Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od colek »

On obchod je většinou činnost za účelem zisku.A jednoduchá pomoc-nekupovat.Zaplať pánbůh,že ještě nemáme určené,celotrhové ceny.Na pětiletku.
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Permonik »

Já ten povzdech chápu trochu jinak. Jasně, ať si to koupí a prodávají pak za kolik chtějí. Nikdo si to od nich kupovat nemusí. Vše v pohodě. Ten povzdech jsem spíš pochopil na variantu, že ne "nakoupí", ale "vykoupí". Pak dají vyšší ceny a není kde jinde koupit. Když je alternativa, je vše v pořádku, když ale alternativa není (nebo jedině nekupuj), tak si člověk aspoň zanadává.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od samopal72 »

každý dnes může nakupovat a prodávat za kolik chce,ale chtěl jsem poukázat na to,že vždy se to inzeruje jako prodávám z důvodu přechodu na jinou ráži ,končím se střílením a podobně,no a když se potkáte,tak není problém příště dodat jakékoliv množství,nebo ještě to nemám,protože paleta ještě nedorazila a podobně,takže ano,kupujme kde chceme,ale asi jiné náklady má ten s obchodem a jiné ten,kdo prodává z kufru auta,navíc mají stálé trasy a nevozí jednu krabičku ale plný kufr v řádech tisíců kusů,nikdo nepoveze jednu pixlu na druhou stranu republiky,ale podobné praktiky tady už dávno zavedla třeba czub,obchodníky nutí držet doporučené ceny,ale sama pouze na svých prodejnách dává slevy pro příslušníky ačr a pod.,proč to nemůže kdokoliv,kdo prodává jejich výrobky?
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Václaf »

Kupuji za 5,70- a nemám problém. Je mi fuck kde a za kolik to koupil,ale že zavolá,jedu přes HK a já se tam smeknu (cca 10km) vezmu pikslu dám prachy,poděkujeme si a za necelou minutu odjíždíme. Pro rohlíky také nejezdím do horoucí prdele páč tam jsou levnější. Kdybych chtěl koukat na každou korunu a šetřit,tak si asi nezastřílím :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Zarozak »

Desi
To není jen o vývoji trhu a zvyšování cen obecně,zdárným příkladem jsou pumpičky,nikdo ten klumpr nebyl ochotný přeplácet a tak se prodává pořád za stejný peníz jako před x lety,čz 50-70 atd.Samozřejmě se našli dobrodruzi,co se snažili na tom vyrejžovat,když né 100,tak rovnou 300+%,bylo to vidět i u znehodnocenek,než je zatrhli,ale většina lidí měla rozum a tak stále lidovou pumpičku nebo čízu koupíš za lidový peníz,holt u jiných věcí,které lidi chtějí a ve výkupu se zdražily za x let řádově o jednotky haléřů či korun(pro obchodníky,ne pro plebs) to neplatí a tak je to bohužel s vysokohorskou přirážkou.Samozřejmě když už je vše všude vykoupeno,tak nezbývá než to akceptovat,v opačném případě(pro ty otrlejší) místo střelnice jít s manželkou na kurz vyšívání třeba.

Nevím,možná jsem úplnej magor,ale mě nikdy nenapadlo chtít za věc,kterou prodávám více než jsem za ni dával já,bavím li se o prodeji jeté věci druhému
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Fabulous »

Točíte se v kruhu.
Uživatelský avatar
honzza
Příspěvky: 74
Registrován: 27.01.2016 15:20
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od honzza »

Proč je na některých venkovních střelnicích zakázaná 7,62x39? Snažil jsem to vygooglit, ale marně.
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od zdoch »

I na některejch krytejch. U nás se nesmí střílet jen na ocelový popry, pouze do papíru.
Buď nesplňuje normy val, do kterýho se střílí, nebo lapače nad střelištěm, případně hluk.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od devlop »

Hlavně hluk, ono výstřel z 7.62X39 dělá celkem řachu a není to příjemné pro ostatní střílející, zvlášť pokud nejsou střelecké stavy odděleny přepážkami. Já jsem rád, že na střelnici kam chodím mi moji AKMS tolerují, ale zrovna před týdnem když jsem odcházel tak správce prohodil poznámku "ááá, randál odchází!", prohodil to se smíchem ale stejně je mi jasné, že tam místní pistolníky co jedou 25m mířenku prostě ruším. Navíc asi budu muset sundat kompenzátor - nechal jsem střílet mého tátu a vedle něj na stavu jsem střílel já z pistole. Každý výstřel z mé AKM s J-Tac47 kompíkem byl nejen že šíleně hlasitý, ale ty rány bylo i cítít v hrudníku a břiše, prostě rázová vlna směřující do stran (pro toho kdo z ní střílí ale žádný problém, žádné akustické zhoršení se neprojevilo, jen pro ty co stojí vedle :D )
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Václaf »

Tak u nás je to cajk,ale teď v neděli byli na vedlejším stavu dva s 5,45x39 a to mi přišlo jako větší šlupky nežli 7,62x39,měli nějaké kraťase,já normální délku bez ničeho
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Zarozak »

Chlapi,vy střílíte s kosama a kalachama na běžných krytých střelnicích do 25m?Nechají vás tam práskat i s běžnýma CIPovanýma surplusama s jadérkem z měkké oceli?Mě osobně to nikdy nenapadlo takhle někde na kryté střelnici zkoušet,myslel jsem,že tam pustí,ale jenom s redukovanýma.Pokud to takto jde,není to špatný vědět a zima tím pádem nebude pasé :)
Uživatelský avatar
honzza
Příspěvky: 74
Registrován: 27.01.2016 15:20
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od honzza »

Pro Pražáky, ověřeno v Praguearmory s tím problém nemají.
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Václaf »

Na 50m,Hradec Králové-Třebeš
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Serža »

Zarozak píše:Chlapi,vy střílíte s kosama a kalachama na běžných krytých střelnicích do 25m?Nechají vás tam práskat i s běžnýma CIPovanýma surplusama s jadérkem z měkké oceli?Mě osobně to nikdy nenapadlo takhle někde na kryté střelnici zkoušet,myslel jsem,že tam pustí,ale jenom s redukovanýma.Pokud to takto jde,není to špatný vědět a zima tím pádem nebude pasé :)
odvíjí se to od dopadových ploch - do valu tě nechají (v Praze z krytých třeba Kapslovna, i když aktuální info nemám, nebyl jsem tam pár let)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Do Kapslovny tě s kosou ani s kalachem správce nepustí. Má to ostatně napsaný na vratech s vykřičníkem. Mně vzal na milost po dlouhém přemlouvání, a to střílím jen svoje vlastní měkkoučký čajový přebíjenky, co pšoukaj tak, že se dá střílet bez sluchátek... prostě to nemá rád :)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Trace »

Je možné dle zvhledu mosazné nábojnice této ráře poznat, že vyla již jednou vystřelena, tj. že s jedná o přebíjené střelivo?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od the.marek »

7,62x39 snad nikdo neprebiji, navíc všechny AK zbraně kurvi hilzny, některé víc, některé min. 90% střeliva po interních je ČIP vojenských s ocelovou hilznou, který ani prebijet nejdou ;-)
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Zarozak »

To je pravda,srazí to krček o plechový kryt,mám tam stopy mosazi v místech jak dojíždí páka nosiče vzadu.Možná by to šlo eliminovat nalepením kouska samolepící pěnové pásky na to místo a opřením otevřené kartonové krabice co by lapače nábojnic,ale je to prasárna jít trénovat s takovouto "výbavou" :D Ideální je přijít nalehko jen tak s kwerem přes rameno,rychle se "zabydlet" postavit kafe a hned pálit :yes
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Václaf »

Při ceně 5,50- by mě to snad ani nenapadlo. Navíc přebíjecí lis a čas strávený přebíjením,to rači udělám o pár zakázek víc a vše si koupím hotové :hand
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět