Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvekod Fik » 07.12.2017 8:07

Zdravím, sháním zvětšovák před kolimátor, ale aby byl co nejkratší..našel jsem nejmenší cca 10,9 cm, hodil by se mi nejlépe do 9 cm.. prošel jsem net, googl, ali a nic..nevíte náhodou někdo o nečem?? díky
Fik

Příspěvekod Lex_Luthor » 05.01.2018 11:03

Ahoj panove, mel bych dotaz :

Situace jednoducha - mam cloveka v USA ktery pojede za par mesicu na pracovni cestu do Prahy. Vim, ze kdyz ho pozadam tak mi priveze co si k nemu necham zaslat. Otazka je - projde mu na letisti v USA Eotech v zavazadle (ne prirucnim)? Nezkousel to posledni dobou nekdo? Jde mi o to, abych mu nezpusobil problem jeste na letisti v USA. Jakmile bude tady v EU, tak uz to nebude problem. Diky za info (klidne i jen pres PM).
Lex_Luthor

Příspěvekod bivoj » 05.01.2018 18:38

Záleží o jaký model jde a jestli podléhá omezení ITAR. Pokud ano, tak tomu svému známému můžeš na letišti způsobit celkem dost problémů, přičemž zmeškané letadlo nebude asi ten největší.
bivoj
VIP

Příspěvekod bivoj » 05.01.2018 22:46

No tak jsem se na to ještě mrknul a silně nedoporučuji to zkoušet! Pro vývoz elektronických zbraňových příslušenství (do nichž spadají i kolimátory) je třeba příslušná zbrojní vývozní licence. Takže pokud ji nemá (a to tipuji že ne, že...) tak pokud mu nechceš zařídit pár let v chládku, tak bych se do toho nepouštěl...
bivoj
VIP

Předchozí

Zpět na Optika