Neletální zbraně

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 16:41
od bobr
Já moc na ty zbraně nejsem .... takže mě nekamenujte ;) doufám že to sem patří a někde to tu neni http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... o-a-proti/

Re: nelatentní zbraně

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 17:01
od muzzleloader
Spravne se pise neletalni zbrane.Cili nesmrtici.Nelatentni by byli neskryte :-)
Ac zbrani miluju,tak me zajimaji i neletalni systemy.Skoda ze valna vetsina techto zbrani,je stejne podminena ZP.

Me se docela libi vyrobky madarske firmy Keseru.
Napriklad home defender

Re: neletalni zbraně

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 17:21
od bobr
opraveno.)

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 17:21
od Centurion
Co takhle opičí pest. Někteří vtipálci ji nabízejí za 400 kč. Je to jen 20mm ložisko zamotané do padákovky. Ložisko se dá použit i větší ale už bych nezaručil neletalnost této zbraně.

Re: neletalni zbraně

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 17:23
od muzzleloader
Mrkni schvalne na youtube na keseru,jsou to pekne hracky.Bubnove zasobniky a pryzove kule vystrelovane akustickyma nabojkama

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 17:31
od Prim
Centurion píše:Co takhle opičí pest. Některí vtipálci ji nabízejí za 400 kč. Je to jen 20mm ložisko zamotané do padákovky. Ložisko se dá použit i větší ale už bych nezaručil neletalnost této zbraně.

Opici pest jsem si udelal s golfovym mickem... a uprimne, dostat tim uz muze byt srovnatelne s teleskopem (zvlast ten svih je s tim vyrazne prudsi). Nepodcenoval bych to, i kdyz vypada spis jako ozdoba... a jde o hracku za par korun :yes

Re: Neletální zbraně

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 18:39
od sigmark
no on je to prakticky remdih, a to je pane svizna hracka.

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 18:49
od Leon Chamel
Problém opičí pěsti a podobných zbraní je v tom, že se jen těžko kontroluje setrvačnost jejich pohybu. Netrefíme-li pohybujícího se protivníka, můžeme si tím velice snadno a trapně švihnout sami. Ne nadarmo měli husité na řemdihu tu násadu, která mj. výrazně snižuje riziko zasažení samotného uživatele.

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 18:53
od sigmark
to jo.nebo by slo spojit dve pesti spagatem a mas zbran jak remdihoidni, tak i vrhaci jako bolas...

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 23:20
od bobr
mě se ta opičí pěst celkem zamlouvá.) umotám si to tady sám a žádnej ZP na to nepotřebuju :yes

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 23:22
od Fabulous
Tak Seagal měl biliárovou kouli v šále... ;)

PříspěvekNapsal: 03.12.2012 23:39
od bobr
a jakou parádu s ní nadělal .)

PříspěvekNapsal: 04.12.2012 14:55
od Ambroz
Hlavne nepistis na detektoroch a obmedzene zelene mozocky ti to vratia ako hracku pre psa. Osobne som videl ako maju na nastenke UZI paralizer pen ako "pozor! Toti odobrat" ze mam to iste covyzera ako takticka celokovova baterka ma pobavilo este viac, ked mi to vracali... :-)

PříspěvekNapsal: 04.12.2012 16:08
od Leon Chamel
Když už tu Ambroz nakousl elektrické paralyzéry – účinné tasery s vystřelovacími elektrodami jsou u nás kvůli stávající legislativě prakticky nedostupné, takže zbývají jen ta pofiderní zařízení s pevnými elektrodami... A viděl už někdy někdo na vlastní oči úspěšné použití tohoto typu paralyzérů..? K účinku výboje statické elektřiny s minimálním proudem, který je ještě ke všemu zmírněn oblečením a podmíněn nutností přiložení přístroje k tělu útočníka, jsem osobně více než skeptický.

PříspěvekNapsal: 04.12.2012 16:35
od Karlos
Také si myslím že užitná hodnota el. paralizéru je v porovnání s pepřákem hodně bídná. Navíc pepřák stojí pár kaček, nepotřebuje baterie...

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 7:20
od DeadMan
Sorry za OT ale těhle 500tis V dostane do kolen každého i přes koženou bundu!

http://www.euro-security.info/euro-secu ... scorpy-max

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 13:14
od Ambroz
Mam take, co maju akumulator integrovany a nabijaju sa zo siete. Raz som dal supu sam sebe, tak 0.5sec. Brnelo my to miesto ... z praxe aplikacie elekrltriny do ludskeho tela viem, ze zalezi na mieste, kam sa prilozi. V nudzovej situaciikrk pod uchom, zatylok, spanok, hrudna kost, pod pazuchov... ale ak nechces utocnika potom bozkavat (resuscitovat) alebo istdo basi za zabitie tak TO NESKUSAJ, INAK HO VYPNES. Taktiez je dolezita dlzka vyboja...kradsie ako 5sec. by som to nedrzal. Je to ale skor ako alternata pre niektore specificke situacie. Po kolapse absolutne nepouzitelny predmet, ale teraz velmi prakticka baterka.

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 13:23
od maci
Při sebeobraně můžeš způsobit větší újmu, než hrozí tobě. Po použití schváleného paralizéru by jsi neměl mít problém. Tedy pokud jsi si ho nedělal doma, nebo nešteloval nějaké nastavení.

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 14:14
od Stenny
Paralyzéry jsou kus od kusu - ty od stánku jsme na tréningu občas používali místo cvičných nožů, abychom si dávali pozor, kdežto ten Scorpy MAX už je fakt hodně zlý.
Než paralyzér bych si asi vybral krátký obušek s olovem (angličtináři - blackjack, sap; v češtině mám pocit, že se tomu říkalo zabiják, ale nejsem si jistý); pár jsem jich vyrobil a vím, co to dovede. Lehčí klepnutí do lebky a člověku se mlží vidění.
Palné neletální zbraně by byly zajímavé, kdyby se daly koupit bez ZP. Jako pojistka pro případ nouze by to mohlo mít potenciál, zvlášť ty různé ruské varianty.

... promiň (Mrak)

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 14:22
od big bang
Stenny vieš ale mlátiť v dnešnej dobe niekoho po hlave je o prúser(blackjack), mázneš s tým Romulána po hlave on sa zloží a po niekoľkých týždňoch v nemocnici je z neho invalida s tým že mu hučí stále v hlave, to radšej teleskop a zlomiť mu s ním ruku keď ta napadne, je to z hľadiska dnešnej doby lepšie :roll: :lol:

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 14:36
od Stenny
BB: Blackjack se samozřejmě dá použít i jinam než na hlavu. Subjektivně je rána něčím podobným bolestivější než teleskopem, i když to nic nezlomí, nebo když to jde jen do svalu.
Hlavní výhoda je, že kvůli malé délce a velké váze v hlavici potřebuje blackjack daleko menší rozmach než teleskop. Jako potenciální nevýhodu bych viděl, že tě případně u soudu můžou zkusit oběsit na otázce "A proč jste si vyráběl/sháněl něco podobného?"
Jinak ano, teleskop považuju za dobrou pojistku za pásek a nosím ho. Spolu s pepřákem.

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 19:44
od Ambroz
...ludia, to viete, ze opicia past sa vyrazne podoba na aport pre psa? Na to by som to aj zviedol. Oni to nemaju v "manuali". Inak ten vas anglicak blackjack pouzivala desatrocia KGB ako jednu z moznosti. Ceskoslovensko mali nieco na sposob teleskopu...ked ho vyradovali z vystroje, jeden som zohnal a pred par rokmi ho zdedila do kabelky manzelka.

PříspěvekNapsal: 05.12.2012 21:33
od maci
Použití teleskopu (držení odstupu) + kasr (likvidování smyslů útočníka) je asi nejlepší pro obranu. Bál bych se použít i klacek, který by se nacházel na místě útoku. Přeci jenom nevíte, jestli to není plaňka s hřebíkem, nebo klacek s ostrou špičkou. Přeci jenom u nás jdou zákony proti slušným lidem a platit takovému debilovi odškodné, nebo měsíční rentu, by byla smůla. Nejhorší je, že tihle zmetci útočí ve skupině a poskytují si navzájem alibi.

PříspěvekNapsal: 06.12.2012 16:18
od Maximus
Kill them all. God will know his own :twisted:.

PříspěvekNapsal: 06.12.2012 17:23
od urbanwarrior
Mně je moc sympatická taková ta bazuka, co vystřeluje tenisáky. Řekl bych, že přestože vypadá humpolácky, třeba na obranu uvnitř domu by mohla být docela užitečná... Nesmrtící, ale rozhodně pádný argument. :!:

PříspěvekNapsal: 06.12.2012 19:04
od maci
Už vidím, jak se s tou bazukou taháš po městě. Nehledě na to, že je to pod ZP.

PříspěvekNapsal: 06.12.2012 19:53
od urbanwarrior
maci: není to skutečná bazuka, jen je to taková trubkovitá věc, tenisáky to metá mechanicky, jestli je to pod zbrojákem, nevím. Viděl jsem to kdysi v telebedně, když to v čz zkoušeli v prototypu. Tipnul bych si, že jestli to už je na trhu, bude to možná navolno, záleží na úsťové energii... ttd neznám.

PříspěvekNapsal: 06.12.2012 20:09
od maci
Tohle chtěl Bárta povolit mezi lidi. Zatím je k tomu nutný ZP

PříspěvekNapsal: 06.12.2012 20:35
od urbanwarrior
jo, tak jsem to našel ve svým archivu - jmenuje se to Kraken, vyrábějí to někde v Poličce. Tady je video z testu - střelba do plastelinového bloku
http://www.rucevzhuru.cz/index.php/video/balistika/118-video-balistika-neletalni-zbrane-kraken-sf-1.html
Skutečně je to na béčko... Přitom někdy lepší lumpa trefit tenisákem než devítkou.

PříspěvekNapsal: 07.12.2012 1:13
od bivoj
urbanwarrior píše:....tenisáky to metá mechanicky...

Tenisáky to metá pyropatronama. Proto je to na B.

PříspěvekNapsal: 09.12.2012 16:07
od muzzleloader
Existovala i verze,kde byl jako medium pouzit stlaceny vzduch.Ale nejak o tom neni slyset.
Ja bych byl rozhodne pro,aby to bylo pro home defence povoleny.

PříspěvekNapsal: 09.12.2012 17:31
od sigmark
takže klasický potato gun vlastně...a i za ten zavřeli ve švédsku chlapíka, když se jak postřelovat na parkovišti vozidla svých sousedů a bramborami je hrubě zdemoloval.

PříspěvekNapsal: 09.12.2012 18:58
od muzzleloader
Tak ona by sla zmaknout zadovka na gumovy micek a nejakou nabojku.Otormentovat to a mit to doma nastouchnuty.Strelba samozrejme jen strelnici,ale pro home defence dobry bezpapirak.Jen to vychytat tak,aby zkusebne nevadila ta nabojka.Ze zkusenosti vim,ze staci zapalka w209,ale po tom,co zacali zarazovat predovky na tuhle zapalku do Cecka,tak nevim nevim.
Pedersoli vyrabi set pro indoor shooting,ktery obsahuje adapter na piston a pytel pryzovych kulicek.Nebo i revolverove nabojky a ty gumovky,pro pouziti na indoor strelbu.Znamy ma tu prvni verzi,jen adapter a kule.Kdyz to vystreli,tak tam mozna bude vykon pres 20J.Predstavte si ze ji koupite paintballovou kulickou,ale s energii vice nez 4x vyssi nez klasicka paintball zbran.Ja bych nechtel.

PříspěvekNapsal: 14.12.2013 9:51
od Spitfire
http://en.wikipedia.org/wiki/Sjambok

Docela pěkná hračka z Jižní Afriky za necelých 20 dolarů (v Čr je cena podobná).
V PA bych řekl, že docela využitelná, pokud nechcete plýtvat olovem nebo jen nechcete někoho zrovna zabít.
Jediná nevýhoda jsou rozměry - Sjambok je absolutně neskladný, ale oproti tomu zase skoro nic neváží.

PříspěvekNapsal: 15.08.2014 21:19
od Reiser
Sjambok mám na stavbě jako takovou květinovou alternativu. :) Sousedům se čas od času ze zahrad ztrácí věci co pak místní feťáci nechají za pár korun zmizet v zastavárnách, stavebních bazarech, kovošrotech apod. Přesně pro tyhle případy je to ideální zbraň. (zvlášť pokud nemáte na zahradě psa) Nenaděláte tolik škody, aby se tím musela zabývat policie a udržíte si relativně bezpečný odstup.. ve tmě totiž nemůžete dost dobře zkoumat jestli má útočník nůž nebo nejakou jinou zbraň.

PříspěvekNapsal: 20.01.2017 15:43
od Lyster
Patnáctiletá dívka se v Kladně ubránila zvrhlíkovi, který ji chtěl odtáhnout do křoví
https://www.novinky.cz/krimi/427069-pat ... krovi.html

Ubránila se díky pepřáku. Díky bohu. Jen doufám, že jí nebudou stíhat za to, že pepřák je až od 18 let.

PříspěvekNapsal: 20.01.2017 15:50
od TomSmith
To o tom pepřáku až od 18let je kde?
Kdysi jsem to k vůli vlastním mladým hledal, ptal jsem se i v krámě a nikdo takovou informaci neměl. Neměli problém to prodat i mladší 18ti let. Není to střelná zbraň (pokud myslíme sprej) takže k Dčkám to nepatří, podle mne toto u nás zákon nereguluje.

PříspěvekNapsal: 20.01.2017 16:43
od dracekvo
Koukal jsem, že se pepřáky dělaj i se značkovačem v podobě UV barviva. Škoda, že se nedělaj s nějakým barvivem co je viditelné i normálně a nejde jen tak umejt.
I UV barvivo je docela dobrej nápad. Jen by to pak chtělo UV lampy v každém vstupu do obchodu :D
Ještě že u nás je obrana zatím normální. Ve VB je tabu i pepřový sprej. Tam by jako první začali vyšetřovat tu holku, protože se nechtěla nechat kriminálně obohatit.

PříspěvekNapsal: 20.01.2017 17:48
od K4cer
V GB by tohle byl průser jak kráva, pro tu holku samozřejmě. Držení prohibited offensive weapon (pepřák je útočná zbraň) s úmyslem použít ho proti člověku - a nejspíš by nešlo o podmínku.

Ty UV pepřáky tam mají, akorát v nich není pepř - je to jen na označkování útočníka. Ty jsou legální.

PříspěvekNapsal: 20.01.2017 19:51
od Lyster
TomSmith píše:To o tom pepřáku až od 18let je kde?

Kdekoliv v prodejně: např. http://www.obrana.cz/obrana.cz/shop/kat ... y-tornado/

Vše označeno 18+

PříspěvekNapsal: 20.01.2017 23:52
od TomSmith
To jsem viděl, ale spíš mne zajímalo jak k tomu došli, který zákon to u nás reguluje.

PříspěvekNapsal: 21.01.2017 14:02
od FarmářJan
dracekvo píše:Koukal jsem, že se pepřáky dělaj i se značkovačem v podobě UV barviva. Škoda, že se nedělaj s nějakým barvivem co je viditelné i normálně a nejde jen tak umejt..

Dělaj: )
http://www.armyas.cz/peprove-spreje/sabre-blue-face/

PříspěvekNapsal: 04.02.2017 21:12
od acmik
Nedávno jsem objevil JPX4 Jet Defender - čtyři rány na 7m, zároveň barví a co jsem viděl následky, útočník hned tak neodejde... co vy na to? Koupit se to zdá se volně.

