Bug-out plan

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Bug-out plan

Příspěvek od Terminated Account »

checklist :yes je super

Osobně používám několik druhů checklistů podle toho na co se balím - je to jednoduché a vylučuje to chybu téměř 100%.
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Bug-out plan

Příspěvek od prochazka85 »

MRAK píše:Procházka85:
pěkné ....

kolik bereš té vody?
30l dlouhodobe skladovatelne seven oceans
6l cerstve balene
+ micropur na pripravu 400l
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Bug-out plan

Příspěvek od Fabulous »

Pokud by se jednalo o skutečně nouzové podmínky úniku, tak já mám naloženo během pěti minut a do deseti minut vyjíždím pouze s BOB taškami, které mi zajistí 3 dny rozumného komfortu. Pokud bych bral půlku garáže - výbavu, potraviny, vodu, atd, tak to vidím podobně, na cca hodinu příprav.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Bug-out plan

Příspěvek od urbanwarrior »

Pokusil bych se vzkřísit tuhle zajímavou diskusi. Mám připravené dva checklisty - jeden na balení a druhý na úkony, spojené s opuštěním bytu. Mám připravené dvě varianty, jak s nuceným přežitím ve městě, tak pro plánovaný přesun - směr klidná lokalita cca 150km daleko.
Na co bych rád upozornil, může být potíž při přesunu i notoricky známou trasou - zkusil jsem běžně používanou trasu nahradit "alternativní" - nefrekventovanou téměř paralelní trasou. Žasl jsem, jak složité to může být - jakékoliv dopravní značení s dálkovými cíli ukazuje k nejbližšímu nájezdu na rychlostku, staré značení, jestli tam kdy bylo, pomalu stárne a neobnovuje se. A to nemluvím o skutečnosti, že v rámci obrany místního prostoru patrně bude značení úplně odstraněno. Od té doby mám jak v báglech, tak v autech uložené nejen automapy, ale také turistické mapy zájmového prostoru. Kdo bydlí ve městě, doporučuji si zkusit najít "skrytou" trasu výjezdu z města tak, aby se rozpadlík vyhnul předpokládaným kontrolním bodům nebo obyčejné dopravní zácpě, vůbec to není tak jednoduché, jak se zdá. I okrajové obce u měst jsou zpravidla průjezdné jejich centrem, které lze kontrolovat poměrně jednoduše zátarasem, máte na to nějaký názor? Jezdím v osobáku, nemám ani teréňák ani pásák... zvládnu tak maximálně rozbitou lesní cestu nebo suchou polňačku. :nod
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Bug-out plan

Příspěvek od Nobody »

Ono je otázkou, zda by podobná evakuace do "klidné oblasti" byla vůbec dobrá. Pokud už by to došlo tak daleko, žádná oblast nebude klidná, jít pro jídlo na venkov napadne i toho největšího mamlase. A mít dobré auto, je dost riskantní. Potřebovat ho, tak zalehnu někam k vedlejší ulici a čekám s puškou, až mi ho někdo přiveze (i to napadne každého mamlase).

Osobně bych se spíš snažil jít proti proudu. Budou-li všichni zůstávat ve městě, tak vypadnu kvůli epidemiím, které jistě nastanou. Času na to bych měl relativně dost, ono to nebude hned. Pokud by naopak všichni zcvokli a opouštěli by město, našel bych si tu nějaký úkryt. Přijde mi to bezpečnější, jsou tu místa, které s dostatkem vody, jídla a střeliva, mohu hájit týdny i proti velké přesile (pokud už by někdo úkryt našel a rozhodl se na něj zaútočit, což není příliš pravděpodobné, protože je mnoho lákavějších cílů, než zabarikádovanej a dobře ozbrojenej chlap. Venku bych byl na ráně a riskoval bych, že mě někdo sejme i kvůli batohu na zádech.

Pokud už by došlo k nejhoršímu scénáři, půjde imho o to, přežít prvních pár týdnů. Kontaminovaná voda, nedostatek jídla, léků, přestřelky a nemoce, dostane velkou část populace. Ten zbytek se začne opět nějak organizovat a toho bych chtěl být.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Bug-out plan

Příspěvek od urbanwarrior »

V celkové filosofii to vidím stejně.Mám vytipované opěrné body,které bych se pokusil v nouzi ve městě použít.Potíž je v tom,že vlastní byt mám sice v cihlovém domě,ale na docela rušném místě,navíc situovaný na štítové zdi,vystrčené o patro nad okolní zástavbu. Jako kulometné hnízdo bezva,ale současně ideální bod k nastřílení zbraní. Takže tady plánuji zůstat maximálně krátkou dobu, abych mohl sledovat eskalaci a včas hodit ručník. Byt nehodnotím z bezpečnostního hlediska moc vysoko, jakmile dojde na střílení něčím hodně kalorickým, musím to vzít po anglicku. Nedržím tam ani přehnané zásoby, spíš takový univerzál, který bych mohl případně přemístit, ale současně nebude zásadní o ně přijít.
Na druhou stranu ve vedlejším činžáku je z konce padesátých let pod sklepy takový ten vyřazený kryt CO. Není to kdoví co, ale nejjistější co je spolehlivě a blízko po ruce.
V mém příspěvku jsem spíš uvažoval o problému vlastního přesunu,kdy zdánlivá banalita přemístit se z bodu a do bodu b nemusí být taková samozřejmost, jak vypadá. Několikrát jsem zkoušel na blind pěšky přejít podle mapy město, kde jsem nikdy nebyl a je to docela sranda. V zimě jsem třeba jel na návštěvu ke známému do Teplic a v rámci tréninku jsem si zkusil zapamatovat trasu a cílové místo po náčumu do mapy na netu. Všechno šlo hladce do momentu, kdy před Teplicemi byla objížďka do půlky města kvůli stavbě snad výpadovky. Ztratil jsem orientaci a motal se tam jako vítr v bedně. Než jsem se našel, projel jsem třikrát centrum, pak jsem to vzdal a sáhl po mapě. S mapou to už byla brnkačka.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Bug-out plan

Příspěvek od Nobody »

S tím bydlením to máme hodně podobně, taky bych tu měl skvělé kulometné hnízdo, dokonce v místech, kde byly při pražském povstání barikády :).

Jídlo a vodu tu držím na 3 měsíce, povětšinou v podobě BP-5 (váží to půl kila a vydrží to na den a kousek). Ještě zbývá dozajistit některé druhy léků a lépe se vyzbrojit. Tím bych měl splněn základ a dál chci zakopat zásoby po cestě k místu, kam bych se přesouval. Tím si i zapamatuji body v krajině, podle kterých by se orientoval. A pokud bych jel autem, mohu později tyto zásobárny využít (ve scénáři, na který se připravuji, ale auto moc reálně nevidím).

Ten kryt mi nepřijde vhodný, víš kulový co se kolem děje, dá se to možná vytopit a hodně lidí to napadne. Přijde mi vhodnější některé z posledních pater paneláků. Hoří to docela na houby a v nejhorším se dá odejít na střechu. Máš dobrej rozhled o situaci v okolí, alespon nějaký zdroj vody a s puškou můžeš pokrýt slušně velkou oblast. Netvrdím, že je to nedobyvatelné, ale alespon já, bych se na podobné dobývání vykašlal. Nevím kolik lidí tam je, jaké mají zásoby, ale zato vím, že tam vedou jen tři přístupy (z toho dvě výtahové šachty) a minimálně jeden má brokovnici :).
Odpovědět