MRE menu 6 test

prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od prochazka85 »

MRAK píše:pochybuju, že vojcl nafasuje 10 zalepenejch krabic od každýho písmene :-)
(v každý je tuším 12 MRE)

ale nepřu se 8-)
je to tak, ze v krabici je 12ks MRE od kazdyho druhu jeden.
celkem existuje 24 ruznych menu, Tzn. existuje krabice "case A" ktera obsahuje menu 1-12
a "case B" ktera obsahuje 13-24.

takze bych se vubec nedivil kdyby vojcl nafasoval prvniho 7 beden na mesic a nazdar :)
pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od pirat »

v nemecku se to temer jist nebude - na zakladnach vari (sice z neceho podobneho, ale ve vetsim - daji se sehnat treba 10 -15 kilova baleni pudingu, zmrzliny, susenych vajec atd... par jsme jich meli a pudink dobre, ale po dvou kilech uz nikdo nemohl ... :D )
Spis to tam maji ve skladech, protoze to i s vojakama putuje do IQ a AFG, kde to nektere jednotky zerou i pul roku, kdyz nemaji vetsi zakladnu... nami nami...
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1489
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od DanBlack »

Na vlastní žaludek mám vyzkoušeno cca 8 menu MRE, rozumně jedlé jsou vegetariánské varianty (špagety/lasagne). Asi nejchutnější část (pro středoevropana) je koláček a jablečné pyré, z pití kakao a jablečný džus.
Lahvička tabasca je ve starších menu skleněná.
Hromada info o KDčkách různých zemí je na http://www.mreinfo.com/, například tam je i návod jak poznat správné skladování (indikační kolečko, při chybné teplotě skladování mění barvu...http://www.mreinfo.com/us/mre/mre-shelf-life.html)
Z českých KDP mám otestované menu 1+2 a BDP 1+2 http://www.potravinovedavky.cz/ už jsem viděl i menu 5+6.
...české porce jsou celodenní, tzn obsahují DVĚ hlavní jídla. Nevýhodou je rozměr, asi jak velká krabice od bot. Rozumná cena je do 200Kč/kus (kupuju na Aukru), nelekejte se trvanlivosti - nejdříve prochází šumivý nápoj, samotné jídlo má většinou o pár měsíců delší výdrž.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od Karlos »

Pochopil jsem dobře že dokud je vnitřní kolečko světlejší než vnější tak je MRE poživatelné? Jak je to v případě shody (prostřední případ)?
Přílohy
Time-Temperature_Indicator.gif
Time-Temperature_Indicator.gif (15.68 KiB) Zobrazeno 8913 x
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od Centurion »

Chci se zeptat. Píše se někde na obalu jaka je energetická hodnota jednoho balení. Jestli je pravda že to stačí na celej den.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od Reccol »

Záleží, co děláš. Normálně se na den fasujou 3.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od Centurion »

Na nějakých těch 2000 kcal je potřeba 3 balení?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od Reccol »

Jak říkám, záleží, co děláš. Samozřejmě se u MRE nepočítá s válením na gauči, to je z jejího určení snad jasný.
Jinak wiki tvrdí, že "Each meal provides about 1,200 Calories (1,200 kcal or 5,000 kJ)".
Mě by jedno na den při byť přiměřený aktivitě nestačilo.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od surikata »

Tahá se to z německa když je výcvik tak se vojákům nevaří max snídaně a u ní se fasuje MRE a ne vždy si člověk vybere, někdy ti to prostě jejich výkoňák dá jak to jde z bedny a ono vegetariánské né každému chutná. Parkát jsem dostal celé bedny :D . A když je venku větší jednotka tak cena klesne na 90kč na netu. Jen bacha na trvanlivost -ona je sice max 10let ale za předpokladu že je v chladu kolem 3stupňů jinak ne A základní je 3roky a pak ji hygienik prodlužuje co 2 roky ,ale údaj o prodloužení je na krabici. A koukněte na 4 místné číslo na svaru 1 je konec roku kdy byly vyrobeny a další 3 je den v roce. Teď jsem koukal mám 9022 tak je to rok 2009 a 22.ledna. A údajně jsou ty nové trochu ošizené není prý už tabasko, toaleťák a sirky.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: MRE menu 6 test

Příspěvek od jameson363 »

Rozumna cena za MRE je tak 100-110kc. Vic jsou vyhozeny penize, levnejsi je hodne velky stigro.

Je to docela drahej spas pri spotrebe 2-3ks denne, ale mit doma jako nouzovku par kousku nebo beden :twisted: neni spatna vec. Az na vyjimecnych par kudu to ja osobne ani to male mnostvi co udrzuji neskladuji v puvodnim obalu, ale rozbaluju, nechavam si jen to, co mi chutna a zbytek se posmeli s kamarady ci kolegy na netu.

Co se tyce puvodniho obalu, tak i americti vojaci, hlavne tedy jednotky pro zvlastni operace, puvodni obaly ne vzdy pouzivaji. Proste jednotlive balicky rozbali, vyberou co potrebujou, vyhazej prebytecnej karton a obaly, udelaj ze tri MRE jedno poradny, zalepej ductape a takhle berou do akci - viz kniha Zvlastni jednotky od Toma Clancyho.


Osobne vidim vyhodu v MRE dve vyhody.

1) dlouha skladovatelnost - jedl jsem kdysi MRE z prvni valky v zalivu, asi 15 let stary a stale pozivatelne.

2) bezplamenny ohrivac - super samo o sobe - v zime na nouzove ohrati rukou, nohou, zmrzlych bot atd - na to funguje skvele, ale bacha na prilis vysokou teplotu a vyliti vody tam, kam nechcete.


Co se tyce chuti - tak je to hodne individualni, zalezi na chuti kazdeho ale moje hodnoceni:

Rekl bych "na cesky zaludek ceska jidla" a kdyz bych to mel srovnat s BDP, tak BDP je chutove prumer, neco lehce nadprumerne, ale da se to +- snist vsechno. O MRE to nemuzu rict v zadnem pripade. Jsou tam jidla, ktera bych oznacil za vynikajici a mohl bych je jist denne a jsou tam jidla, ze kterejch se mi zveda kufr jen bych otevrel obal.
Odpovědět