Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Re: Jak bylo dnes

Příspěvekod Matěj » 28.08.2019 12:19

Taky jsi byl u nás na kraji, že víš, že je to Parker? :) Já jakožto lajk v psacích potřebách, který všechny propisky bere jako spotřebák a nerozlišuje mezi něčím lepším a reklamní cetkou a po vypsání náplně to zahazuje (většinou dřív to stejně ztrácím) jsem si výrobce všiml až v tom obchodě.
Matěj

Příspěvekod RobertK » 29.08.2019 8:15

Tak kdo pak to byl :lol:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... m-40294605

jako upřimě mě to překvapilo takové efektivní užívaní dronu u nás.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
RobertK

Příspěvekod Tomáš » 29.08.2019 11:42

My ne... :rock
By mě zajímalo jestli opravdu přelétají nad celým prostorem. To mi přijde že by bylo dost náročně... tak by snad mělo stačit se uvelebit někde dál od známých míst.
A neprudit je ohněm... :D
Tomáš

Příspěvekod tygrsdrakem » 29.08.2019 11:50

Staří trempove občas vypráví v krase v hospodě jak je honili esenbaci když chodili na Ameriky... ( Případný paralely s dobou a okolnostma jsou čistě vás problém.)
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP

Příspěvekod Lyster » 29.08.2019 18:55

V Lovosicích prý hoří Secheza.Víc toho nevím, je to čerstvá novinka.
Lyster
VIP

Příspěvekod Lyster » 29.08.2019 21:24

FOTO: Hasiči bojovali v Lovosicích s požárem v areálu podniku Glanzstoff
https://litomericky.denik.cz/pozary/has ... 90829.html
Lyster
VIP

Příspěvekod mukl » 03.09.2019 9:33

Právě jsem se vrátil z Ruska!
...no paráda! Už chci žít jedině tam! (Ale má to jeden malý háček :? ..jedině za výši českéko platu 8-) )
Jsme se bavili s místníma tak mají strašně malé platy :cry: . Benzín tam stojí 17 Kč a vůbec je tam pro nás levně a krásně.
Teda v Rusku...v Kaliningradské oblasti, takovém malém Rusku. Letos v červenci totiž pro nás pro vstup do těchto končin zrušili víza. Stačí pouhá registrace a do čtyř dnů vám na email zašlou takový formulář, který ukážete na hranici. Je to bezplatné. Na čáře při vstupu tam z Polské strany 2 hodiny čekání. Při výjezdu do Litvy čekání 4 hodiny. Ty čekací doby jsou tak dlouhé proto, že je tam čilý provoz. Kontroly jsou symbolické a žádnou pakárnu zbytečně nikdo nedělá. Spíš byrokracie, vypisování nějaké celní bumážky, kontrola techničáku auta jestli není kradené. Trocha trpělivosti a je to v klidu....Koupačka v moři v Zelenogradsku. Kaliningrad...Doporučuju :yes I když nemají takové příjmy, vozový park tam je stejný, ne li lepší než u nás. Prý si na tom zakládají. Neviděl jsem ani jednoho žigulíka :( .

100_6860.JPG

100_6862.JPG

100_6868.JPG
mukl

Příspěvekod dracekvo » 03.09.2019 10:38

No, jám sem tam byl celkem dost a i sem si tam našel ženu. Ono to vypadá jako pohádka pokud tam jsi na dovolený. Pro našince je tam levná vodka, cigára, benzín, taxi, mobilní tarify. Jinak je vše jídlo srovnatelné nebo i dražší. Kvalitní uzeniny a maso aby člověk pohledal. Výběr salámů, šunky je dost mizerný. Některé věci u nás zcela běžné je těžké sehnat. Třeba strouhanku, majoránku. Hrubou a polohrubou mouku jsem tam nenašel. Taktéž dobrý chleba není běžný. Na rohlíky a housky rovnou zapomenout.

Ale pokud by jsi tam žil delší dobu, tak procitneš. Celé toto je jen pozlátko bohatého města. Jinde to je prostě bordel. Ve městech po dešti kaluže jak blázen, bláto od aut co parkují všude možně, silnice v žalostném stavu.
Co mám zkušenosti já, tak to jsou totálně neohleduplní lidé na silnici. Vše se tam řídí heslem raději mrtvý jak druhý.
Lidi jsou ještě zmagořený z přídělového systému. Takže jak si pevně nehlídáte místo ve frontě, okamžitě vás někdo předběhne. Úředník se chová jako pán a kolikrát vyžaduje věci mimo zákon a nedovoláte se nápravy.
Kriminalita vysoká.
Úroveň stavebnictví taky mizerná. Nové paneláky nemají žádnou izolaci, tepelné mosty žádný problém a úroveň zpracování detailů prachmizerná. To samé elektrikáři.
Je to taková jejich nátura. Prostě udělat práci aby byla hotová, ale jak ta práce po mě vypadá a jestli se jí můžu pochlubit už nikoho nezajímá.
Když tam jsem, tak si vždy připadám jak v devadesátkách u nás jen lidi mají přístup k moderní technice.
Například do nemocnice se nedostanete. Synka jsem viděl poprvé až při propuštění z nemocnice. Do té doby jsem nechápal proč je pro ně tento den taková velká sláva.
Jo a na zbraně zapomeňte. Tam se dělaj papíry i na blbou plynovku.
Mohl bych ještě pokračovat, ale to by bylo na x stránek :D

No resumé je takové, že se moje rodinka sebrala a šli jsme do čech, protože já sem hned na začátku oznámil, že tam prostě žít nebudu.
dracekvo
VIP

Příspěvekod mukl » 03.09.2019 10:58

...tak ono se to ví. V Rusku bylo vždycky dobře, ...ale ne pro Rusy. Jako vejlet ale určitě dobrý :clap . Večer jsme viděli na periferii, kde jsme byli ubytovaní i nějaké ty "gopniky". Má to určitě svoje specifika, ale pocity nebezpečí jsme tam nikde nezažívali. Při cestě vlakem kontroly jak na letišti, policajti... Ale to je furt lepší jak večerní Birmingham :shock: .
mukl

Příspěvekod danny1691 » 03.09.2019 14:08

To je snad legrace, hledat v RF naše potraviny. Chleba a pečivo mají jiné, styl vaření taky. To co popisuješ trápí našince kdekoliv ve světě. Maximálně to můžeš nějak dohnat v polských obchodech jak to dělají našinci v USA, GB
Nakonec je o tom seriál na webu lidovek. Češi v cizině a cizinci u nás.

Co jsem si všiml v RF, hodně lidí chodí nakupovat na tržnice, kde jsou ceny daleko přívětivější než v marketech. Jinak přehled slev se dá najít zde http://www.moskidka.ru/news.php?cat.18
danny1691

Příspěvekod dracekvo » 03.09.2019 15:10

Na tržnici se stačí podívat jakým způsobem tam skladují masa a pro otrlejší jakým způsobem se tam dostává.
Většinou se jedná o lady v kombíku, kde se maso vozí ve vaničkách (lepší případ) a pokud jedou ve větším tak to tam vozí skříňovou dodávkou, kde je maso prostě jen naházený. Musím to někdy vyfotit :D Samozřejmě obojí je bez jakéhokoliv chlazení.
Za poslední dobu sem tam prožil víc než by se mi líbilo. A jak sem řekl, žít bych tam nechtěl. Taky u nás v práci museli zvednout diety, protože za 45€ se tam už nikomu nechtělo.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Rafael » 03.09.2019 15:31

Osobně si prodej masa na klasické tržnici jak ji znám vůbec nedokážu představit.
Na druhou stranu v některých vyspělých státech je to běžné. Hlavně s mrtvými rybami apod. Ale znám to jen z TV a fimů, tak nemůžu vůbec rozumovat, protože jsem to na vlastní oči neviděl, nejedl jsem to, neposral jsem se tím pádem z toho a tak.
Jestli bych si něco takového koupil nevím, ale asi vzhled a pach by rozhodl.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod devlop » 03.09.2019 16:43

tak hlavně, maso (syrové) na jakékoliv tržnici kdekoliv na světě, může koupit jen velký, průjmový dobrodruh. Leda že by to byla tržnice v Japonsku pár km od moře a to maso byly ryby zasypané horami ledu, to je pak jiná pohádka. Já nekupuju na trzích ani sýry a uzeniny, protože pravděpodobnost, že to tam vezli v přepravkách na zemi v dodávce bez klimatizace a pak to hodiny leží na slunci ve stánku je téměř rovna jistotě. :)

aneb, víte jak vozí maso na kebab místní (ve městě kde bydlím) arabští "kuchaři"? V kufru Passatu, kuřecí maso na tyčce obalené potravinovou fólií. V létě super, no ne? V tom kufru se to už pomalu začíná v létě vlatně "péct" :lol: (osobně viděno několikrát, Kebab je kousek od nás)
devlop

Příspěvekod Rafael » 05.09.2019 18:44

Měl jsem ho moc rád, ten jeho úžasný hlas a tak...

„Já jsem s obrem hovořil. On tu byl. Tady seděl, jak sedíš ty. Ty... ty a ty. Tady všude seděl.
Já jsem mu to samozřejmě vytkl. Já jsem mu řekl přímo, jako to říkám tady vám: Podívej se, Koloději, já nejsem proti tobě nijak zaujatý. Ty víš dobře, že ne. Já chápu, že to nemáš lehké. A on to skutečně nemá lehké!
Já nevím, jestli jste takového obra někdy viděli. On to nemá lehké. On to má velice těžké. A tak já jsem mu řekl: Koloději, já to všechno vím, ale prosím tě, nedupej. Nedupej. Jsi snad králík, Koloději? Takhle jsem se ho přímo zeptal. Jsi snad králík? A on odpověděl, že ne. Čili vidíte: on to ví, že není králík, a přesto dupe.“

A spoustu dalších.
R.I.P. Jaroslav Weigel.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Bill Masen » 05.09.2019 20:01

2010 Jan Smoljak
2011 Pavel Vondruška
2013 Jan Kašpar
2018 Bořivoj Penc
2019 Václav Kotek
2019 Jaroslav Weigel

České nebe se plní.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Patrol » 08.09.2019 23:12

Maxime taky posílám velkou gratulaci. Narození je zázrak a radost.

Jak bylo dnes mně? Včera jsem se taky možná znovu narodil. Měl jsem v botě sršeň a jak jsem se snažil obout tak mě dvakrát ďobla pod palec u nohy. Stalo se to v noci, když jsem šel venčit štěně. Než jsem našel něco na alergii, tak už jsem cítil, že to nebude jen tak. Vzbudil jsem ženu rychle jí řekl o co jde, a sotva jsem převrátil brašnu s léky, abych našel něco na alergii, už jsem byl v limbu. Zavolala záchranku a všechno dobře dopadlo, ale bylo to dramatický, protože když se má něco podělat, tak vždycky pořádně.
-Oba jsme zapoměli telefony v autě, kterým jsme v noci přijeli z oslavky.
-Klíče od auta jsem měl pod sebou, když jsem omdlel takže se žena nemohla dostat do auta(naštěstí jsem se probral a dal jí je)
Manželčin telefon zapadl mezi sedačky, takže vzala ten můj, ale dlouho laborovala nad tím, jak z něho zavolat(můj otisk, jinej operační systém...)
-Manželka ve stresu vytáčela omylem 115, takže se nemohla dovolat
-Záchranka po cestě srazila srnce, takže se zdrželi
-Pak nás chvíli hledali, protože bydlíme na samotě - celkem cca 20min
-Prášky, které mívám v příruční kabele jsem poskytl kamarádovi a nedoplnil si je. :head

Takže se z toho musíme poučit, udělat nápravná opatření, proškolit rodinu, atpd.
Dali mi kapačku, doplnili tekutiny a trojkombinaci nějakých oblbováků, takže jsem se pak hezky vyspal. :chuckle
(A to je letos 10 let výročí úmrtí kamaráda, kterýho zabila včela.) :wasntme
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Patrol

Příspěvekod malajizva » 09.09.2019 7:48

no, to je síla, gratuluji k přežití :)
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
malajizva
Sponzor serveru

Příspěvekod Bill Masen » 09.09.2019 8:33

Tak doufám Patrole, že už máte oba se ženou nainstalovanou apku Záchranka. Jenom zmáčkneš tlačítko a už to volá a odesílá polohu a informace o tobě. :yes Jo a zajdi si na alergologii pro epipen, když takhle reaguješ.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod proforma » 09.09.2019 9:12

Teda Patrole, tolik zanedbani najednou, jses si jestej, ze jsi tu spravne na "bud pripraven"? :-) Tu Zachranku si nainstaluj, je to fakt dobry.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod Matěj » 09.09.2019 9:37

Naistaloval jsem si to teda radši taky, když to tak čtu.
Matěj

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic a zábava