Detekce fotopasti

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.

Re: Detekce fotopasti

Příspěvekod Desouza » 02.08.2015 19:07

No při ceně vzrostlého stromu , se vůbec nedivím že si majitelé lesů svůj majetek chrání . Znám pár rozhořčených majitelů lesů kteří by nejraději použili k ochraně svého lesa daleko drsnější prostředky než neškodné fotopasti .
Vincit omnia veritas .
Desouza

Příspěvekod Heike » 03.08.2015 8:56

Možná to patří do jiného vlákna-třeba hledání lokality kam v případě kolapsu-ale napadlo vás, že stačí na klíčové cesty v lese, skalách, nebo podobně dát pár fotopastí a je po partyzánech, rozpadlících, a podobně? Stačí info o tom, jak velká a vybavená skupina je, jakým směrem jde, v kolik hodin. V dnešní době jsou jen nepříjemnost, i když osobně mě mrzelo, když jdu do lesa, abych zmizel bez mobilu naší skvělé civilizaci a lidem, jsem i tam sledovaný-přijde mi to, jako by se ve zpovědnici v kostele nahrávalo. Na jednom ,,mém" místě jsem si říkal-tak už i tady?
Heike
VIP

Příspěvekod Desouza » 03.08.2015 12:28

Fotopastí bych se nebál , stačí si zakrýt obličej a je po pasti .

Daleko zajímavější jsou IP kamery s wifi , záložní baterií a solárními panely .
A nebo průzkumní droni , dnes už jsou cenově dostupní ..
Vincit omnia veritas .
Desouza

Příspěvekod Ron Hubbard » 02.03.2016 16:23

Když si dám na barák kameru, která snímá veřejný prostor (ulici) tak mám problém se zákonem.
Jak je možné, že snímání veřejně přístupného prostoru v lese fotopastí zákon přehlíží? Pokud bude fotopast reagovat jen na zvěř, tak nic proti nim. Takové ale neexistují.
Lesní pych (zvěře i dřeva) existuje od doby, kdy se lesy staly něčím majetkem. Majitel se musí, tak jako odjakživa, postarat jinými prostředky o ostrahu svého majetku (hajní). Alespoň bude víc pracovních příležitostí. Nesmí ale používazt technické nástražné a sledovací prostředky bez povolení.
Fotopasti a kamery ve veřejném prostoru proto doporučuji všem komu vadí (kdo k nim nedal souhlas), aby je likvidovavali takovým způsobem, že ji odmontují a uschovají pro případ, že by ji někdo chtěl zpět (aby to nebylo považováno za krádež, nebo poškozování cizí věci). Pokud by se u nás dalo spolehnout na PČR, tak úplně správné by bylo fotopast a kameru odevzdat na služebnui PČR a sepsat o tom protokol. Ale jak je známe, tak by to bylo riziko postihu, nebo znovuumístění.
Ron Hubbard

Příspěvekod Hohepa » 02.03.2016 21:28

kontraverzní dotaz v prvním příspěvku, je asi podmíněn vlastní zkušeností...

nic méně, nejsem právník, ale nezaměňovat pozemky veřejné - tedy vlastněné státem či obcí
s pozemky veřejně přístupnými - tedy v soukromém vlastnictví , ale majitel je zákonem nucen umožnit veřejný přístup....

také mám cca půl hektaru "lesa" a jako majitel jsem na svých vlastnických právech velmi značně omezen , zvláště v možnosti svůj majetek chránit. Řešení si platit hajného beru za hloupý vtip.

...na druhou stranu vyrůstal jsem v trempské tradici , tak na druhou stranu tomu omezení vlastnických práv "fandím"

je to tenká zelená linie

a pokud obě strany respektují práva té druhé , tak s tím nemám problém.
Jinak řečeno, pokud se chovám v lese korektně , nemám problém, že si tam majitel skryje foto past....

pokud mě s ní usvědčí z lesního či manželského pychu , tak chápu nasrání, ale nesouhlasím s vyvozenými závěry
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Joe Azbest » 13.03.2017 6:12

Jsou nějaké novinky v detekci fotopastí ? Asi ti začíná překračovat tu akceptovatelnou hranici.
https://www.novinky.cz/domaci/431878-ro ... isice.html
Joe Azbest

Příspěvekod viktor » 13.03.2017 7:38

osobne mam k fotopastim silne negativni postoj stejne jako ke vsem kamaram a jinym smirovacim technologiim.
jou proste všude. prakticky jak vystrčíte hubu z baraku tak jste pod dozorem jedne ci vice kamer.
Kecy o bezpecnosti neberu, protože kamer je rozeseto tolik ze by zločinnost musela uz davno totalne vymizet.
Proste a jednoduse kamera ci fotopast nemá na verejne pristupnem miste co delat. Pokud si někdo mysli ze ma pravo me bez mého vedomi na verejmen miste smirovat a fotit tak ja si myslim ze mam pravo tomu zabranit.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod brven » 13.03.2017 8:35

Jednoduchý detektor nosí většina populace u sebe a to je fotoaparát mobilního telefonu. Detekce je ovšem možná pouze ve tmě, kdy jsou aktivovány černé (neviditelné) infra diody. Přes foťák jsou krásně vidět, odzkoušeno. A kdo viděl noční fotky, tak nemusí mít strach z nějaké identifikace i když jste zachyceni. A když pak se zná poloha...... :moon
brven

Příspěvekod dracekvo » 13.03.2017 8:54

IR LED lze taky použít k oslepení fotopasti, ale i jakékoliv jiné kamery.
Na čepici přiděláme pár těhle diod a místo obličeje bude na kameře jen bílej přesvícenej flek. Ale otázka je, jak to funguje ve dne. V noci na sto procent.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 13.03.2017 15:40

Bill Masen
VIP

Příspěvekod Serža » 13.03.2017 17:01

podle názvu bych spíš tipoval na nějakej zlej tool proti nabíjení: "Anti-Rechargeable RF Wireless Pinhole Bug Detector w/ Compass"
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod bacil » 14.03.2017 18:46

ten funguje jenom do pár metrů, kdy jste schopni rozeznat milimetrovou tečku.
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil

Příspěvekod Bill Masen » 15.03.2017 7:02

O to nejde, dával jsem to sem jenom proto, že ten samej odkaz sem dával Artiflex v listopadu 2012. Je na předchozí stránce a v tý době tam byla cena 650, jak píše.
Bill Masen
VIP

Předchozí

Zpět na Optika