Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Vše o tomto tématu - teorie, praxe, konkrétní projekty i produkty. Osvětlení, topidla, vařiče a související.

Re: Taktické svítilny - zbraňové, EDC, LED, Xenon, atd.

Příspěvekod TomSmith » 11.09.2019 20:39

to Lyster:To je pěkná tyčka :)
Taky jsem řešil nabíjení Dčkových aku, je to problém najít kvalitní nabíječky pro velké články.
Zbastli jsem si žáves redukce do Charger Manageru viz obrázek, fungují ale zas problém že ChargeManager nabíjí jen do 4Ah pak skončí na chybu že tak velká AA baterka přeci neexistuje :mrgreen:
Přílohy
adapter.jpg
TomSmith

Příspěvekod Lyster » 11.09.2019 20:55

Já plánuji NITECORE i8, myslím že slušná kvalita za dobrou cenu.
Samozřejmě by se mi nejvíc líbila Voltcraft Charge Manager 2024, ale díky ceně to asi zůstanou jen vlhké sny. Ale třeba někdy...
Lyster
VIP

Příspěvekod dracekvo » 12.09.2019 7:04

A nezkoušeli jste Lidl nabíjčku? Mám jí hlavně na 9V, ale zdá se se nějak funguje.
dracekvo
VIP

Příspěvekod dolmar » 12.09.2019 18:17

Mám ji, používám ji, funguje :)
dolmar

Příspěvekod Piston » 03.11.2019 9:43

Za poslední dva roky jsem nechal docela hodně peněz u výrobců různých osvětlovacích bazmeků. Částečně to bylo vynuceno tím, že mě moje dosavadní svítilny na nabíjecí akumulátory párkrát pěkně vypekly a nechaly na holičkách, částečně proto že jsem se rozhodl vybudovat celou svoji akumulátorovou infrastrukturu kolem powerbanky/usb nabíječky, a úplně jsem vyřadil nabíjecí akumulátory AA/AAA. Samozřejmě jsem si vědomy nevýhod s tím spojených, ale zatím mi to funguje. I když si sám občas rád zahraju loterii s no-name výrobky na Aliexpresu, většinou se držím Fenixe, s výjimkou bicyklové lampy od Solar Stormu. Možná by se i vám mohlo hodit krátké shrnutí zkušeností z používání…

Fenix UC-02 – miniaturní svítilna na klíče. Velmi solidní provedení, za rok a čtvrt se částečně ošoupala barva, jak by ne když je pořád mezi klíči. Slabší 10 lumenový mód je tak na přisvětlení na zámek či zvonek, druhý 130 lumenový už svítí velice solidně. Velmi dobře použitelná a odolná, klidně bych ji koupil znovu.

Fenix HL-12R – kompaktní čelovka pro každý den. Používaná i na běh, ale tam už je třetí nejsilnější výkon 130 lumenů při pohybu v horším terénu a třeba mlze tak na hraně, silnější režim BURST vydrží jen krátkodobě. Pro chůzi stačí, pro práci kolem tábora také. Přesto bych na trek, kde hrozí reálné nebezpečí pohybu za tmy, raději volil větší svítivost. Má čtyřdílný indikátor nabití akumulátoru, dobrá funkce. Výhradu mám k ovládacím tlačítkům. Nejsou zapuštěná a jsou dosti citlivá, což často vede k tomu, že se čelovka nošená někde v kapse sama zapne, a klidně i vysvítí. Po pár takových případech ji nosím v plastikové krabičce, což není ideální. Stejnou si koupil kamarád a udělal stejnou zkušenost, přesto mu na treku na Atlasu dobře posloužila.

Fenix FD-41. Taktická svítilna se zoomem. Používaná při pohybu ve špatném terénu jako doplněk čelovky. Hodí se i při zábavě na urbex. Solidní a nerozbitná záležitost, nejlepší přítel při pohybu někde ve sklepení opuštěného hotelu či v ztemnělém beskydském lese… V kombinaci se dvěmi akumulátory 18650 na výměnu sázka na jistotu. Vcelku není co kritizovat, kromě toho že zoom jde trochu ztuha.

Fenix LD15R. Poslední, ale zdaleka ne nejhorší. Překvapivě nesmírně praktická záležitost. Magnetická koncovka umožňuje přicvaknutí na kdejaký kovový povrch, multifunkční spona zase usnadňuje nošení někde na kapse, batohu, atd. |Nošená jako univerzální záloha v EDC kapse na opasek vedle Victorinoxu a zapalovače. Odolná prachu i vodě, s indikací vybití akumulátoru. Možný problém může výhledově být gumový kroužek se záslepkou utěsňující usb vstup, ale je to spíše teorie. V balení je navíc druhý na výměnu. Výjimečně koupeno na Aliexpresu, cena byla asi o třetinu nižší, což mi ušetřilo dost peněz. Svítilna je to drahá.

Solar Storm X5. Jediná svítilna bez usb nabíjení v mém seznamu. Jsem aktivní cyklista a dosavadní používané svítilny byly bída s nouzí. Šunty, často předražené. X5 dokáže proměnit noc v den. Optika je navržena tak, aby osvětlovala co má a nesvítila pánubohu a ostatním účastníkům provozu do ksichtu. Světlo a akumulátor jsou odděleny a spojeny kabelem, což může pro někoho být nevýhoda. Problémem je ovládání jen jedním tlačítkem, není to moc praktické ani intuitivní. A také to, že když je zapojen kabel do svítilny, dosti jasně svítí indikace nabití pomocí tří diod, což jednak otravuje, a jednak je schopné za pár dnů vyžvýkat akumulátor. Je třeba po použití odpojit… a to je otravné. Přesto podle mě nejlepší koupě za ty peníze.
Piston

Předchozí

Zpět na Palivo, zdroje energie, světlo a teplo