Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Re: Jak bylo dnes

Příspěvekod Lyster » 13.04.2019 18:25

Proforma: Pána je mi líto, ale na jednu stranu, asi bych to bral z ničeho nic, než půl roku umírat někde na přístrojích.
Lyster
VIP

Příspěvekod proforma » 13.04.2019 18:33

Jo, to jo. A taky lepsi takhle na ulici, nez par tydnu hnit nekde doma, kdyby clovek bydlel sam...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod Matěj » 13.04.2019 19:47

Dneska jsem šel přes panelové sídliště na návštětvu a potkal jsem dogu ve velikosti telete venčenou bez vodítka, náhubku výhružně na mě čumící s páníčkem zabaleným v pláštěnce tak nejmíň 10m od psa. Docela mě to znejistilo, když jsem si toho psa z nenadání zpoza rohu všiml. Když jsem páníčka upozornil, ať si toho psa přiváže, tak mě poslal někam (vůlgarněji) s tím, že pes je vycvičený... Někteří pejskaři nemají soudnost. Nejsem sice pejskař, ale psů se nějak nebojím, ale toto mi už přišlo celkem přes čáru. Dál to řešit jsem to neřešil, pustil to z hlavy, ale pak pozděj mě napadlo, jestli to nebyla chyba a jestli příště nezavolat aspoň měšťáky, když majitel je zjevně nezodpovědný idiot (pokud mě někdo na slušné upozornění pošle do pr..., tak asi úplně v pořádku nebude)? Potkat to malé dítě, tak kdo ví, jak by reagovalo a jestli by psa třeba nevyprovokovalo... Prostě, když to shrnu do jedné věty, vrtá mi to hlavou, protože jsem to asi docela podělal, když jsem to nechal plavat.
Matěj

Příspěvekod Elishka » 13.04.2019 20:20

Matěji těžko říct. Pohyb psů na volno je řízen městskou/obecní vyhláškou. někde musí být pes (mimo vyhrazená místa) na vodítku, někde musí být na vodítku nebo s náhubkem, některé obce vyhlášku nemají vůbec. taky jsem měla velkého psa, taky dost často chodil na volno. Pokud jsem viděla nejistý pohled chodce, předvedla jsem se psem, že je ovladatelný, psa si vzala k noze apod. Pokud pes vylekal někoho tím, že se podíval za roh, tak jsem se omluvila. S tebou popsané situace byl agresivnější páníček psa než samotný pes. Možná by náhubek a vodítko měl nosit spíše on než ta doga. Obecně si myslím, že se hysterie kolem psů zbytečně vyhrocuje, málokterý pes útočí na lidi/děti na ulici či v parku. Nevím, co řešit s policií na psovi, co blbě čumí (i když je to doga...)
Elishka

Příspěvekod Jezbo » 13.04.2019 21:23

Dneska jsme s manželkou šli do kina na Řbitov zvířátek. Před filmem výplach od Greenpeace a film bych schrnul slovy Kocoura. "To o těch kačátkách se mi fakt líbilo, ale pak to bylo černobílý a já usnul."
Jezbo

Příspěvekod Bill Masen » 15.04.2019 19:36

V Paříži hoří katedrála Notre-Dame. Teď
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Rafael » 15.04.2019 20:26

Snad se jim to podaři uhásit a zachránit co půjde.
Zvlášť s takovou podporou...
Francouzský prezident Emmanuel Macron zrušil kvůli požáru katedrály pondělní večerní projev, v němž měl oznámit změny v reakci na protesty žlutých vest. Poté vyrazil na místo požáru.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Haluziak » 18.04.2019 11:42

Nemám rád prázdniny :/

Namísto aby rodiče ty děcka vzali někam do prdele za město do přírody, na Prígl, do ZOO ... tak s nima jen zasírají centrum :(
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod TomSmith » 18.04.2019 12:34

Jestli to nebude tím že ty rodiče se k vůli práci do centra jindy nedostanou ;)
TomSmith

Příspěvekod Matěj » 18.04.2019 12:34

To spíš zní, že nemáš rád děti. :)
Matěj

Příspěvekod Haluziak » 18.04.2019 12:38

Nemám rád děti to máš pravdu :D

Zas jsem toho nechtěl tak moc, dát si o obědový pauze namísto obědu zmrzku. Po patnácti minutách ve frontě jsem se otočil a šel zpátky do hokny.
Haluziak

Příspěvekod Královák » 18.04.2019 13:36

No je to asi tak, když máš děti menší musíš si na zelený čtvrtek vzít dovolenou nebo zajistit hlídání od babičky. Pokud máš větší děti necháš je doma, ale musíš mít připravený oběd a nebo další varianta vezmš je sebou ráno do práce, vypustíš do města, pak jim zaplatíš místo oběda pizu možno variantně hambáč. Prostě až budeš mít děti pochopíš - já jsem měl také různé představit a pak se životem obrousily hrany.
Královák

Příspěvekod Haluziak » 19.04.2019 6:42

Tak a teď na lepší notu :D včera jsem ukončil první 3 měsíční fázi diety. Výsledek 145Kg>120Kg tedy 25kg řádně oslaven zeleným pivem (první alkohol po 3 měsících byl jsem jak bomba) a Navy Flakem od Samuela Gawitha :D

Teď je v plánu rekonvalescence - snaha o udržení těch 120Kg s tím, že od 13. 5. 2019 mám v plánu začít chodit domů z hokny pěšky s plným BoBem (cca 6Km) a od září další 3 měsíce diety s cílem dostat se na 100Kg což mi přijde ideální hmotnost na ranaře, nikdy jsem nebyl nějaký střízlík :)
Haluziak

Příspěvekod zedik » 19.04.2019 8:54

dieta je úprava jidelníčku nebo?Za tři měsice pěknej výsledek,držím palce i dál :yes
zedik

Příspěvekod bivoj » 19.04.2019 11:40

2 Haluziak - 25 kg za tři měsíce je z hlediska organismu už moc a v některých případech to může být nebezpečné. I jen ta kůže nemá dostatek času na přizpůsobení a je zde riziko vzniku "převisů" ;) . Obecně je (doktory i dietology) bráno za to, že úbytek hmotnosti při hubnutí by neměl přesáhnout 1kg/týdně - to je hranice, kdy se organismus dokáže s takovýmto úbytkem vyrovnat a i kůže se dokáže ještě "smrsknout". Samozřejmě se bavíme o úbytku 1kg tuku a nikoli zbavování se svalů či vody (po svižné šestihodinové 30km tůře běžně vážím o 2 - 2,5 kg méně, a to i když poctivě hydratuji, ale do příštího dne se to vyrovná zpět)

Samozřejmě, výše uvedené je také závislé na věku, mladší organismus se obecně vyrovnává se všemi změnami lépe jak starší, to není žádná novinka. Ale pokud je někomu >=40, neměl by tu hranici 1kg/týdně při hubnutí překračovat.

Každopádně ke každému takto velkému snížení hmotnosti je třeba pogratulovat a popřát, ať ti nadšení vydrží a stáhneš (a především udržíš!) váhu na rozumnou hranici. :yes
Sic semper tyrannis.
bivoj
VIP

Příspěvekod dracekvo » 19.04.2019 13:42

Co vím tak se doporučuje 0,5 kg tejden. Tech 25 kg za 3 měsíce je brutální. Ale když se cejtíš fajn, tak proč ne.

Já letím přes půl světa si přivézt část rodiny. V neděli na zpátek, aby manželka stihla velikonoce. Hned pozná jaké máme v ČR hodné lidi :D
dracekvo
VIP

Příspěvekod bivoj » 19.04.2019 17:35

0,5 kg/týden je optimum, 1kg týdně je maximum - a to nejlépe pod lékařským dohledem. Zhubnout za týden 2kg tuku znamená vydat týdně o 77822 KJ více než obvykle (nebo přijmout méně v potravě) což je cca 11118 KJ denně!!! To si tipnu, je u člověka váhy 140kg více jak celodenní bazální metabolismus!
Sic semper tyrannis.
bivoj
VIP

Příspěvekod Bak-ly » 20.04.2019 11:25

To ale platí pro běžné hmotnosti. Nehledě na to, že počítáte, že byl shozen jen tuk. Podstatná část byla jistě voda. U této váhy a v podstatě startovací fáze hubnutí je těch 2kg/týden úplně v pohodě.
Bak-ly

Příspěvekod Haluziak » 21.04.2019 6:16

Hej voda plus tuk :) zas se vejdu do staršího oblečení. Byla to tzv. keto dieta. Uvidí se jak to bude pokračovat.

K tomu lékařskému dohledu - snažil jsem se přesvědčit svou MUDr. ať mě pošle na měsíc do lázní na nějaký hubnoucí program. Odpověď byla, že si to mám sehnatnsámna vzítnsi na to dovču, že mi na to neschopenku nevypíše, hlavně, že když jsem měl pitomý kašílek (3 měsíce v kuse) tak se mě na nic neptala a nechala mě doma týden a půl a to jsem zrovnanv hokně potřeboval něco dodělat.
Haluziak

Příspěvekod Hohepa » 21.04.2019 12:05

Vyměň Mudr dříve, než budeš skutečně nemocen .
Obvoďák z tímto přístupem je horší než esotérickej léčitel.

Moderní léčení:
Říká mladý lékař staršímu kolegovi: "Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“ Zkušenější lékař se usměje a říká: "Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření. Ožralovi, že z chlastu. Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu. U chcípáka na podvýživu. Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování. Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu.
Mladému, že jde o růstové problémy. Starému, že je to ve stáří normální. A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys jinak měl ten čerstvý diplom. Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš, že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál. Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš, že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého."
Mladý: "No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?" Zkušený: "No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi." Mladý: "Ale co když se ho ani potom nezbavím?" Zkušený: "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."
Mladý: "Díky za rady, nepochybně ze mne bude také výborný lékař."
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic a zábava