Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Fabulous »

Celokožené pracovní boty za 299 Kč - Makro Průhonice.
obrázek 1-5.JPG
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak i tudy by cesta vedla, zalezelo by na co bys je pouzival...na nejaky trek nebo skalky by to asi nebylo, ale na kratsi akce proc ne...u nas v pracovnich potrebach maji nadherne pracovni boty...fakt skoda je nosti nekde na stavbu...
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od PaF »

Tyhle pracovni boty jsou dobra ekonomicka varianta.
V rancerkach jsem odchodil 15 let v Karpatech, bez vyhrad.

Membrany opravdu vydrzi dost malo, ale zase jsou komfortni. Je to o prioritach.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Pepe »

Pracovní obuv za 300,- má nějakou membránu?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak to urcite ne, usen a tod vse...ale tak t neni nevyhoda...ja smysl membrany spatruju u obleceni, ale ne u obivu...jak jsme se bavili nejakou stranku zpatky, na bote nejpozdej a to opravdu nejpozdej do dvou let odejde...pokud je to celokzena bota tak to nevadi, ale poku je tam nejaka latka...proto botky radsi kvalitni kozene bez membrany...pak budou nesmrtelne...ja uvazuju o tech triopech, ale zajdu podivat jeste k nam do pracovnich potreb...videl jsem tam pred casem pracovni boty strihem pohorky, bez membrany a nebyly ani moc drahe
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Fabulous »

Ne, membránu jistě nemají. Koženou botu je třeba hlavně dobře naimpregnovat.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

když už jsme u te impregnace, pochlubte se, kdo cim impregnujete?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Maximus »

Já používám na GTX boty G-MAX Leather Conditioner od Granger's a manželka dlouho používala Sno-Seal - efektivita mi přišla stejná, jen ten G-MAX se lépe "maže". Je ale fakt, že le i na ten G-MAX se najdou kritici ;)

Na kůži bez GTX používám SIGA Active outdoor Leather balsam k plné spokojenosti (nejde použít na velur-nubuk).
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Josef »

Kdysi jsem používal na boty krém s norkovým tukem. Bylo to výborné, ale bývá ho problém sehnat (asi došli norci :lol: ). Teď prakticky na vše používám jednotné "westernové mazadlo" (Smíchá se 55 až 60% rozpuštěného včelího vosku s hovězím lojem nebo v nouzi se škvařeným vepřovým sádlem a směs se odleje do plechovky).
Má to zcela univerzální použití:
- mazání kůže (bot, kožešin, řemenů)
- mazání dratve (tj. nitě na šití kůže)
- impregnace a napouštění dřeva (topůrek, madel a držadel nástrojů)
- mast na spáleniny a vysušenou kůži
- mast na ztvrdlou a rozpraskanou kůži nohou
- mazání střel a flastrů do předovek
- mazadlem napuštěný balící papír se stává voduvzdorný (pro potraviny nezávadný)
- v nouzi "vosk" na svícení
- nouzový podpalovač.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jeden zalesak nam prozradil svuj recept...rozehrat ve sklenici tretinu vceliho vosku,tretinu parafinua tretinu silikooveho oleje, dukladne promichat, natrit boty dvema vrstvama, prebytecnou vrstvu otrit a s botama se muže stát v potoce
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Abych rekl pravdu, zatim jsem vzdy mazal bezne koupitelnyma prostredkama a jednou pokusne vcelim voskem (dopadlo to sice dobre ale ty prace...)
Zaujalo me to westernove mazadlo.. jako je to s trvanlivosti a hlavne smradem? Cekam ze veprovy sadlo na botach pri vyssi teplote muze delat zajimavy veci...
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Josef »