PříspěvekNapsal: 04.02.2017 21:57
od Serža
ty prachy radši investovat do výcviku...8800 samotný "aplikátor" a pak cena za náhradní náplně...

PříspěvekNapsal: 04.02.2017 22:16
od Permonik
Zase reklama :D Něco podobného měli ti policajti, co jich vystříleli při zatýkání na toho boxera asi třicet tuším a sice modřiny měl festové, ale ani ho to nezpomalilo. Je to úplně na prd.

PříspěvekNapsal: 04.02.2017 22:35
od acmik
Permonik píše:Zase reklama :D Něco podobného měli ti policajti, co jich vystříleli při zatýkání na toho boxera asi třicet tuším a sice modřiny měl festové, ale ani ho to nezpomalilo. Je to úplně na prd.

Jak toto souvisí s modřinama? Je to prostě jen lepší aplikace OC ke které není potřeba zbroják, takže mi ji mimochodem zároveň nemůže nikdo v případě "společenské potřeby" zabavit :)

PříspěvekNapsal: 29.10.2017 23:34
od Serža
zeptám se tady
přítelkyně vznesla požadavek na nějakou kapesní svítilnu se sirénou/alarmem
moje idea je zhruba něco na jednu AA baterii, svítivost 150lm a více + to řvaní
stroboskop režim by byl fajn, ale netrvám na něm, spíš jednoduchost ovládání, žádný pětinásobný pojistky
máte nějakej tip?

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 8:41
od JenDAG
Jak moc to ma svitit? 150lm nemi moc.
http://www.swisstechtools.com/proddetail.aspx?pid=56

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 10:23
od Serža
no neni to moc, ale ty "klíčenky" obvykle moc nedávají
co jsem vygooglil, tak jsou buď "klíčenky" s funkcí přidaného svícení = moc to nesvítí
mě by se spíš líbila jako klasická svítilna s přidaným alarmem - to jsem našel jen jednu a je dost drahá...
a pak jsem našel ještě paralyzer s funkcí svítilny + alarmu, ale to je do kabelky moc velký

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 11:00
od BiSon
Asi bych se vykaslal na alarm a sel cestou hodne silne svitilny. Neco na 16850.
O silnem alarmu nevim, nezkoumal jsem to. Ty klicenky mi pripadaji jako kompromis, ktery neumi poradne ani jedno.

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 11:43
od Serža
zadání bylo "alarm"
tak hledám něco, co splní zadání...

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 16:27
od bacil
1xAA dá 1W s bídou a když si pořídíš nějakou luxusní která to dá, tak to ještě nebudeš spokojený s výdrží. Řešení je 18650 - není o moc větší než AA a hlavně - i ty nejlevnější $3 mají 2W (ikdyž píšou XXW) a rozdíl mezi $3 a $12 baterkou je jen ve vnějším opracování a možnostech rozšíření - dá se koupit třeba zelený (nabo jinak barevný) reflektor, oceníte to na nočním výletu, kdy z ostrého světla adaptace na tmu trvá vteřinu (aspoň mně).

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 16:35
od Serža
jasně, 18650 není problém (funguju na ní v taktickejch svítilnách). ale víš o něčem s tím alarmem?
díky za snahu, ale tady všichni řešíte tu svítilnu
na svítilnu se v podstatě neptám, těch je na trhu metrák a s taktickejma mám zkušenosti cca 25 let
jde mi o ten alarm...ideálně s nějakou vyškubávací pojistkou (tj. nezávislý na svítilně)

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 19:11
od des
bych sa vyprdol na vyprdol na svítilnu s alarmom a zakúpil nejaký slušný klíčenkový alarm so svetielkom. na posvietenie si pod nohy, na schody, do kabelky, do kufra auta... to stačí.
v prípade že pani bude požadovat vačší svetelný výkon tak pridat samostatnú svítilnu.
nejaké velké hovado na 18650 by som ešte prekonzultoval s uživatelkou. imho je z hladiska rozmerov aj hmotnosti výhodnejšie niečo na aaa, aa, 14400 alebo cr123

v prípade že sa očakáva niekolkohodinové prehladávanie lesa a prilahlého kukuričného pola tak je lampa na 18650 (ideálne aspon 2 články) lepšia.

PříspěvekNapsal: 30.10.2017 20:09
od Serža
jo, ono to tak asi dopadne...
našel jsem jeden pěknej od ResQMe (na 1x CR1632) a jeden trochu větší (a silnější) na dvě AAA baterie
oba teda bez světla...ale alarmující funkci by měly splnit na 1

PříspěvekNapsal: 31.10.2017 15:09
od malajizva
Gladiator svíti docela dost ne? :lol:

PříspěvekNapsal: 31.10.2017 15:19
od Serža
jj, i kravál to dělá....jenže k tomu jí nepřemluvím, sice se občas spravedlivě rozhořčí, ale mouše by neublížila = alarm na přívěsku bude akorát

PříspěvekNapsal: 31.10.2017 20:56
od BiSon
Blbě se zeptám...
Proč alarm?

Čekás ze ji přivolá pomoc? Nebo hledáš tak hlasitej aby způsoboval až fyzickou bolest a dezorientaci?

No offence, odpověď možná zúží okruh hledání :)

PříspěvekNapsal: 31.10.2017 21:52
od Serža
ona čeká...
kdyby bylo po mém, koupím jí Tornado....ale to nechce

PříspěvekNapsal: 01.11.2017 7:15
od BiSon
Priznam se, ze moji zene bych to zkusil rozmluvit.
Btw moje nosi peprak a neskutecne me drazdi tim, ze ho ma na dne kabelky zabaleny v sacku. Nektery veci asi nevysvetlis.

PříspěvekNapsal: 01.11.2017 19:46
od Serža
zkoušel jsem to :roll:
btw u těhle obranných hračiček je okamžitá dostupnost alfou a omegou úspěchu...imho lepší alarm na zipu od bundy nebo popruhu od kabelky, než slzák kdesi na dně kabelky v sáčku ;)

PříspěvekNapsal: 23.07.2018 9:29
od kajsmetke
Slzák je super vec.. len treba mať vo vrecku a už mať pripravený v ruke ked viete ze pojdete niekadial kde to je nebezpečne .. rozprašovací treba a budete mať istotu len pozor na vietor :D

PříspěvekNapsal: 29.07.2018 16:23
od Artifex
Pepřák je perfektní věc, když přijdete do restaurace a dostanete málo pikantní jídlo, můžete si ho dochutit. Taková jest moje zkušenost, poté, co se mi jeden podařilo omylem píchnout a obsah skončil v xichtu... Nedýchalo se mi dobře, pálilo to a prd jsem viděl, vystříkat to na mne ale někdo, asi ho dokopu jako psa i poslepu
Zbytek balení skončil ve skleničce a byl postupně přidáván do gulášů.

PříspěvekNapsal: 01.08.2018 19:38
od Zorge
https://www.priceorcan.cz/kik-kx9936-os ... gLkOPD_BwE

Tohle je blbost?
Jinak moje žena také tahá peprak v Kabelce kdesi na dně. Ale v jejím případě je účinnější zbraň samotná kabelka. By s ni umlátila slona.

PříspěvekNapsal: 01.08.2018 20:27
od JOBU
Artifex-to si netreba kupovať sračky za pár drobných.

PříspěvekNapsal: 02.08.2018 6:18
od DeadMan
Myslím, že takové Sabre Red by jsi si do guláše nedal :lol:

PříspěvekNapsal: 04.08.2018 6:23
od guntroll
Něco stylového a legálního :

https://www.boringcompany.com/not-a-flamethrower/

PříspěvekNapsal: 04.08.2018 12:01
od Serža