Homemade bunkr

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Homemade bunkr

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

maxi> mas recht, na tu radioktivitu by si to chtelo posvitit vic, vim ze uz je tu pekne vlakno na levne surplus detektory. Policejni muzeum na Vysehrade-Apolinare ma expozici hist. civilni ochrany vcetne i mensich filtracnich systemu, napr. jizdnim kolem pohaneny zakladni vzduchotechnicky prvek do kazdeho sklepa, na bazi vrstev sterk, uhli apod. Urcite maji dokumentaci. Sam jsem to prehodnotil po Fukusime, jestli ve Francii nastane trochu drsnejsi scenario tak vsech tech 100 jaderek sotva dlouhodobe udrzej bez nejakyho byt ojedinileho prusvihu, pripadne omezeny nuklearni konflikt nad zapadni/vychodni Evropou, prenos vetrem k nam.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Homemade bunkr

Příspěvek od Kapo »

Tu máte postup výroby bunkra z toho lodného kontainera: http://www.youtube.com/watch?v=A3EAJex1RVo

Tu je to skôr úkryt pred hurikánom. Ja by som to situoval poblíž domu, prepojil úkryt z domom. A úkryt používal ako velkú špajzku.

Ja idem nakoniec stavať kamennú klembovú pivnicu-sklípek. Bude tam miestnosť na kvasenie a skladovanie medovinky, komora na zaváraniny a pálenku, pivnica na zeleninu a ovocie a dáka kutica zo sedením. A keď bude zle či hoc aj dobre, tak sa tam budem rád zatvárať, hlavne v horkých letách... :rock
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Homemade bunkr

Příspěvek od sigmark »

Kolapsnik jr. píše:maxi> mas recht, na tu radioktivitu by si to chtelo posvitit vic, vim ze uz je tu pekne vlakno na levne surplus detektory. Policejni muzeum na Vysehrade-Apolinare ma expozici hist. civilni ochrany vcetne i mensich filtracnich systemu, napr. jizdnim kolem pohaneny zakladni vzduchotechnicky prvek do kazdeho sklepa, na bazi vrstev sterk, uhli apod. Urcite maji dokumentaci. Sam jsem to prehodnotil po Fukusime, jestli ve Francii nastane trochu drsnejsi scenario tak vsech tech 100 jaderek sotva dlouhodobe udrzej bez nejakyho byt ojedinileho prusvihu, pripadne omezeny nuklearni konflikt nad zapadni/vychodni Evropou, prenos vetrem k nam.
na ebayi jsou docela pekne detektory z prebytku britske CO/TA. za rozumne penize a nektere i nakalibrovane, coz se o tech ruskych veteranech rict neda. vice na nize uvedenem odkazu. hledej VICTOREEN, ja osobne po nem moc dlouho silhat nebudu :-) http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=gei ... &_osacat=0
Shollochov
Příspěvky: 24
Registrován: 06.09.2012 12:33

Re: Homemade bunkr

Příspěvek od Shollochov »

Taky si myslím, že přiměřeně bytelný sklep na zahradě je dostačující kryt pro většinu scénářů. Jediné, co kromě dostatečné tloušťky betonu plánuju, je právě ona filtrace pro případ jaderného nebezpečí. Máte někdo konkrétní informace, z čeho by takový filtr měl být? Já jsem v tomto naprosto neznalý...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Homemade bunkr

Příspěvek od sigmark »

pokd jde o jadro, tak krome zareni samotneho, ktere ti poresi beton, vrstva vody nebo olovo je nejvetsim nebezpeci poletavy spad. cili pokud jde o jadro, tak tam by mel stacit casticovy filtr. otazka je kolikamikronovy, ale nemyslim si, ze by to bylo treba prehanet. teoreticky bys mel vtsinu pevnych castic ze vzduchu odfiltrovat s pomoci ventilatoru ktery bude protahovat vzduch sudem pilin/jemnejsich hoblin. pokud ale dojde k tomuhle, tak je celkem po prdeli tak ci onak. jakmile deste zacnou splachovat spad do pudy, dojde ke kontaminaci vody, zeminy. cili dalsim krokem je filtr na vodu, abys mohl obdelavat pudu aniz by ti vyrostla druha hlava musel bys ji nejak dekontaminovat... otazka je taky jaka by byla uroven zamoreni --> uroven kontaminace potravin. vzhledem ke kumulativnimu efektu radiacniho poskozeni by mohl byt efekt v ramci rekneme tydne, mesice, roku minimalni, ale dlouhodobe smrtici. prilis mnoho neznamych faktoru v rovnici
Odpovědět