Budoucnost Visegrádské čtyřky

Trochu okultní téma, ale musí zde být...

Re: Budoucnost Visegrádské čtyřky

Příspěvekod zedik » 04.02.2018 12:17

zedik

Příspěvekod senil » 30.05.2018 8:30

Polsko a Maďarsko jsou v pohodě, ale Čr a Slovensko trochu trhají partu. Potřebovali bychom pravici Orbánovského stylu i v ČR. Tu bohužel nemáme. Bohužel lídri naší pravice, jako je Fiala a Kalousek se mu ani trochu nepodobají.

https://www.epshark.cz/clanek/669/potre ... ci-pravice
senil

Příspěvekod Indy » 03.03.2019 9:25

Od 40. minuty. Je tam odkaz i na text ceskeho prekladu.
Pozor! Jak jsem zatim pochopil , patri Pjakin k nekritickym obdivovatelum Stalina a SSSR. Nicmene povazuji za vhodne v nasem stredoevropskem prostoru sledovat zajmy vsech mocnosti, ktere se tu protinaji. Z tohohle pohledu doporucuji precist, nektere jeho analyzy mi prijdou velmi trefne.

http://leva-net.webnode.cz/products/ota ... 25-2-2019/
Indy

Příspěvekod golem » 03.03.2019 9:59

Jakub Janda druhé strany?
golem

Příspěvekod Indy » 03.03.2019 10:22

To nevim, Jandu moc neznam, mozne to je.

Jenom jsem mel volnejsi vikend a planoval jsem "vztah nasi rodiny k Iranu".

Tak jsem si rikal, kdyz bysme odesli z EU, tak co je alternativa. Vetsi Visegradska skupina ano, asi urcite lepsi nez Rusko nebo Ukrajina. Jenze kdo se bude snazit zneuzit Visegrad ke svym zajmum ? USA a Britove proti Rusku?.
Bylo by lepsi pro Cechy podporovat uzkou Nemecko-Ruskoou spolupraci?-Pravdepodobne ano, ale sikovne lavirovat.
Podari se nam vytvorit hraz proti Turecku a migraci na Balkane?
Jak s tim souvis Cina a hedvabna stezka'? (Cinani byli pritomni nba zasedanich ohledne vzniku Mezimori)
Co se stane sEU kdyz Franci a Nemecko prosazuji 2-rychlostni Evropu. (Pracuju napul v nemecku, takze me to docela hodne zajima).
A v nerposledni rade: Izrael a zide k Cechum maji skutecne dlouhodobe celkem pozitivni vztah. Je to vyhoda (ochrana zidovske loby) nebo nevyhoda (terc pro utoky).
Rad si poslechnu vase nazory.
Indy

Příspěvekod guntroll » 05.03.2019 14:17

U V4ky mi chybi jasnejsi a castejsi "harmonizace postoju", nevolam po mini-EU ale dlouhodobejsi, transparentni (vysvetlena lidem) koncepce schazi a to je skoda, protoze ma rozhodne potencial (a ted si trosku zaprehanim) prevzit casem " oteze" v ramci EU s tim jak FR-DE degeneruje a slabne. Ma i potencial rozsireni (rakousko). Ma vsak take slabiny - v pragmatickem pristupu k rusku brani polsko (byt silne a s koulema) v tvrdsim pristupu k neomarxistum a EU obecne zase slovensko ( asi maji jeste vic zkorumpovane politiky nez my a k tomu jsou v eurozone). Jedine madarsko je OK jak k rusku tak EU ale jsou mali a slabi
guntroll

Příspěvekod guntroll » 05.03.2019 14:32

...pokracovani (blbe rozhrani pro mobil). Nevim jestli vnimate, ale EU je rozdelena do 4 az 5ti paktu (pokud jeste povitame s UK).

1. Tandem FR-DE ktery je "ad-hoc" paktem a posledni vyznamnou neomarxistickou bastou, nemale casti svych obyvatel navzdory. Vznikl pro zakonzervovani EU tam kde je a proto aby DE melo kreslo v RB a pristup k jadernym zbranim, tez aby se do sebe tyto dva "milujici se" narody zase nepustily :)

V4ka a kandidati - rozebrano v prispevku vyse.

PIGS - zeme pred kolapsem.

Hanzovni liga - NL+skandinavie+pobalti, sice taky "slunickovi" ale proti zadluzovani a destabilizaci eura (PIGS).

Co se tyce podpory pro V4 zvnejsku, to je tezke - US se nabizi a jiz byly i ucineny nejake kroky viz. Bannon (anti-soros s podobnymi zdroji, chce spojit salviniho, wilderse, lepenovou a orbana s polaky - okamurovci se k zomu postavili s odstupem, jestli je to dobre nevim, mi je Bannon sympaticky). Zajem techto sil je v omezeni moci EU a Ciny (hedvabna stezka) nemuselo by to byt pro nas spatne, ale ani skvele. Byt pod rusama a hlavne cinanama s jejich "socialnim kreditem" asi taky neni vxhra. Spis to chce (ne)babisovsky makat na tom aby byla V4ka sama silna (jaderne zbrane?). Co se tyce zidu - hodi se pro technologie, ale tez nejsou "cisti" a ISIS jim minimalne nevadil, jedou si zkratka svoje a vetsina jejich agendy je dle scenare "deep state" ktery fakt nevede k pravde a lasce. Rozsirovat V4ku na balkan (mimo slovinsko) s jejich latentnimi konflikty, nebo nedejboze na ukrajinu, fakt nevim - musel by byt ten spolek veden silnym vudcem a mit bohate zdroje na utlumeni jejich vasni :)
guntroll

Příspěvekod olgojchorchoj » 05.03.2019 15:02

Treba spraviť spoločnú armádu V4 na ochranu hraníc V4.
olgojchorchoj

Příspěvekod dracekvo » 05.03.2019 15:30

Já už to s V4 nevidím tak růžově. Poláci mi příde, že hrajou sami za sebe, a mají názor zrovna takovej jak je to pro ně v tu danou chvíli nejvýhodnější.
Slováci mají havu hluboko v řiti EU. Asi tak jako my, když tu byl sobotka.
No a jedinej normální mi příde jen maďar, kterej má tak nějak konzistentní postoje k EU bez velkejch výkyvů a nebojí se bejt rebel.
No a u nás v babištánu je to sice uprchlíky nechceme, ale dotací pro agrofert chceme co nejvíc. A co nejvíce bio nafty a dalších podobnejch věcí. Takže trošku rebelujem, ale jen tak trošku, aby náhodou nepřestali proudit ty dotace.
dracekvo
VIP

Příspěvekod euaqa » 05.03.2019 17:32

Je to naopak dráčku. Rebelujem tak aby voliči neproudili k jiným stranám ale do prdele lezeme EU aby proudili dotace agrofertu který není pana Babiše..
euaqa

Předchozí

Zpět na Prognózy, věštby a předpovědi