Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.

Re: Výběr batohu

Příspěvekod RedneckBear » 31.03.2018 13:11

Diky, to je super napad!!!
I carry a gun because a cop is too heavy
RedneckBear

Příspěvekod JOBU » 31.03.2018 16:52

Alebo použi popruhy z polnej vz.85,a zaisti ich sťahovacou elektrikárskou páskou.
JOBU

Příspěvekod Venet » 13.04.2018 12:38

Redneck, ALICE mám, a mám aj veľkú poľnú. A ak si kúpiš ALICE popruhy, tak nič nemusíš bastliť, krásne ich tam nahodíš. Úplne jednoducho. Smelo do toho
Cogito, ergo armatum sum.
Venet

Příspěvekod opavak » 13.04.2018 13:17

Na výstavě ForBike v Praze mě zaujaly vodotěsné batohy ORTLIEB - rozhodně doporučuji juknout i když cena bude zřejmě trochu vyšší.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
opavak

Příspěvekod Serža » 13.04.2018 13:53

pokud honíš vodotěsnost, doporučuju nějaké speleo batohy - jsou odolné, zvenku jednoduché (počítá se s tím, že se budou různě tahat na laně) a často i vodotěsné (voděodolné vždy, ale 100% vodotěsnost asi všechny nemají)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod RobertK » 16.04.2018 14:22

Speleo batohy jsou super, dokonce jsem si kdysi zkoušel tento http://www.adrdesign.cz/cat.php kterí má i bederák.
Ale počítej s tím že i to jsou všechno světlé barvy.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
RobertK

Příspěvekod Nuwara » 17.04.2018 19:43

Hele, má někdo zkušenost s batohy značky Quechua? Koukám po něčem menším a jeden mne tam zaujal, jen bych nerad kupoval zajíce v pytli...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod Ibex » 17.04.2018 19:57

Nuwaro, zkušenost je taková, že je to batoh na tahání po městě nebo pokud máš v merku nějaký ten lovecký, tak není na dlouhé túry z ergo hlediska - aspoň mě z něj bolela záda. Proto šel z baráku.
Životnost nedokážu odhadnout...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Ibex
VIP

Příspěvekod DeadMan » 17.04.2018 20:18

Děcka mají malé batůžky a starší kluk má i větší do skauta a pro ně zatím OK, ale až vyrostou a budou chtít chodit, tak určitě minimálně Pinguin (mám a jsem spokojen).
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod Serža » 17.04.2018 22:45

Nuwara píše:Hele, má někdo zkušenost s batohy značky Quechua? Koukám po něčem menším a jeden mne tam zaujal, jen bych nerad kupoval zajíce v pytli...

mezi běžci/cyklisty jsem pár lidí s batůžky Quechua potkal - vesměs si vychvalovali hmotnost, ušití...i ergonomii...ovšem zatímco já po pár letech furt v pohodě tahal svůj Deuter, oni už měli druhej-třetí batoh

jak jsou na tom jejich velký batohy nevím, nikoho s tím neznám (já tahám Karrimor SF)
\(^_^)/
Serža

Příspěvekod Nuwara » 18.04.2018 4:07

Jo, jde mi o jednodenní batoh na tahání na krátké výlety okolo 20 km. Voda, svačina, větrovka, svetr a pár drobností... Do teď to řeším nějakým obyčejným bez pořádného zádového systému a už mě moc nebaví mít ta záda furt upocená bolavá...
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod DeadMan » 18.04.2018 6:19

Dle mého do 20l OK, ale co jsem se díval, tak v těch větších bych nechtěl tahat nic těžkého.

Kluk má tenhle a je to tak na hraně https://www.decathlon.cz/batoh-forclaz- ... 30978.html

Když v tom má jen spacák a karimatku, tak to není tak těžké, ale jak se do toho naloží 15kg, pak už to není moc pohodlné.

Ovšem jak jsem psal, kluk to ve skautu buď dodrbe nebo z toho vyroste, tak na začátek dobrý (nemá cenu utrácet).

Pro sebe bych do větších batohů od této značky nešel.

Na víkendovky používám toto https://www.bullarmyshop.cz/batohy/batoh-sleeka-1 a taky to není zrovna nejpohodlnější.

Nejlépe řešené záda a upínací systém co jsem zkoušel má právě Pinguin, ten mám na týdenní akce takový http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/explorer-60/p-49
DeadMan

Příspěvekod Serža » 18.04.2018 8:39

Nuwara píše:Jo, jde mi o jednodenní batoh na tahání na krátké výlety okolo 20 km. Voda, svačina, větrovka, svetr a pár drobností... Do teď to řeším nějakým obyčejným bez pořádného zádového systému a už mě moc nebaví mít ta záda furt upocená bolavá...

asi budeš spokojenej, ale brzo odejde
imho bych šel do originál camelbagu (dělá i batůžky, nejen rezervoáry), nebo ten Deuter je osvědčená kvalita a záda má řešený super. Minulej mi vydržel cca 12 let hodně častýho používání (bajk, běhání ultra, tahání do práce atd...). Druhej co mám teď už tolik nenosím, ale mám ho už cca 5 let a je jak novej...otestováno zase na pár delších bajkovejch akcích (balkán, včetně přejezdů kdy v tom byl narvanej spacák a věci na dva dny, pár běžeckých ultra)
mám model SpeedLite20
\(^_^)/
Serža

Příspěvekod Nuwara » 20.04.2018 18:02

Tak jsem objednal malý výprodejový Deuter (Futura 22), uvidíme, jaký bude. Mimochodem, na ten SpeedLite20 jsem taky koukal dlouho, vlastně mi skončil na druhém místě :-)
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod pan_cerny » 21.05.2018 21:32

Máte někdo zkušenost s batohem Tasmanian Tiger Raid Pack MK III ? Zajímájí mě zejména záda - nosný systém. Jestli se do spodní kapsy vejde nějaký větší zimní spacák? A vůbec celková spokojenost...
pan_cerny

Příspěvekod Prim » 22.05.2018 19:52

Ahoj,
nemate nekdo zkusenosti s batohem 5.11 HAVOC 30? Nebo idealne nejste nekdo po trase Melnik-Praha jeho hrdym majitelem a nejste ochotni ho ukazat? :D
Nemuzu najit, ze by byl nekde v dosahu skladem a mam ho v hledacku - nicmene si nejsem jistej, minimalne z videa to na me pusobi, ze za ty prachy by mohl byt dotazenejsi...

Pripadne jestli nekdo mate tip na batoh, uvitam kazdou radu... Dulezity pro me je:
- velikost 25-30l
- odolnost, obcas v nem bude vetsi vaha
- hlavni panel musi byt na dva zipy bez nejakeho kryciho "vika" (potrebuju v nem vozit tenisovou raketu, ktera bude mezi zipama rukojeti couhat ven)
- sepnuti pres hrudnik, odnimatelnej bederak
- kapsa na notas by byl fajn bonus
- taktickej design nevadi, ani neni na prekazku

Diky :yes
Quis vellet pacem, preparat bellum
Prim

Příspěvekod štaflík » 23.06.2018 13:50

Jste zvyklí na čundrech nasit jen batoh, nebo ještě něco malého přes rameno? Čímdál víc se přikláním ke konceptu batoh + malá věc přes rameno. V ní šrajtofle, telefon, kvér, buzola, baterka. Výhoda je dostupnost věciček a možnost odhodit batoh bez toho, aby hrozil průser.
Myslím to hlavně na léto, kdybych chodil s malým batohem a ne v dlouhých megakpsatých kalhotách (Helikon UTP, např.) kam se výše zmíněné prokotiny vejdou.
štaflík
VIP

Příspěvekod DeadMan » 23.06.2018 15:24

Tašku přes rameno jsem právě odboural, protože to nebylo moc pohodlné (dalo se, ale proč si to znepříjemňovat).

Začal jsem nosit ledvinku Aegis a jsem s tím maximálně spokojen (nacpu tam G26, náhradní šuple, klíče a peníze).

Chytrý mobil už je na to moc velký, takže ten mám většinou v cargo kapse (mám je i na kraťasech).

No a zbytek v báglu nebo v další kapse (třeba ta svítilna, když je potřeba).
DeadMan

Příspěvekod Serža » 25.06.2018 0:27

štaflík píše:Jste zvyklí na čundrech nasit jen batoh, nebo ještě něco malého přes rameno? Čímdál víc se přikláním ke konceptu batoh + malá věc přes rameno. V ní šrajtofle, telefon, kvér, buzola, baterka. Výhoda je dostupnost věciček a možnost odhodit batoh bez toho, aby hrozil průser.
Myslím to hlavně na léto, kdybych chodil s malým batohem a ne v dlouhých megakpsatých kalhotách (Helikon UTP, např.) kam se výše zmíněné prokotiny vejdou.

co tohle?
http://www.soldato.cz/jake-je-mit-batuz ... ginal.html
\(^_^)/
Serža

Příspěvekod DeadMan » 25.06.2018 5:52

Vzhledem k uvedeným záporům v recenzi bude asi lepší ta od Krakena.
DeadMan

PředchozíDalší

Zpět na Pohotovostní zavazadla, EDC, KPZ, BoB, atd.