Vycvik deti

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.

Re: Vycvik deti

Příspěvekod muzzleloader » 17.04.2012 14:26

Se mate,nasi male jsou dva a tak krome blbnuti na chate a v lese pri prochazkach,nic nehrozi ucit.Mam rad,kdyz se deti takzvane obouchaji a nejsou posrankove,ale ta nase dracice uz ma jizvu uprostred cela,na brade,noze.Jen kvuli ni me mrzi,ze to jsou jizvicky,ktere ji zustanou.U kluku je to mozna prinos,vypadaji pak "tvrdejc"
muzzleloader
VIP

Příspěvekod Leon Chamel » 17.04.2012 18:08

OT k jizvám u dětí: tvá dračice je ještě malá, takže některé její jizvičky se mohou s obnovováním pokožky později klidně vytratit, pokud nejsou například keloidního typu. U čerstvých jizev někdy pomáhá aplikace spec. přípravků a masírování. Pokud by jizvička přesto vadila, lze ji odstranit laserem, ale to až později, u malých dětí to není moc vhodné. Tyhle technologie se navíc poměrně rychle rozvíjí. Takže můžete bez obav řádit dál 8-)
Leon Chamel
Rozpadlík

Příspěvekod muzzleloader » 17.04.2012 18:29

Jsou hluboky a jeste nevydrzi mit neco zavazany/zalepeny,takze se ji to porad otevira.Je to hrozny pometlo.Tesim se na pubertu :-)
Ale lesni skolu dostane hned jak pochopi,najdi suche klaciky :-)
muzzleloader
VIP

Příspěvekod Karlos » 17.04.2012 18:53

Leon Chamel: prima muj ma take 7 ;)
Karlos
Rozpadlík

Příspěvekod mortinto » 17.04.2012 19:27

Je fakt že u těch kluků jsou i dost velké šrámy snesitelné. Já mám ze svých asi 7-mi let na levé tváři 12-ti centimetrovou skobu, skrze kterou byly vidět zuby, máma prý tehdy omdlela. Doktor to tvrďácky oglosoval: "..až vyrosteš, tak si holt necháš narůst bíbra"

Moje dcera vyrůstala se dvěma o tři roky staršími strejdy (švárové), takže je také dost obouchaná. Na čele má pozůstatek po dost hluboké jizvě. Kdyby o ní nezačala sama mluvit, nevšimnul bych si jí sám, jak se za ty roky zatáhnula a zesvětlala. Nezapomeň že my, chlapi, vidíme nejlépe pohybující se objekty. Takže si toho její manžel všimne nejspíše ne dříve až 2-3 roky po svatbě, až na ní začne hledat hnidy :-D
mortinto

Příspěvekod Leto II. » 02.11.2012 20:41

http://www.youtube.com/watch?v=QOfB8CpWfx8

Malý příspěvek k výchově dětí. Tak k tomu nenechte dojít!
Leto II.
VIP

Příspěvekod Kapo » 02.11.2012 23:44

Moja dcéra trávila pod širákom, a na táboreniach v horách od malička vela času. Taktiež som jej kúpil,/a sebe splnil sen/asi v jednom roku štena československej vlčice. A to bolo asi to najlepšie, čo som mohol urobiť. Teda okrem toho, že som s oboma strávil rok na "materskej". Proste som svojmu dieťatru dal to, čo som nikdy nemal. A teraz, aj keď dcéra pozvolna vchádza do puberty, tak mám v nej dobrého a verného kamaráta. Ktorý vie urobiť oheň, teší sa na vander, rybačku, má silný vzťah k zvieratám a prírode, na koho sa môžem vždy spolahnúť. Uvidím, čo ukáže čas. Ale vraví sa, že deti sa dajú vychovávať tak do dvoch-troch rokov. Potom už maximálne tak trochu usmerniť.........
Kapo

Příspěvekod miculas » 03.11.2012 8:06

Čím dřív se s děckama začně pracovat, tím líp. Kluci (6 + 8) chodí do skauta, jezdí se mnou pod stan od 2 let, jsou zvyklí chodit delší trasy (což je, jak pozoruji u některých jejich vrstevníků, mizící schopnost), pořezaní od kapesního nožíku už byli oba, bouchání na střelnici jim není neznámé, na ryby se mnou zajdou (a ví, že se ryba či jakýkoli jiný živočich obstaraný jako potrava musí napřed zabít a viděli jak)... Do lesa a na čundry se těší a už je pomalu učím základní tábornické dovednosti. Nemá cenu to hnát nějak na sílu, zatím je to baví a pokud to děcku vydrží a umí už číst, začne se samovzdělávat z knížek, ve kterých si zatím jen prohlíží obrázky.
miculas
Rozpadlík

Příspěvekod štaflík » 03.11.2012 20:18

Jak to řešíte se střelnicí? Dle notoricky známé 119Sb. snad až od 10 let, nebo ne? Já plánuji dceři k devátým narozeninám koupit vzduchovou pistoli Crossman, ať cvičí na zahradě...
štaflík
VIP

Příspěvekod miculas » 03.11.2012 22:36

Ano, děti můžou za stanovených podmínek používat zbraň od 10 let. Moji hoši tedy samozřejmě nestřílí, jen píšu že jim není bouchání na střelnici neznámé. ;)
miculas
Rozpadlík

Příspěvekod Pampalíny » 05.11.2012 21:13

Můj syn dostal vzduchovku už ke 4tým narozeninám a od 2,5 roku střílí z luku :)

Na udivené pohledy moderních pseudomatek obvykle odpovídám, že moderní rodičovství má přeci rozvíjet vrozené vlohy a klukům je holt násilí vrozené :twisted:
Pampalíny

Příspěvekod James_X » 11.12.2013 12:26

Když se tady bavíte o branné přípravě či jak to nazvat, znám jednu organizaci pracující s mláděží podobně jako bývalý svazarm. ;)
http://www.centrumbrannychaktivit.cz/
Jsem jeden z instruktorů centra (jako instruktor zde působím už 3 roky). Zabýváme se brannými aktivitami již tuším pátým rokem (nějak mi to splývá :lol: ), organizujeme pobyty pro školy, branné závody i letní tábory. Snažíme se navázat kontakty se školami v okolí kvůli lepší spolupráci (viz. branná výchova na školách) nicméně zatím není tato spolupráce na takové úrovni, jako by se nám líbilo.
James_X

Příspěvekod Trace » 07.04.2017 22:10

Je v Praze nějaký rozpadlický kroužek/spolek pro kluka cca v 15 letech?

Btw máte někdo skušenosti se střeleckým klubem (jestli je to vhodné pro naučení praktické střelby), pokud tu nic rozpadlického nebude?
Trace

Příspěvekod Serža » 08.04.2017 0:40

obávám se, že pro děti a praktickou střelbu nee
je metrák klubů na klasický disciplíny ve vzduchovce, dá se sehnat malorajda, ale nic taktickýho
imho to nepůjde jinak, než že synkovi pořídíš malorážkovou pistoli+nějakou samonabíječku s rozumným šuplíkem a spolu s ním si dáš nějaké taktické kursy...on s malorajdama, ty s plnotučnou
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Nicotinick » 08.04.2017 7:44

Aby mohl střílet "prakticky" potřebuje se nejdříve naučit mířit, spouštět, dýchat...to se mu v životě neztratí. Vůbec není od věci rok dva potrénovat u mířenkářů ;)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod PaF » 10.04.2017 19:15

Přesně tak... a CQB může jako moje žena trénovat na zahradě s kuličkovkou. Má Walther na ocelové kuličky téměř shodný s ostrým, kterým trénuje na střelnici. Pro začátečníka ideální postup.
PaF

Předchozí

Zpět na Zbraně ostatní a obecná témata o zbraních