Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvekod Ray » 16.05.2018 18:13

Však já uznal, že to soud zajímat nemusí. Je to ale dle mě pořád bezpečnější placebo efekt, než první slepej v magu :) Pružiny budiž, nehádám se :) Mě to takto zatím vyhovuje, nikomu to necpu. Tak či tak tím ve finále trošku chráním i sebe, pokud bych při incidentu hloupě o zbraň přišel v případě, že by agresora těch 5 !!! střel nezastavilo atd. Nebo, pokud bych to nedejbože posral, nemohl by ublížit více lidem. Jasné, jsou to všecko pořád jen teorie a může nastat spousta situací, ale já se na takovou situaci připravuju raději podle svého uvážení, ne podle cizích domněnek ;) Primární následky ponesu vždy jen já sám. Ale jak jsem řekl, podle potřeby to kdykoliv přehodnotím.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvekod Matěj » 16.05.2018 18:20

Když jsem nosil G19, tak vždy 15 nábojů (byl jsem líný dopáskovávat 1 ks do zásobníku). Ono v případě konfliktu je každý náboj navíc výhoda. Pokud si myslíš, že nosit třeba těch 5 ks pomůže, tak po incidentu můžeš klidně hodit přebytek nábojů do kanálu a nikdo ti nic nedokáže. :lol:
Na druhou stranu nosím aktuálně jen 7, protože si myslím, že víc potřeba nebude... Ale to proto, že do G43 víc nedám. Čím víc člověk stárne, tím víc pohodlní. Nosit opět fullsize, tak samozřejmě pod plný zásobník nepůjdu, ale to by se musela situace hodně zhoršit, abych měl důvod.

A nosit slepé... brokové aj. náboje. Mě to přijde jako blbost. Pokud už člověk musí střílet, tak za účelem zastavení útočníka. Výstřel je vždy poslední a nejrazantnější možnost obrany...
Matěj

Předchozí

Zpět na Zbraně střelné