Kupodivu žádný smrad, který byste očekávali. To nadpoloviční množství včelího vosku v tom udělá své - jednak funguje jako konzervant a sám o sobě voní, takže zatím žádný větší problém nebyl. Za normální teploty je to prakticky zcela tuhá konzistence. Ale stačí chvíli mazadlo promnout mezi prsty a stává se to plastické až tekuté, snadno se vsakující. Tj. useň je za pohybu příjemně měkká, za klidu tuhá. Problém - voní to psům a budou vám olizovat boty, případně snažit sebrat celou plechovku a v teplém počasí boty hodně chytají prach. Prostě jako každý "univerzál" i tohle má svoje mouchy, ale hlavní přínos je v tom, že v terénu jednoduše vystačíte na všechno jen s jedinou malou plechovkou.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

zakoukal jsem se do techto "pohorek" http://prabos.cz/cz/8-produkty/2-prabos ... arm-b.html
co na ne rikate? cena necelych tisic korun, je to usen tak pri dobre impregnaci by prosakovat nemeli...akorad mym trosku z prabosu obavy :?
gubernator
Příspěvky: 3
Registrován: 31.05.2011 16:58

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od gubernator »

Mám Prabos altaj a jediný problém je odlepování te gumy na špičce boty, u prabos farm to vypadá alspoň podle fotky na prošití té gumy, tak to snad bude držet.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak ja mam na boty na ven jasne pozadavky.obycejne,levne,bez membrany(driv nebo pozdej stejne odejde)kozene...pokud se nepletu tak usen by mela byt lepe odolna a lepe impregnovatelna nez stipenka, numbuk...pokud to tak neni tak vyvracejte, at se poucim...na to moje slapani po ceskych horach a slovensku by to mohlo stacit?
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od PaF »

Pokud Ti budou sedet, o kvalitu bych se nebal. Vypadaji dobre. Ja ale davam prednost obuvi s podrazkou vibram.
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od PaF »

Rainier Wolfcastle píše:jeden zalesak nam prozradil svuj recept...rozehrat ve sklenici tretinu vceliho vosku,tretinu parafinua tretinu silikooveho oleje, dukladne promichat, natrit boty dvema vrstvama, prebytecnou vrstvu otrit a s botama se muže stát v potoce
Pozor, rozpoustet je treba ve vodni lazni, ne nad plamenem. A prvni vrstvu natirat na boty ohrate treba pod topenim (nebo v troube -BACHA) na cca 40 stupnu - lip "berou".
Navrch pak osetrovat beznymi mazadly, dokud inpregnace funguje. Mozno obnovovat dle potreby, vetsinou pak uz staci 1 vrstva.
zalesak :lol:
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

PaF: taky davam prednost vibramu, ale za necelych 900,- jsem ochoten ozelit :D jjj zapomel jsem napsat ve vodni lazni
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Terminated Account »

Stran ošetřování - Mnozí se mnou budou jistě nesouhlasit, ale moje zkušenost je následující. Pohorky a veškeré outdoor boty preferuji s membránou. Takových bot mám doma několik párů (cca 10) a jakmile mi přestanou vyhovovat na "ostré používání (příliš opotřebené) vyřazuju je do "zemáků". Při mé frekvenci a intenzitě používání boty odrovnám mechanicky dříve, než membrána přestane fungovat. S tím souvisí i má intenzita ošetřování. Boty neošetřuju prakticky vůbec (dříve jsem opečovával jak šílený). Když už jsou kožené pohorky hodně vysušené, tak se smiluju a ošetřím je. V životnosti dokonale ošetřovaných bot a neošetřovaných jsem nenašel rozdíl který by pro mě byl podstatný a donutil mě se o boty intenzivně starat. Jediný podstatný rozdíl spatřuji v ušetřeném čase a nemalých penězích za přípravky.

Ale pokud máte doma jedny drahé pohorky a používáte je nárazově, starat se o ně každopádně doporučuji.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

potrebuju poradit levnejsi alternativu k temto botam http://www.bestarmy.cz/magnum-spider-51 ... ath=19_284 znate? poradte...
Odpovědět