Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Frank »

Na GAZ klubu máš málo prostoru? :)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

Pokud na to mas opravdu pet tisic, tak proc si nekoupit neco fajneho...

Karrimor - urcite ano

zajimavy jsou camlebka motherlode a BFM - odpovidajici litry, slusny zada (nemaj kostru) v cene hydratacni vak
warrior - proc ne, je to nizssi stredni trida, ale slusna - osobne bych radsi warior nez TT, protoze kvalita je podobna a cena dost jina

byly tu zminovany i novy (novej typ) rakousky batohy - jsou pomerne zajimava varianta

hlavne to nekupuj u nas, ale dovez to z ciziny - u nas to preplatis nebo casto ani nesezenes (i kdyz robert polcar ma jeste relativne dobry ceny, kdy je to na hrane s tim, ze se to sice trosku drazssi nez dovoz, ale zase to mas hned doma)

pokud chces neco opravdu na desitky let, daji se z usa dovezt i zajimavejsi kousky od eagle, LBT, kelty a jinych... ale bud musis cekat na dobrou aukci a nebo si jeste neco prihodit.

jinak jak jsem psal driv - tech 50 litru je takovej nestastnej kockopes. vojensky bagly byvaji kolem 30 a pak az mezi 70-100. Ta padesatka je na vic dnu mala a na jeden den velka. Pro civilni pouziti je urcite vyborna, ale vyber mezi vojenskyma proste neni zazracnej
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Fabulous »

Docela me zaujal novy batoh 5.11 All Hazards Prime. Rozumna velikost, moznost pribaleni helmy (pripadne kotliku :) ), Molle, atd. Co vy na to?
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Frank »

goral: Takže myslíš že bych se měl zamyslet zase nad 70? Přiznám se že alici sem neměl smysluplně nabalenou ani na týdení čundr, prostě tam bylo pořád místo. Proto jsem uvažoval o 50.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

ani ne.. pokud ses si jistej, ze padesatka je pro tebe OK, tak si urcite kup padesatku, je zbytecny mit obrovskej bagl plnej kravin. Spis jsem konstatoval, ze pro vojaka je to nestastna velikost, takze neni moc idelani sortiment. Me na vylety s drahou polovickou staci bohate 60ka a to taham vetsinu kravin ja. Samotnymu na cundr by mi 50 bohate stacilo, s tim souhlasim. Ale proste pro vojensky pouziti je to maly (v civilu netahas radia, dalekohledy, munici atd.)

fabik: mi teda pripadne psis jako mestskej bagl - misto na notebook, kopa kapsicek an kraviny. Jsem asi moc tradicionalista, ale ja radsi klasicky kletr, pripadne jednoducho tridenku :)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kdyz se tu opet rozjela diskuze o batuzkach, nema nekdo zkusenosti s timto?
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Frank »

S čím? ;)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

srry nejak se mi nevlozil odkaz :-/

http://army-shop.cz/produkty/batohy---v ... /3250.html
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Frank »

Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

jo mam je to dost divnej bagl.
ma velmi podivny rameni popruhy, sedi velmi vysoko (na lopatkach rekneme) a neni moc pohodlnej.
vnitrni cleneni je dost neprakticky a nedas do nej vubec nic...
pokud chces neco podobnyho, je IMHO lepsi britskej Patrol pack - stoji trosku vic al eda se...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

to goral: da se sehnat nekde v cr?
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rase »

Zdarvím, když to tady tak čtu, uvědomil sem si, že vlastně taky postrádám nějaký "normální batoh", mám totiž jen klasický Dakine a víc batohů na kolo. Jelikož nemám potřebu tahat nějaké padesátilitrové, nebo stolitrové macky, koukám se na menší. Nemáte osobní zkušenost se Švédským batohem Horal 35l. Na obrázku mi přijde fajn, je tam i náznak že má nějaké bederní "cosi" a záda se zdají být dobře krytá, ale nejsou vidět popruhy (nerad bych pak zjistil že tam jsou úzké špagáty jak z telete :D). Cena mi přijde taky dobrá (450,-), víc dávat nechci a ke klasickým Molle, útočným bágům nemám moc důvěry. Máte nějakou zkušenost s tímto batohem, nebo připomínky ? budu jen rád - diky.

Obrázek
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Reccol »

Zalezi co od toho cekas - za petikilo dobrej batoh proste nekoupis.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rase »

Jen mě zajímá jestli někdo nemá osobní zkušenost, nebo zda jej někde neviděl na vlastní oči (jaké má popruhy). Samozřejmě od něj nic moc nečekám, jen tam dám pár věcí a strčím ho do skříně - jako nouzovka, popřípadě na občasné expedice. Jen nechci koupit nějaký extra shit. Chápu že tady se spíš nosí ptát se na batohy třeba za 4-10 000,- ale to za batoh dát nehodlám a je mi jedno co na to ostatní fajnšmekři - to je každého věc priorit.
Otázka je tedy mířena na lidi kteří mohou nějak poradit - nebo podat konstruktivní kritiku.
ps. odpovědi typu pemprsky za 20 kapříků bych nenosil atd. mi moc nepomůžou a sou mi tak šumák :D

Trošku se uklidni, tady diskutujeme v přátelské atmosféře. Nikdo ti nic nenutí, rozhodnutí je vždy na tobě. Fabulous
Naposledy upravil(a) Rase dne 06.06.2012 23:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

Rainier Wolfcastle: urcite, jsou jich plny armyshopy. Vzhledem k tomu ze je distribuje sturm (od kteryho bere vetsina).
nebo se ptas na ten patrol pack? Ty aktualne nevim. Zkusil bych asi armyburzu - po obchodech moc nebyvaji. A nebo z anglie - to se asi vyplati nejvic.

Rase: jak bylo receno za pet set toho moc nevymyslis. Ale v tyhle velikosti bych si spis zkusil ulovit onen zminovany britsky patrol pack. Bezna cena je kolem tisicovky - je jednoduchy, stredne pohodlny a celkem drzak.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Výběr batohu

Příspěvek od BOGOVIK »

Mate zkusenost s temito:

bocni vstup:
http://www.trekshop.cz/batohy-70-80-l/b ... dej-sleva/
http://www.batohy-online.cz/batoh-husky ... -black-12/


nebocni vstup, ale vrchni cast lze jako ledvinka, coz je odbre do letadla(nacpu tam fotak aspol.) a nemusim pak tahat dve zavazdla.
http://www.1obchodak.cz/p/batoh-osprey-aether-70/

Vetsi je zbytecne, do letadla jsem omezen 10+23kg
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Centurion »

Rase píše:Zdarvím, když to tady tak čtu, uvědomil sem si, že vlastně taky postrádám nějaký "normální batoh", mám totiž jen klasický Dakine a víc batohů na kolo. Jelikož nemám potřebu tahat nějaké padesátilitrové, nebo stolitrové macky, koukám se na menší. Nemáte osobní zkušenost se Švédským batohem Horal 35l. Na obrázku mi přijde fajn, je tam i náznak že má nějaké bederní "cosi" a záda se zdají být dobře krytá, ale nejsou vidět popruhy (nerad bych pak zjistil že tam jsou úzké špagáty jak z telete :D). Cena mi přijde taky dobrá (450,-), víc dávat nechci a ke klasickým Molle, útočným bágům nemám moc důvěry. Máte nějakou zkušenost s tímto batohem, nebo připomínky ? budu jen rád - diky.
tady jsou ty popruhy videt
Přílohy
bagl.jpg
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

BOGOVIK píše:Mate zkusenost s temito:

bocni vstup:
http://www.trekshop.cz/batohy-70-80-l/b ... dej-sleva/
http://www.batohy-online.cz/batoh-husky ... -black-12/


nebocni vstup, ale vrchni cast lze jako ledvinka, coz je odbre do letadla(nacpu tam fotak aspol.) a nemusim pak tahat dve zavazdla.
http://www.1obchodak.cz/p/batoh-osprey-aether-70/

Vetsi je zbytecne, do letadla jsem omezen 10+23kg
Husky nebrat!!! Nekvalitni materialy, zipy, spony, siti.. vse. Husky si hraje na outdoorovou firmu ale kvalitu ma jako z trznice.

Osprey - jo proc ne, pripadne Deuter, Gregory a mozna par dalsich. zavisi presne na tvych pozadavcich.
Osobne bych se vyhnul prednimu/bocnimu vstupu - dalsi vec co se muze podelat
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Výběr batohu

Příspěvek od BOGOVIK »

Tak potrebuju bagl na veci pro 20dnu(tj. pouze nahradni nez co je na me :D), spacak, karimatku, varic, stan, jidlo a 2x1,5l flase(mozna jeste nejaka drobnost). A hlavne neco odepinatelneho co muze byt zvlast batuzek jako zavazadlo do letadla(fotak atd. nejde nechat v baglu...).
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

zasadni otazka - chces opravdu plnokrevnej turistickej batoh a nebo spis cestovatelskej?

pomerne zajimava alternativa cestovatelskych jsou tydle:
http://www.hudy.cz/batohy_expedicni/716 ... 4&fPt=9904
http://www.hudy.cz/batohy_expedicni/774 ... 4&fPt=9904

predni zipovy vstup. odepinatelny batuzek, kvalitni zada, 5 let zaruka, v cene je i plastenko/transportni obal do letadla (moc sikovna vec - abys nezjistil v cilove destinaci ze nemas na batohu pulku plastovych sponek)
na lehkou turistiku taky dobre, na tezssi pouziti uz ne - ten predni vstup je proste slaby misto a neni tam uplne nejsilnejsi zip (i kdyz bohate staci na cestovani).

idelne mi napis (klidne do PM) kam jedes, co tam hodlas delat a jestli ten bagl pak budes chtit i na neco pouzivat pozdeji (tzn bude to treba tvuj jediny batoh tehle kategorie?)
Odpovědět