Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Re: Jak bylo dnes

Příspěvekod Matěj » 12.10.2019 14:11

Kometu jsem viděl, Karla ani na živo, natož mrtvého. Ale stejně mě fascinuje, kolik se po jeho smrti objevilo fanoušků a to i mladých, kteří ho nikdy neposlouchali. :lol:
Matěj

Příspěvekod Bill Masen » 12.10.2019 19:20

'' Tak bylo to pěkný, ale že bych to musel vidět dvakrát.''
Varel Frištenský
Bill Masen
VIP

Příspěvekod bacil » 12.10.2019 19:36

Nechybí Varlovi varle?
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil

Příspěvekod proforma » 21.10.2019 16:22

V patek ockovani proti chripce. Sobotu jsem prospala, v nedeli uz to bylo lepsi. Zato dneska je mi cim dal hur - spala bych za chuze a boli me celej clovek. To uz se mi leta nestalo (ockuju se pravidelne).
Vypada to, ze ty 2 novy kmeny, ktery do toho letos pridali, budou nejakej extra material...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod bacil » 21.10.2019 21:34

Je otázka, jestli to bylo očkování vakcínou, nebo modernější náhražkou vakcíny s minimálním množstvím účinné látky (proti které jsou mířené ony prostesty proti očkování, ale přitom nerozlišují tyto dvě varianty a odsuzují šmahem všechna očkování).
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil

Příspěvekod proforma » 22.10.2019 3:05

Bacile, priznam se, ze netusim, o cem mluvis. V poslednich 3 letech jsem byla ockovana Vaxigripem, letos Influvacem (4 kmeny). Taky vim, ze pro nektere ockovaci latky se pouzivaji zive bacily, ktere se ale nemuzou rozmnozovat. Pro nebezpecnejsi nemoci mrtve viry (telo se uci reagovaj jenom na neaktivni schranku) a pro ty nejnebezpecnejsi snad jenom kousky viru ("hledej stopu"). Ale tim moje znalosti principu ockovani konci. Co jsi mel na mysli Ty?
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod PeFi » 22.10.2019 18:09

Bacil měl nejspíš na mysli adjuvanty. Trocha mrtvých virů, nebo jejich "kousky", není nic, co by člověka rozhodilo. Bohužel, aby tam té organické hmoty, která je na výrobu drahá, mohlo být relativně málo, tak se do vakcín přidávají adjuvanty, což jsou látky, které dráždí imunitní systém natolik, že k vybuzení imunitní reakce stačí té organické hmoty relativně hodně málo.

Když se začneš zajímat o to, kde jsou k dohledání ty hromady testů prokazující reálnou bezpečnosti adjuvantů nebo vakcín s adjuvanty, tak zjistíš že k dohledání v podstatě nejsou.*) Jelikož se adjuvanty používají už dlouho a nežádoucí reakce na ně (údajně) nejsou, tak jsou bez dalšího prohlášeny za bezpečné. Kdo do toho vrtá, ten je antivaxer a případné negativní reakce na očkování jsou jen výplod chorých mozků.

Experti (zřejmě inspirování shlédnutím filmu Děkujeme, že kouříte"), bez váhání dali na papír tohle:
*) “We found no evidence that aluminum salts in vaccines cause any serious or long-lasting adverse events. Despite a lack of good-quality evidence we do not recommend that any further research on this topic is undertaken.”

Takže si radši rozmysli, zda náhodou taky nejsi antivaxer a šílená biožena, když tě to složilo. :head
PeFi

Příspěvekod devlop » 22.10.2019 18:46

antivaxer - pěkné označení. Nicméně, není vakcína jako vakcína - dětské očkování má svůj smysl, a ony "bioženy", které své děti odmítají očkovat základními vakcínami, jsou prostě píče, za tím si stojím. A mělo by platit - "nemyslíš, zaplatíš". Nechtěla jsi očkovat své dítě, které pak onemocnělo a zemřelo? Zaplatíš léčbu, nazdar bazar. Měla jsi možnost se rozhodnout, rozhodla jsi se sama, následky poneseš sama. To je fér, nebo ne? Stejně tak by to mělo být u sluníčkových, domácích porodů. Je to jejich volba. Necheš využít aktuálních znalostí a možností medicíny? Nemusíš, ale když se něco posere, tak o tyto znalosti a možnosti nežádej a neházej zodpovědnost na doktory.

