Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Re: Jak bylo dnes

Příspěvekod J-e-n-n-y » 12.06.2018 12:29

Já nejsem odpůrce, s argumenty souhlasím. V nemocnici to často překombinují/urychlují tak, že to vede ke komplikacím. Přesto bych na porod doma neměla odvahu. To radši odmítnu v nemocnici všechny oblbováky, oxytocin apod., doprovazející osobu náležitě poučím a zplnomocním pro podpisy různých informovaných souhlasů a v porodním plánu budu požadovat soukromí, klid, přítmí, přirozený průběh. Ale vím, že v případě náhlých komplikací je za zdí tým lékařů. Ale to je můj názor, respektuji názory odlišné ;-)
Kdo je připraven, není překvapen.
J-e-n-n-y
VIP

Příspěvekod Jirinka » 12.06.2018 12:54

ten strach je naockovany matrixem, manželka taky mela strach, tak hodne studovala, diskutovala s gynporod primářem jedne dosti zname nemocnice a výsledek byl, ze jsou v zasade tri mozne SKUTECNE akutni zadrhele (uz si je nepamatuju), které ovšem jsou život ohrozujici i ve spitale
vite, ze rocne zemre v nemocnicích na následky krvaceni zhruba, cirkaasi deset zen (a to krvaceni je vyvolane prave zásahy typu oxytocin, hamilton, prasknuti vody apod.)
ze jsou studie (databaze cochrane) prokazujici stejnou miru bezpecnosti porodu ve zdravotnickem zarizeni a mimo nej (i u prvorodiček, jedna se samozrejme o fyziologicky porod po fyziologickem tehotenstvi)
nicmene samozrejme každého věc co a jak udela
a ted si rikam, ze jak to tu najde fabik, tak rekne OT! a ne*er nebo bude SBF :mrgreen:
Jirinka

Příspěvekod FearFromTheDepth » 12.06.2018 18:43

Na email mi přišel členský průkaz LEX v pdf a potvrzení platby, takže jsem oficiálně členem LEXu. Jak tedy dnes bylo? Radostně. ;)
Nothing is impossible.
FearFromTheDepth

Příspěvekod Foxy » 12.06.2018 21:55

Včerejší bouřka tu na 11 hodin vygumovala místní internet. Blesk líznul vysilač wifiny. Aspoň byl klid...
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Foxy
VIP

Příspěvekod Ray » 18.06.2018 11:08

Po pětiletém martyriu dneškem konečně slavnostně promovaný Ing. :geek: K prokrastinaci při učení jsem využíval i místní forum :chuckle
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
"Když seš v úzkejch, je zabíjení stejně snadný jako dejchání" - John Rambo :-)
Ray

Příspěvekod DeadMan » 18.06.2018 11:56

Takže dneska zveš jo :beer :D :hand
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod Fantozzi » 18.06.2018 13:40

Po pul rocni priprave se mi podarilo slozit pilotni zkousky na dron.

Kdyby byly dotazy k teto problematice, muzu se pokusit odpovedet.
Fantozzi

Příspěvekod sauerkraut » 18.06.2018 16:22

Fantozzi: premyslim, jestli je tvuj prispevek vtip, jestli mas nejaky dron s parametry blizicimi se ultralightu, nebo jestli uz je tahle zeme tak hluboko v kloace, ze se mam pripravit na povinne zkousky na rozbrusovacku a vrtacku.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
sauerkraut

Příspěvekod DeadMan » 18.06.2018 17:14

Pokud používáš dron ke komerci, tak musíš mít zkoušky a je jedno jak je velký ;)
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod devlop » 18.06.2018 17:35

devlop

Příspěvekod Fantozzi » 18.06.2018 19:12

Ne neni to vtip, bohuzel spousta lidi si porizuje dron, ale nema absolutne zadne znalosti o leteckem provozu a bezpecnosti. Pak vznikaji situace kdy nejaky blbec lita v blizkosti letiste nebo zkousi vystoupat do vysky, kde muze dojit ke stretu s letadlem nebo vrtulnikem.

Ale cest vyjimkam.
Fantozzi

Příspěvekod Václaf » 18.06.2018 19:28

Dnes jsem používal komerčně,za účelem obživy akučku a nemám na ni akuprůkaz. Abych se bál vzít zítra do ruky zednickou lžíci :hand :rofl :rofl :rofl
www.zprimskehopodzamci.cz
www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz
Václaf
VIP

Příspěvekod Fantozzi » 18.06.2018 19:43

Václaf píše:Dnes jsem používal komerčně,za účelem obživy akučku a nemám na ni akuprůkaz. Abych se bál vzít zítra do ruky zednickou lžíci :hand :rofl :rofl :rofl

Nahoda, ja sem ted dodelaval bedneni a taky s akuckem a dokonce sem i rezal na cirkuli. :D
Fantozzi

Příspěvekod devlop » 19.06.2018 15:47

Dnes jsem vezl ženu do Motolské nemocnice, plánovaná týdenní hospitalizace s vyšetřením (biopsie atd). Byl jsem zvyklý parkovat mimo areál nemocnice, abych ušetřil za nekřesťanské parkovací poplatky v areálu. Naposledy jsme tam byli před rokem a půl, ale dnes zjištění, že tam, kde se dalo dříve zaparkovat na rozšířené krajinici (prostě hlína s trávou mimo vozovku https://mapy.cz/s/2LdiN), tak tam namalovali po celé délce krajnice modrou čáru a značky RESERVÉ :devil přitom stále je to jen hlína s trávou u krajnice. Divím se, že si tu modrou čáru pražáci nenastříkali i na tu trávu kolem a možná i kmeny stromů, pro jistotu :lol:

takže jediná možnost parkování v areálu nemocnice, 30min=30Kč

přičemž:
- žena byla objednaná na 11h, přišli jsme v 10:30, což byla chyba. Po 1 hodině čekání v čekárně první kontakt se setrou a vyplňování prvního dotazníku
- po vyplnění dotazníku hláška "sedněte si a počkejte na paní doktorku". To bylo cca 11:40 a po chodbách se začal promenádovat personál s krabičkami se žrádlem případně bez krabiček ale s hláškami "tak co si dnes dáme". Bylo mi jané, že doktorku uvidíme tak nejdříve za hodinu...
- kupodivu už po 50 minutách přišla doktorka a vzala ženu do ordinace, prý pár otázek na aktuální stav a vyplnění druhého formuláře. Rozloučení s informací "sedněte si a počkejte na sestru, která vás zavede na lůžkové oddělení"
- po 40 minutách přišel ne sestra ale mladý bratr, tak kolem 25 let a vede nás na lůžkové oddělení. Očekával jsem od něj mlsné pohledy na mojí ženu v krátkých šatech, ale bohužel, mlsné mohledy byly spíše na mne, protože to byl již od pohledu buzík, což mne ale na druhou stranu uklidnilo
- uvedl nás na pokoj, tři lůžka, dvě již obsazená babičkami, jak to říct slušně, těsně nad hrobem, jedna z nich stále vydávala nesrozumitelné zvuky
- po 30 minutách přišla sestra, vyplnění třetího dotazníku a otázka, zda žena nechce hnědočernou vodu, kterou nazývají čaj, tím akce ubytování v Motolské nemocnici skončila a započala má zpáteční cesta 70km domů

celkové skóre:
psychická podpora mé ženy před hospitalizací v té ďáblově díře = 4h čekání kvůli formalitám a 240Kč za parkování díky pražákům, co by si modrou lajnu namalovali nejraději i na svého čuráka

poučení pro ubytování na Motole pro příště:
- dát ženě kvalitní uzařená sluchátka, aby byla alespoň částečně utlumena od zvuků bohužel umírajících lidí na pokoji
- nenechat se objednávat na časy před obědem, je zcela jasné, že minimálně hodinu budu čekat jen proto, až se personál v klidu nažere
- připravit se na přažské výpalné pro cizáky za parkování
devlop

