Regulace EU - zákaz držení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod hausnumero » 12.01.2017 10:54

tygrsdrakem píše:Czexit je v současné chvíli jako jít hlavou proti zdi. Přístup prezentovaný Maximem má IMHO daleko větší šanci na úspěch.


Maxim ovšem neřeší další zhovadilosti, jako registrace vzduchovek, předovek, plynovek, poplašňáků, tedy předstupeň jejich konfiskacím. Nakonec, kdo by měl to štěstí a zdravotní kondici, aby byl přijat do armádních záloh, by mohl mít doma i kosu, ale kdo by si chtěl jen rekreačně zastřílet, tomu nezůstane ani ten flusbrok.
hausnumero
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.06.2013 21:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod d-s » 12.01.2017 11:09

A jeho pristup tiez neriesi rozklas nasej spolocnosti a pôvodných hodnot ktore sme mali pod taktovkou EU.
A neriesi to ze Cechy (a samozrejme aj Slovensko) su zase raz "protektorat Cechy a Morava".
Treba oboje... Maximus-ov pristup ako kratkodobe riesenie, odrazenie tejto jednej smernice a utekat z EU (bud ako stat alebo osobne) ako trvale riesenie.
d-s
 
Příspěvky: 305
Registrován: 18.10.2015 21:40

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod tygrsdrakem » 12.01.2017 14:59

Já samozřejmě netvrdím (a myslím ani Maximus netvrdí), že jeho přístup je univerzální všeobjímající všelék. Ale za dané situace mi to přijde jako jediné rozumné řešení s reálnou šancí na úspěch. V prvé fázi ustoupit do co nejlépe připravených pozic, protlačenou směrnici v maximální možné míře ošvejkovat a následně využít takto získaného času ke sjednocení národa, střelecké veřejnosti a silových složek, a k přípravě finálního koordinovaného protiúderu.

Je třeba si uvědomit, že cílem "přípravy ústupových pozic" by mělo být to, aby směrnice měla minimální dopad na obranyschopnost české společnosti. (Opakuji: společnosti, nikoliv jen státu!). Registrace déček je jistě další nebezpečné kolečko salámu, ale na obranyschopnost národa to velký vliv mít nebude.

Mimochodem, nejdůležitější zbraní v současné válce o svobodu nebudou kosy, ale média. Takže pojďme se bavit o tom, jak vyvážit tu zběsilou anti-gun propagandu...
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.06.2013 17:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod brven » 12.01.2017 17:16

Vážení, nevím kde máme zdroj k návrhu o registraci vzduchovek, i na lexu je pouze odkaz na zprávu z novinek :roll: . Všichni o tom vášnivě mluví, diskutují, ale zatím je to jako s paní Columbovou, nebo Antichartou, přes pokusy dostat se k relevantnímu zdroji jsem nic konkrétního nenašel. Jsem přesvědčen, že EU se o to bude určitě snažit, ale současný konečný návrh komise z prosince nic takového neobsahuje. Něco mi uteklo? Pokud máte novou informaci, sem s ní. Poznané nebezpečí je poloviční nebezpečí.
Uživatelský avatar
brven
 
Příspěvky: 47
Registrován: 30.08.2012 7:20
Bydliště: Brno

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod Chorche » 12.01.2017 17:20

je to overtonovo okno ;)
Chorche
VIP
 
Příspěvky: 3222
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod brven » 12.01.2017 17:35

Ano, to celá zbraňová hysterie, nová definice rodiny, dnešní "výsledky" průzkumů v německu ohledně homosexuálů, atd. "Joseph Overton popsal, jak byly pro společnost naprosto cizí myšlenky vyneseny ze smetiště veřejného opovržení, oprášeny a nakonec legislativně ukotveny." Bohužel takto s námi zametají už dlouho. Ale pokud víme co na nás šíjí, lze tomu klást aktivní odpor. Proto pátrám po zdroji.
Uživatelský avatar
brven
 
Příspěvky: 47
Registrován: 30.08.2012 7:20
Bydliště: Brno

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod d-s » 12.01.2017 17:47

brven, ide o rekategorizaciu zbrani.
Zalezi to od vykladu direktivy ale moze sa vylozit aj tak ze vzduchovka spada do kategorie C. Ale tiez nemusi...
Taktiez direktiva obsahuje vetu ktora vymedzuje napr. "airsoft devices" z posobnosti direktivy.
Zase je vec vykladu ci sem vzduchovka spada.

IMO SK/CZ si to vylozi tak ze vzduchovky registrovat nebudu.
Ale v pripade iných statov (napr Rakuska) by som si az tak isty nebol.

A nikto moc nespomina text ktory hovori ze za 2 roky urobi EU zhodnotenie direktivy a výsledkom moze byt nova rekategorizacia. Neviem ako to je, ale obavam sa ze tato rekategorizacia nebude musiet ist plnym legislativnym procesom, obavam sa ze to bude iba dodatok.
Tj ked za dva roky EK na zaklade vysledkov zhodnotenia direktivy zaradi dalsie a dalsie veci do vyssej kategorie, nic sa s tym nebude dat robit.
d-s
 
Příspěvky: 305
Registrován: 18.10.2015 21:40

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod Maximus » 13.01.2017 7:23

Řeknu vám ve zkratce současný stav bez nějakých prikras a předem upozorňuji, ze mě to obrovský vadí, jak EK a potažmo celá EU zasahuje do našich zbraňových zákonu a práva občana vlastnit zbraň. Nicméně pokud bude existovat EU s takovým vedením a byrokratickým aparátem jako do doposud, tak cílem je komplet odzbrojit všechny občany, snad mimo mimo myslivce a sportovce s malorazkama.
Takže dokud budeme v EU či dokud se EU nezreformuje (čemuž upřímně nevěřím), tak jsou na stole pouze tři možná řešení a výjimka na držení (neumožňujíci nosit).
Z techto třech řešení je jedna možnost mnou zmiňována Teritoriální obrana, kdy po odslouzeni alespoň jednoho turnusu u TO (3-5) let bude mít příslušník na narokovou výjimku na semiauto zbraně bez limitu. Je ovšem otázka, pokud už to bude řešit výjimka, tak rovnou nemít nárok na full-auto zbraně :devil.
Další uvažování cesta je členství v určitě "Národní střelecké asociaci", která by byla mimo jiné i pod kontrolou ACR i MV a členství by garantovalo po nějakých přednáškách, přezkoušení z manipulace a střeleckých schopnosti, ze člen "NSA" je schopen se podílet na obraně nejen zdraví, života a majetku, ale také státu a demokracie. V praxi by se s tím moc nepočítalo, ale formálně by to mělo EK zavřít držku.
Pak je cesta via sportovní kluby, která ale dlouhodobě bude mít problém obhájit nošení zbraní pro obranu. Rad bych pripomnel, ze EK až po protlačeni své směrnice zjistila, ze u nás je tak "benevolentní" zákon umožňující nosit zbraň na sebeobranu běžným občanům. Takže omezení nošení se už chystá pro další utahovani po dvou letech.
Bude velkou výhrou, kdyby alespoň zůstala možnost držet současné zbraně na výjimku pro lidi, kteří se nechtějí či nemohou využít žádnou z výše uvedených cest.

Asi se tyto možnosti nikomu nelíbí, včetně mě, ale vězte, ze výše uvedené je maximum možného a v reálu to muže být i o dost horší. Dokud budou evropské struktury korumpovat naše politiky skrze dotace a místa v Bruselu, dokud bude velké množství vlivných politiku a podnikatelů pricucanych na dotace z EU, dokud média budou ovlivňovat lidé, kteří budou odměňováni za svůj prounijni postoj a loajalitu a dokud lidé budou volit nadále masove politické strany toto všechno podporující, tak rozhodne lepší to nebude a naše cesta k EU totalitě pojede plnou parou dal.

Moje snaha je taková, aby nejen česká střelecká komunita vůbec přežila, ale aby naopak proti vůli EK posilovala (díky smysluplné organizaci na různých úrovních) a až přídě čas, tak aby mohla splnit svoji úlohu v boji za svobodu a demokracii, jakou si představoval nás pan prezident T. G. Masaryk.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 3878
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod rob30 » 13.01.2017 8:09

Maximus: není co dodat :yes
Náš dědek byl partyzán a vlastenec. Kdyby viděl co se tu dnes děje, bylo by mu k vzteku za co tehdy nasazoval v horách v pohraničí vlastní kůži.
Uživatelský avatar
rob30
 
Příspěvky: 84
Registrován: 11.07.2016 13:46
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod viktor » 13.01.2017 8:16

zlatej SVAZARM. :D uz chápu proc mladsi saele strasi komancema, protože to co prichazi je daleko horsi ..
no nic takze mame na vyber Maxime jak rikaš z několika moznosti, myslim si ze existuji ještě jiné varianty a to vcetne te ze to ptoste nestihnou a ze sledu udalalosti bude rychlejsi nez jejich prani. proste kazdej plan bitvy neprezije prvních par vystrelu.
No nic takze abych vyuzil uvodu. První co muze nas majitele zachranit před odzbrojenim je nejaka forma Teritorialni obrany , tj podoba toho co bylo v dějinách jako SA v nemecku, Lidove milice u nas. další moznost se stati clenem neceho jako bejval Svazarm a byt aktivni sportovni strelec a z na to ze za svy a ne za statni jak za Svazarmu.
Potom ještě paramilitantni organizace typu KVZ a KDZ..
Jak rekla nekdy zelezna baba Teacherova,: "je snadne zakazat jaderne zbrane, je nemozne utajit zpusoby jejich vyroby."
Pokud, "coz je jedna z tezi motivu EK odzbrojit ovcany EU " nas chteji bezbranne v nastavajici nabozensko. obcanske valce tak se jim to mozne povede, ale to dulezite znalosti a schopnosti nam vzit nemůžou.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 1757
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod Maximus » 13.01.2017 8:31

To Viktor: Nastinil jsem tu oficialni a legalni reseni soucasne "slamastyky". Za Prvni republiky zde bylo 48 brannych a ozbrojenych dobrovolnickych organizaci, ktere byly v roce 1938 odhodlany bojovat za nasi republiku. Je drzost a neznalost je davat do stejneho pytle s SA ci LM.
Proti organizovanemu a silnemu nepriteli je potreba postupovat organizovane, protoze jako jednotlivci si to muzeme tak jedine "zakopat". To ovsem neni zrovna systemove reseni s velkym potencialem neco zmenit.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 3878
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod Ibex » 13.01.2017 8:42

Maxime, vůbec mi neděláš radost!
Ale přesto velký dík Tvé práci a invenci :yes
Bohužel tu máme z dlouhodobého hlediska před sebou dlouhý a vleklý boj za udržení našich zbraní proti strukturám EU.
A to má sebou spojené negativum, že má EK dost času nás "v kole lámat"než nás naplno zasáhne příval "obohatitelů kultury"
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
 
Příspěvky: 501
Registrován: 20.11.2015 8:48
Bydliště: Jihočech

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod tygrsdrakem » 13.01.2017 8:43

No takze ja bych to shrnul: Mame tak dva roky na dva zasadni ukoly:
1) vybudovat organizacni strukturu TO a NSA
2) zacit vest masivni a dobre organizovanou osvetovou kampan ve verejnem prostoru. Idealne ve spolupraci MV, ACR (POKOS), VHU, LEX a spol.

Nedelejte si iluze, tohle bude doprovazet brutalni antigun masirka a je treba je vytvorit protivahu.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.06.2013 17:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod viktor » 13.01.2017 8:54

no drzost a neznalost, no z morálního hlediska mas asi Maxime pravdu, protože oni byli ti zli a my ti dobri, ale fakticky ne, protože se jedna stále o jedno a to same. Ok zkratim to a reknu co mi vadi. Vadi mi to ze to je z principu spatne. Nebavim se o nejake obrane státu atd, ale o pravu mit a nosit zbran. Nase země mi to pravo dala a dava. POkud splnim podmínky ktre jsou jednak dane zákonem, ale hlavne davaji smysl, tj nejsem magor a zlocinec mam pravo drzet a nosit zbran. EU se mi to pravo, dane mi moji zemi, snazi sebrat.
To co provádíte je styl obrany takovy, ze vzniknuvsi spolky převezmou tyto prava od obcana. Respektive ozbrojen muze byt jen člen nejakeho spolku. Místo toho aby tyto spolky bojovaly za udrzeni prava pro všechny obcany, tak logicky hrabou jen pro sebe. To je problém.
Jinak sorry Maxime. ale mezi LM , SA a u nas za první republiky by se nslo něco hodne moc podobného, není fakticky rozdil, jen v tom ze oni jsou ti "spatni" my ti "dobri" jen zalezi z jake strany se na to koukáš. Myslim ze i rady a stanovy atd budou dost shodne, jen je třeba vymenit par slov, ktreba KSC za NSDAP nebo naopak. Ale ze mas poslouchat nadřízeného a udržovat sebe a zbran v cistote, byt pripraven a chranit sve kamarady atd.. to je všude stejne
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 1757
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod tygrsdrakem » 13.01.2017 9:04

Viktore, zkusím to ještě jednou a pomalu jo? Buď se přidáš a budeš mít (možná nějakou) zbraň v rámci TO či NSA, nebo ji do dvou let nejspíš nebudeš mít vůbec. Vyber si. My to nevymysleli, snažíme se zachránit, co se dá.

Fakt mě dojímá, jak spousta "takyobčanů" je schopná vykřikovat něco o svých právech, ale už jaksi není schopná pro jejich zachování něco udělat. Jestli se ti Maximovo řešení nelíbí, nic ti nebrání přijít s vlastním přístupem, nadchnout pro něj půlku národa, prosadit Czexit a spasit republiku. Jestli to dokážeš, seš borec a všichni ti budeme tleskat. :clap
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.06.2013 17:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod Maximus » 13.01.2017 9:12

To Viktor: pokud nemas nahodou nejakou tajnou metodu, jak vetsinu obcanu teto zeme presvedcit, aby nevolili eurohujerske strany, tak se smir s tim, ze absolutni vetsina politiku si nebude kvuli jednotlivcum palit prsty od EU. Zijeme v realnem svete a podle toho se musime zaridit, jinak zustaneme zcela sami, pripraveni na odstrel jako ovce a zahrabana kosa ci dokonce jen "samodomo vyrobek" na tom vubec nic v konecnem dusledku nezmeni.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 3878
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod gravedigger » 13.01.2017 9:25

Celé to nařizování z EU mi přijde zvrácené a sprosté zasahování do našich svrchovaných práv a zákonů. Bohužel nevidím rozumnou cestu, jak z toho ven.

Máme tady platné zákony a oni najednou řeknou, že i přes náš nesouhlas, to bude prostě po jejich? A máte na to rok?

Jsem ve všech možných organizacích - Lex, sportovní klub, KVZ, myslivci, 2 firmy se zbrojní licencí, ale proč bych se měl sakra tímto ohánět, když jsem podle platných zákonů této země oprávněn nosit zbraň kategorie B?
Uživatelský avatar
gravedigger
 
Příspěvky: 334
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod Maximus » 13.01.2017 9:47

Nehledejte za tim nic hezkeho ci dokonce vzneseneho. Nicmene veskera tato protizbranova cinnost je organizovana a prosazovana nejmocnejsimi "kormidelniky" teto planety. Takze jako jedinec nemate sanci, narodni uroven je vubec na same dolni hranici schopnosti problematiku zbrani osetrit tak, aby to bylo alespon nejak prijatelne a cekat na prilezitost az nadnarodni loutkovodici polevi v ostrazitosti ci budou oslabeni vzajemnou rivalitou.
Tyto postupy jak osvejkovat EK/EU take nejsou mym idealem o demokracii a svobode, ale je to jedine, jak mit jeste aspon sanci. Bez altruismu a schopnosti spolupracovat jsme odsouzeni k porazce.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 3878
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod Ibex » 13.01.2017 9:55

chlapi hudrovat můžeme, jak chceme. Všichni máme pravdu, že je to svinstvo. Máme svá práva, ale ty jsou nám právě upírána. Bohužel jsme minorita a většina občanů naší země na to buď dlabe nebo nemá chuť se do toho vměšovat, ač mu to třeba taky vadí. Jo to kdyby nám zakázali pivo,to by bylo haló! Ale pár střelců?! V tom je ten problém nemáme podporu vlastních lidí, Kampaň vedeme a povedeme, ale je to běh na velmi dlouhou trať s nejistým výsledkem - lidi mooooožná přesvědčíme, ale potřebujeme podporu médií a politiků a to je sakra těžká práce. A v tomto případě bohužel čas pracuje proti nám.
Nebuďme naivní, že ve volbách ofčani budou volit proti EU - dostanou koblihu a hodí ten správný lístek...
Musíme získat čas a jediný způsob, jak ho získat je vykrucovat se a Maximův návrh je jeden ze způsobů.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
 
Příspěvky: 501
Registrován: 20.11.2015 8:48
Bydliště: Jihočech

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvekod hausnumero » 13.01.2017 9:56

Ono to členství v nějaké té organizaci ještě vůbec neznamená, že nám zbraně doma zůstanou. EU může nařídit, že zbraně budou ve zbrojních skladech a dostaneš je jen na závod či tréning a pak zase odevzdáš. Uvědomme si, že teprve až se směrnice EU projednávala, tak se komisaři dozvěděli, že u nás se zbraně nosí za účelem osobní ochrany a budou se tedy následně a v první řadě snažit nošení zbraní znemožnit. Jediná možnost je striktní odmítnutí implementace směrnice EU nebo rovnou vystoupení z EU.
Naposledy upravil hausnumero dne 13.01.2017 10:03, celkově upraveno 1
hausnumero
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.06.2013 21:11

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně ostatní a obecná témata o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník