Dětský luk

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dětský luk

Příspěvek od štaflík »

A to zdůrazňování PA hodnoty kladkáče? Mě přijde složitější, než reflexní a neprověřený. Jsa sám jednoduchý, mám rád jednoduché, ale kvalitní věci. AK, Glock...
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Dětský luk

Příspěvek od Kapo »

Larsov štýl je popísaný tu: https://www.youtube.com/watch?v=_6B6vAXQtx0
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Dětský luk

Příspěvek od Marglin »

Já vím. Taky mám rád kvalitní, jednoduché věci. ;) Ještě to rozvedu, ale v jiném vlákně, tady by to bylo OT. Každopádně jsem k tomuhle závěru došel po letech přemýšlení, ale hlavně praktických poznatků. Ona už ta představa "jednoduchého" luku není tak úplně reálná. Tradiční dřevěný luk potřebuje docela dost péče jestli chceš abys něco trefil. Postnu to zítra.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Dětský luk

Příspěvek od Count »

Děkuji všem zúčastněným a hlavně Marglinovi za podnětné informace. Nakonec jsem vybral luk Filip a včera jsme provedli na zahradě první testování. Za tím účelem sestrojili jsme si s klukem terčovnici. O to větší radost mám, že se přidala i dcera, která do té doby pobíhala pouze s duhovým jednorožcem a plyšákem. :D

Překvapilo mě, že i takový luk dokáže rozštípnout 3cm prkno, ze kterého je terčovnice sestavená. Dostřel víc než 50m (to když se špatně míří, letí to nad plot a pak se hledá v poli).
Přílohy
IMG_1622.JPG
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Dětský luk

Příspěvek od Hohepa »

Doporučuji za terčovnici pověsit látkový závěs, alá sušení prádla.
Šíp sice rozštípne 3 cm prkno ale volně visící pevná látka ho většinou dokáže zadržet a ušetří pracné hledání ;)
Odkoukáno na jedné promoakci lukostřeleckého sortimentu jedné nejmenované Pražské fy.
Kaven
Příspěvky: 10
Registrován: 28.02.2014 21:26
Pohlaví: muž

Re: Dětský luk

Příspěvek od Kaven »

Někdo tady před vánoci zmínil Larse Andersena. Já jsem teďka založil web věnovaný rychlému střílení z luku - http://www.rychla-lukostrelba.cz . Technik, jak vysoké frekvence výstřelů docílit, je hodně, a není zase tak těžké se to naučit (i když na Larsově úrovni už to zabrat dá). K lukostřelbě je nutno přistupovat trochu jinak než jak se to dnes učí, ale svoje místo v historické i moderní lukostřelbě to má. Pro mě je to mnohem zábavnější než klasické "snipovací" střílení na přesnost z velké dálky.

Je na to taky podotknout, že techniky rychlé lukostřelby modernímu přístupu tak úplně neodporují, a částečně zrychlit svoji střelbu s nimi může úplně každý.
www.domaci-soustruzeni.cz, www.kozeluzstvi.cz, www.domaci-vcelarstvi.cz, www.rychla-lukostrelba.cz
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Dětský luk

Příspěvek od Kapo »

Konečne mám sparinga k lukostrelbe. Ja že čo to dcéru tak dlho drží, až som sa dozvedel, že pozrela 69 častí ARROWa :roll:

Som jej kúpil 20 libr. lovecký refexný luk s výmennými ramenami. Som velice milo prekvapený, aká je to príjemná strelba. Aj pre ňu, ale aj pre mna oproti môjmu 60 librovému. Tiež ma prekvapilo, že prieraznosť do terča z mirelonu je plus mínus autobus rovnaká z oboch lukov. Teda aj keď mám tri krát tak silný luk, ale šípy sú rovnako "prestrelené" v terči.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Dětský luk

Příspěvek od Strelec45 »

Tak jestli máš dlouhý anglický, ne reflexní luk, tak bych se nedivil. :nod
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Dětský luk

Příspěvek od Kapo »

Ne. Oba luky sú reflexné. Môj je klasika, predáva sa ako skítsky, ale pre mna je Lakotský. 8-) Drevo-laminát.
A dcérin je skladačka s ramenami tiež drevo-laminát, a sú o niečo dlhšie, ako u môjho.
Sila náťahu 20 a 60 librového je dosť značný, ale výsledok v terči /prieraznosť/ je stejný.
Tiež ma to decko prekvapilo, že prvý raz v živote chytí luk, a na 10 metrov našúpe 10 šípov do terča. /s priemerom 70cm/
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dětský luk

Příspěvek od štaflík »

Pánové, přes časem mi tu byly (dobře) doporučeny na začátečnický tréning luky od Lazeckého. Dcérka na 16 lb od Lazeckého vyrostla (mimochodem s nimi stříli 75% oddílu) a chce jít dál. Troufá si na 30 lb (díky sportovní gymnastice je na tom silově a rozsahově velmi dobře) a zamilovala se do Ragim Wolfa 30lb od Lzeckého.
http://www.lukysipy.cz/ragim-wolf-dlouh ... j1h1VSdXOQ
Není v něm nějaká zrada, znáte ho někdo?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětský luk

Příspěvek od Serža »

no, Ragim není výroba Lazecký, ale Ragim :-)
ale luky v pohodě - mám Ragim Impala Black a Ragim Taiga
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Dětský luk

Příspěvek od Strelec45 »

Jak je vysoká? 68" je docela dlouhý luk, aspoň 170? A nebyl by lepší reflexní luk, než dlouhý anglický? Šípy létají při stejném nápřahu a napínací síle rychleji. Líp se s tím střílí. Bylo by lepší aby si to někde zkusila, než to koupíš. Je to fakt rozdíl. ;) Netuším, kolik je jí let, pro info, já mám 36 lb/ 60" a je to tak akorát, ale nejsem atlet. :lol: Jde o to, aby mohla vystřílet třeba padesát, stovku šípů v zátahu a neměla z toho unavené zádové svaly. To by se jí pak možná přestalo líbit. Taky zvládnu bez problému 50 lb, ale padesátku už bych dával dost obtížně. :oops: Jinými slovy už bych ke konci houby trefil. Ten reflexní při stejné rychlosti šípu by mohl mít tak 24 lb, odhadem. Ale nejsem odborník, jen matně pamatuju, co mi povídal při vybírání luku lukař Kyzl z Teplic.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dětský luk

Příspěvek od štaflík »

Hele, je malá, ale miluje longbowy a reflexní moc ráda nemá (nehledej za tím nic racionálního). Podle její trenérky má longbow větší o 10 až 20 cm než střelec. Což by jí ten 68" Wolf těsně byl. Navíc pořád roste. 16 lbs jí už přijde venku málo a 30 lbs si zkoušela a tvrdí, že ho utáhne. Ona má fakt páru...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětský luk

Příspěvek od Serža »

nojo, utáhne...ale kolikrát? jak už zde padlo, s tím lukem musí zvládnout odstřílet trénink (nevim kolik, ale hodně) šípů bez toho, že by přesnost ovlivnila svalová únava
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dětský luk

Příspěvek od štaflík »

No, může to kombinovat. Tréningy má v hale a venku to mydlí na chalupě, kdy stejně 70% času stráví hledáním šípů (BTW nemáte tip na velkou a FAKT PEVNOU plachtu? Pokud máte nějakou hnusnou, jetou zákopovku, do které prší, ale není řídká a křehká, bral bych jí.
Jinak taky si myslím, že ještě nějaký čas gro treningu potáhne na 16 lb Lazeckém. Tohle je spíš touha a výzva. Nebude to tak, že dostane Wolfa a spálí Lazeckého.
Jinak ona je fakt silná. Na bradlech vydrží rotovat kolem žerdí pěkně dlouho a pak si dá pár lan bez přírazu... A řekl bych, že ani nějaké disbalanci a špatné motorické návyky nemá, takže se sílou umí nakládat.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Dětský luk

Příspěvek od Strelec45 »

No měnit luky není tak úplně dobrý vzhledem k jejich charakteristice. Každý "nese" jinak. Jestli střílí intuitivně ( nemíří po šípu ), tak se jí to bude plést a výsledky budou horší. Spíš bych ji ukecal na cca 24 lb a střílí pořád s jedním. Další krok bude 30lb... Je to jiný, Štaflíku než s puškou. Přes mířidla jdou všechny na jeden flek, luk nee. :rock
Plachtu mám nějakou přístavbu k vojenský kuchyni, prej... je to pevný, klasická plachtovina a je nutný, aby to volně viselo a nedotýkalo se země. Pokud se bude dotýkat, prostřelí to taky, jak prd. 8-) Rozměr je odhadem 2x2 metry. Jestli potřebuješ větší, je běžně ke koupi speciálka, ale je fakt, že to není zadarmo. :( Ještě mě napadlo, zeptej se v autodopravě, jestli nemají nějakou starší na vyhození, nebo na zakrývání něčeho. Případně, jestli tam nemáš nějakýho zalepovače/výrobce plachet. Mohl by tam mít starou, na chvíli určo vydrží.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
cirda
Příspěvky: 2
Registrován: 21.02.2018 20:59

Re: Dětský luk

Příspěvek od cirda »

štaflík píše:Neměli byste jednak doporučení na rozumný obchod a značku na koupi dětského luku? A jak silný pro 12ti letím dceru. Menší, ale silná (dělá sportovní gymnastiku) a motivovaná. 25-30 lbs??
Tento luk by mohl být ideální do začátku. Navíc není náročný na údržbu a zastřílí si s ním i děti.
http://www.chrchlet.cz/produkt/luk-beas ... lb-carbon/
Nebo pokud ne kladkový tak tento reflexní taky není špatný
http://www.chrchlet.cz/produkt/luk-ragi ... -66-32lbs/

Je lépe začít s reflexním lukem střílet než s kladkovým.

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dětský luk

Příspěvek od štaflík »

Už si vybrala co se jí líbí a střílí 30 lbs longbow.
Odpovědět