Jaký přístroj pro detekci radioaktivity?

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...

Re: Jaký přístroj pro detekci radioaktivity?

Příspěvekod Gervais » 16.06.2017 6:07

Tak to asi jako ve všem, co je na baterii.

Jestli nemyslel rozdíl mezi vestavěná vs vyměnitelná, proč máš být v háji...
Gervais

Příspěvekod Standa » 19.06.2017 14:52

Ten čudlík do mobilu Smart Geiger mám nějakej čas taky. Objednáno přímo od soudruhů z Číny.
Nemaje lepší způsob, testoval jsem to sám na sobě hned potom, co jsem byl na rentgenu u zubaře :lol: Blikalo do docela mohutně. Nakolik přesně to měří si netroufám odhadovat, ale podstatné je, že to pozná záření a nezabírá to žádné místo :D Kdyby měl někdo možnost porovnat naměřené hodnoty s "pořádným" přístrojem, budu rád za info.
Standa

Příspěvekod Lyster » 29.08.2017 9:35

Tak dneska mi přišla trochu drazší hračka, než je Smart Geiger. (Už se mi ten čludlajs podařilo někde zašantročit. Vůbec nevim, kam jsem ho dal. Chtěl by jsem ho vyzkoušet, protože jsem sehnal i radioaktivní smolinec. Až/jestli ho najdu, tak vyzkoušim.)

A tou hračkou je Geiger Terra P. Sehnal jsem ho v inzerci, takže cena nebyla tak hrozná. Ale je jak nový.
Jak už jsem psal, dostal jsem k němu i smolinec. Takže jsem aspoň mohl vyzkoušet že přístroj funguje.

Řeknu vám, opravdu začlo mrazit v zádech, když se ta potvora rozeřvala při přiložení k té krabičce se smolincem. Samožřejmě že to ukazuje naprosto minimální hodnoty, ale i tak prostě mrazilo.
Největší sranda byla, když jsem s tou krabičkou smolince lítal asi 10 min po bytě a přemýšlel o tom, kam jí zašiju. Snad mi nebude svítit ve tmě ruka. :lol:

PS: Doufám že tuhle hračku nebudu muset nikdy vážně potřebovat.
Přílohy
20170829_101507.jpg
Lyster
VIP

Příspěvekod voron » 12.10.2017 11:14

Ahojte! Kupil som si klasicky IT-65, mam jednu prosbu na skusenejsich:
V originalnom sluchadle pocut praskania dost slabo, existuje nieco, cim mozem sluchatko nahradit? Najlepsie nejake klasicke dvojsluchadlo? (existuju nejake vojenske alebo nieco, co ma rovnaky konektor)? Dakujem!
voron

Předchozí

Zpět na Elektronika