od štaflík » 13.08.2018 11:08
Je to maličko jinak:
AR like puška může být v .308 (resp. 7.62x51) ve dvou elementárních variantách:
-buď AR-10, tedy předchůdce AR-15, od začátku komorovaná a spočítaná na 7.62x51
-nebo normální AR-15 přerážovaná na .308 či 7.62x51 (v drtivé většině "umí" oboje). Zpravidla se značí jako LR-308, ale není podmínkou.
Pušky jsou to sice podobné, ale nejsou stejné. Liší se hlavně lowerem a nejsou navzájem kompatibilní. Na první pohled je to vidět na konci loweru, kde se zvedá k základně pro buffer trubku. AR-15 (LR-308) je tam kulatá, do radiusu, zatímco AR-20 to má dělané rovinami se změnami úhlů. Čili upper z žádné AR-10 nejde hodit na lower z AR-15 v .308. Nepasuje to.
Jinak yoki sorry, ale číst se to nedá. Překlepy či sem tam chybka nevadí, ale tvoje texty postrádají větnou strukturu a není z nich patrné, co chceš vůbec říct. Což je možná lepší, protože sice se oháníš pochybami nad tím, jestli Masen má na odbornou debatu, ale zároveň sám píšeš pitchoviny. Rozdíl mezi AR-10 a AR-15 fakt není v tom, že jedna střílí dávkou a druhá ne.