Skryté nošení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvekod des » 19.06.2017 7:14

ked to vezmeš z pozitívnej strany, tak KM puzdro je výborné v tom, že si si ujasnila jaký sklon a výšku budeš požadovat od svojho nového owb puzdra a na jakom mieste ho budeš nosit.
km napriek kvalitnej koži a dobrému zpracovaniu je imho na skryté nosenie nevhodné z mnohých dovodov.

FOXX - zvýšenie samosvornosti a odstránenie vypadávania sa dá vyriešit behom minuty. stačí k tomu zapalovač, rtěnka a trocha citu.

niektorí výrobcovia kydexovú škrupinu na kožu nenitujú ale šrobujú cez gumené podložky. výhoda je v tom že si užívatel požadovanú silu zovretia nastaví podla svojich preferencií. po čase, ked koža trochu povolí a zovretie zoslabne, tak sa dá znova pritiahnut.

ten .060 kydex sa mi moc nepáči. mal som také vnútorné puzdro a kydex po čase praskol v oblasti lučíka nepríjemne blízko spúšte. ušetrený pol milimeter proti klasike .080 za to imho nestojí

ked ti vypúštanie zásobníka ide hodne zlehka, ja by som to určite nejako riešil. neni to dobre.
nemóže íst karta furt...
des

Příspěvekod proforma » 19.06.2017 7:46

des píše:ked to vezmeš z pozitívnej strany, tak KM puzdro je výborné v tom, že si si ujasnila jaký sklon a výšku budeš požadovat od svojho nového owb puzdra a na jakom mieste ho budeš nosit.
km napriek kvalitnej koži a dobrému zpracovaniu je imho na skryté nosenie nevhodné z mnohých dovodov.

[Jo, presne. Jako zacatecnik musim jeste hodne zkouset a zjistovat, kudy (pro mne) cesta nevede. Takovy prukopnik slepych ulicek :-)

des píše:FOXX - zvýšenie samosvornosti a odstránenie vypadávania sa dá vyriešit behom minuty. stačí k tomu zapalovač, rtěnka a trocha citu.

A to se dela jak? Nejsem v tomhle vubec zbehla. Zahratim by se kydex mel asi trochu smrsknout, pocitam, ale k cemu ta rtenka?

des píše:ked ti vypúštanie zásobníka ide hodne zlehka, ja by som to určite nejako riešil. neni to dobre.

Taky jsem o tom uvazovala. Zatim zkousim, jestli si na to zvyknu (tj. spravny uchop), zatim tomu davam cas a pak uvidim. Ale jinak jsem si to PPS vybrala prave kvuli tomu, kde ma vypousteni zasobniku, protoze na vetsine pistoli jsem na nej vubec nedosahla a musela prehmatavat...
Jaky je rozdil mezi optimistou, pesimistou a realistou?
Optimista veri, ze svet, ve kterem zijeme, je nejlepsi mozny.
Pesimista se boji, ze je tomu skutecne tak.
Realista se uci strilet.
proforma
VIP

Příspěvekod des » 19.06.2017 8:11

Kydex sa nesmrskne ale zmakne. Opatrne nahreješ a potom rtenkou (zavretou ;) ) zatlačíš vo vnútri lučíku. Priemer býva ideálny. Keby to nebolo ono na prvý krát tak môžeš opakovat podľa potreby. Hlavné dat bacha nech to nespáliš. Zapalovač nedržat moc blízko.
Ono to pude :yes

Tlačítko - ja si musím trochu prehmatnút na každom železe ktoré mám. Ide to úplne automaticky, vôbec sa na to nemusím sústredit.
Ked je tlačítko v dobrom dosahu pri plnom úchope tak tam je riziko nechceného vypustenia.
nemóže íst karta furt...
des

Příspěvekod cipis » 19.06.2017 9:58

Ten kydex bych možná nahřál spíše horkovzdušnou pistolí ...
cipis
Sponzor serveru

Příspěvekod des » 19.06.2017 10:18

Tak teplovzdušná pištol s úzkym nastavcom a digitálnou reguláciou teploty po 5°C by bola ideálna. Napr Bosch takú v ponuke má.
Plynová spájkovačka s Lidlu je tiež dobrá. Po odmontovaní nástavca je z nej malá teplovzdušná pištol s úzkou tryskou.
Klasická jednoduchá TP väčšinou prehreje moc veľkú oblast a veci sa možu skomplikovat.

S tým zapaľovačom je to v praxi overené a ide to.

Robíme čo sa dá, s tým čo máme, tam kde sme... ;)
nemóže íst karta furt...
des

Příspěvekod DeadMan » 10.07.2017 11:20

Tak po týdnu v Českém Ráji mohu zodpovědně potvrdit, že na táboření a turistiku není nic lepšího, než ledvinka Aegis.

Kolem stanu pohodlně v teplácích a přitom zbraň u sebe.

Ani žebříky v Drábských světničkách s báglem na zádech nebyly problém.

Za mě jednoznačně :yes
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » 10.07.2017 11:30

bohužel každý od "fochu" hned ví, která bije....škoda, že někdo nedělá echt civilní model ale jen takové zrůdnosti
Rainier Wolfcastle

Příspěvekod Stenny » 10.07.2017 16:05

Deadman: Mohl bys popsat nebo vyfotit, jak řešíš bederní popruh batohu? Zkoušel jsem ledvinku, ale nikdy se mi nepovedlo ji sladit s bederákem, aby si to nepřekáželo.
Stenny
VIP

Příspěvekod DeadMan » 10.07.2017 17:35

Co se týče toho "každý hned ví", tak ti co nejsou od fochu, nemají ani tucha a nepozoroval jsem žádný zájem nebo divné pohledy a kdo od fochu je, tak co? mě je to jedno, ať ví, pravděpodobně má taky u sebe a je prověřený, takže mě to netrápí a pokud je to padouch, potom bohužel, to si člověk nevybere = sejmout mě zákeřně může kdokoli kdykoli i bez ledvinky, ale jde o to mít u sebe, kdyby se něco náhodou podělalo a jako že v kempu bylo dost podivných individuí.

Co se týče nošení, tak asi takhle:

1) kalhoty a opasek je bod nula
2) ledvinka je těsně pod opakem kalhot
3) bederák je těsně nad opakem kalhot

Nevím jestli to tak bude fungovat všem, ale mě ano.
DeadMan

Příspěvekod Serža » 10.07.2017 22:01

bederák nad opaskem není bederák, ale přespupkáč :-)
jak ho dostaneš tak vysoko? to musí být nějaký minibatoh s utaženými popruhy...
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod opavak » 11.07.2017 9:41

Skryté nošení zbraně spolu s větším batohem (s funkčním bederákem ) je vcelku složité ... některé batohy-bederáky mají kapsičky na zip do kterých se dá uložit pistole subcompact rozměrů, případně jsou bederáky opatřeny molle vazbou na kterou se dá připevnit nějaká další "nenápadná kapsička". Osobně to řeším nošením další "EDC mošny" ve které mám to nejnutnější, včetně krátké - pro případ nutnosti odhození (ztráty) batohu. Kdysi jsem zkoušel i ledvinku ale do té se mi nevešlo vše co bych si představoval a vadilo mi že jsem byl sešněrovaný třemi popruhy (opasek na kalhotách, bederák batohu + popruh ledviny). U armády to řeší bojovou vestou ve které mají vercajk pro případ odhozu báglu ... asi by se dala vymyslet i nějaká civilní alternativa funkční EDC vesty.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
opavak

Příspěvekod des » 11.07.2017 10:26

a čemu ten bederák vadí?
v prípade že sa železo nosí od tretej hodiny dopredu tak sa s tým dá fungovat celkom normálne. pri niektorých kombináciách typu a polohy bederáku voči opasku, umiestnenia železa a typu vrchného oblečenia sa dá tasit aj bez rozopnutia spony pásu. len sa vytiahne košela spod pásu podobne jak pri tasení z tuckable holstru.
ked to nejde tak sa proste rozopne spona a pokračuje sa v režime bežného skrytého nosenia.
uložit železo do batohu či už priamo alebo prostredníctvom nejakej kapsičky imho neni dobré riešenie.

k tej aegeis ladvinke- v dobe ked to prišlo na trh tak to bola bomba. v súčasnosti je to tak proflákla vec, že je to nenápadné asi jak vz.82 v klasickom armádnom puzdre. nikdo železo priamo nevidí a existujú jedinci ktorí netušia čo tam je, ale moc velká čast ludí tuší že je tam s najvačšou pravdepodobnostou železo a ne mobil a klúče, snickersky pre decká alebo krém na boty a kartáč... :angel
nemóže íst karta furt...
des

Příspěvekod bivoj » 12.07.2017 14:58

des píše:...existujú jedinci ktorí netušia čo tam je, ale moc velká čast ludí tuší že je tam s najvačšou pravdepodobnostou železo...

Nesouhlas. Ledvinka Aegis je profláklá především a hlavně mezi střeleckou veřejností či mezi policajty - ano, tam devět z deseti lidí ví, co je uvnitř. Ale obyčejní civilisti, kteří se o zbraně vůbec nijak nezajímají, většinou absolutně netuší...
bivoj
VIP

Příspěvekod DeadMan » 12.07.2017 15:14

Přesně tak, 99% lidí ví leda hovno a ten zbytek je OK ;)

Předem se omlouvám za nechutné fotky (+18) :mrgreen:

S bederákem zase příště ....
Přílohy
IMG_20170712_101616_1.jpg
IMG_20170712_101647_1.jpg
IMG_20170712_101655_1.jpg
IMG_20170712_101701_1.jpg
DeadMan

Příspěvekod herman » 12.07.2017 15:31

Nezlob se, ale coje špatného na T34? No, to jsi geroj. Já ji ještě řídil.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
herman
Sponzor serveru

Příspěvekod Hdm » 12.07.2017 16:54

DeadMan: Omlouvám se, neber to špatně, ale tohle je děsnej kulomlat, bych chtěl vidět akci když se rozběhneš :chuckle
Hdm

Příspěvekod DeadMan » 12.07.2017 17:00

:lol: není to tak hrozné, jak to vypadá (docela to sedí), ale natáčet se kvůli tomu už opravdu nebudu.
DeadMan

Příspěvekod Fabulous » 12.07.2017 17:11

Bohužel ledvinka je dlouhodobě nevkusná záležitost :puke
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod des » 12.07.2017 17:48

bivoj píše:
des píše:...existujú jedinci ktorí netušia čo tam je, ale moc velká čast ludí tuší že je tam s najvačšou pravdepodobnostou železo...

Nesouhlas. Ledvinka Aegis je profláklá především a hlavně mezi střeleckou veřejností či mezi policajty - ano, tam devět z deseti lidí ví, co je uvnitř. Ale obyčejní civilisti, kteří se o zbraně vůbec nijak nezajímají, většinou absolutně netuší...

moje skúsenost je iná. ked sa bere celá populácia (od materskej školy na prechádzke po domov dochodcov na výlete) tak možno tých 99% percent, jak píše mrtvola, neví. v prípade potenciálne problémových osob (a je jedno či majú na hlave kapucu, taktickú šiltovku, tmavé kučery, vyholenú plešinu alebo placatú čapicu) je imho percento tých čo vedia rádovo vyššie.
ale každý má hranicu medzi tým čo považuje za skryté a čo za prekryté nosenie niekde inde. osobne som celkom rád ked ludia tie ladvinky nosia, aspon hned vidím.
hore zmieňované puzdro na vz.82 nastreknuté farbou na kožu na modro a s našitým logom SAMSONITE zo starého kufru by malo imho percentá podobné :angel

ale ladvinku uplne neodsudzujem, v prípade že sa z nejakého dovodu nedajú obliect nohavice s opaskom, tak je to jedno z riešení. aj ked možno ne najlepšie.

btw mám doma jednu uplne novú ladvinku tohoto typu, farba tmavomodrá v kombinácii so šedou, materiál cordura 1050 výrobca 5.11
keby mal niekto záujem ;)
nemóže íst karta furt...
des

Příspěvekod DeadMan » 12.07.2017 18:25

Tak samozřejmě ta ledvinka není jako můj oblek od Bandi Vamos, ale do kempu k teplákům nebo na pláž s dětmi neznám nic jiného a pokud se člověk rozhodne mít u sebe (jakože když nosím tak pořád), potom je to jediná možnost, jak mít zbraň neustále pod kontrolou (nechat ji v autě nebo dokonce ve stanu to asi těžko a být celý den v kalhotách 24-7 taky nejde ačkoli to mají v názvu).

Vlastně je tu ještě jedna možnost, ale ta mi přijde ještě horší.

https://m.youtube.com/watch?v=9dqF3_OL_mg
DeadMan

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně ostatní a obecná témata o zbraních