Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvekod zdoch » 09.05.2018 9:32

A pak že brokovnice nenajde uplatnění klidně i na moři :clap ale nepopírám, že útočná puška by byla vhodnější..
https://www.facebook.com/crazysailors/v ... B2rPwmn9jg
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
zdoch

Příspěvekod Svan » 14.05.2018 19:23

Ještě k té diskuzi o vzdálenosti na kterou se dá s brokovnicí (slugem) střílet...
Tuhle jsem si nastřeloval nový puškohled na 100m (.308 Win) a zkusmo jsem vystřelil i 4 rány z brokovnice Torun Taygir slugem Yavascalar, přes normální mířidla - samotného mě překvapilo že soustřel i na těch 100m je naprosto dostatečný-zhruba 20cm. Mířeno pochopitelně na horní okraj terče.
Přílohy
P1070987.jpg
P1020548.jpg
Svan

Příspěvekod pedro! » 15.05.2018 0:29

Mám podobnou od Axor Arms. Nedali ti k tomu náhodou 3 choke? Mně ano. Jeden vypadá stejně jako ten, co máš na fotce, druhý vypadá jako tlumič plamene a třetí je normální zapuštěný cylindr. Problém je, že netuším, jaké je to vlastně zahrdlení. Ten cylindr je plné, to si můžu změřit šuplérou (je to plné zahrdlení), ale ty další dva nevím. Nemám na nich žádné označení, žádné vrypy, žádná dokumentace. Nevěděl bys, jaké mají ty choke zahrdlení? Na základě pokusů bych řekl, že ten na fotce má nejmenší zahrdlení, "tlumič plamene" střední a cylindr největší (plné). ?

Edit - gratulace k pěkným trefám 8-)
pedro!

Příspěvekod Svan » 17.05.2018 19:31

U téhle nebyli v příslušenství žádné choky, ale zbyli mi nějaké po Baraku BR 99 a ty tam pasují…
Svan

Příspěvekod albion66 » 18.05.2018 4:47

Pánové mám problém. Vlastním pumpu Mossberg 590A1 a při výstřelu mi buďto zůstane náboj v komoře a závěr jde dozadu bez něj (jakoby se vyvlekly vytahovače), nebo vytáhne nábojnici tak cca do 2/3 a tam ji pustí a tí zůstane ve zbrani a zespodu se na ni již tlačí další. Tato závada se vyskytla po cca 350 ranách které byly z počátku naprosto bezproblémové. Co do střeliva to začlo nábojema 76 a nyní už to nechá v komoře i 67,5. Při testu výstřelu bez držení předpažbí se závěr od komory odsune cca na 2 cm a nábojnice zůstane v komoře. Nemáte s tím někdo podobné zkušenosti?
albion66

Příspěvekod Královák » 18.05.2018 6:43

Měl jsem něco podobného na své CBC - vystřelil jsem a náboj to povytáhlo ven a zároveň ze zásobníku vyjel další a závěr se sekl. Přišel jsem na to, že byly ohnuté ližiny podavače blokující podávání dalších nábojů (postranách stačilo je přiohnout směrem dovnitř a fungovalo to, ale bohužel musel jsem to dělat v lovecké sezoně tak jednou za 14 dní, aby to bylo funkční, proto jsem ji dal pryč a dnes už chci pouze kozlice nebo dvojky.
Královák

Příspěvekod albion66 » 18.05.2018 19:42

No ono to není uplně totéž. Jde o to, že po výstřelu odjede závěr vzat bez nabojnice. Když to dělám na sucho, vše funguje jak má. Tedy zasune naboj, vytáhne vyhodí ven a vezme další atd. Mě to přijde jako slabe pružiny pod vytahovaći nebo nějak chycene hrany vytahovačů, no opravdu nevím.
albion66

Příspěvekod albion66 » 21.05.2018 7:26

Tak pro upřesnění,
Brouzdal jsem na venkovních fórech a tady je vysvětlení:

"My first thoughts are chamber fouling and marginal ammo.
Mechanically, rapid extractor and spring wear in the Mossberg commercial guns is common. Check the extractors for wear or chips, and their tension. When you replace them, request parts for the 590A1.
One of the aftermarket places makes an XP extractor spring for the Mossbergs. That might be worthwhile.
Springs in Mossbergs are pretty marginal in general. The worst: 8rd mag spring.
Take the barrel off the gun and beat the guy that said "too much lube on the extractor.""

S tím nemohu víc než souhlasit. Už po nákupu špatně dodávala náboje z zás.trubky. Ihned, na základě konzultace s bývalými kolegy s US army jsem měnil pružinu a podavač (nahrazen hlinikovým) vše z Brownells a běhá to excelentně. Myslím si, že stejné to asi bude i s těmi vytahovači.
albion66

Příspěvekod Matěj » 13.07.2018 7:08

Z newsletteru ZS http://www.zelenysport.cz/pusky/saiga-1 ... brokovnice
Oproti poslední době dobrá cenovka, cca jako před embargem.
Akorát teď ve me hlodá, zda koupit, či ne? Když jsem sháněl broknu, tak jsem chtěl sajgu, ale bylo to zrovna v době, kdy nebyly, leda z druhé ruky za nesmysl. Otázka na nejen majitele tedy zní, zda vyměnit za pumpu? Stojí to za to? Mít volný flek v trezoru, tak koupím a neřeším, ale nový trezor teď kupovat nechci.
Matěj

Příspěvekod skagerak » 13.07.2018 9:56

Poridit k pumpe.... ;)
Ale to by ses asi neptal....

Vyhody a nevyhody jsou asi z vetsi casti zname, k samonabce jsou potreba asi dalsi zasobniky, a neda se tak hezky prubezne dobijet jak pumpa ...
Dotazy na zivotnost smerovat asi k ipsc strelcum ...

Napsal bych ze pumpa bude min vybirava na strelivo, ale po te co jsem u pumpy zazil zavady se srotem od Slaby & Blby (zavadu co bych na zavodech natoz "v boji " nebyl schopen odstranit), zatimco sajguska vsechen ten srot poslusne spapala, si komentar o tom ze pumpy jsou spolehlivejsi bez ohledu na strelivo odpustim .... btw nebyla to turecka ani cinska pumpa ...
skagerak

Příspěvekod Nicotinick » 13.07.2018 10:42

Jen bych doplnil, samonabíječka s trubkou se dá průběžně dobíjet úplně jednoduše.

Jinak jestli koupit nebo.... Pokud se ti líbí technicky, a máš ji pro radost, proč ne. IMHO je to spíše brokna na závody (tam je třeba ji ještě dost poladit), nebo pro praktické použití v nějakém týmu, kdy jeden jistí druhého. Obecně brokovnice se zásobníkem, a Saiga zvlášť, dost často trpí na to, že se některé náboje napresované nějakou dobu v plném zásobníku deformují a nejdou do komory.
Mezi lidmi, kteří mají mnohaleté zkušenosti s přestřelkami s broknou se traduje taková poučka: "Jestli si situaci při osobní obraně nevyřešil 5,6,7 buckshoty, někde se stala chyba a tu situaci už broknou nevyřešíš." Je otázkou zda velká, členitá brokovnice s dlouhým zásobníkem má potom opodstatnění.

Pokud bych se v téhle ceně poohlížel po další samonabíjecí brokovnici, zejména pro HD, raději bych sáhl po Mossbergu 930 za stejné peníze. Není to úplně Top, ale dobrý poměr cena/kvalita/uživatelské vlastnosti.
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod skagerak » 13.07.2018 10:49

doplnuji, pochopitelne jsem myslel samonabijeci saigu, nebot jsem reagoval na Mateje, nicmene mel jsme to napsat...

Jinak souhlas, ze saiga je zavodni flinta,
po poladeni a s adekvatnim prislusenstvim strci do kapsy konkurenci coz vedlo snad i ke zmene pravidel...
(nekdo znalejsi treba doplni)
skagerak

Příspěvekod devlop » 13.07.2018 16:09

trochu OT, ale Saiga12 ve full auto je pořádný kanón :)
https://www.youtube.com/watch?v=_4ExZ6epwWU
devlop

Příspěvekod Matěj » 14.07.2018 10:19

No asi na to u prodejce kouknu až naskladní a uvidím, jestli vyměnit za pumpu. Popravdě brokovnici tolik nestřílím, ale Sajga se mi líbí, v ruce jsem měl tedy jen 12K, tzn. s pistolovkou a klasickou AK pažbou. Nevím, jak je tato řešena, ale možná by šla spoušť posunout a brokovnice osadit klasickou pistolovkou. Shodou okolností mám doma jedno komplet pažbení na AK od Magpulu, které mi zbylo po prodeji BSR, které si kupující vzal v původním pažbení a já byl líný to vystavit k prodeji...
Matěj

Příspěvekod štek » 26.07.2018 17:19

Na podzim jsem koupil SDM 870.
Čínská kopie remingtonu 870 v magpul pažbě.
Chodí bez závady, komora na 76 patrony, zpracování a povrchovka slušná. Má to mířidla ala hodně hrubý dioptr a fungují dobře. Střílí se z ní moc příjemně. Pažba sice fake ale kromě trošku měkčího plastu (nic nevrže ani se neprohýbá a kromě oka na řemen to je nerozpoznatelné) k nerozeznání od origo.
Cena 8 tisíc. Což je třetina originálu.
Kvalitou bych řekl střední třída.
Kdo chce pumpu pro zábavu a případný průser doporučuju.
Máme jich několik, nástřel zatím kolem tisíce a bez jediného problému.
štek

Příspěvekod Fabulous » 26.07.2018 18:29

Kvalitou nižší střední třída je originál Remington 870, takže tohle bude ještě o trochu níže :)

Ale ve verzi na odnímatelné zásobníky bych si to asi také koupil, reference jsou na to dobré.
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod Jaryn » 03.08.2018 9:42

Po dovolené si jdu koupit pumpu axor PA 1 12/76 za 5200.Nemám s ní kde střílet ,na co střílet ale prostě chci brokovnici.S koupí z komisu jsem nebyl spokojený a po reklamaci volím Turka.Má s touto br. nějaké zkušenosti?
Jaryn

Příspěvekod Nicotinick » 03.08.2018 9:51

Uzkon TRX , jen s jiným názvem. Nějakou dobu by to mělo fungovat.
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod devlop » 03.08.2018 11:39

Uzkon TRX aneb Axor PA mám a zatím nemůžu říci jediné špatné slovo, ale střílím s ní tak jednou měsíčně, takže o odolnosti a míře opotřebování nemohu podat report. Jediná nevýhoda je, že je hrozně lehká, takže zpětný ráz schytáš naplno. Rád střílím slugy a den po návratu ze střelnice mám vždy modřiny, asi by to chtělo více tuku :lol: Jinak na první pohled působí "hračkoidně", plasty nic moc, předpažbí hrká, ale tím to nestřílí, takže neřeším. Doma jí mám vždy plně nabitou, něco málo přes rok (výjimka je samozřejmě cesta na střelnici), takže pružina zásobníku už celkem povolila, ale pořád podává úplně bez problému, i low cost náboje z produkce SB, které jsou rozměrově občas podivné.
devlop

Příspěvekod Jaryn » 12.08.2018 20:02

Potřeboval bych impulz,no snad se k té brokovnici nějak dokopu.
Jaryn

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné