Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Kuše

Příspěvekod Centurion » 30.12.2012 11:22

Rainier Wolfcastle píše:nemate nekdo zkusenosti s touto kusi? http://www.lukysipy.cz/detail.php?k=6&u ... 853&id=169

schanim neco levnejsiho pro zacatek, nejaky rozumny pomer cena/vykon

Projižděj jsem nějaká forá a kuše sklízí samou chválu. Za ty prachy je to pecka. U tohoto modelu konkrétně prej prodejci uvádí chybně sílu. Nemá 150 liber ale má 175 liber.
Centurion
VIP

Příspěvekod kosi » 01.01.2013 20:21

Poraďte prosím z čeho vyrobit terč pro 150 lb kuši.

Já jsem zkusil kartonovou krabici a naplnil jí stohama papíru a převázal izolepou - bohužel často mi zůstal hrot uvnitř a vytáhnul jsem jen tělo šípu. :sad
Má někdo zkušenost?
kosi

Příspěvekod kosi » 01.01.2013 20:28

Rainier Wolfcastle píše:nemate nekdo zkusenosti s touto kusi? http://www.lukysipy.cz/detail.php?k=6&u ... 853&id=169

schanim neco levnejsiho pro zacatek, nejaky rozumny pomer cena/vykon

Tohle je výrobce POE LANG nemýlím-li se. Jaguar se dělá v 150 lb i 175 lb, jesli to správně čekuju...

Já osobně jsem si vybral od tohoto výrobce 150 lb kuši, ale jiný typ: CR-006G1S (používá stejné lučiště, ale má jinou kostru)
http://www.poelang.com/products/detail. ... guage=_eng
Výhoda této 150tky je v rychlosti šípu (ten je rychlejší než u 150 lb jaguaru, dle stránek výrobce) - proto jsem ji nakonec zvolil.

Zatím spokojenost. Věřím že i jaguar nebude šlápnutí vedle.
kosi

Příspěvekod DeadMan » 02.01.2013 8:33

Na terč (nemužu najít ten odkaz kde jsem to kdysi našel) se používá buď HOBRA která se stáhne velkými šrouby a střílí se vlastně jakoby do spár tedy né kolmo k desce ale "zboku" do svazku nebo staré deky pořádně srolované a upěchované.
DeadMan

Příspěvekod EBE » 03.01.2013 20:19

Nie nadarmo používali predkovia slamené terče ;) kôli šetreniu
EBE

Příspěvekod kosi » 04.01.2013 14:39

Slaměnej terč mě napadnul hned jako první, ale obával jsem se že 150 lb kuše to prorazí skrz a tedy šíp zmizí uvnitř terče, popřípadě proletí i dál. Mýlím se? :|
kosi

Příspěvekod DeadMan » 04.01.2013 15:35

tohle zvládneš vyrobit

http://www.luky-jma.cz/?p=productsMore& ... NICE-60-25

sláma musí být dost upěchovaná
DeadMan

Příspěvekod DeadMan » 07.01.2013 18:21

Sakra pořád to ve mě hlodá :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=deqv8P1uhAY

Jelikož zbraně na ZP jsou priorita a věřím tomu že s kuší nebudu nucen nikdy lovit a ani nemám ambice na závody 3D tak do toho Taiwance asi půjdu což jako doplněk ke vzduchovce na zahradu bude OK a v případě nouze/potřeby to odvede svou práci tak či tak ikdyž Excalibur to nebude ani náhodou (co jsem se dočet tak Poe Lang je nejvtší mimoamerický výrobce kuší a luků a je to jednička co se asijského trhu týče takže naděje na jakž takž kvalitu tam je).

Když už nic tak alespoň porovnám s HORTNEM co jsem před 3-4 roky prodal v domění že už mě to nebude lákat což byl omyl :(
DeadMan

Příspěvekod Centurion » 07.01.2013 18:39

Já jsem chtěl původně toto nebo jaguara, ale je to špatně konstruovaný. Postavení ramen způsobuje že tětiva tlačí na tělo kuše, to způsobuje tření a snižuje výkon.
Centurion
VIP

Příspěvekod DeadMan » 07.01.2013 19:16

jo toho jsem si taky všimnul

lučiště je jeden kus kdežto excalibur to má rozdělené na dvě ramena a šíp je umístěn mezi ale zas v minulosti to takto fungovalo a trefovalo jako problém bych spíše viděl častější výměnu tetivy která se rychle odře (100-300 výstřelů?)

na druhou stranu barnett to tak má taky a je to uznávaná značka

http://www.barnettcrossbows.com/product ... e/panzer-v

no uvidíme možná koncem února bude ta PL doma a pokud to bude úplně na hov.. tak dám vědět ;)
DeadMan

Příspěvekod alive » 07.01.2013 19:31

jako terc pouzivam kulatej balik slamy. Se 150Lb. na nejakych 20 - 30m v pohode, zmizi sice skoro 3/4 sipu, ale jde v poho vyndat.
alive
Sponzor serveru

Příspěvekod DeadMan » 08.01.2013 9:54

Schováváš tu slámu někde před deštěm? počítám že to nevydrží celý rok venku.
DeadMan

Příspěvekod alive » 08.01.2013 9:56

mam pres to hozenej igelit...
alive
Sponzor serveru

Příspěvekod kosi » 08.01.2013 18:27

DeadMan píše:Sakra pořád to ve mě hlodá :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=deqv8P1uhAY

Jelikož zbraně na ZP jsou priorita a věřím tomu že s kuší nebudu nucen nikdy lovit a ani nemám ambice na závody 3D tak do toho Taiwance asi půjdu což jako doplněk ke vzduchovce na zahradu bude OK a v případě nouze/potřeby to odvede svou práci tak či tak ikdyž Excalibur to nebude ani náhodou (co jsem se dočet tak Poe Lang je nejvtší mimoamerický výrobce kuší a luků a je to jednička co se asijského trhu týče takže naděje na jakž takž kvalitu tam je).

Když už nic tak alespoň porovnám s HORTNEM co jsem před 3-4 roky prodal v domění že už mě to nebude lákat což byl omyl :(

Tuhle přesně mám, a musím uznat zatím bez problému (za tu cenu jsem nic lepšího ani nečekal). Narozdíl od jiných taiwanských kuší, co jsem držel v ruce je to naprosto nesrovnatelně kvalitnější. Přestože cena se od jiných výrobců z těchto končin až tak moc neliší.

Jen doplním, pokud správně čtu weby, že rychlost uvádějí v tom videu špatně i na všech českých obchodech. Výrobce uvádí 235 fps, o 10 fps více než u všech jiných 150tek, které vyrábí. (jak jsem již uváděl výše)

Viz stránky výrobce: http://www.poelang.com/products/detail. ... guage=_eng
kosi

Příspěvekod DeadMan » 08.01.2013 19:39

Ono v podstatě ten Barnett Panzer V kdyby se dělal úplně stejně jak se dělá ale na Taiwanu a 1/3 ceny nebyla jen za tu značku tak by to stálo úplně stejně jako to PL

Jinak dle mého bude lepší ta 150lb i proto že používá stejné lučiště jako Jaguar 175lb (teda alespoň to tak vypadá) ale tam je ta větší síla dosažena pouze delším nátahem což znamená že 150lb bude více šetřena a měla by tím pádem déle vydržet ;)

BTW vše co lítá víc jak 200fps je použitelné k lovu

zajímavý katalog: http://www.archerymarker.com/e-catalog/index.html
DeadMan

Příspěvekod kosi » 08.01.2013 20:12

Zrovna se na ni koukám, tak můžu zas něčím přispět (http://www.poelang.com/products/detail. ... guage=_eng)

Co se týče toho lučiště v celku vs. opotřebování tětivy:

- lučiště je mírně prohnuto na jednu stranu i vertikálně, aby se tento tlak zmírnil. ten sice samozřejmě tětivu tlačí na vodící linku, ale tětiva nesvírá, podle mě, nějak závratný úhel. Nicméně v rovině neleží, to je fakt. Tětiva se na koncích lučiště natáhla spíš k hornímu okraji, to tento tlak taky zmírňuje. (cena tetivy od poe lang je asi 150 kč, koupil jsem hned dvě, když jsem kuši koupil, zatím mám pořád zabalený na horší časy)

Co se týče typu lučiště:

Nejsem si jist, jestli se lučiště pro jaguar (který tento typ kuše taky skutečně, prokazatelně využívá) nedělá ve dvou verzích (150/175 lb)
- myslím si to proto, že výrobce nabízí stejnou kuši (jaguar) vždy ve dvou provedeních (150/175) ačkoli parametry zbraně (např. délka) se nemění. Pak to musí být kratší tětivou, nebo odlišným lučištěm, myslím si.
kosi

Příspěvekod DeadMan » 15.01.2013 15:52

Tak už je doma :mrgreen:

První dojem je velice dobrý všude všechno lícuje a materiály působí kvalitně dokonce i spoušť je z kovu (nevím jak zbytek ústrojí protože jsem to nerozebíral a ani nebudu ale zřejmě bude) takže za ty prachy je to super = spracování :yes

Jedinou výtku co zatím mám tak je k šroubu stupačky který byl krátký a matka se vůbec nechytala tak jsem zajel do svého oblíbeného specializovaného obchodu a tam zjistil že ten šroub je 4,5 což se běžně nevede tak jsem vzal 4 i 5 protože kuši jsem sebou neměl ale 5 tam pasuje jak hrnec na prdel + je to vysokopevnostní ocelový šroub a dal jsem tam dvě matky (kontra) čili jsem hned provedl upgrade/tuning :D stejný problém byl ale i u FABu (plasty na kosu) kde šroubky pro raily byly taky krátké ale tam jsem brousil zadní stranu railu takže to nevidím jako něco zásadního.

Pokud to porovnám s HORTNem SL Hawk co jsem měl tak se nebojím říct že tohle mu obecně dost šlape na paty (samo že HORTON měl kladky takže tam byla vyšší rychlost vystřeleného šípu ikdyž síla nátahu byla taky 150lb ale sparcování cca stejné) ;)

Jinak kupoval jsem ji tady (v sadě byly 3 šípy) a hned jsem vzal dalších 7 celkem mám tedy 10 + náhradní tětivu co bych ale bral jako standard a co tam nebylo tak vosk + lubrikant takže tohle budu muset dokoupit jinak velice dobrý prozákaznický přístup (komunikace, doba odezvy atd.) :yes

http://www.luky-sipy.cz/lukostrelecke-p ... 6g1ssimple

Už se těším až to vyzkouším ale to bude až za 1. postavím terč a za 2. až se oteplí protože v mrazech nechci riskovat poškození lučiště (nevím možná to nevadí ale zkoušet to nebudu sice ze vzduchovky střílím normálně i v zimě ale tam seženu novou pružinu za pár kaček úplně všude) takže pak dám další report jaké jsou dojmy ze střelby.

PS hledí jsem si posunul až dopředu kvůli své krátkozrakosti kdy bylo rozmazané jedno nebo druhé takhle je to pro mne OK.
Přílohy
IMG_5514_1.JPG
DeadMan

Příspěvekod muzzleloader » 15.01.2013 16:10

To je peknej kousek,tesim se az o ni neco pisnes.Tu realtree pazbu delaji jen v tomhle podzimnim odstinu?
Ted me tak napada,tys mel rozmazane hledi a proto jsi ho dal dal od oka?Ja vzdycky myslel,ze hledi a terc maji byt rozmazane a muska ostra.
Budes na to davat nejake koukatko?Optiku nebo kolik?
muzzleloader
VIP

Příspěvekod DeadMan » 15.01.2013 16:29

Tak ono záleží jak moc je to všechno rozmazané pokud je to totál tak ani nevíš kde co je a ono i teď je to hledí rozmazané když se zaměřím na mušku ale jsem schopný vnímat drážku což před tím nešlo prostě flek a ano když se kouknu na terč tak se mířidla rozmažou komplet ale vždy by měla být ostrá hlavně muška jak jsi psal ovšem když nerozeznáš na hledí "rysku" tak je to blbé ;)

Potisk jsem nezkoumal takže nevím ale hádám že to bude pouze v tomhle provedení.

Né optiku tam dávat nebudu protože mi to u takové kuše příjde zbytečné (viděl bych to tak na 30m možná max. 50m ale zatím jen hádám tak uvidíme) ikdyž na HORTNu jsem měl Deltu 4x32 tak to dnes vnímám jako nepotřebné (optiky mám na puškách).
DeadMan

Příspěvekod muzzleloader » 15.01.2013 16:36

Ja si prave myslim,ze kvuli balistice sipu,by kukatko s milldotem bylo uzitecny.Ale jasne,kazdej ma jine preference.Preju at slouzi
muzzleloader
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné