Sečení trávy

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.

Re: Sečení trávy

Příspěvekod Elishka » 18.05.2019 22:42

montfield benzinová sekačka, koupena v březnu, v červnu první reklamace. takže když rostla tráva, sekačka byla v reklamaci. stejná závada se projevila v září. já blbec jsem nasraně sekačku uklidila do garáže a reklamovala až před další sezonou. tentokrát v reklamaci měsíc a půl, takže odstoupení od smlouvy, protože nedodrželi měsíční lhůtu na vyřízení. peníze jsem z nich vymámila za další 2 měsíce. ale jako bonus mi poslali nejen moje peníze, ale rovnou přihodili jednou tolik za reklamaci jiného chudáka :D :D :D což zjistili za další 3 měsíce
Elishka

Příspěvekod Bill Masen » 18.05.2019 23:00

Kámoš má z Lídlu všechno nářadí a je s nim spokojenej. Navíc to má na jednu baterku. Ale já jsem zastánce půjčování, takže věci, co potřebuju dvakrát do roka, třikrát, tak si půčuju.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Desouza » 19.05.2019 3:14

Mám blbou motorovou kosu od Hechtu a naprostá spokojenost. Funguje to, jen to chce cvik. A ještě doporučím strunu ze silonem uvnitř. Pak už jen štvete sousedy tím rachotem. :-) .
Vincit omnia veritas .
Desouza

Příspěvekod floky » 19.05.2019 13:50

V prípade že je to stavba, a údržba trávy nie je estetickou záležitosťou....postriekal by som to totálnym herbicidom a hotovo...
floky

Příspěvekod Hohepa » 19.05.2019 14:29

:head to jako fakt ?
... v dnešní době si dobrovolně cpát chemii na vlastní pozemek ?
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Rafael » 19.05.2019 15:14

Záleží co si představuje pod pojmem totální herbicid?
Nějaký glyfosát který jednorázově zlikviduje jen zeleň a zanedlouho vyklíčí semena z půdy a mnohdy se stane, že na pozemku začnou převládat čím dál agresivnější rostliny a bude třeba stříkat furt.
Anebo chlorečnan sodný např. kdysi Travex který zneúrodní půdu na více let a fact tam neporoste nic.
*
Proti obému celkem nic nemám, jen je třeba je použít jen ve velmi ojedinělých a specifických případech kdy to jinak nejde. V žádném případě ne jako náhrada sečení!!!
I velmi agresivní vegetace se dá zbavit pravidelným sečením a na obdělávané půdě kultivaci.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod PeFi » 20.05.2019 9:34

Dobrou zkušenost mám s křovinořezem Solo 135. Funguje už víc než 15 let téměř bez jakékoliv údržby a vždy startuje na první dobrou. Dnes by něco podobného mělo jít koupit od Al-Ko v rámci "profi" řady Solo by Al-Ko.

U křovinořezu bacha na to, že na slabé křovinořezy nelze nasadit hvězdici. Při sekání strunou se pozemek postupně zamořuje kouskama struny, můj oblíbený unioverzální nástroj je kovová trojcípá hvězdice. V případě, že je tráva přerostlá a má tendenci se namotávat se dá nad hvězdici předělat pomocný zahnutý plíšek, který brání namotávání. Motor to chce minimálně 1,2 kW, protože jinak tomu při sekání dochází dech a člověk co chvíli čeká než hvězdice nabere otáčky a to je pro zlost. Dnes bych zkusil "Solo 137" nebo nějaký výkonově podobný Stihl.

S Husqvarnou jsem mnoho štěstí neudělal - jejich malá strunová sekačka se ukázala být brutáně předražený šmejd z italských komponent, rozpadla se stejně rychle jako hobbymarketové strunové sekačky, pozuze stála 2x tolik. Naopak Al-Ko z hobbymarketu, jako čtvrtá malá strunovka během jednoho roku (Husqvarna byla třetí) funguje dodnes. Pila Husqvarna (model 340) mě taky neoslnila (ale na rozdíl od té strunovky ani neurazila)- jen po čase mám vždycky problém ji nastartovat. Nakonec jsem skončil u pily Stihl 260 a H340 mám jako zálohu, ale s H jsem definitivně skončil - ve stejné cenové hladině si pořídím Stihl, byť pila H346 XP bude velmi dobrá.
PeFi

Příspěvekod PeFi » 26.05.2019 14:07

Drobná oprava: Tak ten můj starý křovinák není Solo 135, ale Solo 140. Na sekání zarostlého pozemku kovovým trojzubcem 270 až 300mm je to tak akorát. Pokud je pozemek zarostlý travou a křovím, tak by křovinořez měl mít aspoň 1,5 kW, protože i moje Solo 140, které má mít cca 1,9 kW mělo občas (ale opravdu jen občas) drobný deficit výkonu. Deficit výkonu se častěji projevoval s těžkým mulčovacím dvojbřitým nožem 330 mm, s trojzubcem tloušťky 3mm a průměru do 300 mm to většinou bylo výkonově tak akorát. Jinými slovy až si příště budu kupovat křivinořez pro použití se středně velkým kovovým trojzubcem, budu opět hledat něco mezi 1,5 kW a 2 kW.
PeFi

Příspěvekod Jason » 18.08.2019 16:21

Tak jsem opet o nejake poznatky chytrejsi. Porad jsem vahal co koupit a nakonec mi kamos nabidnul abych si od nej pujcil trakturek stiga estate 3084 h. Byl starej asi mesic, takze vse funkcni jak ma. Par poznatku - celkove jsem s nim byl spokojenej, v pohode se preveze na male kare za autem, jednoducha obsluha. Prvni sekani bylo v cervnu kdyz mela trava cca 1 - 1,5m. Zanoril se do toho uplne v pohode, po par metrech jsem musel vysejpat ale s tim se pocitalo. To byl prvni problem - pri vysejpani jsem musel temer pokazdy slezt dolu a rucne ocistit senzor ktery signalizuje plnej kos. Dalsi problem byl kdyz jsem potreboval posekat miste ktera jsou do mirneho kopecka. To proste nezvlada.. Nedoakze to vyjet a kdyz jsem se pokousel neco posekat sikmo po svahu tak jsem mel strach se ze prevratim.. Hlavne za par hodin sekani jsem byl uplne rozlamanej a uplne vytresenej... Na muj pozemek je tenhle stroj proste malo...

Jako krovinak mam od stejnyho cloveka nejaky al-ko. Ten je vazne starsi, obcas jsem bojoval se startovanim za studena... Chce to cvik a pevne nervy. Je to tedy mala mrcha jenom 0,9kW a to muzu rict ze je to kurevsky malo a slabe. Tenhle vykon se sekaci hvezdici je silenost na polehanou vysokou travu. to se vzdy namota na hlavu a musi se rucne cistit... Hlavne original popruh pres jedno rameno je peklo...

Takze jsem se rozhodnul ze trakturek si poridim az bude postaveno a budu tam bydlet... Zatim mam moznost si ho pujcovat... A krovinak poridim ted neco na podzim pac mi ted rikali v prodejne husqvarna ze na podzim maji pekne akce a vyprodeje... Ale rovnou pujdu do neceho silnejsiho a vetsiho
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Jason
Sponzor serveru

Příspěvekod Strelec45 » 18.08.2019 19:56

Tak určitě, tohle bude chtít aspoň 50ccm motor. :lol: Mám taky ale GTčko.
S tím traktůrkem... to není možný otevřít nádobu a nechat to lítat ven? Případně není možný mulčovat, nebo házet bez nádoby? To by měl umožňovat, ne?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Strelec45
VIP

Příspěvekod Rafael » 18.08.2019 20:50

Ty sběrné nádoby a koše jen snižují výkon a funkci všech takových strojků a strojů. Daleko lepší a rychlejší je vůbec je nepoužívat a nechat trávní sečku volně čím největším otvorem a s nejmenším odporem je nechat vylétávat ven.
A když tak, pokud to je třeba, tu sečku posbírat až vyschne a zmenší svůj objem. Pak se ji do těch košů vejde daleko víc a jejich vyprázdňování tak nezdržuje.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Fabulous » 18.08.2019 21:41

Stiga Tornado 500ccm. Nesbírat, mulčovat.
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Předchozí

Zpět na Nástroje, nářadí a náčiní