Věříte v mimozemský život?

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Existuje mimozemský život a zelení mužíci?

Nic jako mimozemský život neexistuje.
0
Žádná hlasování
Někde ve vesmíru je život, ale ne na inteligentní úrovni.
7
9%
Existují inteligentni bytosti, ale zatím nemají technologie na to, aby nás navštívili.
11
13%
Jsou velice vyspělí, ale zatím o nás nevědí nebo o nás nemají zájem.
29
35%
Nemají dostatek prostředků na invazi, tak zatím otukávají terén.
6
7%
Oni jsou ti kteří nás stvořili a mylně je označujeme za bohy.
29
35%
 
Celkem hlasů : 82

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod Centurion » 07.02.2013 15:20

Když se nad tím člověk zamyslí, tak inteligentní život na naší planetě je sakra náhoda. Dinosauři tu žili přez 130 milionů let a byly to pořad stejni tupci. Kdyby nevymřeli tak tu žijou dodnes a budou pořad stejně blbí. Jak to, že my jsme se za tak relativně krátkou dobu stali inteligentnímy a dinosauři ne. Co je ten faktor který udělá ze zvířete myslíci bytost?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
 
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 14:16

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod Hdm » 07.02.2013 15:44

namutováni s "ufonama"?

Ještě vám povím pohádku o vzniku, průběhu a zániku života na Zemi
Vznik země
Celá země, všechny rostliny a živočichové jsou výsledkem seminárních prací nějakých mimozemšťanů. Každý ze třídy dostal za úkol v hodině biologie vytvořit tvora/rostlinu, který/á bude schopná existovat v daných podmínkách(na Zemi) a bude schopna se sama reprodukovat/rozmnožovat. Tak to šlo hromadu roků a každý žák přidal svého tvora/rostlinu. Podívejte se na všechny ty různé tvory, jak jsou bizarní a musí vám být jasné, že to tak je.
Restart
Když se to poněkud vymklo kontrole s dinosaurama, kde bylo dost obtížné "vysadit" nový druh, který by obstál v konkurenci učitel udělal restart planety (meteorit) a sledovalo se jaké druhy jsou nejodolnější. Pak už šlo zase přidávat nové druhy.
Výměna
Následovala výměna učitele na biologii ve škole a aby planeta nezanikla (čti: nevyhodili nás do koše na nepotřebné školní pomůcky) převzal ji učitel psychologie a společenských věd.
Sledování
Nový učitel vytvořil druh-člověka a se svými žáčky nyní sleduje jak se takový druh chová, aby přežil. Jako seminární práce nám sem posílají různé katastrofy a neočekávané události a sledují naše reakce a řešení. Takže tornáda, zemětřesení, solární bouře, hladomory, sucha, záplavy atp.
Občas přiletí učitel s žáky na exkurzi na Zemi a občas je někdo zahlídne.
A pokud neumřeli žijí dodnes
S vývojem společnosti na Zemi pomalu začíná panu učiteli docházet, že to není moc vhodné pro žáky základní kosmické školy a má v plánu nějaký restart nebo vyhození do koše.

Dobrou noc, ať vás mimozemšťani štípou džejadskými meči celou noc.
Uživatelský avatar
Hdm
 
Příspěvky: 804
Registrován: 01.08.2012 14:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod dracekvo » 07.02.2013 15:56

Taky je tu možnost, že pokud byli jako my. Tak svojí planetu zdevastovali dřív, než stihli vymyslet jak cestovat na velké vzdálenosti vesmírem.

Hdm: mno tak v tom případě na mě dělá seminárku peknej hajzlík, že mi furt hází klacky pod nohy :D
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
 
Příspěvky: 2130
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod bivoj » 08.02.2013 0:15

Centurion píše:Když se nad tím člověk zamyslí, tak inteligentní život na naší planetě je sakra náhoda. Dinosauři tu žili přez 130 milionů let a byly to pořad stejni tupci. Kdyby nevymřeli tak tu žijou dodnes a budou pořad stejně blbí. Jak to, že my jsme se za tak relativně krátkou dobu stali inteligentnímy a dinosauři ne. Co je ten faktor který udělá ze zvířete myslíci bytost?


Tady je třeba definovat, co myslíš "myslící bytostí" respektive stanovit, co je hranice "inteligence". Mravenci také dokáží postavit mraveniště s neuvěřitelně komplexní strukturou a i jejich sociální chování je jistým druhem "inteligence". Pro teoretické mimozemské civilizace klidně můžeme být s celou svojí civilizací právě na úrovni těch mravenců. (V měřítkách vesmírného měření času jsme tu zatím jen nepatrně krátkou dobu.)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
 
Příspěvky: 2459
Registrován: 03.09.2012 18:54
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod JimmyJazz » 08.02.2013 14:16

Centurion: touhle a podobnyma otazkama se zabyvaji zastupy evolucnich biologu...treba Richard Dawkins. Pokud clovek odhledne od toho jeho militantniho anti-teismu.
JimmyJazz
 
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod Maximus » 28.02.2013 23:47

To centurion: Právě že na konci křídy před kosmickým armagedonem se objevili dinosauři s jasným trendem k cefalizaci (zvětšování mozku). Jak dalece to mohlo zajít se bohužel či možná naštěstí nikdy nedovíme.
Jejich zánik umožnil masivní evoluci savců, kteří se dinosaurům "pletli pod nohy" téměř po celou dobu jejich existence (dinosauři vznikli před +- 240 miliony let a savci +- 200 miliony let). Navíc dinosauři zcela nevymřeli, jejich jedna vývojová větev je evolučně docela úspěšná - ptáci ;).

Takže existenci nějakých mimozemských "šediváků", jejichž vývoj šel "dinosauří cestou" si dokážu docela dobře představit.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 4074
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod bivoj » 01.03.2013 0:13

Dovedeš si představit na zemi 7 miliard dinosaurů? ;) (byť inteligentních) Jaká by asi musela být infrastruktura pro fungování jejich civilizace? :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
 
Příspěvky: 2459
Registrován: 03.09.2012 18:54
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod Maximus » 01.03.2013 0:36

Proč? Cefalizace "postihla" především bipední dinosaury menších rozměrů (řádově desítky kg), takže zde problém nevidím. Některé studie o mimozemském životě se zabýval i otázkou velikosti takového inteligentního tvora a pokud uvažujeme o podobné biologii a stejné planetě (otázka gravitace), tak rozptyl ve velikosti předpokládaných inteligentních bytostí moc velký nebyl (přesné hodnoty z paměti bohužel nedostanu). Další otázka se týká jejich teplokrevnosti a velikosti mozku, protože čím tvor lépe reguluje svoji tělesnou teplotu a má větší mozek, tím spotřebovává více energie, což znamená větší potřebu potravy. Určitě by na tom nebyli ale hůř než lidé :evil:.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 4074
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod the.marek » 23.01.2014 18:29

To GORAZD: Člověče, ty mě dneska bavíš, napříč všemi vlákny... :-D :-D
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
 
Příspěvky: 1713
Registrován: 07.04.2013 12:35

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod GORAZD » 23.01.2014 18:35

Presne ten film o tom dost konkretne hovorí :)
Uživatelský avatar
GORAZD
 
Příspěvky: 51
Registrován: 23.01.2014 14:59
Bydliště: Slovensko , Martin

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod Jason » 31.01.2014 11:00

Ja osobne verim ale nemyslim si ze mimozemsky zivot bude podobny s tim nasim a to ani v naznaku. Spise si myslim ze se bude jednat o uplne jine rozmery a hlavne treba o formy energie nebo uplne jine veci ktere jsou pro me naprosto nepredstavitelne. Porad to beru tak jako ze kdyz vezmete kapku vodu a date ji pod mikroskop - ziji tam miliony bakterii atd ktere si ziji vlastnim zivotem a pro nas jsou naprosto primitivni a nenapadne nas je nejako "kontaktovat" nebo v jejich zivote hledat neco hlubsiho. Tak se treba muzeme jevit my pro dalsi inteligentni formy zivota. A slovo inteligentni taky asi neni uplne na miste. Muze se jednat v podstate o cokoliv, ruzne energie nebo veci ktere nedokazeme nijak vnimat a pochopit. Nehlede ted k vnimani casu - sednete si venku a jite rohlik - zapadne vam nekam drobek a na nem postupne vyrazi plisn, roztoci se najit atd. Pro nas je to zanedbatelna vec kterou jsme ani nepostrehli ze probehla a zase zmizela. V nasem casovem vnimani to bude trvat cca 1 den nez drobek uplne zmizi ale pro ruzne bakterie nebo plisne je to neskutecne dlouha doba.

takze kdyz to reknu zjednodusene verim ale nedokazu si je predstavit a ani asi nemam moznost si je predstavit. Nebudou to zeleni muzickove ale uplne jine zivotni formy ktere jsou neprosto odlisne od naseho vnimani casu a prostoru
Uživatelský avatar
Jason
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 301
Registrován: 19.11.2012 11:30

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod viktor » 04.02.2014 15:33

Zdary,
no na prvni otazku zda verim na UFOuny tak urcite, bylo by to jinak plytvani mistem, myslim si, pri pohledu na nocni oblohu, kdyz je videt za zare hvezd si myslet ze zde jsme sami je prilis arogantni...
co se tyka nastev mimopozemstanu na nasi planete a to v soucasne dobe... jsem nazoru, ze asi ano, tak ze 80 - 90 % tech 10 - 20 % si nechavam do rezervy, proste predstava ze si tady chodi nejakej ufoun a dela si prakticky co chce mi neni zrovna prijemna.
Proste je moc podezrelych veci ktere jsou spise dukazy ze tady ufouni jsou nez nejsou, tim nemyslim ruzne supr obrazky a videa o konspiracnich teoriich.
a ) existuji jeste setkani a projekty v celem svete ktere se snazi problematikou pomerne seriozne zajimat, v techto projektech jsou zapojeny spicky z ruznych oboru a nesou sve jmeno na trh.. to uz je docela zajimave...a pomerne dost znepokojujici
b ) pred par lety se o problem UFO celkem zive a dalo by se rici otevrene zajimala armada atd... ted uz ne, cely problem UFO a samozrejme UFOunu je tak posunut do dusevni nemoci a zesmesneni az je to to podezrele...
.....proste kdybych byt ted UfOun tak se muzu pohybovat celkem naprosto svobodne mezi lidma a nikdo si me ani nevsimne. Bud si ti lide budou myslet ze maji halusky a kdyby si to nemysleli a nasli odvahu nekde rici ze potkali UFOuna tak z nich ti ostatni okamzite udelaji dusevne nemocne cvoky a tak radeji jsou sticha.
c ) kdyz vam reknu ze jsem pred par lety videl u kamose na chate v hluboke noc protejsim svahu v poli tri svetla, o kterych mi tvrdil ze tam proste obcas jsou a ze to je asi UFO protoze nenasli jine vysvetleni, tak jsem se smal, potom uz ne.. take jsem si myslel´, jako ted vy ze jsem byl opilej, zhulenej , byl to kombajn atd .. nebyl ..
stejne si budete myslet ze to je konina... a prave proto ze je takove dokonale kryti a zesmesneni vsech svedku kolem UFO tak si take myslim ze na tom asi neco bude...
viktor
viktor
 
Příspěvky: 2120
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod bacil » 04.02.2014 16:23

Celý náš vesmír a my v něm jsme opravdu sami, jedeme v jedné obrovské počítačové simulaci, ale! To co je mimo něj, tam je právě to, co pokládáte za ufouny.

Mimochodem, zaregistroval jsem zprávu, mám pocit že to bylo na MIT, se jim teď nedávno podařilo udělat virtuální svět nějakémi virtuálnímu primitivnímu červu včetně jeho DNA a virtuálně se jim tam množí a plave ve virtuální vodě.
bacil
 
Příspěvky: 1277
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod miculas » 04.02.2014 19:15

Nejedná se doslova o počítačovou simulaci ale vzdáleně se dotýkáš pravdy. Více s ohledem na svou rodinu a přátele prozradit nemohu.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
 
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 18:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod viktor » 05.02.2014 7:50

Zdary,
obavam se ze veta " v celem vesmiru jsme sami a UFOuni " jsou jakse vedle" neni pro me prilis jasna.
Ci podobe Metrixove teorie. I když to v čem žijeme se podoba Metrixu čim dal tim vic stejne jako vizi pana Orwella.
Když to shrnu tak po tom všem co jsem si přečetl, mluvil s lidma a zažil jsem vice méně přesvědčen, že něco takového jako UfOuni reálně existuje a že existuje reálná možnost se s tím v životě setkat.
viktor
viktor
 
Příspěvky: 2120
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod EBE » 10.02.2014 18:48

Pekne spracované, aj keď veľmi často opakované no poučné je to v seriáloch Vetřelci dávnověku.. je len na Vás čomu z množstva informácii dáte prednosť. ;) odpovede ale aj veľa nových otázok..

Ale aj dnes pri pomyslení presunu 50ton vážiaceho bloku opracovaného kameňa naskakuje v očiach žeriavníka hrôza.. Prečo by to robili spoločnosti ktoré mali existenčný a materiálny problém normálne prežiť dávať energiu do takýchto stavieb?
Uživatelský avatar
EBE
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 15:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod bacil » 11.02.2014 0:00

A nebylo to třeba jenom tím, že lidi měli tenkrát trochu jiný rozměry?
bacil
 
Příspěvky: 1277
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod Maximus » 12.02.2014 8:20

Osobně nemám Dänikenovi pohádky vůbec rád, protože jsou založeny na nesmyslném popírání dovedností a schopností našich předků. Jeho a jemu podobné pohledy na "důkazy" o působení mimozemšťanů na pravěké či starověké civilizace pramení z flagrantní neznalosti historie a svým způsobem velmi egoistého pohledu na současnou civilizaci - prostě s čím by měla problém naše "hi-tech" společnost, tak to museli zrealizovat v naší minulosti mimozemští cestovatelé.
Tyto úvahy neberou vůbec v potaz, že i v nepsané minulosti lidských dějin museli existovat lidé minimálně stejně nadaní jako byl Hérón Alexandrijský, Leonardo da Vinci nebo Albert Einstein - jejich výtvory pak někteří musí hned připisovat ufounům. Navíc pro naše předky hraje čas, skromnost, opravdové náboženské "zapálení", mimořádnou zručnost, ... a třeba i schopnost s minimem prostředků získat maximum možného.

Tím nechci existenci určitých mimozemských kontaktů banalizovat či je dokonce popírat, ale určitá míra kritického myšlení je určitě na místě.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 4074
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod big bang » 12.02.2014 14:17

Einštajna by som už moc nespomínal, je to len mediálna hviezda, všetko čo vymyslel, tak už pred ním sa tým zaoberal niekto iní, on to skôr dal dokopy a spropagoval, namiesto neho by som skôr dal do popredia Nikola Teslu
alebo Stephena Hawkinga ;)
big bang
 
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 9:45

Re: Věříte v zelený mužíky?

Příspěvekod bacil » 12.02.2014 17:13

Dokonce podle vykopávek to vypadá, že lidstvo už před tisíci lety cestovalo do vesmíru. Byla nalezena ocel taková, jakou dnes neumíme vyrobit, tisíce let staré hliníkové předměty, obrazy dokazující, že lidi a dinosauři žili ve stejné době a podobné nepohodlné objevy, které nehrají do školních osnov a osvícenské vědy. Dnešní civilizace se evidentně vyvinula z nějakých postapokalyptických přeživších a proto mnoho toho už nezná, co dřív lidstvo umělo.
bacil
 
Příspěvky: 1277
Registrován: 29.10.2013 15:56

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic a zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků