Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od vlk972 »

Já mám s kunou odlišnou zkušenost. Zabydlela se nám na půdě, ale až na občasné dupání jsme o ní nevěděli. Slepice byly v bezpečí. Naučila se žít tak, aby se nepotkávala s naším psem.
Pak jí zastřelil jeden místní myslivec. D 3 týdnů bylo po slepicích, které vytahala liška, na podzim se k baráku stáhly hejna myší a potkanů, se kterými od té doby vedeme nerovnou válku. V pravidelných intervalech ohlodané kabely na autě. A radost z nich má snad jen náš kocour.
Zajímavé je, že kuna mi na půdě nepáchala žádnou škodu, ale byla tam a dokonce vyvedla i mladé.
I moje babrdle tvrdila, že kuna má v baráku být, dokonce jí podstrojovala.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Tina »

vlk972 : Taky jsem to slyšela - že kde kuna bydlí, tam neškodí. Že chodí lovit okolo, ale přímo tam v místě "bydliště" ne.

Je to tak trochu logické, třeba kočkovité šelmy, včetně koček domácích, si dělí prostor na domov 1.-3. řádu. V tom prvním spí a jí, v tom druhém pobývá, případně vyměšuje, ale častěji až v tom třetím, kde hlavně loví. Proto se třeba kočkám nemá dávat miska s jídlem hned vedle záchodu. Člověk taky nejí tam, kam chodí na WC a kočce se tím míchají její stupňované domovy. A proto někdy venku se vaše domácí kočky k vám chovají, jako by vás neznaly, přestože za chvíli přijdou domů a jsou to mazlové. Prostě jste se ocitli v jejich loveckém revíru a tam jsou jiné priority.
Kunovité šelmy to mají možná taky tak.
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od PaF »

No, tak to moje kuna na pude chaty je nejaky nevycvalanec. Izolace na cucky, vsechno prochca.., v noci kraval, ze se neda spat... :head
Pristehovala se ke mne pote, co bydlela 2 roky u souseda. Ten menil strechu, tak to tu potvoru asi rusilo. Ale ted jsem koupil kunoplas a vystrnadim ji zpatky k sousedovi! Strecha uz je hotova, tak at se kouka nastehovat domu :lol:
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od vlk972 »

:yes
Já mám teda zas divnýho kocoura, ten letí přes celou ves, jak slyší auto, aby mně vítal, jako pes. A když jdu do lesa, jde s náma, největší šou je, když jde i naše čuba. To pak kocour provokuje psy, protože jeho bulteriéří kámoška ho chrání :-D
Omlouvám se za OT.
Uživatelský avatar
bomber
Příspěvky: 26
Registrován: 26.11.2012 21:47
Pohlaví: muž

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od bomber »

vlk972 píše:Já mám s kunou odlišnou zkušenost. Zabydlela se nám na půdě, ale až na občasné dupání jsme o ní nevěděli. Slepice byly v bezpečí. Naučila se žít tak, aby se nepotkávala s naším psem.
Pak jí zastřelil jeden místní myslivec. D 3 týdnů bylo po slepicích, které vytahala liška, na podzim se k baráku stáhly hejna myší a potkanů, se kterými od té doby vedeme nerovnou válku. V pravidelných intervalech ohlodané kabely na autě. A radost z nich má snad jen náš kocour.
Zajímavé je, že kuna mi na půdě nepáchala žádnou škodu, ale byla tam a dokonce vyvedla i mladé.
I moje babrdle tvrdila, že kuna má v baráku být, dokonce jí podstrojovala.
A co koupit fretku (od chovatele z voliéry trochu divočejší a ne panelákovou) a vychovat si jí ve voliéře na půdě a pak ji nechat na volno. Kuna se těžko shání, ale pořádnej freťák je vlastně tchoř a klidně sejme i zajíce.
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od PaF »

Jako ze by mi tram misto kuny delala bordel fretka, jo? A co si tak rovnou nastehovat skunka? :lol:
Uživatelský avatar
bomber
Příspěvky: 26
Registrován: 26.11.2012 21:47
Pohlaví: muž

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od bomber »

Fretka není mrcha... žere to kočiči granule, chodí to na kočkolit. A nestříká voňavku na potkání :D
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od PaF »

Jo, uz vidim, jak se na te pude da dohromady s tou kunou :roll:
Uživatelský avatar
bomber
Příspěvky: 26
Registrován: 26.11.2012 21:47
Pohlaví: muž

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od bomber »

kuna by mohla být dobrá učitelka :lol: ... sorry za OT
drigon
VIP
Příspěvky: 3016
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od drigon »

Vite nekdo, jak zapudit krtka? Zkousel jsem PET lahve přeříznuté a zastrčené hrdlem do díry. Ten zmetek to vyhrne ven, nebo to hrdlo ucpe hlínou.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Fabulous »

Krtek = chlupatá kurva (jinak se to nedá říci)

První rok na něj výtečně fungoval zvukový solární plašič. Druhý už ne, takže jsme mu pustili do nory PB, potom sirné knoty a také vodu. Bez úspěchu. Třetí jsme mu dali jedovatou pastu. Možná to jednoho zahubilo, všechny však ne. Čtvrtý rok jsme najali zahradníka, který manuálně vykopal a rituálně lopatou zahubil dva krtky. Uvidíme pátý rok...

(Vše je samozřejmě jen výmysl. Krtek je přece chráněný...)
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Kapo »

drigon píše:Vite nekdo, jak zapudit krtka?
Na trávnikoch sa pri zakladaní používa podkladové pletivo. Prípadne skúsiť túto radu, čo je o stránku dozadu:

sigmark píše:na myši a krtky používáme střelný prach (jo, krtek je chraneny, vim)
nasypat do diry, zapalit, zavalit sutrem, a za chvili se z pulky zahrady coudi.uspesnost docela dobra, zeme nasmradne sirou a to oni neradi. akorat to samozrejme po par mesicich vyprcha a je nutno postup opakovat
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od sigmark »

jen upozorňuju, je nutno postupovat uvážlivě. jestli někomu uhoří prdel proto, že krtkoj do díky nasypal prachu půl kila, nenesu za to zodpovědnost
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Etranger »

Mě se osvědčil PB-každou díru rozumně napustit,zahrnout a u jedné přes nějaký doutnák zapálit.
Z děr vyšlehnou půlmetrové plameny a z krtka v podzemí je škvarek.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od sigmark »

do kazde diry nacpat bramboru, po zazehnuti plynu staci loupat a konzumovat :-)


propan zni docela zajimave, akorat bych se bal ztrat "vsakem" krtek je svine, ten tech der ma...
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Etranger »

Všechny díry nikdy nenajdu,plameny šlehnou i z míst kde jsem s bombou nebyl.Díry bez typických hromádek dělá asi hryzec,takže své spojenectví s krtkem zaplatí životem.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od Terminated Account »

Nechte teoretizování o hubení krtků PB či střelným prachem. Někoho to napadne vyzkoušet a je průser na světě. Zároveň je to v rozporu s pravidly fóra. Díky
drigon
VIP
Příspěvky: 3016
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od drigon »

Spíš než "pyrotechnické" metody zahánění krtků považuji za lepší pasti a návnady. Zatím jsem zkusil přeřízlou PET flašku. Ůdajně to má způsobit průvan pod zemí, takže krtek odtáhne pryč. Zastrčil jsem to hrdlem do díry v krtinci, ale moc to nezabralo. Ten zmetek to vyhrnul ven, nebo do toho nacpal hlínu. Máte někdo odzkoušeného něco jiného? S pozdravem. M.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od sigmark »

jo, zkoušeli jsme je vyplavit. do nejvyšší díry v zemi zastrčíš hadici a jedeš. žádný sice nevyplaval, ale cílem nebylo je utopit, alébrž vyhnat k sousedovi. pokud ti nevadí podmáčená zahrada, vyzkoušej
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 264
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Myši, krysy a jiná havěť - jak se jich zbavit.

Příspěvek od sroub »

Asi to odporuje představy krásný zahrádky, ale skusili ste někdo nechat na zahradě nějaký křoví, hromadu větví, nebo něco podobnýho kde může žít lasička? To je přirozenej predátor, a než by se hlodavci a hmyzožravci vystavovali nebezpečí, radši se odstěhujou....
Navíc je to legální, a jak lasice kolčava, tak lasice hranostaj u nás jsou (narozdíl od myší, hryzců, hrabošů a jim podobnejm) poměrně vzácný, takže uděláte něco i pro přírodu....
Odpovědět