Koncept "Bug Out Bag"

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od vlk972 »

Doporučuju přibalit ještě pár pytlíčků smecty. Osobně proti nemoci zvané taky Zrychlený krok, nic jiného neužívám. Přesto ale mám i živočišné uhlí, které se hodí i na jinou věc, než pro kterou je vyrobeno.

K jedné z původních otázek. Myslím, že situace, kdy je třeba rychle opustit domov, může nastat i teď, nemusíme čekat na rozpad.
Typický příklad může být požár, nebo jiný živel, který rychle zneobytní domov a snadno vás může připravit i o auto, samozřejmě mně napadají ještě jiné důvody, ale psát je raději nebudu, známe je z nedávné historie i současnosti, u nás i ve světě.
Takže mít něco, co můžu sebrat, běžet a vydržet s tím pár prvních dní určitě ano. Určitě nezapomenout na důležité dokumenty, např.: doklady, doklady o dosaženém vzdělání, vlastnictví čehokoli, pojistné smlouvy (přece jen nejpravděpodobnější je nějaká pojistná událost), fotky rodiny a pod. Asi bohatě bude stačit scan ověřených kopií - samozřejmě u dokladů a smluv.
Co se týče věcí pro přežití - já bych moc neřešil roční dobu, jako někteří jiní. Prostě zabalit na nejhorší možné podmínky, 1x týdně měnit vodu. Pro mně je to jednoduché, tenhle bágl s sebou tahám na různé akce, takže jeho účelnost mám prověřenou, obsažené věci vyzkoušené.

Pokud by nastal rozpad, pak bych se ale opuštění domu asi snažil co nejdéle vyhýbat. I když záleží na tom, co by se dělo, protože rozpad může mít řadu podob.
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Robyn »

Skládám prvního BOBa pomalu asi 4 měsíce a věci se mi začínají rozrůstat do obludných rozměrů. :D
Až dám do kupy všechny věci, které si ještě chci koupit tak to beze srandy bude na vozík. Totiž když už budu opouštět dům, tak to rozhodně bude s dostatkem jídla a vody a ty váží několik desítek kg.
1.jpg
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od marish »

Otázka přežití dost možná závisí na tom zda pak takový dobře naložený vozík dokážeš během vteřiny opustit, nebo "odevzdat"...
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Artifex »

Na vozík UK59, naskočit a z kopečka, ne? :D
drigon
VIP
Příspěvky: 3019
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od drigon »

Pěkný vozík. Jen jestli se nepletu, tak ta kolečka jsou nafukovací. Mám za to, že lepší do špatných situací jsou pevná (bantam), neboť tato lze snadno píchnout. Jinak, co se týká mne, tak pro převoz zásob zvolím kárku (dvoukolák). Je to přeci jenom líp manévrovatelné a můžu to tlačit před sebou (nehrozí tak nebezpečí "tiché" krádeže za zády). A míň nápadné. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fabulous »

Jelikož mám stejný vozík, ale s nízkými bočnicemi, tak mám zkušenost s dopravou materiálu v terénu na tomto vozíku. Je to prakticky nepoužitelné na delší vzdálenost :( Jistou užitečnost a použitelnost vidím pouze při dopravě hmotnosti cca do 30 kg. Více je už utrpení. Zvažuji koupi a vyzkoušení klasického českého dvoukoláku. S ním jsem zamlada jezdil a připadal mi použitelnější.
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Robyn »

Taky není špatný tento za kolo. Má 90litrů a nosnost 90Kg. Pro situace, že to máte do "divočiny" jen pár km.
xx01.jpg
Vypadá vcelku bytelně a kdo ví jestli by nebyl i obojživelný. :D
Cena .. 1720 Kč a má kloubové uchycení .. v případě Vašeho pádu vozík zůstane stát.
Myslím, že mimo bug-outu by byl vhodný i pro běžné nákupy až krize přitvrdí a nebude na benzín.
drigon
VIP
Příspěvky: 3019
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od drigon »

Pěkná kárka. Který výrobce ji vyrábí? S pozdravem M.
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Robyn »

felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od felix5 »

nemůžu si pomoct ale už podle fotky to vypadá jako tipická kvalita dnešní doby
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fabulous »

Česká klasika:

http://www.kutil.eu/cs/eshop/zahrada-st ... pegas.html

Brzy si jeden objednám do foroty :)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Artifex »

Přesně tak, ten je nezničitelný, pohodlně se veze díky velkým kolům i v trošku terénu. Jen je třeba hlídat pneumatiky, což je nutné zlo za pohodlí.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Koukám, včera ten Robynův vozík stál 1720,- dnes už 2020,-? To ta inflace jde rychle. :mrgreen: Shodou okolností jsem dnes na úplně stejnu nádobu z plastu zvanou -kalfas pro zedníky - koukala za bratru 199,- v jednom nejmenovaném řetězci hobby. Na maltu bych to i použila, ale na těžký náklad ne, páč to ve mě moc důvěry v odolnost na cestování nevyvolalo. Ale třeba se pletu a je to nový vytvrzený super odolný typ plastu. :mrgreen: Tím se nenavážím samo do výrobce kalfasu, ten za to nemůže, jen technicky to vozítko má mouchy. Dole to zřejmě nemá podpěru, takže je to uchycené jen za boky kalfasu? :shock: A pokud tam něco je, tak to bude dělat nezatížené hezký rambajs. Muselo by se nějak vypodložit. Noo, z čeho je ten rám nepoznám, ale snad to není dural.

K tomu druhému od Fabulouse samo už nemám skoro nic, je to bytelný vozík a mají ho též v tom nejmenovaném hobby marketu :lol: Ale uvítala bych tam právě možnost to přidělat za kolo. Máte někdo vychytávku, jak by se to dalo provésti?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fabulous »

Delalo se to bezne kusem dratu ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od sigmark »

ono není problém v kalfasu těch 50-60 kilo mít a udrží to bez problémů...toho bych se nebál
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Bát se samo nemusíš, jen do té doby, než se ucho utrhne :rofl

A drát, noo dobrá dobrá, jen mi to poškrábě mého užasného horáce :lol: to bych nerada. Takže spíš to lanko. Ale vymyslím si svůj sofistikovaný systém a neřeknu :x :rofl
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od sigmark »

ten kalfas jsem tahal, takže se fakt nebojím.
drát je univerzálním nástrojem improvizátora
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od peteres »

Fjord: podívej se na náhradní díl "Trail Gator držák na sedlovku", je to kyvné ve dvou osách, tahají se na tom za kolem děti. Nemyslím rovnou kupovat, ale třeba se inspirovat k vlastní výrobě.

http://www.online-kola.cz/trail-gator-d ... u-664.html
drigon
VIP
Příspěvky: 3019
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od drigon »

Fabulous píše:Česká klasika:

http://www.kutil.eu/cs/eshop/zahrada-st ... pegas.html

Brzy si jeden objednám do foroty :)
Nejvíc se mi tam líbí kárka Barum. Uveze to 250kg, tak to už se na tom nechá tahat v podstatě cokoliv (i dříví na oheň, prase na porážku, atd.)Že to je bez korby až tak nevadí, mohu si udělat svoje dle svých požadavků a dle potřeby je měnit (bedna, klaďák, cisterna,...). S pozdravem M.
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Robyn »

A ještě by to chtělo vyměňovací kola za lyže a tu obojživelnost a byl by to dokonalý PA vozík.
Odpovědět