Lisabon před 256 lety

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.

Lisabon před 256 lety

Příspěvekod Josef » 01.11.2011 13:58

Když píši tento příspevek, je 1.11. Ve stejný den, ale před 256 lety se odehrála v Lisabonu událost, která si co do dramatičnosti určitě nezadá se zaměřením tohoto fóra...
http://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/lisabonska-katastrofa-zemetreseni-a-tsunami-muze-zpusobit-zkazu-i-v-evrope
...a tak možná stojí za to si to trochu připomenou a představit si, co všechno by stejná situace znamenala pro obyvatele dnes.

Když trochu odbočím mimo materialistické měřítko, uvědomuji si, že např. Stanislav Brázda ve svých předpovědích**) často hovoří o tom, že nás čeká značný tektonický neklid a to i na místech, která považujeme za klidná. Inu, kdo ví, jím udávané datum je prakticky přededveřmi - tak uvidíme.

**)http://www.youtube.com/watch?v=qgiLUL8OZGk nebo na http://empatia.cz/poselstvi-psychotronika-stanislava-brazdy-k-r2012:
"V roce 2012 spadne velký meteorit na Čínu a poruší zemské desky. Následkem toho vzroste sopečná činnost a zemětřesení na celém světě. U atomových elektráren nastanou problémy s únikem radioaktivních látek a je velké nebezpečí, že zamoří i spodní vody a bude nedostatek pitné vody. Od příštího roku očekávejme katastrofy mnohem častěji a toto období potrvá dalších 12 let. Nestrkejme před touto věštbou hlavu do písku, ale snažme se na to připravit.
Příroda nás už dostatečně varovala, že si nemáme být ničím jisti. Výbuchy sopek způsobí značné problémy v letecké dopravě a kyvadlo mi ukazuje, že letecká doprava bude kolabovat. My přírodu neovlivníme, ale můžeme se na to připravit tím, že si ujasníme životní priority. Nejsou to drahá auta, luxusní vily, peníze, hmotné statky. To vše zítra mít nemusíme. Jsou to vztahy ke svým nejbližším, ke své rodině. Když si vytvoříte uzavřený rodinný kruh, tak vám ho nikdo nevezme. Chybí nám pokora k životu, tolerance, porozumění, střídmost. Právě teď je nejvhodnější období k usmíření se svými blízkými, obnovit bychom měli duchovní život. Nehledejme štěstí v hmotných statcích, protože to je cesta k naší zkáze. Kyvadlo mi ukazuje, že kdo má své životní priority založené na hromadění majetku a peněz, ten období katastrof psychicky nepřežije. Zatím duchovní život ustupuje nesmírné honbě za penězi provázené stresem, nenávistí a vraždami. Proto každému, kdo čte moje řádky, věštím, aby se zastavil a přehodnotil své životní priority. Věřte, že v životě je nejdůležitější rodina a uzavřený a dobře fungující rodinný kruh. To vám nikdo nikdy nevezme.
"
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
 
Příspěvky: 1693
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Lisabon před 256 lety

Příspěvekod Fjord » 02.11.2011 19:12

nj, ty věštby beru s rezervou..ani Brázda nevidí všechno. Pokud budu konkrétní, tak o Lybii myslím řekl, že se to uklidní a že Kaddáfí jen někam uteče se synem-no, neutekl. :ne
Meteorit je možný, proč ne, pak by odpovídala ta zemětřesení o kterých každý mluví. Ale nemusí to tak být. Jeho věštby jsou dost povšechné, kam se pak vejde skoro všechno ;) Je nutné počítat i se změnami, které dělají sami lidi - a tohle už mu tam pasovat nemusí-protože je to na každém z nás, co "vyrobíme" v éteru.
Fjord
VIP
 
Příspěvky: 798
Registrován: 04.07.2011 23:50

Re: Lisabon před 256 lety

Příspěvekod Josef » 03.11.2011 7:40

Pro Fjord (zbytek čtenářů laskavě promine, že zde plácáme pro ně jakési nepochopitelné věci, zavánějící Bohnicemi):
Jo, říkáš to přesně. Věšba, pokud je to vůbec věštba (zaleží jak od srdce a jak seriózního "zdroje" se ptáš) je informace získaná v tu konkrétní dobu, pro tu danou událost. Tedy kam to dospěje, když se od teď v rozběhlých událostech nic zásadního nezmění. Nicméně ono se stále něco mění a většinou zásadního. Už třeba jen tím, že o věštbě někdo mluví a přemýšlí nebo se jí bojí a mění své chování, které by bez věštby neměnil. Nastavení budoucnosti se tak jakýmkoliv dalším děním trvale "přepisuje", takže to může nabrat jiný směr než původně věštec věštil.
Pravdu máš i v tom, že pan S.B. nemá zrovna vysoké procento úspěšnosti svých předpovědí. Ale to v tuhle chvíli není podstatnmé, protože jsem to sem zařadil jen tak pro zajímavost, aby debata nestála. Když se v tom ale budu pitvat hlouběji, pak musím přiznat, že zrovna téma tektonického neklidu se v jeho předpovědích objevuje s neutuchající intenzitou více než deset let nazpět a stále se opakuje, zatímco jiné jeho věštby jsou víceméně jen takovými vizemi jednoho okamžiku. To mě na tom přeci jen zaujalo.
I když z toho pana Brázdu vynechám, jedno je jisté - žádná statisticky významější skupina z těch našich sedmi miliard lidí "nekonejší" naši planetu Zemi, aby byla klidná a v pohodě. Naopak, stále přibývá "spotřebních škodičů"**. Proto bych vcelku logicky očekával, že naše planeta, jako živý organismus, na sobě už dál nenechá dál "dříví štípat" a otřese se jak pes, kterého koušou blechy. No a jestli se budeme bavit o tom, kde by to mělo začít, pak se mi zdá místo někde poblíž Číny nebo Inde (vzhledem k tomu, co jsem napsal výše) naprosto logické.

**) Tím výrazem v tomto případě myslím původně s přírodou a vlastní kulturou a tradicemi žijící obyvatele rozvojových zemí, kteří se právě nyní houfně po milionech a s velkým nadšením přeorientovávají na západní komerčně-spotřební životní styl s extrémně vysokou energetickou a surovinovou spotřebou od níž se my tady v Evropě naopak snažíme pomalu oprostit a vrátit k přírodě, pohužel zatím jen rozpačitě a po jednotlivcích. Myslím tím lidi, kteří ztratili mnoha generacemi předků pěstovanou pokoru k přírodě a nyní začínají pod mediální masáží reklamy "stádovatět" a schovaní před odpovědností v anonymitě davu začínají i "dobytkovatět".
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
 
Příspěvky: 1693
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Lisabon před 256 lety

Příspěvekod Fjord » 18.11.2011 2:11

jj vidím to stejně.
K těm větbám-jestli znáš třeba knihovnu palmových listů-tak prý se občas změnil záznam před očima-tedy těch, kdo to uchovávají. Pak by to tedy samozřejmě znamenalo přesně to, co píšeš-že budoucnost je proměnlivá a nedá se naprogramovat-je to skupinová realita. Možná ten, kdo si tu realitu umí tvořit, tak je na tom jinak, než ten, kdo se jen "veze". Ale otázka je, jak je to s tím matrixem a odpojením se od něj.. :mrgreen: Aneb čí hru to vlastně hrajeme :lol:

Ještě mě napadá, pokud Brázda se dovede napojit na kolektivní energii jednotlivých států, tak vytáhne jen karmu a tedy to, co se bude dít, pokud to půjde dál stejným způsobem. Nevyčistěné věci z minulosti dovedou hodně ovlivnit podvědomí a působí to stále. Jenomže je ještě jedna věc, kterou Brázda nemá ošetřenou-to je to, odkud ty infa dostává. Aby to dovedl skutečně rozlišit, to by musel být na stejné rovině jako zdroj-takže lehce může být manipulovatelný taky. Proto beru většby s rezervou. Ono totiž není v zájmu, aby lidi "věděli " :chuckle
Fjord
VIP
 
Příspěvky: 798
Registrován: 04.07.2011 23:50


Zpět na Off Topic a zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron