Sebeobrana

...aneb "practice make perfect".

Re: Sebeobrana

Příspěvekod Strelec » 21.11.2017 21:53

S Kravmaga-kapap mám už delší zkušenost. Různí instruktoři mají různý přístup. Naprostá většina z nich představuje minimálně slušný průměr. Líbí se mi, že k tomu přistupují komplexně a poctivě. Není to žádný rychlokurz. Záleží ale na každém, co si z toho vezme. Jsou lidi, kteří navštěvují různé tematické semináře nebo objíždí treninky ve více městech. Pak jdou dopředu docela rychle.

2.500,- Kč za pololetí pro někoho nemusí být zanedbatelná částka. Myslím si ale, že za ni člověk získá hodně. Navíc ji nemusí platit předem. Začíná se v září, termín platby je cca po měsíci. Není problém navštívit 4 treninky a pokud to člověku nesedne, tak dál nechodit a nic neplatit.
Strelec

Příspěvekod Bill Masen » 21.11.2017 22:46

Mě by právě zajímalo to porovnání s tím RBSD, s KravMaga-Kapap jistou zkušenost mám.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod BiSon » 22.11.2017 8:10

Ja mam zase vemi pozitivni zkusenost s RBSD ;) Mohu s klidnym svedomim doporucit!
Pro zmenu nemam srovnani s Krav Magou.
BiSon

Příspěvekod Desouza » 18.12.2017 23:30

Škola přežití - krav maga

https://www.stream.cz/porady/skolapreziti
Vincit omnia veritas .
Desouza

Příspěvekod Toran@ga » 19.01.2018 12:24

v čechách se s KM tak trochu roztrhl pytel. Je tu KMG a IKMF (což jsou bráchové) , KM Kapap a zřejmě i spoustu dalších :)
osobně mám zkušenost a výcvik tady : https://www.protect.expert/protect-krav-maga

2 500 za půl roku je nic...jen kolik stojí všechny ty kurzy aby se někoho stal slušnej instruktor.. ;)
Toran@ga

Příspěvekod jameson363 » 25.02.2018 21:44

Mozna se pletu a treba se to za ty leta zmenilo, ale muj nazor je ten, ze vsechny sebeobranne systemy jsou extremne na dlouho a pro bezneho civila, kterej se pta na foru, nema to v krvi a uz davno neco nedela, k nicemu. Jak rikal jeden kamarad, jenz toho vyzkousel vic - nejlepsi obrana je utocnikovi poradne rozkopat drzku. Samozrejme brano s rezervou, ale chci tim rict, ze vsechny ty techniky i presto, ze se stale zjednodusuji, jsou imho furt dost slozite a nez se clovek neco nauci, tak vam kazdy rvac 100x rychlejc nafackuje. Pro zeny to mozna ma vyznam, diky jejich nizsi vaze, ale pro muze bych doporucil spis box, kickbox, thaibox, MMA. Umet dat a prijmout ranu, rychle a efektivne. KMG a podobne veci jsou jen pro opravdove nadsence, kteri tomu chtej venoval fakt mrte casu a dokud to clovek netrenuje mega dlouho, tak se s tim ubrani leda nejakymu zoufalci. Predstava, ze budu chodit treba na rocni kurz 2x tydne a k necemu to bude je dost mylna. Jedine, co bych vramci tehle veci doporucil jsou dve veci. Cast zamerena na stres, psychologii apod a pak teleskop. Nechci aby to vyznelo nejak negativne, ze to shazuju uplne, to vubec ne. Ale mam pocit, ze kdyz bude clovek chodit na box pul roku - rok, tak bude realne neco umet. Za stejnej cas se v sobeobrannym systemu clovek do praxe nic moc nenauci. Takze je treba se rozmyslet, jestli se na tu dlouhou cestu chci opravdu vydat.
jameson363

Předchozí

Zpět na Praktické kurzy, akce a vzdělávací instituce