Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Haluziak » 09.01.2019 12:39

Tohle je i jinde. Estonská liga obrany, Svýcaři jsou všichni domobrana. Nektery ze severske trojice to taky ma.
Beware of old men in profession where men die young.
Uživatelský avatar
Haluziak
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.09.2018 17:27

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Hohepa » 10.01.2019 12:13

mukl: Je jiná doba za WWII neexistovali špionážní družice, termovize, počítače, drony.....
I kdyby byla skupinka supermanů co by opravdu dokázala guerilově operovat v Čechách aniž by je moderní technika dokázala odhalit, tak v dnešní době elektronické evidence všeho by měl okupant seznam všech členů "záloh" downloadnutý daleko dřív, než by jeho generální štáb dal jednotkám povel nástup a přesun směr ČR.
Co víc nedivil bych se kdyby ty seznamy měl stažené už dávno ( nemyslím jen RF, USA, Čínu či EU) a jen je průběžně upgradoval. Ať ty Běloruské, Estonské, Švýcarské či Severské.
A stačí si uvědomit proč Búrové prohráli válku s Brity.
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Uživatelský avatar
Hohepa
VIP
 
Příspěvky: 2137
Registrován: 22.07.2013 21:16
Bydliště: Praha

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Zapadlo » 10.01.2019 12:39

Proč?
Zapadlo
 
Příspěvky: 59
Registrován: 24.08.2014 18:59

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Rase » 10.01.2019 13:41

zavřeli jejich rodiny do koncentráků
Uživatelský avatar
Rase
VIP
 
Příspěvky: 497
Registrován: 26.04.2012 23:19
Bydliště: Prostějov

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod viktor » 10.01.2019 14:42

jj koncentracni tabor není ani nemecky ani rusky vynalez první byli britové :-)
ale k věci, nepotrebujes ani drony a ja nevim co ještě. slouzil jsem na care, uspesnost ochrany statni hranice, respektive prakticka neprostupnost statni hranice CSSR nebyla dana pohraničníky a draty ale vysokou mirou spoluprace s civilnim domorodym obyvatelstvem... respektive kdo chtěl na kopecky musel projit zhruba 30km sirokym tylem, kde ho okamzite prasknul první vesnican na kterého narazil. Vzhledem k hustote osidleni je prakticky vylouceno abys za 30 km nepotkal zivacka, navíc cokoliv by zvýšilo tve sance nebyt viden te zaroven dělalo vice podzrelym při nahodnem kontaktu. Respektive i bez termovize, dronu a pocitacu a vůbec si nemel moc sanci...
jakýkoliv agresor, to plati univerzalne vi do ceho jde a ma cas se pripravit, takze vi kde sezene informace, kde podporu, jaci lide kolaboruji, jake je třeba okamzite uvěznit, zastřelit proste hodit mimo hru atd.. to platilo vždy a plati i dnes, takove oaprace se provadeji i preventivne v době hlubokeho miru, když je riziko ze někdo vyleze ven k nejake prilezitosti anebo ze bude zlobit tak se hodi mimo na dobu potrebnou... takovy pekny priklad z nasich novodobych dejin je třeba zatceni a propusteni sladka pro druhé volbe havla ...a pesne o ten hlas který by rozhodnu l o jiné volbe sedel bez udani duvodu v base.... nemejte zadne iluze je to zbytecny :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod mukl » 10.01.2019 19:20

...no. Já taky znám 1000 důvodů proč je obrana našeho státu "zbytečná".
Ale ten hlavní problém je v hlavě. Našem myšlení. My jsme se naučili tak nějak přežívat a vycházet s každým okupantem a cizím elementem s vírou, že to zlé časem přejde. A ono to tak fungovalo. Nikdo nás totiž ještě hromadně nelikvidoval, protože jsme důležitý prostor a lidi jsou tady vhodní k práci...
Že naše území není vhodné pro guerilový boj? Jasně, že nebudeme mít "parizánskou brigádu", která se bude schovávat v příměstských parcích, které tady máme místo neprostupných hvozdů....ale jak to bylo v Iráku po Americké invazi. Američani tam pouští přijeli jak na přehlídku. Slavně za několik málo dní (asi jen tolik, co trvala cesta pozemních sil po své vlastní ose pouští) zvítězili. Svrhli sochu Saddáma. Pak chytili i toho skutečného- živého, zabili ho, zabili jeho syny...slavné vítězství. A pak jich tam po válce, v klídku, za situace, kdy jim podle "západního" a samozřejmě našeho mediálního podání vděčný Irácký lid děkoval za svržení tyrana ....zařvalo na 5000 :!: . Zmrzačených bude jednou tolik....Má Irák vhodné území pro partyzánskou válku? Místo Pandurů nových "Bevepeček" a pičovin, by měli naše lidi raději učit dělat IED nálože, popř. vytvářet tajné, skutečně tajné, malé sklady vhodného partyzánského materiálu po celém území státu. Jinak stejně na otevřené frontě můžeme bojovat leda tak s Lichtenštejnskem, nebo tak něco...Vojáci za to nemůžou, ale naše armáda není budovaná k obraně země. Je to malý expedičně - policejní sbor. NATO nás zachrání :mrgreen:
mukl
 
Příspěvky: 431
Registrován: 05.10.2016 18:19

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Hohepa » 11.01.2019 8:06

Představa, že by armáda oficiálně cvičila civilisty "Jak provést teroristický bombový útok"
v dnešní EU, kdy se civilistům zakazují nože a pepřáky ?

No to je ten největší "sci-fi úlet" co jsem za poslední roky slyšel :head

Irák je jiná mentalita obyvatel. Jejich žebříček hodnot je úplně jiný.
1) Aláh
2) Islám - víra
3) flaňdák - imám , ke kterému chodí do mešity
...
...
...
99) rodina
...
...
1199) místní komunita

U nás stačí jeden výbuch při kterém zemře jeden nevinný civilista ,budeš nepřítel lidu číslo jedna a celé Čechy na tebe budou pořádat hon. Iráčan i u deseti mávne rukou - přece zemřeli ve jménu Alláha. Ve jménu Alláha klidně vraždí vlastní děti , stačí že se třeba zřeknou víry/islámu :devil

Poslední slovo mluvící za vše - Mašínové ......
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Uživatelský avatar
Hohepa
VIP
 
Příspěvky: 2137
Registrován: 22.07.2013 21:16
Bydliště: Praha

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod viktor » 11.01.2019 8:41

:hand
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod paranoid » 11.01.2019 13:15

Česká armáda vždy byla směšný spolek, ne pro neschopnost obyčejných vojclů, ale díky úplně obyčejné buzeraci, debilní strategii generálního štábu, jednání a požadavků politiků. Ostatně co taky čekat od vychlastaných oficírů, od typů operetního generála, t.č. čerstvě ve výslužbě, nebo směšných ministrů obrany? Historicky vždy selhaly politické elity a armádní velení všech vyšších stupňů. Nejvyšší velení armády a politici se vždy chystají na to, co znají, tj. konflikt minulé generace. A vždycky to blbě dopadne.
S odkazem na předchozí příspěvky.
Jak by se asi zachovali povolaní armádní záložáci a vojáci střežící flanďácké latifundie, Agrofert a miliardářská lichvářská impéria , pokud by obdrželi informaci, že tlupy čmoudů zakempily v jejich domovech a pravidelně kulturně obohacují jejich rodinné příslušníky něžného pohlaví? Domnívám se, že by mundůr pověsili na větev a mazali domů, třeba pěšky. Mimochodem, jak jinak by se měl zachoval normální chlap, k němuž by dorazily takovéto informace???
http://www.radiofreesouthafrica.com/war ... n-farmers/
paranoid
 
Příspěvky: 51
Registrován: 11.08.2013 13:24

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Kocour » 12.01.2019 0:04

K Iráku (a obecně k potlačování povstání a vlastně jakéhokoli asymetrického protivníka):
terminologická vsuvka: když budu psát "já", "my", tak tím myslím naši civilizaci, případně náš stát, uskupení a pod, chovající se jako svéprávný subjekt a ne jako rozmazlená děcka.
- Je důležité uvědomit si, co chci, pokud takové povstání potlačuji. Cílem akcí v Iráku (a podobných zemích) má být, aby se na mezinárodní scéně přestaly chovat jako stát utržený ze řetězu. Málokdo to dnes ví, ale tohle bylo i příčinou klasické kolonizace 18-19. století. Takže jde o to, dané entitě vnutit, aby se chovala podle našich pravidel. Tomu rozhodně neposlouží, pokud tam zasáhnu vojensky a pak neustále jenom "odcházím". Ne, když už do něčeho takového jdu, musí být všem jasné, že tam zůstanu na furt (z hlediska délky lidského života stačí na pár generací). Povstalecká válka je souboj vůlí dvou odhodlaných menšin. Ostatní se rozhodují podle toho, odkud jim hrozí větší nebezpečí. Když neustále zdůrazňuji, že odejdu, těžko mi někdo napráší, kde a kdo jsou povstalci, protože já jsem vlastně předem deklaroval, že jim pak svoje sympatizanty nechám napospas. To je ta zásadní chyba, kterou udělali Američani hned po svém prvním příchodu do Iráku. Lidi je vítali jako osvoboditele, ale oni se stáhli a jejich příznivci to odnesli - pak už si jenom málokdo dovolil, podporovat je veřejně.
- A nebo mám samozřejmě druhou možnost, nechat je dál chovat jako utržené ze řetězu, ale omezit jejich schopnost, působit nám tím škody. Pravděpodobně to bude levnější, ale zároveň to nemusí být v souladu s mým svědomím. (Mimochodem, kdybychom posuzovali naše působení v Iráku z tohoto pohledu, vedeme si docela dobře. Ta země měla v roce 1990 jednu z největších konvenčních armád na světě, navíc bez zábran, co se týče ZHN. Dneska je tam všechno v troskách a jejich nebezpečnost spočívá akorát tak v exportu migrantů, které ovšem přijímat nemusíme - k tomu stačí politické rozhodnutí a to neni v jejich, ale našich rukou.)
- Tohle všechno samozřejmě vojáci vědí, ale v zemích našeho typu podléhají civilním vládám, které vypadají poslední dobou, jako kdyby měly větší starost o zákaz igelitových tašek. Nebylo to tak vždycky. Ještě takový Winston Churchill a celá jeho generace tohle považovali za samozřejmost, ačkoli byli civilní politici. Ten hnusný příspěvek přede mnou celou věc úplně převrací. Vojáci jsou, když se vyjadřují k otázkám bezpečnosti, v poslední době z veřejně činných osob prakticky jediní srozumitelní a racionální. Z civilních politiků skoro nikdo. Nevolám po vojenské vládě, civilní vláda je historicky vzato vhodnější, ale civilisté by měli začít brát vojenství vážněji.
(a pokud někdo pochybuje, že se tohle vztahuje na "potenciál naší armády bránit vlastní území", tak ano - nejlíp se vlastní území brání na cizím území!)
Kocour
VIP
 
Příspěvky: 768
Registrován: 30.03.2012 21:29

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Maximus » 12.01.2019 8:16

To Kocour: :yes
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 3924
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Samotář » 12.01.2019 9:14

Kocoure, moc pěkný příspěvek.
Samotář
 
Příspěvky: 71
Registrován: 07.07.2016 9:58

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Bill Masen » 12.01.2019 13:49

Kocour píše:...nejlíp se vlastní území brání na cizím území...
Tesat do kamene. :clap
Uživatelský avatar
Bill Masen
VIP
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod viktor » 12.01.2019 18:08

kocoura tva slova jsou zalozena na rozumnem zaklade.. ale uvědomuješ si jakym zargonem mluvíš ? :D
...K Iráku (a obecně k potlačování povstání a vlastně jakéhokoli asymetrického protivníka):
terminologická vsuvka: když budu psát "já", "my", tak tím myslím naši civilizaci, případně náš stát, uskupení a pod, chovající se jako svéprávný subjekt a ne jako rozmazlená děcka.
...mam tomu rozumet tak ze to je obecne platna technologie jak potlacit povstani v zemi kterou okupuji a nebo se vzpina mym obchodnim zajmum ? Respektive necti moji nadvladu ? pokud ano tak se tebou jednoznacne souhlasim,
k terminologicke vsuvse.. mam s gtim trosku problem, my predstavuje konkretne koho ? mam obavy ze to je v dnesnim svete hodne nejasne...
v roce 68 byla nase zeme na strane te co zazivala popsanou technologii na te spravne ci spatne strane, ? asi vsichni bodou souhlasit ze jsme byli okupovani k potlaceni povstani... jesta tam byl jeden technologicky krok, a to rok otevrene hranice an zapadm kdo chtel tak proste volne mohl odejit, nikdo ho nedrzel
tim se okupacni mocnost a kolaboracni vlada zbavil ajednoduse tech co by mohli v budoucnu delat problemy..
takze SSSR byl okopant, ted je v rade zemi okupant USA, pokud popsanou technologii vezmeme jako zpusib potlaceni povstani, bez okupace by povstani nebylo. V soucasne dobe je nase ar,mada jednou ze sil NATO, nato podleha vedeni USA a take USA ma v NATO rozhodujici sily. Nase armada se zucastnuje akci NATO jako je napriklad okupace Afganistanu, asi nejrozumenjsi odpoved proc je nase army v Afganaistanu je to ze je tam NATO a my jsme jeho soucasti. Jeste pred pro zmenu okopaci afganu vojsky SSSR byl Afganistan docela pohodou zemi kde byl celkem klid a pokoj, po polich jezdily traktory, muzi a zeny chodii celkem evropsky obleceni a o talibanu skoro nikdo nic nevedel. Po cca 30 letech boju za ochranu a vubec rozvoj afganu je cele zeme na skoro na totalnim dne, taliban a drogy kam se podivas, tak se ptam jestli tohle je ochrana naseho uzemi ? Jsem z principu proti okupaci a to jak na strane okupovaneho tak i okupujicicho. Ted nevim co je "ja" a nebo "my" . Protoze jsou veci kde nechci byt v "my".
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Potenciál AČR a OS SR bránit vlastní území

Příspěvekod Samotář » 15.01.2019 13:29

Rozhovor s pplk. Zelinkou z AČR.
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/92336/vysadkar-zelinka-doba-bezpeci-je-pryc-a-valka-je-mozna-tisice-cechu-se-chteji-branit-prvni-linie-jsou-novinari.html

Probírají hodně témat. Zaujaly mě názory na vztah občanů ČR k armádě a změnu bezpečnostního prostředí v Evropě.
Samotář
 
Příspěvky: 71
Registrován: 07.07.2016 9:58

Předchozí

Zpět na Off Topic a zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků