Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Re: Jak bylo dnes

Příspěvekod Hohepa » 03.04.2019 17:37

Nediv se ,
svět je takový.
Šupléra se nescvrkne,
jen ji občas někdo používá jako rejsek a když má tupé hroty. tak ji přibrousí :head
Co na tom, že je pak o dvě tři desetiny při měření navíc - osobní zkušenost .
No ona se dá koupit šupléra rýsovací , s výměnným hrotem , ale pro kancelářské , co se zraní i o papír do tiskárny , je moc drahá a zbytečná , také osobní zkušenost.

Zažil jsem i umělce co mu na novém svinovacím metru vadilo že ten vinglík na začátku divně kloktá , tak ty dva nýtky , co ho drží , roztemoval kladivem :head

U nás a asi to je dnes ve většině firem, BOZP řeší externí firma . Když vidím čeho všeho jsou jedinci na dílně schopni, nedivím se že si kryjí záda i školením na používání montérek, obzvlášť jestli tam máte i třískové obrábění.
Těch montérek propálených od rozbrušky či sváření jsem viděl bezpočet. Ale koženou zástěru se nosit nechce.
Mám ji jen já , coby dnes už kancelářskej a kamarád zámečník před důchodem co to dělá skoro půl století.
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod bivoj » 03.04.2019 17:48

Hohepa píše:...Zažil jsem i umělce co mu na novém svinovacím metru vadilo že ten vinglík na začátku divně kloktá , tak ty dva nýtky , co ho drží , roztemoval kladivem...

Divil by ses, kolik lidí vůbec nemá tušení, proč to "kloktá" (a ani to nepochopí).
Sic semper tyrannis.
bivoj
VIP

Příspěvekod dracekvo » 03.04.2019 17:54

Zkus se někoho zeptat jestli ví proč to kloktá.
Pokud to není nějaký zámečník tak nebude mít nejspíš ani tušení :)

Já dneska poslal do pr.. pracovnice české pošty. Dají mi propíchnutný balík jako že se nic neděje. A když si toho mezi dveřma všimnu, tak už tvrdí, že sem si to přebral a tudíž mám vyplnit reklamační protokol a oni se pak milostivě rozhodnou, jestli mi zásilku proplatí, nebo to neuzaj, že to bylo špatně zabalený a já to pak na svoje náklady budu muset posílat odesílateli k reklamaci. Navíc vám balík vydaj, až po podepsání toho papíru.
Na popud pracovnice pošty jsem balík na místě otevřel, aby mi pak řekli, že už ho nemůžou poslat zpátky odesílateli, protože sem ho rozbalil. No tvl.
Navíc nevidím absolutně žádný důvod, proč já bych měl z poštou řešit nějakou reklamaci, když s ní nemám žádný smluvní vztah.
Zítra tam ještě jdu vyzvednout balík kterej mi eshop obratem zaslal po tom, co jsem oznámil co se na poště stalo. Tak jim tam ještě trošku přidám a mám jim pak dát na ucho pána z eshopu, že jim k tomu taky něco poví. Jako pro ten eshop palec nahoru :)
dracekvo
VIP

Příspěvekod Hohepa » 03.04.2019 18:05

Co týká lidské blbosti, tak už se nedivím ničemu...

on je i nepřekonatelnej problém donutit lidi na dílně aby používali na akušroubováku moment..
a to ti to odkejvaj , že to chápou , že tomu rozumí a druhý den strhaný každý druhý šlic na vrutech a moment na aku přetaženej na vrtání :head
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod vrbodol » 03.04.2019 18:08

No ty jo,tak ted jsme to řešili na dílně a oba jsme nevěděli.Sypu si popel na hlavu.Naštěstí se to dá dohledat na netu a jelikož jsme takový rejpalove,tak příští tejden o ranní otestujeme ostatní na dílně ,tak jsem zvědavej.

To já si zas na poštu vůbec nemužu stěžovat. Na přepážce máme pěknou pošťačku a když mi nesou balík nebo něco domu,tak než vylezu z baráku už to rovnou za mě podepíšou aď se nezdržujem, případně když mám směnu to nechaj u sousedů. Vesnice no ve městě by to asi nešlo.Akorát jednou mi u odesílatele ztratili balík,ale v pohodě to vyreklamovali a po měsíci ,když ni chlapík vrátil peníze,tak ho akorát doručili.
vrbodol

Příspěvekod Matěj » 04.04.2019 10:52

Dnes jsem po cca 10 letech dostal silnější brýle o 0,5 dioptrie, respektive 0,25 - do teď jsem je nějak moc nenosil a vůbec se mi do toho nechce je nosit pravidelně. Stáří se kvapem blíží, za dalších deset dostanu ještě silnější a za dvacet si půjdu vybrat s čagánkem nějaké pěkné místečko, kam se nechám rozsypat. :lol:
Matěj

Příspěvekod Haluziak » 04.04.2019 11:37

Rada o našich, nenos brýle dokud je opravdu nepotřebuješ, oko si zvykne a budeš potřebovat silnější. Já mám třeba astigmatizmus a zrovna na záměrném oku. Brýle jsem měl na sobě všeho všudy 4x když jsem psal diplomku anebo v práci.
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod majsner » 04.04.2019 11:59

dracekvo píše:Já dneska poslal do pr.. pracovnice české pošty....

Na tom papíře, co jsi podepsal, pravděpodobně svým podpisem stvrzuješ, že balík je v pořádku. Sice máš pravdu, že bys ho měl nejdřív držet v ruce a posoudit stav, než to podepíšeš, ale představ si technickou proveditelnost. 50% lidí drapne balík a paní za okýnkem je bude nahánět po obchoďáku, aby jí podepsali papír.... Měl sis ho prohlédnout alespoň u okýnka, než až někde u dveří. Holt lidi by dneska chtěli všechno hned, zadarmo, poštu pomalu u každého baráku, ideálně otevřenou 24/7, v ní 30 přepážek obsazených 24/7, protože co když se tam dvakrát denně nahrne 30 lidí, že jo... a ručit má pošta úplně za všechno vč. toho, když Ti odesílatel pošle třeba švýcarské hodinky v bublinkaté obálce. A když něco z toho není naprosto precizní, tak seřvat paní za přepážkou, která si tam chce jenom odpracovat svých 8 hodin za minimální mzdu. Řevem se sice nikdy nic nevyřeší, ale když bude řvát tak, že se paní za přepážkou rozbrečí (zažil jsem u vedlejšího okénka), tak se aspoň zákazník bude cítit jako king, že jo? :roll:
majsner

Příspěvekod Haluziak » 04.04.2019 12:28

Paní za přepážkou většinou za nic nemůže, ale jde o to že ty seřveš ji, ona by si měla stěžovat svému šéfovi, ten svému atd. obrácený princip padajícího hovna. (netvrdím, že se paní na okýnku mají seřvávat, vždy vše řeším v klidu, ale klidně si nechám zavolat vedoucí ...)

Ad dva, u nás třeba pošťák nezvoní, automaticky dává do schránek papírky přijďte na poštu a to je podle mě vrchol, tak když tě ta práce nebaví, tak ji nedělej a chcípni třeba od hladu. :devil

To samé PPL, DHL, ... - 9:49 Dobrý den, budu Vám v 11 doručovat balíček, jste doma? Jasně vždyť naco bych chodil do práce? (tady za to ale může odesílatel, protože to zaslal jako balík B2B namísto o pár korun dražší B2C)
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod Matěj » 04.04.2019 13:18

Brýle moc nenosím, když nepotřebuju, ale na řízení už holt potřebuju, na střelnici to jde ještě i bez nich. "Střelecké" oko je to lepší (paradoxně, kdysi po úrazu řezané).

Ohledně pošty. Vesměs si už nechávám posílat balíky jen na poštu. Přece jenom, i když garantují dodání druhý den, tak většinou to přijde třetí a kolem pošty denně jezdím, tak aspoň nemusím prvně pro lístek domů, abych zjistil, že mi vlastně došel balík (upozornění SMS je pohodlnější).
S PPL a DHL vesměs nemívám problém. Většinou si ale nechávám posílat balíky rovnou do práce, denně se k nám stavují, tak není problém tam balíček vyhodit a pak mi ho většinou i někdo donese až pod nos do kanclu. :lol: Mimochodem, DHL mi teď doručila balíček ze zahraničí (GB) do ČR za druhý den po odeslání, to jsem nečekal. Úplně opačnou zkušenost mám s GLS, tito stojí pěkně za prd. Když je jiná možnost, tak to radši si nechám poslat ČP než přes ně.
Matěj

Příspěvekod majsner » 04.04.2019 14:15

Haluziak: Od toho je to zákon padajícího hovna, protože hovno padá vždycky dolů. Obrátit to nelze, to jsou fyzikální zákony. :) Tj. paní seřveš a ona seřve tak maximálně večer svoje děti. Ale když si bude stěžovat výš, dostane tak akorát kartáč, ať nedělá vlny, jinak půjde, neb stížnosti kazí statistiky pobočky...
majsner

Příspěvekod majsner » 04.04.2019 16:30

Haluziak: Jo a ještě ten druhý bod (lístky do schránky): to je samozřejmě svinstvo (i když mě osobně se to nestává, na rozdíl od PPL). ALE: víš, proč to dělají? Víš určitě, že za to může ten řidič a že je to způsobeno tím, jak říkáš, že ho to nebaví, nebo na to prostě sere? A není to třeba způsobeno tím, že mu naloží do auta tolik balíků, kolik se nedá stihnout ani za 10 hodin a on to má stihnout za 7 (první hodinu ze směny strávil na depu nakládáním) a přesčasy mu neproplatí? A pak se do toho přidají dopravní zácpy, rozkopané město, v centru není kde zastavit, adresátům to trvá, než přijdou ke dveřím, nemají drobné a balíček za 199 Kč chtějí zaplatit ideálně dvoulitrem a ještě u toho držkují, nedejbože když najdou na balíku trošku zmačkaný roh, to to chtějí hned před kurýrem rozbalit a on má samozřejmě času dost, než najdou nůžky atd. atd. atd.... Pak přijede na depo a dostane po čuni, že mu tam zbylo 30 balíků, že volalo pět zákazníků a stěžovali si, že zazvonil a nepočkal 10 minut, než paní vylezla z vany, oblékla se, dopila kafe a došla z pátého patra dolů... Tzn. neplnění povinností, kartáč od šéfa, nízké nebo žádné prémie.... No tak prostě rezignuje, ráno si připraví lístky a polovinu balíků rozveze papírově a polovinu reálně. Lidi si budou stěžovat furt, ale aspoň "to stihne".
To všechno je jenom spekulace, ale je dobré se občas zamyslet, komu vlastně nadáváme, na koho řveme a jestli na tom vlastně není hůř, než my. Tím se nezastávám České pošty ani některých pitomců, co pro ní pracují (pitomci se holt najdou všude). Jen mám někdy pocit (bez souvislosti s touto diskusí), že už jsou v té dnešní agresivní přetechnizované superlativní době lidé tak dlouho permanentně v "bojovém režimu", připraveni od brzkého rána vyjebat se všemi a se vším, že ztratili (nebo pohřbili hodně hluboko) nejzákladnější zdravý rozum, slušnost a toleranci. Ale je to jen můj názor. :roll:
majsner

Příspěvekod devlop » 04.04.2019 16:42

majsner:
takhle by vypadal zákon padajícího hovna obráceně :-)
https://www.youtube.com/watch?v=OKXA9I89bno
devlop

Příspěvekod majsner » 04.04.2019 17:03

No tak kdyby to hovno stoupalo na trase přepážková paní - vedoucí směny - vedoucí pobočky - regionální ředitel - ředitel divize - generální ředitel - ministr vnitra - předseda vlády a končilo to, jako v tom videu, tak by to možná stálo za hřích... :twisted:
majsner

Příspěvekod proforma » 04.04.2019 17:57

Posta je neverending story...

Mesto 10 tis. obyvatel ma 1 (slovy jednu) postu. Kdyz jsem reklamovala, ze mi neprisel balicek (ne jen ze hodili papirek do schranky, ani to, takze aniz jsem se dozvedela, ze mam neco na poste, balicek putoval zpatky odesilateli), jejich odpoved byla:
"Za to my nemuzeme, balicky dorucuje posta X." (vzdalena 15 km).
Kdyz uz jsem tam byla, reklamovala jsem i to, ze vecne mam ve schrance cizi dopisy, zatimco cizi lidi mi nosi ty moje. Jejich odpoved byla:
"Za to my nemuzeme, dopisy dorucuje posta Y." (vzdalena 15 km).
I otazala jsem se prislusne pracovnice, co tam tedy vlastne delaji? Odpoved byla:
"No, my jsme tu hlavne pro lidi."

:-D
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod Sofi » 04.04.2019 18:34

Dnes jsem se dostala do trestuhodně nepřipravené situace - kvůli větru naštěstí jen půldenní výpadek proudu a já zjistila, že mám vybitý mobil i VŠECHNY powerbanky... jediné, co mělo trochu "šťávy" byl notebook, tak jsem z něho dobíjela ten mobil. Tak tudy ne, přátelé :D
Sofi

Příspěvekod dracekvo » 04.04.2019 18:38

majsner:
ale co odemě můžou čekat?
Dají mi balík do kterého je díra a nastrčí ho tak, abych to při přebírání neviděl. Nejdřív mě nechají podepsat papír a pak mi ho dají poškozený. Jejich systém že sedí za skleněnejma přepážkama a nemůžou mi dát předem balík prohlédnout a pak až podepsat papír mě nezajímá. Odedneška to tak budu dělat. Balík si pořádně prohlédnu a až pak jim něco podepíšu. Pokud budou proti, tak to budeme řešit přes jejich dozorový orgán.
Věčně ve schránce nacházím lístečky místo zazvonění a doručení balíku. Neustále zdražují a ještě jsou dotovaný státem, ale služby ceně zdaleka neodpovídají.

Pak na jejich pokyn balík otevřu abych zjistil že obsah je samozřejmě poškozený. Pak mi následně řeknou, že po jeho otevření ho nemůžou odeslat zpátky odesílateli a snaží se mě vmanipulovat do podepsání nějakého papíru, kde pak budu muset řešit reklamaci s poštou.
A je mi jasné, že v reklamacích sedí člověk, který je placený za to, aby našel sebemenší důvod proč reklamaci neuznat.
Já s českou poštou žádnou smlouvu neuzavřel, tudíž nevidím sebemenší důvod proč s ní řešit nějakou reklamaci. Tu ať si řeší člověk který s nima smlouvu o přepravě uzavřel, tj odesílatel.

Od 2.4. mi jde náhradní balík od eshopu, který obratem zaslali a měl být 3.4. na poště. Do teďka nedošel. Tolik ke kvalitě služeb ČP.

Mají jediné štěstí, že doručují zásilky ze zahraničí a některé eshopy nemají jinou možnost doručení. Jinak bych nejraději s touto společností už nikdy nepřišel do styku.
dracekvo
VIP

Příspěvekod majsner » 04.04.2019 19:34

dracekvo: V klidu. Já u toho Tvého případu nebyl, tedy nemohu posoudit, jak to bylo. Ale každý e-shop Ti sdělí, že jako adresát nejsi zákazníkem ČP a reklamovat službu může pouze odesílatel. Jako adresát můžeš pouze NEBŘEBRAT zásilku, pokud je poškozená. Místo posílání do prdele bys mohl raději napsat na podporu ČP, jaký je v dané situaci správný postup, když si to nemáš před PŘEVZETÍM možnost prohlédnout. Pokud budeš Tebou popsaný postup aplikovat přímo na pobočkách bez vyřešení s podporou, hádám, že nepořídíš. Chvíli budeš dělat vlny a závěr bude, že Ti zásilka nebude vydána. :)

Můžeš pro to udělat to, že můžeš volit strany, které budou prosazovat privatizaci ČP. Myslím si, že by se tím v kvalitě služeb nic moc nezměnilo (monopol státní by se transformoval na monopol soukromý), maximálně by se ještě zvedly ceny a zavřely pošty v menších městech. Ale alespoň už bychom to nedotovali...
majsner

Příspěvekod TomSmith » 05.04.2019 9:50

majsner: privatizace ČP není třeba, ona se zlikviduje sama ;)
Je jen chybou e-shopů že pořád mají za dopravce jen ČP. Sám se takovým e-shopům vyhýbám a po nových nesmyslných pravidlech v oceňování balíků to snad e-shopům docvakne.

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky
V počáteční fázi bude možné balíky posílat na všechna výdejní místa, uvádí výkonný ředitel Zásilkovny Ondřej Žák. „Ve druhé vlně také na konkrétní adresu, tedy až do domu“
TomSmith

Příspěvekod Hohepa » 05.04.2019 11:32

Majsner , omlouvat ČP šlo do doby kdy tu neměla konkurenci.
Proč to doručování u DHL , PPL atd. docela funguje a ČP ne ?
Ceny srovnatelné, zaměstnanci vybírán i ze stejné skupiny obyvatel ....

Z vlastní zkušenosti vím že, ty líbrzgrífy o nezastižení nedoručuje maník s balíky , ale doručovatelka co nosí dopisy.
Což třeba v mém případě je i jiná pošta/depo či jak tomu říkají..
Hohepa
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic a zábava