Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 3016
Registrován: 28.11.2012 23:44

Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od drigon »

Dobrý den. Kolegovi z práce se tento týden stala nepříjemnost. Byl nakupovat v Kauflandu a když došlo na placení u kasy, tak zjistil že nemá čím. Peníze mu nedošly, zato mu nějaký chmaták vytáhl z kapsy u kalhot šrajtofli s penězi i doklady. Navíc v ní měl i klíčky od auta, tak honem hnal k autu. Naštěstí mu s ním nikdo neodjel, ale musel zavolat městskou VB, která mu na auto dala botičku. Pak ještě zavolal manželce, která ten nákup zaplatila. Dále následovala cesta na PČR ohledně zápisu a dalších věcí s tím souvisejících. Následně ho čeká vyřízení nových dokladů (hlavně aby si mu na ty staré někdo nevzal nějaké půjčky), výměna zámků u baráku i auta. Docela dost problémů. A financí v čudu. Toť otázkou, jak se proti takovým chmatákům chránit. (Už dnes jsou s kapsáři problémy a pokud se bude situace zhoršovat tak se dá očekávat jejich zvýšená aktivita. Leckde už jsou i jejich gangy). Též se sem může dát i obrana proti vykradení (ukradení) zavazadel (pěší, auto, vlak, ...). Na cestách se stává i toto. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od dracekvo »

To se ani cajti nepodívali na kamery?

Já peněženku prostě v zadní kapse nenosím. Viděl jsem prodávat řetízky pro připoutání pěněženky, ale těžko říct, jestli to pomůže.
Osobně jsem se naučil nenosit klíče a doklady pohromadě. Také nenosím doklady v peněžence. Nejoblíbenější mám náprsní kapsu a to pěkně na zip.

Můžeme se tu také napsat fígle které používají. Honem mě teď napadají tyto:
1. Když nakládáte nákup do kufru, vlezou do předu do auta a hledají odložené věci. Obrana: nic tam nedávat, nebo si to pořádně hlídat.

2. Zamknout auto, pokud odvážíte košík i kdyby to mělo být 5 metrů.

3. Pokud vám zastoupí cestu a začnou vám ze "srandy" strkat do vozíku a přetlačovat se s váma, většinou to znamená, že se vám něco pokusí ukrást z košíku. Hlavně jsou po hlastu. Někde jsem četl příběh jedné paní, které se to stalo, ale už ho nemůžu najít.

4. Zahozená účtenka. Někdo říká, že je to pravda, někde je to označeno jako HOAX. Každopádně, prý když zahodíte účtenku hned u kasy, tak za váma na parkovišti s tou účtenkou přídou, že jste jim ten košík ukradli. Nevím nevim, dneska jsou snad úplně všude kamery, tak snad dokázat , že košík je váš by neměl být problém. Účtenky, ale nevyhazuju, protože se mi kolikrát stalo (hlavně tesco), že na regálu byla jiná cena, než nakonec pokladna naúčtovala.
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 329
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od Majkl Night »

Presne tak, veskere doklady nosim v plastovem obalu na druk v kapsacich v kapse na zip. Pokud jdu jinak oblecen nebo mam vetsi klice, tak si vse davam do pouzdra na opasku. Pres nej triko nebo bundu. A jelikoz tam nosim i flusacku tak si celkove na opasek davam velkyho bacha.
Jeste si davejte pozor na odemceny kufr od auta pri jizde ve vetsich mestech. Zastavite na cervenou a z chodniku priskoci typek a vybere vam kufr driv nez se stihnete odpoutat.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od DeadMan »

Zamykání v autě je pro mě něco jako bezpečnostní pás to znamená sednu do auta a než se rozjedu tak to vše udělám automaticky.

Nosit šrajtofli v zadní kapse může dnes už jedině blázen.

Hodně dlouho jsem nosil v náprsní kapse ale teď je vše v EDC a to mám neustále pod kontrolou jak vizuální tak hmatovou (vše samo pozapínané).
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od felix5 »

já byl u toho když babičce vykradly kabelku. 2 týpci v jisté vzdálenosti od davu stropily povik a začaly se pošťuchovat . nemusim snad vysvětlovat kam se v ten moment ubírala pozornost davu na oné MHD zastávce. a kapsář měl hezkou chvilku pro nerušenou prácičku.

doporučuju skouknout některé díly mistrů švindlu .
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od Tommy »

S tím zamykáním v autě moc nesouhlasím. Pokud by došlo k dopravní nehodě, bude pro eventuální zachránce o mnoho těžší se do auta dostat. Nedej bože pod vodou, nebo při požáru. Samozřejmě, vyjímkou jsou samozamykací systémy v autech, které se při nehodě automaticky odemknou, ale i tak bych tomu moc nevěřil.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od DeadMan »

V zamykání v autě nevidím žádný problém i v případě nehody.

Pokud je nehoda těžká, tak se stejně vysypou okna kudy tě můžou případni zachránci vytáhnou (pokud chcou tedy riskovat, že ti při neodborné péči poškodí páteř atd.), nebo se dveře při nehodě zdeformují takovým způsobem, že se prostě vytrhnou, nebo jak tomu většinou bývá tě spíše budou muset hasiči vystříhat ven tak či tak.

Pokud je nehoda lehká tak akutní pomoc většinou nepotřebuješ a buď si otevřeš sám, protože jsi při vědomí, nebo znova někdo rozbije okýnko a vytáhne tě ven, navíc po dvojím zatažení za kliku ze vnitř se otevřou i zamknuté dveře (tedy u mého auta zamykaného k tomu určeným centrálním "čudlíkem" uvnitř).

Jinak i odemčené dveře se můžou zdeformovat tak, že se bez pomoci hasičů neobejdeš.

Navíc pokud vletíš do vody tak ty dveře stejně neotevřeš kvůli tlaku vodu a nezbyde ti než, buď počkat až se tlak vyrovná což znamená, že máš v kabině vodu až po strop nebo můžeš rozbít okýnko čímž se celý proces opuštění vozidla značně urychlí ;)

Opravdu tohle není problém a když jsem byl v Israeli tak snad všechny auta byly vybaveny touto automatikou a všichni to tam brali jako samozřejmost, která je v daném místě bezpečnější než jezdit s odemčeným autem 8-)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od dracekvo »

Já se k tomu zamknutí v autě stavít také poněkud skepticky. Každé auto je jiné a případný zachránce nemusí ve stresu vědět jak ho odemknout. To že dveře u řidiče budou zablokované neznamená, že ostatní nepůjdou otevřít. Vytahovat člověka okénkem není až tak jednoduché, jak to vypadá.
Auta s funkcí automatického zamknutí se při aktivaci airbagů odemknou. Nevím jestli se odemkne při nehodě i auto, bez této funkce, určitě by to šlo dodělat.
Každopádně, dejme tomu, po městě zamknutí smysl má a žádná fatální nehoda až tak nehrozí, ale zamykat se mimo město mi příde zbytečné a nebezpečné.

Když sem po praze jezdil s batohem na zadním sedadle kde bylo flusátko, tak jsem udělal jednoduchou věc. Batoh jsem za popruhy připoutal bezpečnostním pásem.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od cipis »

Právě protože bude případný zachránce ve stresu je jedno, jestli budu zamklý nebo ne. Šáhnu na kliku, z nějakého důvodu nejde otevřít, ať už deformace nebo zámek, tak bum do skla a je to :)
Já ve městě jezdím zamklý a venku většinou také. Ale občas se zamknu, až mi to dojde na první křižovatce, tak to by chtělo na tom ještě trochu zapracovat.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od escibe »

To je taky hodně o mentalitě. Jezdím 2x do měsíce do Rakouska a tam je normální, nechat otevřená okna u auta a v autě vidím kabelku, navigaci ... nezamčená kola u obchodů, otevřené garáže domů a nikdo doma apod a kdo tam převážně krade tak češi v přihraničních oblastech. Češi to mají v krvi a stydím se hodně často že jsem čech :head
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 329
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od Majkl Night »

Tak s tim zamykanim domu, kol a podobne nejde jen o rakousko. Na spouste vesnic u nas se to tak dela take . Akorat cim blize mestum, tim vice od toho lide upousteji. Pamatuji i u nas na male vsi u mesta, jsem jeste pred deseti lety mohl nechat kolo pred domem pres noc nebo odemcene dvere. A to mi je jen neco pres dvacet. Takze to zas tak spatne nevidim. Ale jak se dostanu do mesta tak hned vsechno zamykat a hlidat.

U starsich aut bez centralniho zamykani si stejne clovek odemce jen dvere ridice, kdyz nastupuje, tam je vyhoda.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od floky »

Taktika pri pokladni je jednoduchá....vozík nemať pred sebou, ale za sebou. Odstup od človeka vpredu si možete určovať sami a zároven vozík udržuje bezpečnostnú vzdialenosť od ludí za vami. Jednoduché a učelné aj pre menšie postavy, kedže vačšinou je madlo vozíka vyžšie ako čelo, takže je problem dočiahnuť na vzdialenejšie predmety pri vykladaní na pás.

Taktika držania si odstupu je asi najlepšia prevencia, výhodu majú tí, ktorý rečou a velkosťou svojej telesnej schránky tuto bezpečnostu zónu tak nejak, prirodzene vytváraju :devil :devil :devil
drigon
VIP
Příspěvky: 3016
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od drigon »

Před cca patnácti lety jsem pracoval jako prodavač stavebnin v jednom z hobby marketů. V oddělení nářadí se nám začaly ztrácet metrové vrtáky do zdi (stojí dost peněz) Zpravidla tam zůstala jen ochranná trubka na vrták s víčkem a vrták byl pryč. Dlouho jsme na to nemohli přijít, až jsem si všiml, že si u nás ve stavebninách parta mladých bere vždy jen jednu roli skelné vaty (je tak metr dvacet dlouhá). Když jsem je viděl, tak jsem jim nabídl možnost nákupu většího množství s dopravou (od 10 000 Kč zdarma). Odmítli to s tím, že si tu izolaci takto postupně sami navozí. Po chvíli jsem si všiml, že jsou v odd. nářadí. Druhý den zas byl cajmrsk, že se ztratily další vrtáky. Tak mi to začalo vrtat hlavou a když jsem je uviděl znovu s balíkem skelné vaty, tak jsem na to upozornil ochrankáře (měli jsme to dané příkazem - sami jsme nesměli nic dělat). Za kasou si ochrankáři ty mladíky stopli a BINGO: v balíku měli dva vrtáky. Předali to PČR, ale jelikož to bylo pod 5000 Kč a další krádeže se jim nepodařilo prokázat, tak dostali jen pokutu. Po nějaké době na inkriminované místo dali kameru (asi některého šéfa "trkla koza do kedlubny").
Ptáte se jestli jsem z toho měl nějakou odměnu? Vůbec nic. S pozdravem M.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od felix5 »

ty možná ne ale vedoucí určitě :-)
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od vlk972 »

Ještě k zamykání v autě........ Nedávno se známemu na Kladně stala příhoda, která jasně mluví pro zamykání se. Zastavil na červenou, kde se vzali, tu se vzali, do obou přeních dveří dva opálení, nůž na krk a dej sem prachy. Známej je kliďas, takže v klu řekl, dám, jen pro ní sáhnu do náprsní kapsy. No a držiteli nože vrazil do čenichu argument ráže 9 mm. Měl kliku, opálenec s poděšeným křikem "ty p..o, gadžo má pištol" utekl i s parťákem, Od té doby se zamykám a okýnka poutevírám jen na úzkou štěrbinu a používám střešní okno. Sice mám taky "pištol", ale nemusel bych k ní mít ještě kliku.
S případnou nehodou si nedělám starost, pokud někdo chce pomoci, poradí si. Osobně jsem viděl trhat zkroucené dveře tažným lanem a feldou a ještě víckrát, že auta kolem čerstvé nehody prostě jen projížděla.
Ke kapesním krádežím jen malá perlička, kdysi v Rusku oradli otce v trolejbusu, ale zlodějíčka chytil vedle stojící Rus. V tlačenici prostě prořízl šikovně náprsní kapsu nabroušenou mincí. Ta samozřejmě vypadala na pohled úplně nevině, takže nikoho neupozorňovala.............
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od felix5 »

podobně se prořezávají takové ty malé přední kapsičky na báglech. tam totiž zpravidla lidé nosí cenosti .
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od štaflík »

Drtivá většina novějších aut se při nehodě (když jdou airbagy ven) odemkne a zapne blikače. Mě se třeba auto samo zamyká při rozjezdu a myslím, že je to krajně užitečné.
Galloway
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2013 6:04
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Kapesní krádeže (vykradená zavazadla)

Příspěvek od Galloway »

Zamykání určitě doporučuji, jedno auto se nám zamyká samo a druhé zamykám naučeným grifem (Peugeto 106) sednu do auta dám pás a loktem cvaknu po zamykání a zatlačím kolík. Dříve jsem bydlel ve městě, teď v malé vesničce a všichni sousedi a známí se mi hrozně diví, když jdu s košem cca 100m, že zamykám dveře a že je zamčeno i když jsem doma.
Zamykám i když jdu pro parkovací lístek 5-10m, nehodlám pak na někoho tahat krochnu jen kvůli vlastní neopatrnosti.

Město mne naučilo :)
Odpovědět