S těmito sluníčkovými rozhodnutími jedinců mám vlastní zkušenost - kolega z práce, silně věřící, rád cestoval, především do zemí "třetího světa". Odmítal se očkovat proti žloutence, protože "Bůh ho přeci ochrání a není potřeba si ničit tělo chemií". Neochráníl, kolega přijel po třech týdnech z Nepálu (pochod po horách, minimální hygiena) a přivezl si žloutenku typu A. Po nahlášení na hygienickou stanici museli všichni lidé z firmy být pozorování (odběry krve 2x týdně) a museli jsme dodržovat "bezpečnostní režim", protože jsme všichni, kteří s ním přišli po příjezdu do kontaktu, byli potencionálně nakažení.

Kolega byl hospitalizován 2 měsíce na infekčním a dodnes musí dodržovat přísnou dietu, kvůli "rozežraným" játrům. A to vše kvůli tomu rozhodnutí, že "očkování je zlo"...

Na druhou stranu - beru v potaz tlak a lobing farmakologických mafiánů. Farmacie totiž není o ničem jiném, než o penězích, bohužel. Každoročně nám ve firmě nabízejí/doporučují očkování proti chřipce. Jebu jim na to. Každý rok se virus chřipky adaptuje, mění se a očkování proti chřipce je prostě píčovina na n-tou. Dostaneš akorát tak látky účinné na x let staré "modifikace" viru. Protože co? Protože Cost-cutting. Společnosti nebudou každý rok přicházet s novou vakcínou, akorát tak starou vakcínu "ošulí" ještě tak, aby z ní měly větší výdělek.
devlop

Příspěvekod Serža » 22.10.2019 22:32

nu, prodloužený víkend na krku = mám naloženo :P
Přílohy
IMG_20191022_201639.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Cep » 23.10.2019 23:16

devlop píše:.

S očkováním proti chřipce mám jinou zkušenost - posledních 5 let jsem se nechal v práci očkovat a lehl jsem jen jednou - jako poslední z rodiny (takže jsem mohl opečovávat) a s relativně dobrým průběhem.
V ostatních letech bych řekl, že vybuzená imunita fungovala i proti normálním "rýmečkám".
Očkuje nás žena kolegy a o vakcíně říká z jakých kmenů je - jsou to 2-3, které se vyskytovaly předchozí zimu na jižní polokouli.
Cep

Příspěvekod PeFi » 24.10.2019 9:35

Pokud vybuzená imunita fungovala proti rýmečkám, tak to s vysokou pravděpodobností nebylo v důsledku očkování proti chřipce, ale v důsledku celkově dobrého imunitního systému. Po tom všem co jsem si přečetl si myslím, že lepší než úzce zaměřené očkování by bylo pravidelné testování krve na látky s imunitním systémem související a udržování imunitního systému ve vysoce funkčním stavu jako celku. Kdyby se tolik peněz, co se rve do vývoje vakcín, rvalo do výzkumu imunitního systému, tak by to v konečném důsledku bylo podle mě o dost lepší, protože imunitní systém je širokospektrální.
PeFi

Příspěvekod proforma » 24.10.2019 10:50

Ja nejsem priznivcem ockovani za kazdou cenu, ale nektera smysl maji. Krome povinych pro mne osobne ma smysl prave ta chripka. Naposledy jsem mela chripku (pravou) pred asi 15 lety. 2 dny lehce pres 40 C a kdyz mi to treti den kleslo na 38,5 C, citila jsem se jako jura :-) A pak se z toho dostavala jeste dalsi 2 tydny. Od te doby se davam pravidelne ockovat a od te doby jsem chripku nemela. Vzhledem k tomu, ze denne potkavam stovky lidi v hromadne doprave a v obdobi podzimnich a zimnich viroz vsichni chrchlaj, vcetne tech, kteri o chripce jeste jenom nevi, to povazuju za slusny uspech. Nejake to podzimni nachlazeni mivam, ale chripku ne. Protoze mam praci, jejiz celorocni pracovni spicka se kryje prave s obdobim chripek, nemuzu si dovolit na 2-3 tydny "vypadnout".

A s tim posilovanim imunity taky souhlasim. Kdyz jsem si kdysi poridila kocoura, kazde jeho skrabnuti nebo kousnuti se mi hojilo docela dlouho. Po 1. roce uz to byla otazka 3-4 dnu a ani jsem o tom nevedela. Pak uz jsem to ani nejodovala, jenom treba umyla mydlem, protoze jsem vedela, ze si s tim imunita v pohode poradi :-) Ale i kdyz byla imunita takhle "vycvicena", tak to nezabranilo takovym tem rymickam a nachlazenim na jare nebo na podzim. Proste jsem trenovala "jinou oblast" imunity. Ale nechavat na sebe dobrovolne prskat lidi jenom proto, abych si sama vybudovala imunitu proti virozam nebo chripce - to uz je na muj vkus trochu moc, radsi fakt to jednoduchy ockovani :-)
proforma
VIP

Příspěvekod Matěj » 24.10.2019 12:07

Já měl chřipku naposled možná na základní škole, od té doby se mi vyhýbá. Respektive marodil jsem naposledy předloni s angínou a to po strašně dlouhé době. Když měla chřipku loni manželka i děti, tak se mi taky vyhnula. Nikdy jsem se proti tomu neočkoval, poslední očkování, které jsem absolvoval bylo proti žloutence a to je taky celkem dávno, loňskou tetanovku, když jsem si rozsekl ruku, nepočítám ...
Matěj

Příspěvekod Serža » 27.10.2019 1:28

Serža píše:nu, prodloužený víkend na krku = mám naloženo :P

moooc dobrý :P
Přílohy
sejra.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Matěj » 27.10.2019 13:49

S dobře vychlazeným Plzeňským je moc dobré cokoliv, možná i konzerva od Hamé. :P
Matěj

Příspěvekod Hohepa » 28.10.2019 11:03

Hamé nezachrání ani dvanáct točených Plzeněských :puke
i když si to druhý den nemusíš pamatovat :angel
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Rafael » 31.10.2019 19:39

Dnes mi přišel doporučený dopis s kterým jsem byl úředně uznán za kripla. Tzn. přiznán mi byl invalidní důchod.
*
Trvalo to skoro rok, velké to byly peripetie a tak.
Ale ne ze strany státního sociálního zabezpečení, jen z mé!!!...
(Nevěděl jsem co dělat a ...).
Rozporuplné pocity a velmi těžká rozhodování z mé strany před tím byla.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod mukl » 31.10.2019 20:12

Tak, samozřejmě je nejlepší být zdravý, fit a nezávislý na nějakých důchodech. Co si budem povídat...
Když už se tak ale stane a zdravíčko se nějak posere :cry: . Pak je fér, když je po letech práce o člověka nějak postaráno.
Takže na jednu stranu gratuluji k získání "invalidního důchodu"...na druhou stranu bych ti raději přál, aby jsi mohl "skály lámat"...
mukl

Příspěvekod Tomáš » 31.10.2019 21:25

Narodila se mi dcera. :F
Snad se mi ji podaří připravit na tento svět...
Tomáš

Příspěvekod Koniáš » 31.10.2019 21:53

Gratuluji.
Dcera je pro chlapa jak sluníčko.
PS: Jak to, že jsi ještě strízliv a schopen psát?
Se mnou se po narození dcery nedomluvil nikdo. :D :D :D
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Koniáš
Sponzor serveru

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic a zábava