Příspěvekod Hohepa » 19.06.2018 16:06

Ty modrý lajny nám Pražákům tu maluje z3,14čená náplava, co je nalezlá v magistrátu u koryt a z nudy vymýšlí chujoviny a neb kterému příbuznému dát vydělat. Největší zhovadilost je , že ty zóny si jednotlivé radnice organizují samy a v Motolu jsem na tom úplně stejně co ty , i když si třeba kartu platím na Vinohradech :head
Teď ty lajny zavádí i na Praze 4 a každého "pražáka" , co tu bydlí to bude stát 1200,-+ ročně za parkovací kartu a to je ta levnější verze. :devil
Já snad do práce budu muset jezdit sockou :sad

http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/
pzpha4.PNG
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod kregan » 19.06.2018 16:13

Ač nesouhlasim s modrejma zónama, zavedený byly kvůli lidem ze středočeskýho kraje, který si dojedou k nejbližšímu metru autem a na celej den zablokujou ulice místním. Zásadní problém je v absenci dosatečně kapacitních parkovišř P+R. Pozemky na parkoviště mají soukromící. Sice je nechtějí prodat, ale jsem přesědčenej, že je to jen otázka nabídnuté částky a Praha na to peníze má. Celý nekoncepční parkování stojí teď na tom, že nikdo z pražských zastupitelů nevěří justici natolik aby po zániku mandátu risknul trestní oznámení za zaplacené miliardy vlastníkům pozemků (z větší části lobisti a developeři) ve větších hodnotách než těch stanovených znaleckým posudkem.
BTW pokuta za stání na modrý zóně je 500 Kč a promlčecí lhůty krátké. Osobně je ignoruju s tím, že párkrát do roka přispěju do městské kasy po pětikilu.
Přístup v nemocnicích je téma samo pro sebe.
kregan
VIP

Příspěvekod devlop » 19.06.2018 17:12

Hohepa - chápu Pražany, co si platí parkovné a stejně nemají zajištěno, že v místě svého bydliště zaparkují. Prodat více karet než je parkovacích míst pokládám za čistý podvod a krádež. Jak toto mohlo legálně projít a nikdo za to nešel sedět prostě nepochopím, ale toto není můj boj.

Jinak souhlas s kreganem, problém je objemu P+R parkovišť na vytížených bodech na okrajích Prahy. Třeba já bych velmi rád dojel autem na Zličín, přesednul na mastnou tyč Béčko a dojel kam potřebuji. Ale viděli jste, kolik míst je na Zličíně na P+R parkovištích? To je prostě výsměch všem z jihozápadu středočeského kraje co denně dojíždí do Prahy nebo si jen potřebují něco v Praze vyřídit a nedělá jim problém využít MHD, prostě bez šance.
devlop

Příspěvekod vilik010 » 19.06.2018 19:19

to kregan: to není o důvěře v justici atd.. pokud to udělá dle zákona a schválí to zastupitelstvo v souladu s nějakou koncepcí obce je z obliga. Tohle je problém obecného plánování zastupitelstev i poslanců, pokud nelze projet dokončit v následujích 4 letech nelze ho prosadit, jelikož není jisté, že u přestřihování pásky budou ti správní lidé. A přeci si nebude někdo usurpovat naše zásluhy. Případně to v následujícím volebním období úplně otočí o 180°
vilik010

Příspěvekod proforma » 19.06.2018 20:01

V nedeli jsem objevila NTB, ktery nejenze splnoval vetsinu mych pozadavku, ale mel jeste W7! Byla jsem v 7. nebi a hned zacerstva objednala. Byl to typ, co uz se neprodava, z nejaky predvadecky, zaruka jeste 21 mesicu. Cela natesena, ze zase budu moct delat na necem normalnim, ne jako v praci na tech zk***zch W10, jsem si ho dnes vecer vyzvedla. Jeste ve vlaku jsem se na to s nedockavosti vrhla, nastartovala a... ti kokoti mi to preinstalovali na W10!

Okamzite jsem to reklamovala, ze zbozi neodpovida deklarovanym vlastnostem :-)

Jsem zvedava, jak to vyridi. Jestli se neozvou do tydne a nepreinstalujou mi to zpatky, NTB vracim. Kdybych se chtela rozcilovat s W10, mohla jsem si koupit lepsi a novej. Zatraceny sluzby zakaznikum!
Co je absurdní? Že téhle době se jednou bude říkat "staré dobré časy".
proforma
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 19.06.2018 20:37

Jojo, taky se děsím jak budou vypadat Win12. :rock
Bill Masen
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic a zábava