Taktické vesty

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Fabulous »

Já používám taktickou vestu 5.11 v místech, kde chci demonstrovat, že mám taktickou vestu a pro nenápadné nošení mám bavlněnou vestu 5.11, která vypadá dost civilně. www.511tactical.cz

5.11 je dobrá firma vyšší třídy.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

podobny system jako u tasmance...5.11ma dobre veci, ale je dobre, kdyz se mi od nich neco liby proletet web jesi nejaky vyrobce nedela to same za nizsi cenu...u nekterych jejich vyrobku se hodne preplaci za znacku, u jinych zase maji cenu nejlepsi v pomeru s vykonem
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Max »

Na nějakou molle vestu se v budoucnu taky chytám, ale nejdřív musím pořídit nějakou kosu, abych do ní měl co cpát. Teď bych tam mohl nosit možná tak svačinu.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Max: hh zajimava moznost vyuziti;) znam jednu takovou grupu militantnich trampu a ti vyrazi do prirody jen s vestama...
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Pepe »

Osobně bych pistoli bral, do baráků je neocenitelná. Pouzdro mám toto http://www.fobusholster.com/images/products/gl2.jpg
A je dost pohodlný, je fakt, že víc jak 5hodin jsem ho nenosil. Za to jsem s ním hodně naběhal, naklikoval, nadřepoval a podobně. Jsem s ním spokojenej. Co se týká bederních pásů na batohu, tak dost lidí preferuje je vůbec nezapínat, batoh se pak špatně odhazuje. Na druhou stranu na delší vzdálenosti s těžším nákladem poslouží dobře.
Jo a ještě jedna věc, černá barva není do lesa nejlepší nápad, je hodně vidět. Dá se to částečně řešit sumkama s kamufláží.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

Zatím jsem nevybral nic konkrétního, ale rozhodnutý jsem pro vestu bez našitých jakýchkoliv kapes s nosným systémem. Kapsy navěším podle toho na jakou aktivitu budu zrovna vestu požívat. Nepotřebuji v tomto ohledu drilovat nějaký dynamický stereotyp a dokonalé reflexivní chování. Můžu si taky pořídit více vest (těžkou, lehkou prodyšnou, nosič plátů) a dle potřeby a ročního období vhodně kombinovat.

Stehenní pouzdro na pistoli je na běžné střílení na střelnici podle mě neocenitelné. Chce to pořídit kvalitní model pro profesionální použití. Pouzdra jako MIL-TEC a podobná, která se prodávají od 200 Kč jsou na normální zbraně nepoužitelná. To ani nemluvím o kvalitě zpracování a použitých materiálů. Osobně preferuji taktickou profesionální Dastu (jediný výrobek od této firmy, který mě zaujal) na CZ 75. Dá se tam napasovat pohodlně CZ 83 i jiné zbraně.

Taktické pistolové pouzdro na vestě je pro mě v mnoha ohledech varianta stehenního pouzdra.

Chápu, že profesionální zabiják to bude vnímat jinak. Proto opět zdůrazňuji, že nemám v plánu střílet "bad guys", ale chci mít praktickou věc na střelnici. A až nastane doba, pouličních bojovníků, budu mít zkušenosti a zvolím ideální kombinaci :) Každopádně budu rád když zůstane jen u toho hraní velkých kluků na střelnici!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

Pokud bys shnael celovazbove vesty, poohlidni se po MOLLE 2 - jiz vyrazovany americky system, ktery je v zelene kamuflazi. Zakladni vesta je FLC, pripadne RACK. Je to dostacujici zaklad a hlavne v setu i s kapsama se da poridit za velmi rozumne penize - a kvalita rovna se neznicitelna. Jediny co budes muset sehnat navic jsou sumky na kosovy rohliky.

stehenak od dasty jsem nikdy nemel, ale ke glocku jsem kdysi dostal pouzdro dasta a nevim - asi bych volil neco jineho. U stehenaku staci blby detail a pouzdro se toci kolem nohy a sjizdi pod kolena
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak pokud si dostal opaskove dasta, takove to za dve kila...to mam na cezetu, z nouze ctnost :D ale steheni to je od nich v poho...mel jsem na Mlocka z rady profi a vubec nebylo spatne, pekne knemu pridelas i nuz...
pepinolupino
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2011 14:57

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od pepinolupino »

Vážení, prosím o Vaše posouzení tohoto výrobku alespoň "pohledem":
http://www.kospo.cz/?108,nosny-system-n ... .c.4107796
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Fabulous »

Připadá mi to moc zbytečně překombinované. Nejlepší vesta je s plnými zády a rychlým zapínáním. Zip, dvě spony a je hotovo.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

Zavisi na co to mas...
Obecne moc ruskou vystroj nemusim - to co sem mel i z modernich v rukach nebyl zadny zazrak a tohle rozhodne nema cenu 3000...

Tohel je takova vesto remeni a jak rekl kolega - moc prekombinovane - minimalne dva popruhy by tam vubec nemusely byt.
Navic si myslim ze bude zbytecne tezka tim, ze ma pals na zadech (k cemu? - stejne pokud to neni vesta na boj v baracich tak tam nikdy nic nedas)
ty spony na ktery se to zapina - videl sem jich velmi mnoho zlomenych (podobny byvaly na americkych paskach)
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Pepe »

Záleží k čemu to chceš, za menší peníz se dají sehnat lepší vesty. Např tohle NPP Má molle, a dovnitř dáš i pláty.
pepinolupino
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2011 14:57

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od pepinolupino »

Pár poznámek:
- předpokládám využití jako "bojový" nosný systém (pistole, zásoba střeliva, obvaz, svačina), žádný dlouhý přesun...
- zpevněné rameno by mělo chránit tělo při střelbě (hlavně se sklopkou)
- je to na zádech otevřené, v létě by nemělo být horko
- doplnění předpokládám o zásobníkové sumky, pouzdro na pistoli, láhev, obvaz, nanejvýš ještě nějakou kapsu na mobil a na chleba se sádlem...
- zaujala mne kompatibilita s horolezeckou výstrojí a možnost použití jako vyprošťovací "šráky", asi proto ty nadbytečné popruhy...
- nosný systém uchycení je MOLLE
- vypadá to hodně variabilně, dají se na to dát kapsy dle potřeby, nebo "co se vejde" (předpokládám že hlavní náklad bude střelivo)
- sumek a kapes použitelných na tenhle systém mají v nabídce dost
- všechny spony odhaduji (vzhledem k určení) na kovové, moc plastů tam asi nebude
- oproti taktickým vestám se na to může dát jen to momentálně potřebné
- nejsem nekritickým vyznavačem Ruské techniky, ale neupře se jim, že umí udělat solidní věci, zvlášť z hlediska životnosti a odolnosti. A hlavně výrobky pro armádu bývají předimenzované a vyráběné stylem "nafurt" (mám tažné lano z UAZu, je pletené, 4cm průměr a utáhne v pohodě 2 UAZy sanity spojené tyčí). Na tyhle Ruské věci mne navedl známý, který s Ruskem léta čile obchoduje, a před pár lety absolvoval (coby myslivec) dvoutýdenní lov na medvěda v tajze v zimě. Veškerá výbava Ruské výroby (vesměs armádní), a byl spokojený (přežil bez újmy a medvěd mu visí doma na zdi - prý nejhorší bylo to vyřizování dovozního povolení na trofej).
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

jestli muzu...

-na zadech je to velmi malo otevrene, budes stejne zapocenej
-kompatibilni s horolezeckou vystoji je naprosta vetsina vystroje na trhu... ne ke vsemu das prsak, ale de to skoro vzdycky
-predni dve spony jsou plastove - a plastovy spony rusaci moc neumi
-ruskou vystroj jsem zkousel a za mlada i nosil... muj nazor je ten, ze v evrope/usa vyrobeny veci jsou vetsinou lepsi. Nektery kousky maji rozhodne zajimavy, ale kvalita siti a nekdy kvalita materialu byva dost hroziva - u tohohle nejde generalizovat, ze rusky veci jsou odolny.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Fabulous »

Moderní vesty jsou dělané ze síťoviny, takže dobře větrají. Tohle je spíš takový větší bandalír, nikoliv vesta. A mnoho vest také umožňuje vložení balistické vložky, což je jistě také plus.
pepinolupino
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2011 14:57

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od pepinolupino »

Teď jsem zjistil, že ti Rusové toho v tomhle systému dělají víc, jen to mají v obchodě na Slovensku. Z toho by se dala poskládat optimální kombinace nosného systému, střelecké vesty a evakuačních "šráků"??:
http://www.rusarmy.sk/index.php?option= ... itstart=15
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od goral »

Koukam ze vyrobce je splav... Co jsem od nich mel tusim batoh tak to bylo otresny po strance kvality. Ale treba sli do sebe.
Urcite by sla poskaldat tebou zvolena kombinace, ale nechapu proc nekoupis de facto "originaly". Protoze s vyjimkou prvni linkovane vesty, jsou to veci okopirovane od americanu/zapadnich firem (podotykam ze nejsem z tech kdo by zavrhoval ruske veci, obcas maji dobre napady a vyrobky, ale po mych zkusenostech s kvalitou si uz hodne vybiram).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Terminated Account »

Asi jsme našel favorita http://www.aegisteam.cz/eshop/chestrig/ ale ta cena se mi vůbec nelíbí :?

Má někdo zkušenost?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktická vesta - poraďte

Příspěvek od Reccol »

Mluvil sem s chlapem co to ma doma a prej je to bez problemu. A dat 3 tacy za slusnej rig je v pohode...
Odpovědět