Ekotoalety/kompostovaci toalety a jine nesplachovaci zachody

Re: Ekotoalety/kompostovaci toalety a jine nesplachovaci zac

Příspěvekod dracekvo » 06.11.2018 10:17

Fabulous píše:Tři roky jsem v novém domě shitoval do chemického hajzlíku. Ve finále jsem splachoval jen čistou vodou. Smrad byl chvíli jen při otevření otvoru a oplachu. No a pak byl jednou za cca 10 dní zážitek s vyléváním "kejdy". To chtělo dělat v prudkém větru s konví vody, kterou se opláchly závity výlevky. No a na vylitém dnes roste trávník jako nikde :)


V autě mám taky takovej chemickej hajzlík. Je to velká nádoba pod autem a v autě je normální hajzlík s klapkou na šlapku a oplachem. Standardně je klapka zavřená a je na ní trošku vody. Takže nic nesmrdí. Díra se otevře jen při "splachování" Zjistil sem že ani nepotřebuju chemii. Respektive leju jí tam jen úplné minimum proti doporučenému dávkování, kvůli redukci smradu.
Dávkování je asi kvůli moderním karavanovejm hajzlíkům typu ToiToi, kde je díra stále otevřená. Né vždy je novější věc lepší.
V nouzi by se to nechalo používat jen s čístou vodou. Výhodu mám ve vylejvání. Najedu nad kanál, otevřu výpust a rychle uteču :D
V autě je výhoda, že za jízdy se to tak nějak celé rozkvrdlá, že se tomu ani moc kejda říkat nedá.
Pravou zatěžkávací zkoušku budu dělat příští léto, kdy budu v době předělávat koupelnu a záchod. To pak budem auto používat jako hlavní koupelnu a hajzlík.
Asi to pořeším prostě větší dávkou chemie.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
 
Příspěvky: 1800
Registrován: 06.02.2012 18:05

Předchozí

Zpět na Hygiena a zdraví

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník