Sebeobrana a bojové sporty

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.

Re: Sebeobrana a bojové sporty

Příspěvekod Skuhra » 15.09.2015 13:16

Jak se to jmenuje? Hlavně neříkej, že je to volnej styl, protože znám borce, co si během pěti let prolezl čtyři různý školy a teď si přivydělává jako husto-sensei.
Skuhra

Příspěvekod Lino » 17.09.2015 14:47

Škola se jmenuje Centrum bojových umění a trenér má přes 40 let praxi, takže tomu už věnoval hafo času.
Lino

Příspěvekod Cep » 21.09.2015 12:35

Lino píše:Škola se jmenuje Centrum bojových umění a trenér má přes 40 let praxi, takže tomu už věnoval hafo času.

To jsi toho moc neprozradil. Dej si "Centrum bojových umění" do googlu a uvidíš...
Který z nich jsi myslel? Vysočina? Brno? ... ?
Cep

Příspěvekod Lino » 22.09.2015 8:32

Soráč. Myslel jsem Brno, konkrétně http://centrumbojovychumeni.com/
Dík za echo
Lino

Příspěvekod Cep » 23.09.2015 8:01

Vidíš, tak to je další. Věděl jsem, že to v Brně je, ale stránky jsem nenašel.
Pokud tě to baví a někam tě to posouvá, tak fajn.
Po nějaké době si zkus vyzkoušet nco jiného, v tomto případě bych doporučoval box (třeba rekreační v Novém Lískovci).
Možná zjistíš, že někteří (www.bojovaumani.cz) mají na pana Kroupu dost specifické názory. S tím se budeš muset vypořádat sám.
Cep

Příspěvekod Lino » 23.09.2015 15:42

To je fajn. Díky.
Lino

Příspěvekod kregan » 24.09.2015 7:53

Na doporučení jednoho rozpadlíka sem teď začal chodit k Martinovi Hradeckýmu a zatim celkem spokojenost. Přesně něco takovýho sem hledal.
kregan
VIP

Příspěvekod xmenm05 » 23.10.2015 17:05

Ohledně full contact na treninku doporučuju Kyokushink v Praze - Bohnice (http://www.czechkyokushin.cz/kluby.html) tam si to užijete ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
xmenm05
Sponzor serveru

Příspěvekod Thorn » 23.10.2015 18:16

Naprosto souhlasim s příspěvky o tom, že zásadní je trénink instinktů, zažitých pohybů a psychiky, což podle mě dává jen a pouze full contact sparring. Našel jsem si tedy jednu z mála KravMaga "kroužků", kde je to součástí převážné většiny tréninků, protože jinde je to dost jen "o technikách od Imiho" a zatím to vypadá dobře. Po nějaké delší době budu mít srovnání.
Thorn

jina sebeobrana ?

Příspěvekod postak » 09.01.2016 9:27

postak

Příspěvekod Cep » 11.01.2016 0:37

Systema není špatná, ale doporučuji zkusit a porovnat s boxem nebo muaythai. Ostatně i David Sýkora říkal "dobrý boxer je problém". A pro starší - box je přátelštější ke kolenům.
Cep

Příspěvekod GOD » 11.01.2016 8:13

súhlasím s tým čo je popísané vyššie, a dodavam: tvrdý sparing nemá blahodárny vplyv na zdravie.
GOD
VIP

Příspěvekod Toran@ga » 31.03.2016 15:04

Vzhledem k tomu, že mi táhne na 40 a těmto aktivitám se min.2x týdně věnuji již 20 let dovolím si přidat také nějaké to moudro :)
Bojový sport - bojové umění - sebeobrana jsou naproto 3 odlišné světy. Mají sice společné kořeny, ale ve výsledku jsou zaměřená na diametrálně jiné cíle.
Bojové umění nemá většinou s realitou mnoho společného resp. lpí na tradicích a nereflektují vývoj ve světě (vím o čem mluvím, jsem nositelem nějakých těch DANů) a často se z nich stává "svět sám pro sebe" - také to nění nic proti ničemu, cílem je cesta a zdokonalení sebe sama
Bojové sporty - limitujícm faktorem pro použití venku je optimalizace tréninku vzhledem k pravidlům. To alfa a omega všeho
Sebeobrana - no tady záleží, většinou oddíly vznikali jako "přidružená výroba" nějakého oddílu bojového umění a podle toho je taky velký rozdíl mezi mnoha "sebeobranami u nás"
Osobně se věnuji již cca 6 let Krav Maga (reklamu kde dělat nebudu), protože mi to přijde jako jednoduchý použitelný systém. I když samozřejmě využívám své praktické znalosti z mé budo kariéry.. u Krav Maga se ale poslední 2-3 roky jedná o celkem módní záležitost a všechny ty KM global, IKMF a pod. mně přijdou jako celkem slušný byznys;)

Tomu kdo přemýšlí o něčem vhodném do těžkých časů aby mohl ochránit sebe a své blízké (viz první příspěvěk) bych doporučoval štěstí jako mám já a najít si oddíl / organizaci s komplexním pojetím a nebo si namixovat dle dostupných nabídek s okolí:
- Fyzickou příprava
- Sebeobranu - tam kde cvičení nezahrnuje jen technickou část (laboratorní provedení technik), ale i drillování (nácvik technik ve všech možných situacích - mimo tělocvičnu, po tmě, ve výtahu, ve voděatd..) a hlavně psychycká přípravu - cvičení pod velkýcm stresem
- střeleckou přípravu - ať už CQB, zelená taktika, ale i VIP protection
- první pomoc

edit: všechno totiž souvisí se vším
Toran@ga

Příspěvekod TOM126 » 12.10.2016 22:27

Něco malého k tomuto tématu, je mi 40 a bojové sporty dělám od 14let, karate, box, musado, a ted kickbox. Mám za sebou pár seminářů krav magy, která se mi líbila, ale všelék od toho za dva víkendy rozhodně nečekejte. Pokud nemáte čas makat 5xtýdně, tak doporučuji box. Podle mě nejrychlejší sebeobrana, za cca 6měsíců jste schopný uhnout bouchnout a něco vydržet. Celý bych to doplnil pár základníma kopama a něco málo ze země. Každopádně se snažte učit bojovat ve stoje a neválet se zbytečně na zemi ono je MMA krásnej sport, ale počítejte vždy s přesilou útočníků a pak je to zlé ostatní Vás ukopou, nebo bodnou nožem. Chce to chodit spárovat a naučit se tak odolávat úderům a účinně je vracet. Jenže co já vidím jako největší problém je to, že se nikomu moc nechce......ve 30 už jste na to starý, nebo máte hrozné starosti doma či v práci...atd. Sám trémuji v BFC Liberec a jsem spokojenej....jen na tak velké město se mi zdá 18lidí na tréningu trošku málo.
Prostě jestli chcete se účinně bránit makejte....na tréningu to musí bolet a musíte si fyzicky sáhnout na dno, sporty kde jen JAKO jsou na nic.
Samozřejmostí je chodit běhat, plavat a něco málo posilovat, hrazda kliky stačí, sám posilovny nenavštěvuji nemám rád ty spotřebitele koktejlů.
Takže makejte.....jestli to dopadne jak v Německu budete to potřebovat.......
TOM126

Příspěvekod Lyster » 23.01.2017 14:20

Lupič střelil prodavačku do obličeje, ta se útočníkovi ubránila nožem
https://www.novinky.cz/krimi/427255-lup ... nozem.html

Nadpis jak kdyby to prodavačka schytala minimálně ráží 44.mag. Ale Super že se ubránila :)
Jen měla vytáhnout z pod pultu místo nože brokovnici. :(. Snad příště bude připraveněješí.
Lyster
VIP

Příspěvekod Ibex » 03.03.2017 14:47

kdo by se chtěl něco naučit v sebeobraně + bonus v umění Kyusho (tlakové body), má možnost o víkendu 18 + 19.březen v Soběslavi - více info u mě přes SZ
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Ibex
VIP

Příspěvekod Vitold » 20.11.2017 21:39

Já dělám pár let Musado. Zdá se mi to poměrně praktické (předtím 8 let karate, ale to byl spíš sport). Co jsem slyšel od okolí, tak Krav Maga je dneska bohužel hodně o reklamě a masové "výrobě" cvičenců. Ale podle mě je nejdůležitější mít v podstatě jakýkoli základ, který už se dá potom rozvíjet (třeba i jiným stylem, uměním) velmi rychle.

U Musada je dobré, že je tam obrana proti noži, tyči, případně střelné zbrani z blízka. To u spousty bojových sportů chybí.
Já cvičím konkrétně v Pardubicích, dvakrát týdně. Mimo to se jdu občas proběhnout nebo do posilovny, než jdu do práce. V poslední době jsem si oblíbil cvičení s kettlebellem. :yes
Vitold

Předchozí

Zpět na Tělo a duše