SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Nicotinick » 06.07.2018 13:04

Z GB si dělá prdel kde kdo.
V izraelském seriálu Fauda viewtopic.php?f=22&t=6231

Zástupce velitele speciální jednotky Amanu , se po smrti velitele vrací z Londýna, kde byl na školení důstojníků a povídá si s kámošem, členem jednotky :

"Jak bylo v Anglii ?"
"Byla tam zasraná nuda. Jídlo na hovno. Polovině toho o čem mluvili, jsem vůbec nerozuměl."
"Jak to, že ne ? Polovina Angličanů už jsou Arabové."
(oba se začnou chechtat) :)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
 
Příspěvky: 1985
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Nicotinick » 06.07.2018 16:29

Starosta anglického města Sheffieldu za Zelené, Magid Magid, 28 letý rodilý Somálec přišel do práce a nechal se vyfotit na radnici. (zakázal vstup D. Trumpovi do města a sombrerem vyjadřuje podporu Mexičanům)
magdid.png
magdid.png (430.85 KiB) Zobrazeno 5037 krát
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
 
Příspěvky: 1985
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Rafael » 06.07.2018 17:09

Nicotnik, byl jsi rychlejší.
Ale je to taková pecka, a to si myslím, že jsem v tom směru hodně otrlý a nic mě už nepřekvapí...
Překvapilo:
picsay-1530890967_20180706173557584.jpg

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ody-542892
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
 
Příspěvky: 1697
Registrován: 07.12.2017 17:26
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Rafael » 06.07.2018 18:22

Nepokoje v Nantes po zastřelení arabského kriminálníka...
Trochu jiný pohled.
Co tak asi můžou dělat bezpečnostní složky když jsou takhle napadání?
(Asi by měli tamní policisté střílet i takové aktivisty...).
Nejmenovaná svědkyně, kterou cituje agentura AFP, ale uvádí i verzi, podle níž policisté zastřelili Aboubakara rovnou, aniž by se pokoušel o útěk. Auto prý stálo, když jeden z policistů na řidiče vypálil a zasáhl ho jednou ranou do krku. "Žádný policista za autem nestál, řidič nikoho nesrazil. A vystřelilo se jen jednou," uvedla tato svědkyně, která prý incident natočila.
Policistu, který střílel, nyní vyšetřuje francouzská policejní inspekce. Podle Sennese je podezříván ze "svévolného použití násilí, které vedlo k neúmyslnému zabití"

https://www.denik.cz/ze_sveta/v-zapadni ... 80706.html
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
 
Příspěvky: 1697
Registrován: 07.12.2017 17:26
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod dracekvo » 06.07.2018 19:59

Doufám, že se v čr nikdy nedočkám toho, aby se tu házeli molotovy koktejly. Pěknou verbež nám tahaj do evropy.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
 
Příspěvky: 2084
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Matěj » 06.07.2018 20:46

Ad molotovovy koktejly... v UK mi vyprávěl jeden tehdejší spolupracovník, že sousedův barák tak zapálili... Nějací černí výrostci, protože na ně zavolal předtím policii, když mu vykrádali před domem auto a když vylezl, tak mu vynadali a vyhrožovali napadením a vzhledem k tomu, že je poznal, protože bydleli kousek od něj v sociálních bytech, tak je policii nahlásil. Léta páně kolem 2012. To jen tak doplnění k té Británii, vzpomněl jsem si na to v této souvislosti. :mrgreen:

Čili moloťáky jsou jedním ze znaků vyspělé západní společnosti. Jsem rád, že nás berou jako zaostalý východ a snad to tak zůstane.

Mimochodem, stejný člověk se mi tehdy smál, jak jsem bláhový, když jsem mu řekl, že v ČR nemáme problémy s gangy. Že prý si to jenom myslím, protože je to po přece po celém světě. :P
Matěj
 
Příspěvky: 1166
Registrován: 28.08.2016 10:52
Bydliště: okres KM

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Trace » 06.07.2018 22:17

Prostě v naší zemi máme takový bezpečnostní standard, o kterém se ostatním ani nesní. A tak ať to zůstane :)
Trace
 
Příspěvky: 297
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Rafael » 07.07.2018 16:04

A furt někomu ta naše bezpečnost leží v žaludku a chce nás "civilizovat".
Volá Londýn, Varování čechům:
rozmyslete se, kterou cestou se chcete vydat. Chcete se zařadit po bok Polska a Maďarska, států, v nichž selhává demokracie a které se dostávají stále více na hodnotovou periferii Evropy? Nebo si chcete udržet šanci na to být považováni nadále za plně civilizovanou zemi....
https://blisty.cz/art/91743-jak-rychle- ... olska.html
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
 
Příspěvky: 1697
Registrován: 07.12.2017 17:26
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Rafael » 07.07.2018 16:45

Ještě k těm molotovovým kokteilům, žhářství a násilnostem v ulicích.
Zavede se elektromobilita, zakáži se veškeré spalovací motory i motorky, benzín se stane dostupný, prodejný, jen licencovaným a prověřeným subjektům a bude klid.
Drobní řemeslníci a zahrádkaři mají už dnes k dispozici akumulátorové pily, sekačky, křovinořezy apod., tak není žádný důvod k volnému prodeji benzínu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
 
Příspěvky: 1697
Registrován: 07.12.2017 17:26
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod golem » 07.07.2018 20:26

Protože pro lžiDnes je pravda stále netypická, kopíruji celý článek pro případ "zmizení" z původního zdroje:

Důvěra Američanů vůči médiím je na historickém dně. Lidé jsou také unaveni proudem zpráv o Donaldu Trumpovi. Podle agentury Gallup jich 62 procent považuje zprávy za zaujaté a zkreslené. V televizi tvoří třetinu zpráv úmyslné lži. Víc než polovina lidí nedokázala jmenovat médium, které by poskytovalo objektivní zprávy.
Po roce a půl prezidentování Donalda Trumpa se americká média stala pro Američany opravdu FAKE NEWS, jak jim prezident říká.
Ale není to tím, že by lidem vnutil svůj názor. Média jim ho vnutila sama za něj. V tomhle s ním spolupracovala skoro vzorně, i když si myslela, že dělají pravý opak.
Průzkumy jsou skoro zničující. Nejdříve pár čísel. Vydržte, stojí za to.
V čerstvém šetření agentury Gallup se ukázalo, že 62 procent Američanů považuje zprávy novin, televize a rádia za zaujaté a zkreslené. A věří, že 44 procent obsahu neodpovídá skutečnosti. To je hodně.
Televize dopadla mnohem hůř než tisk: více než třetina zpráv jsou podle Američanů přímo dezinformace. Pro účely průzkumu byly definovány jako falešné nebo nepřesné informace předkládané, jako by byly pravdivé.
Situaci potvrzují i další průzkumy. Firma Axios, která se zabývá zkoumáním amerických médií, poslední červnový týden zveřejnila zprávy, podle níž 72 procent Američanů věří, že tradiční média publikují falešné nebo úmyslně zavádějící zprávy. Všechna tato čísla znamenají, že důvěra USA vůči médiím je na historickém dně.
A teď o pár měsíců starší údaj Gallupu, který to všechno korunuje: většina Američanů není schopna uvést jediné médium, které by podle nich dodávalo objektivní zprávy. To, že něco takového jako pravdivé televizní stanice nebo noviny existují, si myslí jen 44 procent lidí. Jedenapadesát procent dotázaných odpovědělo, že nic takového není.
Protože Gallup dělá podobné výzkumy už roky, mohl porovnat, jak důvěryhodnost médií v čase klesá. Zatímco nyní vidí politicky motivovanou zaujatost ve většině zpravodajství 45 procent lidí, v roce 1989 to bylo jen 25 procent.
A zatímco teď jen 32 procent čtenářů a diváků věří, že média nemíchají do zpráv své názory, v roce 1984 si totéž myslelo 58 procent Američanů. Znamená to, že za tři desítky let poklesla důvěryhodnost amerických novinářů skoro o polovinu.
Chceme něco o Trumpovi. Cokoliv
A teď pohled z jiného úhlu.
Agentuře Pew Research nyní skoro 7 z 10 Američanů řeklo, že už jsou zprávami unaveni.
K tomu se nabízí jasné vysvětlení: zprávy jsou stále o Trumpovi, dalo by se mluvit dokonce o fascinaci Trumpem. Obsah je monotónní a zpravodajství zploštělé, jako by se v USA nic jiného už víc než rok a půl nedělo.
Každý, kdo pravidelně sleduje americká média, asi ví, o čem je řeč. Je najednou docela obtížné dozvědět se, co se děje v Americe kromě toho, co Donald Trump řekl, udělal, pokazil, koho urazil a jak ho už už dostává vyšetřovací komise Roberta Muellera, která zkoumá propojení Trumpova týmu s Rusy, kteří pro něj zfixlovali volby.
Loni touto dobou se objevila nahrávka, na níž jeden z produkčních CNN říká, že ředitel televize Jeff Zucker neúnavně požaduje další a další zprávy o Trumpovi a Rusku, i když „máme kulové“.
Výsledek: agentura Media Research Center spočítala, že 55 procent večerního zpravodajství o Trumpovi za pět týdnů loni od 17. května bylo věnováno „ruské stopě“ a Trumpovi. Bylo to 353 minut – a pro srovnání: rozhodnutí odejít z pařížských klimatických dohod bylo pokryto jen 47 minutami, boj s terorismem dostal jen 29 minut, snaha zrušit Obamacare získala jen 17 minut. Daňová reforma měla za oněch pět týdnů jen 47 sekund.
Podobně to bylo i s jinými televizemi. Hlavní večerní zprávy ABC věnovaly „ruské stopě“ dokonce 63 procent veškerého času, CBS 54 procent a NBC 48 procent.
Posedlost Trumpem
Tahle povodeň úplně utopila zprávy o běžných věcech a událostech Ameriky. Ne že by nebylo co psát o Trumpovi, ale tohle už je posedlost. Sloupkař New York Times Nicholas Kristof napsal, že Amerika je na Trumpovi závislá. Jenže závislá jsou na něm spíš média. A doplácejí na to svou pověstí.
Oznamování dalších a dalších pokroků ve vyšetřování, po nichž má následovat zásadní zlom – a po nichž se neděje vůbec nic - otupuje pozornost a důvěryhodnost.
To, co začalo jako souboj s nečekaným prezidentem, se stalo posedlostí a pak i nemocí, která požírá i ta nejlepší média. Snaha dostat Trumpa se vrátila jako bumerang. Trump obviňoval novináře, že tisknou fake news, a oni odpověděli s tak dětinskou zaťatostí, že si teď o nich většina Ameriky opravdu myslí, že fake news skutečně tisknou. *)
Mimochodem, rozhodně to neznamená povel k úprku ke zpravodajství ze sociálních sítí. Tam je totiž situace ještě horší: citovaný výzkum Gallupu zjistil, že 80 procent Američanů je považuje za zaujaté a 64 procent si také myslí, že jsou nepřesné. Na jinou otázku, totiž zda jsou to přímo dezinformace, odpovědělo kladně celých 65 procent lidí.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/usa-media-donal ... anicni_aha

*) Tady si nejsem moc jistý, zda souhlasit: "Trump obviňoval novináře, že tisknou fake news, a oni odpověděli s tak dětinskou zaťatostí, že si teď o nich většina Ameriky opravdu myslí, že fake news skutečně tisknou". Opravdu začali tisknout fake news až jako reakci na jeho tvrzení? Nebo to spíš bylo o mnoho, opravdu mnoho dřív?
golem
 
Příspěvky: 1224
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Serža » 09.07.2018 21:21

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
 
Příspěvky: 3132
Registrován: 21.04.2016 15:12

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Serža » 10.07.2018 19:13

tomuhle se říká chytit příležitost za pačesy :-D

15,000 white South African farmers have contacted Russia and are making plans to move to start a new life at an area called Stavropol.
https://www.thesouthafrican.com/boer-de ... a-farmers/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
 
Příspěvky: 3132
Registrován: 21.04.2016 15:12

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Nuwara » 10.07.2018 19:51

Sice trochu starší článek, ale vykoukl na mě dneska. Pěkné shrnutí Gibbonova Úpadku a pádu římské říše.
Že je to skoro 250 let stará kniha? A že pojednává o konci říše mnohem starší? No, možná je až s podivem, jak je dnes aktuální.
http://www.czechfreepress.cz/blogy/brit ... cesko.html
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara
 
Příspěvky: 403
Registrován: 17.02.2012 11:07

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod JirkaK » 10.07.2018 20:30

Po přečtení důvodů úpadku říše římské mi to spíš připadá velice aktuální a dalo by se to nazvat "Důvody úpadku západní Evropy"
:yes
JirkaK
 
Příspěvky: 265
Registrován: 23.12.2013 20:14
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod senil » 13.07.2018 6:55

Neomarxisté a jejich pocit viny, který vyvolali u obyvatel západu nás ničí. Naštěstí střední Evropa Ještě není tak nakažená jako ta západní. Té už možná není pomoci.
senil
 
Příspěvky: 117
Registrován: 23.05.2018 16:16

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod golem » 14.07.2018 3:43

Z francouzské ústavy zřejmě brzy zmizí slovo „rasa“. Návrh ve čtvrtek jednomyslně schválila dolní komora parlamentu a pokud projde i v senátu, nově by první článek ústavy měl zajišťovat lidem rovnost před zákonem „bez ohledu na jejich pohlaví, původ nebo náboženství“. Podle poslanců jsou slova o rase nepodložená, všichni jsou podle nich jedni a titíž lidé.
Původní formulace „bez ohledu na původ, rasu nebo náboženství“ tak zmizí, nově se naopak objeví slova o pohlaví. List Le Point píše, že návrh schválili členové Národního shromáždění jednomyslně, poslanci krajní pravice však na hlasování nedorazili.
V dnešní době podle poslanců může první článek ústavy ve stávajícím znění působit kontraproduktivně – může totiž legitimizovat názor, že existují různé lidské rasy, ačkoliv věda v posledních letech tuto myšlenku opouští a tvrdí, že dělení lidí do ras je spíše sociální konstrukt než vědecký fakt.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/francie-ustava- ... anicni_kha
Hmm...
golem
 
Příspěvky: 1224
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod Rafael » 14.07.2018 16:39

Takhle semknutí nebyli snad ani před Hitlerem...

Více než 12 tisíc policistů a 1600 vojáků je mobilizováno v Paříži a na jejích předměstích v souvislosti se sobotními oslavami státního svátku Dne Bastily a kvůli nedělnímu finálovému zápasu fotbalového mistrovství světa, v němž se v Moskvě střetnou Francie a Chorvatsko.
V metropoli je připraveno k zásahu také tři tisíce záchranářů. Po celé Francii pak oslavy Dne Bastily střeží 110 tisíc příslušníků bezpečnostních složek. Francie má stále v živé paměti teroristický útok, ke kterému došlo v roce 2016 v Nice. Atentátník tehdy najel nákladním autem do davu lidí slavících státní svátek a 86 z nich zabil.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
 
Příspěvky: 1697
Registrován: 07.12.2017 17:26
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod golem » 14.07.2018 22:31

Více než 190 zemí světa v pátek domluvilo na předběžné podobě globálního paktu o migraci. Cílem této nezávazné dohody, která bude oficiálně přijata na ministerské schůzce letos v prosinci v marocké Marrákeši, je podpora bezpečné, řízené a legální migrace a snížení počtu případů pašování lidí a obchodování s lidmi.

Z jednání o globálním paktu o migraci se v loňském roce stáhly Spojené státy, protože podle nich je pakt neslučitelný s migrační politikou Washingtonu. Kromě nich odsouhlasilo konečnou podobu všech 192 členských zemí OSN.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó nicméně po páteční dohodě řekl diplomatům, že maďarská vláda nesouhlasí s klíčovými body paktu a bude diskutovat o „možnosti odstoupení od dohody”. Dokument definuje migraci jako základní lidské právo a tím podle ministra lehkomyslně migraci propaguje.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/477750-staty-osn-se-dohodly-na-globalnim-paktu-o-migraci.html
golem
 
Příspěvky: 1224
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod mukl » 14.07.2018 22:48

...ten slavný migrační plán, se beztak nějak začíná zadrhávat. Takže tato nezávazná deklarace o "přínosu migrace" není ničím jiným, než kusem popsaného hajzlpapíru. Klidně ji taky taky podepíšu...Ve víru věcí příštích, stejně nic znamenat nebude..Tak se mi začíná zdát...
mukl
 
Příspěvky: 597
Registrován: 05.10.2016 18:19

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod golem » 15.07.2018 2:59

"Slavný migrační plán" sice nejde zlehka, ale nevzdávají se.
Když si pořádně prohlédneš dosavadní návrhy na řešení, včetně těch, které jsou prohlašovány za snahu o zastavení nelegální migrace, tak jsou to v reálu pokusy buď o přesunutí problému do jiné evropské země, nebo o "odstranění" nelegální migrace jejím zlegalizováním. Skutečného odhodlání migraci doopravdy zastavit tam moc nenajdeš.
Tento dokument, definující migraci jako základní lidské právo, je jakože jenom nezávazný. Jenže to zdaleka není poslední ukrojené kolečko salámu. A nedělám si iluze, že cílem mnohých není, aby nám nakonec z národních států a Evropy jako Evropy nezbylo víc, než ten provázek.
golem
 
Příspěvky: 1224
Registrován: 14.01.2011 2:36

PředchozíDalší

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků