Fukusima

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Re: Fukusima

Příspěvekod Kolapsnik jr. » 07.08.2013 13:17

Reuters (DE): z Fukushimy unika 300t (z casti) radioaktivniho sajrajtu denne do Pacifiku..
http://www.reuters.com/article/2013/08/ ... 1K20130807
ps jen houst civilizacnich vydobytku nahe opoce!
Kolapsnik jr.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Fukusima

Příspěvekod EBE » 07.08.2013 16:01

Keď aj teraz vidím v správach občas fotky z Fukushimi a robotníkov pobehovať v teňučkých pláštenkách bez poriadnej ochrany po zamorenej oblasti tak mi prichádza mdlo, keci, že to neškodí alebo "nie až tak veľmi" ako v Pripjati...
Včera bolo výročie zhodenia "Atómky" na Hiroshimu..aka to náhoda
Uživatelský avatar
EBE
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 15:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Fukusima

Příspěvekod tycka » 14.09.2013 13:31

Zkuste si zjistit cosi o maximální přípustné dávce pro člověka - on totiž toho dost schytá z při rozeného radiaktivního pozadí - který je v přírodě z přirozených zdrojů typu Radon od jakživa.
Prostě oni maji dozimetry a jejich dávka je prostě mnohem menší než přípustná roční dávka - prostě nejdou s tím ozářením za povolený limit - pokud se již blíží náhodou stanovenému limitu (mají ho o dost nižší) jsou přeřazeny na práci jinam - prostě uplně mimo tuto oblast.

Pokud Vás zajímá skutečný popis bez senzachtivoti novinářů - pro který je jediným ukazatel "kvality" článku jeho čtenost - neboť od počtu četenářu je přímo odvozené množství jimi shédnutých reklam a to jsou peníze a to je to co pak novinář přímo pozná i ve své výplatě.
Tak tady máte popis od odborníka - je to celej seriál:

http://www.osel.cz/index.php?clanek=7082
tycka
 
Příspěvky: 36
Registrován: 10.09.2013 21:52

Re: Fukusima

Příspěvekod Foxy » 14.09.2013 21:56

Máš hlubokou pravdu.
Problém Fukušimy je v tom, že názory lidí, jako RNDr. Vladimír Wagner, CSc. (Ústav jaderné fyziky AVČR Řež Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT Praha), kteří o věci něco skutečně ví, nejsou konformní s ideologickým viděním profesionálních alarmistů, zneužívajících iracionálního strachu lidí neznalých.
Takové články, které píše Wagner, jsou příliš věcné, příliš odborně fundované, málo senzační - a navíc boří pracně vybudovanou vizi jaderného strašáku.
Wagnerovy články se proto budou nacházet vždy pouze na stránkách typu Osel; těžko se ocitnou v mainstreamu, kde by bylo nebezpečí, že by se aspoň pár přemýšlivějších ovčanů začalo ptát, jak je to s tou jadernou hrozbou doopravdy.
Stejný problém bude mít i taková Ing. Dana Drábová (Ph.D.), přestože jako předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost by měla mít v diskusích o problematice jaderné energetiky a s tím spojených rizik hlavní slovo. Ani její přísně vyvážené názory se nehodí do krámu těm, kdo staví na iracionálním strachu lidí neznalých této problematiky.

Důsledek je krásně vidět v Německu. Dobře zpracovaná veřejnost vyvolala pod tlakem senzacechtivé a povšechně lživé propagandy o Fukušimě takový tlak na politiky, že i jejich racionálně uvažující část couvla a dala německé jaderné energetice stopku.
Zpracování veřejného mínění je takové, že při dotazu na Fukušimu a věci kolem se obvykle dovím, že se jednalo o katastrofu srovnatelnou s Černobylem, která těžce zasáhla snad celé Japonsko. To, že zkáza a smrt tisíců lidí byl následek těžkého zemětřesení a následné cunami a že v důsledku devastujícího poškození oné elektrárny nikdo o život nepřišel... to většina lidí už vůbec netuší (dvě oběti na životech pracovníků elektrárny má na svědomí přímo cunami, nikoliv únik radioaktivity v důsledku poškození elektrárny).

Mohu jen dumat nad tím, komu a čemu výroba iracionálního strachu "z atomu" slouží. To, že to ale funguje, je názorně vidět v zemích rakouských a německých.
Ovšem; může se mi to nelíbit, mohu s tím i zásadně nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím mohu dělat. I kdybych měl erudici i znalost věci na úrovni Vladimíra Wagnera, nanejvýš bych jen rozmnožil počet zasvěceně informujících článků, které nikdo nečte.

Tož asi tak.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
 
Příspěvky: 480
Registrován: 13.10.2012 17:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Fukusima

Příspěvekod Kolapsnik jr. » 14.09.2013 22:23

Jen skladovat ci udrzovat v chodu WMD stoji tezke rupie, nektere ulozenky se daji i predelat na palivo (jaderne), sly ale byvale supervelmoci do programu razantniho %%snizovani techto arsenalu jen kvuli tomu, sotva, musel byt dalsi duvod. Co takhle neco ala megatrend stagnace ci zacyklene ekon. recese prinejmensim v dekadach, riziko nestatnich faktoru ci povstaleho ovccanstva. Uz se na tom rysuje, bingo, pro tento svet je to proste prilis nebezpecne.

Hm, mozna Nemci vidi to same, jejich armada a zpravodajci o tom vydavaji dokonce verejne pristupne studie, proste jadro za ty mozne budouci problemy v nestabilnich dobach doma mit nestoji, lace energie z jadra se prokazala jako chimera, to uz davno take neni, el. si radeji lopotne namixuji z vetraku, biomasy, PV, ruskeho plynu a importem od blbych sousedu (CZ/PL) vetsinou stejne od vetru. Ted uz jen zbyva orech, jak to zaridit se zabozroutama, ti to tiz jsou kurna po vetru a jadro berou dost vazne, viz. invaze do Mali (doly)..

Totalni nekoncici trapas pri nezvladnuti jaderne krize ve Fukusime tak technologicky arogantnim narodem jako JAP,
proste poslouzilo jako vynikajici zaminka ve vhodny cas to v nemcich definitivne zariznout tez.
Kolapsnik jr.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Fukusima

Příspěvekod tycka » 14.09.2013 23:28

těžko se ocitnou v mainstre


Toto musím přece jen trošku rozporovat - Rubrika Technet v iDNES již mezi tato média paří a zde se již tyto články též občas objevují - taky patří celý Technet k tomu lepšímu z obsahu iDNES.
http://technet.idnes.cz/uniky-vody-z-fu ... chnika_mla
tycka
 
Příspěvky: 36
Registrován: 10.09.2013 21:52

Re: Fukusima

Příspěvekod big bang » 15.09.2013 12:18

Foxy lenže každá minca má dve strany a to: za prvé fundovaní odborník vyjadrí nejaký názor na tému a teraz nebudem spochybňovať odbornosť odborníka ale napríklad to že môže daní odborník držať politicko ideologickú líniu(v dnešnej dobe pro americkú – izraelskú - bruselskú) a kvázi vyjadriť názor že červená komunistická radiácia v černobyle je zlá a obrovská katastrofa(s čím osobne súhlasím že to bola obrovská katastrofa) a že vo fukušime sa v podstate nič tak závažného nedeje lebo je to dobrá kapitalisticko - demokratická katastrofa a čo sa týka stop atomoviek v Nemecku tak tie ich atomovky boli staré k...y a bolo načase ich odstaviť a nie donekonečna modernizovať a keď v Nemecku za nejaký ten rok dva opadne strach z atómu tak začnú podľa mňa stavať najmodernejšiu generáciu atómových(urán) elektrárni a tóriových elektrárni, takže to v podstate nemuselo byť v Nemecku politické fopa, ale možnože to bol aj premyslení krok do budúcnosti(počkáme uvidíme)!!! ;) :lol:
big bang
 
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 9:45

Re: Fukusima

Příspěvekod Foxy » 15.09.2013 15:52

Hmmm... odborník, co drží politickou linii přestává být odborníkem tím víc, čím se k té linii přimyká.
Koneckoncůzačátekzačátků, vyhledej na zmíněném Oslu řadu článků k případu Fukušima. které tam zmiňovaný Wagner umístil - a sám posuď, nakolik jsou ideologicky zaujaté.
Problém je v tom, že abyses k tomu dobral, musíš se prokousat spoustou nejednoduchého textu, což ti nějakou tu hodinu zabere. Pokud tak skutečně učiníš, věz, že budeš patřit k menšině lidí, co to skutečně dokázali.
Větší díl lidstva se totiž na takovou duševní námahu vybodne a podlehnuvše své duševní lenivosti se spokojí s vágním konstatováním, že je to stejně jen izraelskoamerickobruselské politikaření, zamotá do toho NWO, Bilderberg a mávne nad tím vším rukou s tím, že všechno je to jakési všeobecné spiknutí a nedá se s tím nic dělat.

Čímž nechci vyvolávat jakékoliv flame či vést nějakou rozhořčenou diskusi, která by stejně jen zabředla do argumentačního bahna.

Diskuse o německých jaderných elektrárnách, nakolik by měl být jejich provoz nebezpečný a v jakém stavu opotřebení se nacházely, to by byla diskuse zcela planá, pokud by nebyla založena na fundovaných argumentech a odborných znalostech, kterými, obávám se, tu nikdo, včetně mne, v dostatečném rozsahu nedisponuje.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
 
Příspěvky: 480
Registrován: 13.10.2012 17:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Fukusima

Příspěvekod GORAZD » 25.01.2014 4:29

Na vasom mieste by som prestal kupovat rybie konzervy uz su radioaktivne ryby v obehu 3ti rok,,ak tak miesto vylovy stredomoerie alebo baltske more ale to co je na obale nemusi byt realita.A hojne do vela potravim drbu rybiu mucku tak pozor nato. :idea: :cry:
Uživatelský avatar
GORAZD
 
Příspěvky: 51
Registrován: 23.01.2014 14:59
Bydliště: Slovensko , Martin

Re: Fukusima

Příspěvekod Vito » 25.01.2014 14:28

myslím, že většina rozpadlíků má doma nějaký intenzimetr a určitě se najdou i takoví, co si rybičky pro sichr proměří ;)
jinak už začalo vytahování palivových souborů z poškozeného reaktoru. říkají, že je to jako tahat cigarety z krabičky na kterou si někdo sedl :D
Vito
 
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Bydliště: Haná

Re: Fukusima

Příspěvekod Majkl Night » 10.03.2014 17:38

Tak tento článek je hodně smutný. Všude se mluví o Černobylu, ale věřim že míra postižení ekosystémů radiací z jaderné elektrárny Kušima Velká jednička je podobné.
Nehledě na následky na lidskou psychyku.

http://m.ihned.cz/c1-61823180-deti-z-ok ... raly-venku
Uživatelský avatar
Majkl Night
 
Příspěvky: 229
Registrován: 08.02.2013 23:26
Bydliště: Brno, Prostějov

Re: Fukusima

Příspěvekod Lyster » 13.02.2017 13:24

Ve Fukušimě se robot poprvé podíval do nitra reaktorů
http://technet.idnes.cz/fukusima-c63-/t ... chnika_mla
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
 
Příspěvky: 2768
Registrován: 22.03.2014 23:01
Bydliště: Litoměřicko

Re: Fukusima

Příspěvekod kozlus » 13.02.2017 17:49

A ted si ten clanek srovnejte s timhle exkrementem
http://www.lidovky.cz/neuveritelne-vyso ... ranici_ele

Kdo se o to zajima vic, muze si vyhledat ostatni vyborne clanky tohoto autora na Oslu
http://www.osel.cz/9246-robot-se-kone-n ... r-tit.html
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise."
Michal Jankovec clen rady CT
kozlus
 
Příspěvky: 124
Registrován: 30.01.2016 21:34

Předchozí

Zpět na Off Topic a zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků