Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvekod Matěj » 24.01.2018 17:13

PaF píše:Jinak označení agresora hned po příjezdu P ČR je nutné, ideální, když jste si dokázali na místě udržet nějakého svědka (většina lidí prchá)...

Potvrzuji, že lidí prchají. Kdysi se mi stalo při čekání na MHD (někdy dopoledne, za světla o víkendu), že mě oslovil od pohledu asociál, zanedbaného vzhledu s tím, že si potřebuje zavolat, jestli bych mu nepůjčil telefon. Na to jsem mu slušně odpověděl, že nepůjčil, tak v tu chvíli mi začal nadávat a při ústupu směrem ode mě (prostě asi měl strach víc než já) křičel, že mě zabije. :mrgreen: V tom momentu jsem se podíval po lidech (bylo jich více), co stáli kolem mě na zastávce a nekecám, ale všichni byli najednou minimálně o 30 metrů dál. :) Samozřejmě situace nebyla vhodná na řešení zbraní a ani to nebylo nutné (poslední výkřiky, že mě zabije padly ve chvíli, kdy vykukuval zpoza rohu protější budovy), krom toho jsem u sebe ani zbraň neměl, protože jsem jel tuším na nějakou oslavu. Každopádně okolostojící lidé (tedy potencionální svědci) se spakovali velice rychle.

Mimochodem, stejnou osobu jsem na stejném místě potkal o pár týdnů později a snad 10 minut, co jsem čekal na MHD, stál v nedaleké telefonní budce, koukal mým směrem a dělal, že telefonuje. :)
Matěj

Příspěvekod Lyster » 17.04.2018 8:57

Střelce z Chomutova poslal soud na dvanáct a půl roku do vězení
https://usti.idnes.cz/zastreleni-roma-c ... pravy_vac2
Lyster
VIP

Příspěvekod jerry.mysak » 17.04.2018 9:03

Lyster
kurvárna. Jen proto , že ten zdrogovanej řidič byla cikorka, ten maník půjde bručet.
Soudce postavit před rozjetej kamion , ve kterým bude sedět obohacovač.
jerry.mysak

Příspěvekod dracekvo » 17.04.2018 9:33

Ono by chtělo, aby se stal u nás nějaký útok autem, jako třeba v německu a přihlížející ozbrojený člověk potom vypověděl na kamery, že mohl útočníka v klidu zastavit, ale kvůli českým soudům a tomuto případu se na to vy....
Mě osobně by ven nikdo nedostal. Jít se střelnou zbraní řešit něco s cikorkama je o kriminál. Mě by nikdo nedostal ani do takové čtvrti. To bych raději nemovitost prodal se strátou a přesunul se do nějaké klidnější lokality.
dracekvo
VIP

Příspěvekod gravedigger » 17.04.2018 9:46

střelec to špatně vyhodnotil, bohužel pro něj
gravedigger

Příspěvekod zedik » 17.04.2018 14:03

no uvidíme co odvolací - stejně to nejspíš skončí až u nejvyššího soudu
zedik

Příspěvekod Nuwara » 17.04.2018 16:25

Soudy první instance, to je bohužel v našem právním systému jen taková rozehrávka, takže bych taky v klidu počkal, jak to vlastně dopadne...
Nuwara

Příspěvekod devlop » 17.04.2018 17:26

Velký problém je v tom, že ten co zatřepal bačkorama byl cigoš, a cigoši jsou, jak známo, státem velmi dobře opečovávaný druh lidské zvěře. Za cigošema stojí různé "neziskové" organizace, které jim poskytují rady jak nejlépe sát prachy ze sociálního systému a mimo jiné i dobré právnické rady v případě, že něco poserou. Ono se stačí podívat třeba na tuto zprávu
https://usti.idnes.cz/otevreny-dopis-po ... pravy_vac2
"Romské děti, jež se na táboře cítily v ohrožení, si stěžují na policii". Po dvou letech si děti stěžují na postup policie :lol: Tomu by snad uvěřil jen debil nebo sluníčkář. Za tímto stojí pouze a jedině státem placená (z našich daní) neziskovka, nikdo jiný.

Soudce, který by střelce co sejmul (zcela oprávněně) zfetlého cigoše, zcela zprostil viny, v tomto státě prostě podle mne neexistuje, a pokud existuje, stejně by toto rozhodnutí nevydal z obav, že ho mediální mašinerie a zástup marxistických neziskovek semele i s jeho rodinou.

Souhlasím s dracekvo: do řešení sporů cigoš vs. cigoš bych nikdy nešel, šance na kriminál i ve zcela oprávněném usmrcení je velmi velká.
devlop

Příspěvekod Nicotinick » 17.04.2018 20:07

No, tak chlap se vzbudí, dole se melou cikáni, nasranej vezme krochnu, sjede 5 pater a venku vypraží do řidiče celej zásobník. Kromě nějaké kulhající báby jinak žádný zraněný. Normálně mu prostě vytekly nervy, to je všechno. Za to by šel sedět v každé normálně fungující zemi. ;)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Ray » 17.04.2018 21:51

Jak říká Nicotinick. Bohužel no.
Jen ta kvalifikace mi přijde trošku tvrdá.
Podle mě to naplňuje spíše tohle:
Trestní zákoník
§ 141Zabití
(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí v silném rozrušení ze strachu, úleku, zmatku nebo jiného omluvitelného hnutí mysli anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného, bude potrestán trestem odnětí svobody na tři léta až deset let.
12,5 roku, jako za vraždu, je nesmysl.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod Serža » 17.04.2018 22:41

imho to odvolací překvalifikuje a bude to 5-6 let...po půlce ven na podmínku
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Předchozí

Zpět na Zbraně střelné