Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvekod Jaryn » 13.08.2018 11:57

Všechno nad deset tisíc je na moje silvestrovské střílení a na dobrý pocit zbytečně moc.
Jaryn

Příspěvekod yoky » 25.08.2018 0:16

Nakonec jsem skončil u Remington 870 s železným tělem :)
Fabulous jaký typ 870 máš? Já jsem kdysi koupil R 870 tactical, dovybavil railem, mířidly a hlavně vnitřní mechanismus přestavěl na policejní verzi (vytahovač, vyhazovač, lepčí pružiny). Bohužel, poslední dobou nějak nemám čas na broky. Pokud jde o Breneke nebo magnumy tak v pohodě díky odpružené pažbě. Jednou jsem vyzkoušel i sabota - cena 110,- Kč a výsledek hrůza to není na hladký vývrt. Pak jsem uvažoval právě kvůli sabotum o drážkované hlavni, ale naštěstní mne to rychle opustilo.
yoky

Příspěvekod bivoj » 25.08.2018 3:58

yoky píše:...vnitřní mechanismus přestavěl na policejní verzi (vytahovač, vyhazovač, ...

Pls popiš, jak jsi u 870 měnil vyhazovač, bez zásahu puškaře... Páč jináč je to plácání játer...
bivoj
VIP

Příspěvekod yoky » 25.08.2018 5:23

Jestli nevíš jak tohle udělat, tak asi toho moc o Remikovi nevíš. Bohužel um mé flinty vyhazovač praskl a tak jsem udělal několik věcí. Především jsem si u Brownels koupil jak specielní nářadí které se skládá ze tří částí. Pokud chceš pošlu Ti fotku. Dále místo původního vytahovače který je z MIM jsem koupil na pollicehní verzi který je železnýpokud nevíš tak je to taková kolejnička , dále jsem koupil i pružinu výtahu co podává nábojnice z policejní verze do jejíž vybrání pasuje pružina. Dále jsem koupil a samozřejmě nové nýty zadní co drží jak vyhazovač tak pružinu je dvoustupňový. prevní stupeň drží vyhazovač a vrchní pružinu. Jinak jedním z těch 3 nářadí je kruhový nástroj něco jakjo na vysekávání kůže. To dáš na vrtačku a nasadíš na nýt a ono Ti ho ořízne, takže vše rozebereš. Kdyřž to dáš dohromady a použiješ nové nýty je tu problém , že nesplývají se zadní stěnou, Tak to obrousiš zarovnáš a uděláš povrchovku. Já jsem si koupil u Brownellse cerakote. nastříkal, zapekl v troubě a hotovo. Víš on je to můj koníček a tak přestavuji a ladím. Stačí Ti to takhle? No na tohle snad puškaře nepotřebuješ.
yoky

Příspěvekod Nicotinick » 25.08.2018 9:18

Jo, jo není nad spolehlivost, robustnost a hlavně jednoduchost Rem 870. A hlavně kvalitku v posledních cca 5-6 letech výroby :D
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod bivoj » 25.08.2018 22:35

yoky píše:...Stačí Ti to takhle? No na tohle snad puškaře nepotřebuješ.

Tak jako sorry, ale cca 95 % lidí tohle prostě nedá. (Já třeba ano a pokud jsi tedy stejně šikovný a nekecáš, tak klobou dolů).

No a jak už zde předeslal Nicotnik - s tímto ať jde 870 do háje. Proč to nemůže mít už z výroby normálně přišroubovaný jako Mossberg?
bivoj
VIP

Příspěvekod yoky » 26.08.2018 9:12

Opravdu nemám důvod kecat. Přestavby a pod je můj kůň. Jsem magor a tak jsem koupl Kimbra Custom II za 35k. Pak se začaly ukazovat zprávy o špatných MIM součástkách a tak jsem začal s přestavbou. I s přípravky to přišlo na cca 1700 USD. Však za cca 10 let spolupráce s US Brownellsem jsem měl 10% slevu. Jo kde jsou ty časy. Později prodáno za 25k. Já měl kliku na to, že na jednom US foru o G jsem našel i vlákno o 1911. Tam jsem se seznáml s tehdy majitelem Action by T - Taddy Jacobsonem. Ten mi provedl s tím jak vybrat součástky jak postupovat atd. BTW jeho 1911 jsou (byly ) kolem 3000 - 5000 USD. No a to vylepšování apod mi zůstalo do dnes.
yoky

