Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 7:56
od Ibex
Co naše klouby? Našel jsem tu jen vlákno o eliminaci bolesti (Valetol, Brufen a pod...)
Spíš mi jde o to, jak dlouhodobě udržet klouby v cajku - já dlouhodobě v zátěži trpím na bolest kolen. Ortoped mi na to po rentgenu suše odpověděl, že to je běžné opotřebení. Což byl konec léčby.
Teď fčíl řeším, jak je dát do slušného stavu - nevěřím těm sra*kám v lékárnách, kde si myslím, že 99% léku je kšeft a zbytek placebo.
Myslím, že v těžkých časech nás nemine i těžká dřina a mít klouby v cajku bude základ..

Re: jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 9:00
od Cep
To se asi nedá léčit... Dá se akorát dbát na dobrou výživu chrupavky, na to, aby šlachy kolem kloubu fungovaly jak mají.
Na výživu chrupavka potřebuje pohyb - mírný tlak + uvolnění. Možná kolo, chůze, ...
Plus látky. Někteří doporučují třtinovou melasu https://www.celostnimedicina.cz/melasa.htm, někdo přísahá na něco jiného ...

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 10:27
od Reccol
Alavis, Joint Max Ultimate Blend, pohyb.

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 11:01
od Ibex
o pohyb mám postaráno až kam (možná i v tom je taky chyba) - asi zkusím toho jointa (nebudu kouřit :-D )

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 12:34
od bivoj
Já osobně používám Gelatina plus maritime.

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 12:52
od Fabulous
Alavis pro koně. To opravdu funguje.

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 13:08
od Ibex
.. jako že si to koně pochvalují?? :D
ale fakt neva, že je to pro zvířata? Aby to nebyla - třeba koňská dávka! ;)

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 13:23
od Fabulous
To, že to dobře funguje i na lidi, ví i výrobce. Stačí se podívat na jeho aktuální reklamu v TV ;)

Tady jde spíš o to, že nemají neuvěřitelně nákladnou atestaci na lék pro lidi, takže nabízejí jakoby pro koně. Ale dávkování je uvedeno na kg živé hmotnosti.

https://youtu.be/0-lmsgdC-fE

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 14:39
od Stenny
Alavis pro koně. Protože jak glosoval jeden můj známý (doktor) - "když člověk potřebuje sypat chondroprotektiva pořád a nepomůže mu to až tak moc, tak je dobrý zákazník. Když se ale neuzdraví kůň, jde do salámu." Osobně to mám ověřené a kolem mě to sype X lidí, co posilují, dělají bojové sporty atd.

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 17:47
od Piston
Alavis funguje, ale člověk by se při jeho užívání měl hýbat, ať se to optimálně vstřebá. Nevýhodou je odporná chuť a také se mi zdá, že jak si ho oblíbili lidé, šla cena nahoru. Přesto pořád nejlepší poměr ceny a kvality.

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 22:57
od Alstratt
Doplnky jsou fajn jako treba Alavis ale musis zacit jinak, pokud behas a zacnou bolet ze zateze tak musis zmenit na zatez silovou treba uplne jednoduche drepy a cviky tomu podobnym. Pokud te boli ze zateze silove tak to pozmenit jinyma cvikama. Samotny pripravek ti prilis nepomuze, pripravek funguje kdyz to skloubis s tim cvicenim. Proto jsou to doplnky nikoliv nahrady stravy a pohybu. Pestra strava a pohyb je zaklad a doplnky to jen doplnuji, nikoliv nahrazuji. Podobne to mas se stravou, muzes nekteryma doplnkama nouzove nahradit stravu ale jen kratkodobe. Doplnky jsou stale jen doplnek k pestre strave a pohybu. BCAA (je sice na neco jine) je taky doplnek muzes tim doplnovat nebo to pouzivat pri diete, stejne tak ten Alavis. Kdyz si ten Alavis zamichas do napoje nebo jidla tak tim tu odpornou chut zabijes.

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 28.03.2019 6:51
od Ibex
což to je jasný - vím z čeho si kolena ničím. Bohužel je to součást mojí práce, takže ouplně tu zátěž vyřadit nemůžu. Snažím se jí kompenzovat jiným cvičením, ale doposud jsem pomíjel ty doplňky - výživu kloubů. Proto se teď v tom snažím zorientovat a nějak to zase vylepšit...

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 28.03.2019 14:54
od Hdm
Přesně tak jak píšeš. Mám "inside info" a můžu potvrdit co jsi napsal. :yes

Fabulous píše:To, že to dobře funguje i na lidi, ví i výrobce. Stačí se podívat na jeho aktuální reklamu v TV ;)

Tady jde spíš o to, že nemají neuvěřitelně nákladnou atestaci na lék pro lidi, takže nabízejí jakoby pro koně. Ale dávkování je uvedeno na kg živé hmotnosti.

https://youtu.be/0-lmsgdC-fE

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 28.03.2019 20:46
od Ibex
ok vyzkouším! Ale jestli začnu řehtat...!!! :lol:

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 28.03.2019 20:55
od Kapo
,,,keď začneš řehtat tak skús dať dáke dostihy. Alebo si daj pauzu, a daj zase dačo kolagénové pre chlapov. Napríklad tlačenku, či huspeninku. ;)

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 28.03.2019 21:27
od Rafael
Aspik, huspenina, sulc, tlačenka a podobné kolageny v chutné podobě jestli nějak víc pomůžou nevím, ale určitě neublíží.
Aspoň v tom kloubovém směru.
Nebožtík dobrman měl problémy s klouby já trochu taky, tak jsme si tehdy naordinovali takovou "dietu" a ve větším množství jsme to delší dobu žrali.
Subjektivně nám to pomohlo, ale objektivně to posoudit nedokážu!

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 29.03.2019 13:07
od Piston
Problém je v tom, že účinné látky ze sulcu, huspenin, atd musí mít formu, kterou je lidské tělo ochotno a schopno účinně vstřebat a použít Na tlačence si sice člověk pošmákne, ale reálný přínos bude malý. Také jsem slyšel fámu o tom, že želé medvídci jsou pro klouby to pravé. No, nejsou.

Re: Jak na klouby?

PříspěvekNapsal: 29.03.2019 13:20
od PeFi
Ibex píše:já dlouhodobě v zátěži trpím na bolest kolen. Ortoped mi na to po rentgenu suše odpověděl, že to je běžné opotřebení. Což byl konec léčby.


Otázka je jakou má ta bolest příčinu, jestli jsou klouby přetěžované, nedostatečně zatěžované, nedostatečně vyživované, nebo v nich bydlí nějaká infekce, které se tam líbí, protože k do kloubu zalezlé infekci se imunitnímu systému blbě dostává. Podle toho se pak odvíjí co komu pomůže (Alavis, MSM, borax, vitamín C, jód, ...) a co je vyhazování peněz.