Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvekod Nicotinick » 15.05.2019 22:45

V tomto nekonečném tématu doporučím mimo jiné tento článek:

https://www.buckeyefirearms.org/alterna ... ping-power

Na závěr bych vypíchl jednu větu (volně přeloženo):
Bez ohledu na to, kterou zbraň si vyberete, vyberte si tu, která je spolehlivá a trénujte s ní, dokud nezískáte schopnost rychle a přesně zasahovat.

P.S. Základní pravidlo zní : trénuji s tím, co nosím a nosím to, s čím trénuji. A trénovat znamená střílet, střílet a střílet. A na nějaké hodně časté střílení nejsou zase některé zbraně moc stavěné a zrovna Kel Tec, sorry jako, k takovým rozhodně patří. ;)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Matěj » 16.05.2019 7:20

Ohledně životnosti Kel-tecu nic nevím, ale to PPK-E (zkušenost mám s novovyrobou, ta má prodlouženou rukojet) a nebo P232 bych doporučil i na větší trénink, hlavně P232 se mi líbila fakt moc (tu jsem měl na rozdíl od PPK s hliníkovým rámem, takže lehká pistolka). Jen je oproti PPK větší, kapacita je tech 7+1 v 9Br., pokud si dobře pamatuju. Každopádně je to dlouho, dnes bych už G43 za toto neměnil (navíc je výhoda sjednocení ráže).
Matěj

Příspěvekod jerry.mysak » 17.05.2019 11:39

nosím v kapse ruger LCP (stejný jak ten kel-tec) a pistole je tak malinká, že ji ani nevnímám. Střelba stojí za hovno. Kope to jak sfině (je lehká a 9mm Br), přesnost dostačující ( na 10 m ten zásobník do figurýny umístním). Největší riziko je držení zbraně. Jak je to lehký, je třeba ji držet pevně, jinak nepřebije. Spoušt je tragédie. Mačkaš, mačkáš, spoušt se už dotýká těla a teprv tehdy spustí. Reset dlouhej. Odstaršující efekt nulovej, utočník se spíše počurá smíchy.

Ale i přes to si beru některou z mích ,45 jen vyjímečně.

Ale doufám že ji nikdy nebudu potřebovat. A nejen kvůli našim soudům, kdy je každej střelec automaticky vrah.

Lepší ale malá prdka v kapse než holé ruce
jerry.mysak

Příspěvekod skagerak » 17.05.2019 16:44

Na LCP mne nejvíc vadí reset spoustě. Stalo se mi, že jsem myslel, že už mohu střílet druhou a nic :/, kdybych to chtěl nosit, asi bych musel vystřílet dost nábojů, jen než bych si zvykl na tu spoušť ... ( s ostatním se vzhledem ke "kategorii" a účelu tohohle kvéru jde smířit)
skagerak

Příspěvekod des » 19.05.2019 8:36

hm, mouseguns...
ked sa to vezme štatisticky, tak absolútnu vačšinu času je pištol len nosená, k strelbe na obranu života sa požíva len v zlomku promile času.
vačšina užívatelov ju k strelbe nepoužije nikdy za život.
mousegun sa nosí pohodlnejšie, takže v drvivej vačšine prípadov je (jedno v jakej ráži) lepšia jak niečo vačšie a účinnejšie.
navyše platí že aj slabé a blbé železo je lepšie jak nič.

ešte lepšie je na tom zapalovač v tvare pištole. okrem príjemného nosenia ho možeš zobrat zo sebou aj do krčmy a v prípade potreby zapáli cigáro. ;)

vo velmi zriedkavom prípade použitia na strelbu za účelom KN alebo NO je minipištolka (na slabé náboje, s malou kapacitou zásobníka, horšou spúštou, ovládaním, presnosťou, nemožnosťou intenzívneho tréningu...) na tom výrazne horšie jak plnohodnotná pištol. ale jak už som písal týchto prípadov je minimum.

každý už si priority určí sám, univerzálna odpoveď neexistuje.
osobne nosím G17 so svetlom, v horúcich letných mesiacoch G26 zatial bez svetla. pohodlie a skrytie je pre mna dobré.
Kevina mám v trezore, občas ho vezmem na strelnicu... :yes
nemóže íst karta furt...
des

Předchozí

Zpět na Zbraně střelné