Příspěvekod yoky » 01.09.2018 14:05

nicotinic ony R870 byly vždycky taková spotřebka a pak ta policejní verze byl někde jinde nejen součástkama, ale hlavně ruční prací. Ta nesměla mít prodlužku kvulitomu aby pasovala do držáku ve služebním autu. Jinak Remi měl nějaké finanční problemy a to se vzdy projeví na kvalitě. Tím si prošel Kimber, Springfield.
yoky

Příspěvekod Jaryn » 01.09.2018 23:07

Brokovnici nepotřebuji ale koupil jsem si ji pro srandu k životnímu jubileu.Byla to Magtech z komise.Z 23 ran čtyři rány nevyšly tak jsem ji vrátil.Nedávno jsem koupil tureckou br. AXOR PA 1 s tím že by pro sranda účel mohla stačit.Líbila se mi, navíc to má tvrdochrom a bonus o kterém se nikde nepsalo tak kolejnici na montáž.Z Číny jsem si objednal světlo s laserem(taky pro srandu protože to po první ráně bude možná jenom dekorace:-) ) Dnes po týdnu postávání v trezoru jsem ji byl provětrat.Broky 2,4 v poho,Buck shot 6 mm magnum docela prasárna,7,62 a 8,6 buck shot jakž takž,slugy to uzavíraly a nic příjemného.Ty jsem střílel už jenom z povinnosti.Asi je to daň za to že je br. docela lehká a to 2,8 kg.Já mám 100kg takže průměrný padesátník+ - .Kvůli 2x do roka srandastřelby 50 kg přibírat nehodlám.Nějaké závody bych si s touhle medvědobijkou neužil.A teď k jádru pudla.Z 20ran vlašimských 2,4 broků jeden selhač.buck shoty v poho a turecké slugy z 10 ks 2 selhače.V nábojích by to být nemělo.Po x letech co jsem na střelnici relaxoval tak jsem přišel ze střelnice nasraný a s bolavým ramenem.Přidal bych foto nakleplých kapslí ale neumím se tady v tomto zorientovat jak fotky nahrát.No a ještě nemůžu vyhodnotit rozptyl slugů na 50 metrů protože zásahy v terči nebyly.Potřeboval bych velký papír abych věděl kde to létá.Taky musím zjistit jak se s tím míří protože to má kl. mušku .Na magtechu jsem měl perličku a do 30cm opsané kružnice jsem se v poho na 50 m vlezl.Vypadá to na reklamaci do 60 km vzdáleného obchodu.Kvůli selhačům samozřejmě.No prostě hnus.......
Jaryn

Příspěvekod Serža » 02.09.2018 0:17

hele, s buckshoty S&B jsem měl taky problém (Fabarm pumpa), ale byly to nějaké výprodejové, co bůhvíjak dlouho ležely u Brymový ve skladu a pak ještě nějakou dobu u mě...Kupoval jsem je vlastně jenom že byly laciný, abych měl na kurs...díky tomu to bylo docela adrenalinový, páč mám trubku jen na 4ks a selhávky jsem měl v závěrečném modelové situaci, která byla tak na 20ks...
ale imho fakt vina nábojů, s žádnejma jinejma jsem nikdy problém neměl (mám z toho něco přes 1000 ran)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod stenley25 » 16.03.2019 12:52

Ahoj mám pumpu s komorou 12/89. Můžu z ní střílet slugy 12/67,5? Kamarádovy od myslivců jich pár zbylo po prodeji zbraně, tak mě zajímá jestli je můžu vypráskat aniž bych něco pohnojil :D
stenley25

Příspěvekod Fabulous » 16.03.2019 13:52

Ano
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod štek » 18.03.2019 9:00

Čína SDM 870 celkem povedená kopie rem870, pažba "magpul". Zatím vystříleno cca 500 ran a bez závad. Cena 8800 což je třetina originálu v magpulu.
štek

Příspěvekod jolky palky » 18.03.2019 9:30

Kvalitu mohu potvrdit. Já kupoval za 5990,-.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
jolky palky

Předchozí

Zpět na Zbraně střelné