektrická energie akumulovaná do lisovaných pilin - které bychom neuměli jinak zpracovat. Největší podíl na ceně mají fixní náklady na lis, elektřina a distribuce, piliny nehrají roli.
No a v případě papíru je to to samé. Jestli mám zadarmo papír nehraje roli, ten tvoří nepodstatnou složku ceny.
Jediné efektivní domácí spalování pilin, nebo drceného papíru je přimíchávání do uhlí pro klasický kotel.
Pokud má volný čas a ruce, mnohem víc energie získám svépomocnou výrobou dřeva v lese, nebo ještě lépe ušetřím svépomocným zateplením domu.
honzasl

Příspěvekod DeadMan » 09.10.2018 6:33

Nechci aby to vyznělo jako komerce, ale chtěl jsem to dělat v trochu větším objemu a zásobovat i blízké okolí.

Bohužel co jsem se kolem toho motal, tak taková střední linka vyjde na mega (drtička, rafinátor a lis + nějaké serepetičky k tomu), ale největší problém je se vstupním materiálem.

Velké pily to už buď dělají samy, neřeší to (piliny pod koně, hobliny do kamen a kůru na "kompost") nebo by i chtěly, ale bohužel kvalita toho "odpadu" je žalostná (vysoká vlhkost a do toho ještě bordel ze země = kameny a prach).

To by znamenalo ještě nějakou třídičku (síto) a bubnovou rotační sušičku a na to už bych potřeboval halu cca 200m2 (samotná základní linka potřebuje jen pár metrů čtverečních).

Navíc toho vstupního materiálu by bylo stejně tak málo, že bych to neuživil, takže jedině fakt v důchodu si to mačkat pěkně ručně po jedné briketě ze svého pro sebe :lol:

Takže pokud člověk nemá vlastní pilu nebo větší truhlárnu/stolárnu, tak je to nesmysl :(
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Předchozí

Zpět na Palivo, zdroje energie, světlo a teplo