Vše o pistolích Glock

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od morho »

Mám dotaz k zásobníkům, chci si rozšířit zásobníky 17 botkou +2 originál Glock. Prodejce píše "zvažte výměnu pružiny a její podložky". Je ta výměna pružiny fakt doporučeníhodná?
A pokud jde o podložku, jeden zásobník jsem rozdělával protože zlobil, a žádná podložka tam nebyla, takže to nevím co tím myslí.
Díky.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Serža »

co se pružiny týče - nejdřív bych to vyzkoušel, pokud ti bude spolehlivě podávat i poslední dva náboje, tak asi není co řešit
ad podložka - mezi pružinou a dnem zásobníku bývala taková plastová destička, ale nevím, jestli je u všech verzí zásobníků...já jí tam měl...ovšem u Glocku 20 let starýho
http://www.tannersgun.com/images-glock/ ... embled.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od morho »

Díky, zkusím to. Ta destička tam možná je, asi jsem si to s něčím popletl...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od štaflík »

https://www.lonewolfdist.com/products.aspx?CAT=3681
škoda, že k nám neposílají. Vůbec mají spoustu zajímavých dílů na spoustu pistolí...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od štaflík »

Tak jedině v setu:
https://www.brownells.cz/SLIDE-COMPLETI ... -100803023
Ale vrážet tohle do krumpáče...?
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od des »

morho píše:Mám dotaz k zásobníkům, chci si rozšířit zásobníky 17 botkou +2 originál Glock. Prodejce píše "zvažte výměnu pružiny a její podložky". Je ta výměna pružiny fakt doporučeníhodná?
A pokud jde o podložku, jeden zásobník jsem rozdělával protože zlobil, a žádná podložka tam nebyla, takže to nevím co tím myslí.
Díky.
takáto podložka http://barlov.sk/zbrane-na-zp/kratke-zb ... 0.357-2234
keď to bude na nosenie tak by som zobral aj správnu pružinu. je to tak 4 až 5,- a je to lepšie.
len na strelnicu možeš skusit nechat starú pružinu a uvidíš čo bude
nemóže íst karta furt...
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od morho »

Díky, zrovna na barlov.sk to mám v plánu koupit. V Česku jsem to za dobrou cenu nenašel.
Mám to na střelnici do CSV-9, ale samozřejmě chci aby to bylo spolehlivý, kdyby náhodou.. tak možná rovnou koupím i pružiny.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Serža »

a neměl bys do CSV lepší koupit dlouhý rohlíky na 32 od Promagu? stojí myslím něco přes 1200,- kč
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Serža »

video Glock 19X First Impressions
https://youtu.be/GbRdoyra16E
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od štaflík »

Konečně srovnali zaoblení rámu se zaoblením závěru. U té pětky to vypadá jako garážový bastl, tady už se to tváří k světu :yes .
Ale smysl té zbraně mi uniká. Pro nošení není limitující délka závěru, ale výška pistole, kdy pažba trčí pod košilí. Takhle to má délku záměrné, vyvážení, délku hlavně G19, ale nositelnost G17
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od krvfx »

Tak třeba pro mě je zajímavé to vyvážení a použití zásobníků z G17 s +2 botkou bez různých mezer a případně mezikusů. Na nošení ta pistole asi moc není, ale na střílení bude super. Doufám, že brzy bude v ČR k dispozici.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Pahrb »

A kdy to zaobli na gen 5.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Fabulous »

Model X je takový úkrok vedle. Mám podobný model XDM - 3,8” hlaveň a dlouhý rám. Je to bohužel mimořádně nepraktická kombinace. Nehodí se na skryté nošení, ani na sport. :ne
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od štaflík »

Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s kombinací Black Mamba a Glock.
Byl jsem dnes provětrat fungl novou G19 na střelnici. První zásobník BM - nebylo to schopné přebít. Hilzna vždy seklá šikmo před komorou. Tj. Ze 14 výstřelů 7x závada. Pak jsme vysyspal stovku přebíjenek a stovku SB Nontox. Ty jely bez závady, kromě toho, že se mi při treningu rychlého tasení s nadrcnutím (na tohle je Glock proti číze MNOHEM lepší, i když zase čízu se nebojím nosit nadrclou) se mi povedlo dostat pistoli do stavu, kdy nebyl natažený bicí mechanismus (spoušť vzadu), ale náboj byl v komoře. Divné... A jednou mi nevystavil závěr, ale to byla asi moje chyba. Dřív jsem si myslel, že mi Glock jde do ruky a nemám problém s "hrby" na prsty na rukojeti, ale nějak jsem se rozmazlil s úchopem na čezetách a už to není jako dřív. Na závěr jsem dal ještě asi 20 BM a ty už šly. Tak nevím co to mělo být...
Co mě potěšilo, že zbraň byla přesná, resp. že i jsa rozmazlem z čízy, jsem i s géčkem nastřílel rozumně. Dále pak snadnost natahování je prostě super vlastnost Glocka. Na konec mi vybitá zbraň spadla na zem (blbec, ale šlo o souběh okolností) a hnulo se mi hledí v rybině. A to spadla z metru. Ale stejně tam přijde kovové, tak to neřeším.
Celkově jsem rozpačitý z úvodního nezvládání BM a z toho, jak se podařilo dostat náboj do komory bez předepnutí bicího a spoušťového mechanismu. Taky posuv hledí o cca 3-4 mm po pádu z malé výšky, no nevím...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Baca »

A co by si este nechcel od recyklovanej kokakoly ?? :-D
Prežiť !!!
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mc.ready »

Naboj ze zasobniku jde do komory pod velkym uhlem a tupa spicka se sekne o "strop" komory. Napriklad zbrane uzamcene rotaci, maji uhel temer nulovy. Malej uhel maji i zbrane CZ, konkrétně S2.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od štaflík »

Dutyna, P-07 a P-09 mi MB a cokoliv jiného žerou/žraly bez zaváhání. Zvláštní je, že po "zajetí" 200 normálními náboji jich pak asi 20 vyházel v klidu. Tak nevím, co na nošení. Vybouchat 500 BM abych měl jistotu je poměrně draha sranda. A to nabití a nenatažení je taky zvláštní.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od krvfx »

Black Mamby jsem zkoušel v G17 a G19, zhruba po krabičce bez jediného zaváhání, vždy plně naládovaný zásobník. Ale je fakt, že to nebyly první náboje, co jsem střílel, oba měly za sebou pár krabiček obyč SB.
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od salám »

BM jsem strilel z G19 4. gen bez problemu. Taky jsem ale pred nima prohnal hlavni par set ruznych S&B.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Václaf »

Já je zkoušel jen jednou z G34,ale byli ten den první na řadě a bez problémů 17+1
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět