"Pozadí" finanční a hospodářské krize

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Fjord »

To nejsou žádné náhody, že republika je rozkradená. Je to cíleně dlouhodobě naplánované zednáři, Klaus k nim patří, takže "dělá" svoji práci dokonale :evil: Stejně jako bylo naplánované touhle bandou rozdělení se Slovenskem. Nahoře jsem dala video s tím režisérem, Aaronem Russo, dokonale popisuje, co jsou zač - nemají žádný soucit, jsme pro ně jen odpad. No, budou se divit. Oni si myslí, že tohle bude udržitelné, nebude. Když už se lidem sahá i na jídlo, a je to na hraně uživení se, tak to maj smůlu. Přepískli to, proto jsou po celé Evropě stávky a lidem už pomalu dochází, že takhle to už dál nejde. Ve hře je toho ale víc, nejen v té hmotě. Kapku jim už dochází, že lidi přestávají být pro ně potrava - myslím i energeticky, takže dělají všechno možné pro to, aby ty opasky nám utahovali ještě víc. Ale to vše má své meze. Tenhle systém je jen dokonalé otrokářství - tak už by se lidi měli probudit. Ono totiž bude úplně stačit přestat platit daně, účty a všechno, co přináší bankám zisk - bez nás jsou v prdeli. A to je o tom, že tohle nemusí jít tou cestou násil, ale jít na to od lesa - přestat podporovat finančně ty hajzlíky. Jen je věc v tom, že lidi budou muset změnit své priority, a začít žít z minima, jde to, umíme toho hodně. K čemu mi je finanční poradce, bankéř, právník a všichna neproduktivní zaměstnání co jich je. Umí vypěstovat brambory? Jen mi řeknou, že mám platit tolik a tolik, aby se žilo hlavně jim dobře. Plat´, osle :lol:
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Josef »

I osel umí přesně a bolestivě kopnout... :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Karlos »

Fjord píše:Ono totiž bude úplně stačit přestat platit daně, účty a všechno, co přináší bankám zisk - bez nás jsou v prdeli. A to je o tom, že tohle nemusí jít tou cestou násil, ale jít na to od lesa - přestat podporovat finančně ty hajzlíky.

Je to stejne jako s zidy v koncentraku... kdyby vsichni v jeden okamzik zahajili vzpouru tak ani nebude tak krvava, par by jich to odneslo, to ano, ale tech par bachařů by nemelo zadnou sanci a tak by se radeji vzdali. Jenze toto je v podstate nemozne zrealizovat (donašeči ve vlastnich radach, zmetci co za dvojtou davku tvrdeho chleba prasknou cokoliv atd.) Takze vzpoury jsou jen lokalni a ty je velice snadne potlacit, exemplarne potrestat, coz ma za nasledek jeste vetsi strach zbytku...

Stejne je to proto ze kdyby se vsichni bezni obcane v jeden den rozhodli a rekli dost, tak neni sila ktera by proti tomu cokoliv dokazala udelat. Jenze takto kazdy nadava na politiky, lide jsou maximalne znechuceni, vsechny to sere ale nestane se nic...
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od rudde »

Zdá se , že to spoustě lidí vyhovuje: stát se postará, nemusíte myslet a že při tom s váma manipulují a dotlačí vás tam, kam potřebují, koho to zajímá ? Hlavně že je v Lidlu levný salám a v telce další reality show.

Maličký příklad: nejdříve peníze nebyly , stačila různá směna.
Pak někoho napadlo, že by to byl dobrý nápad, udělat nějaký standard.
A už to jede, zlato , stříbro, pak dokonce papír.

A dnes je to dotaženo témeř k dokonalosti:
nástup počítačů umožnil vytvářet virtuální peníze, platíte kartou a platíte za používání té karty, za vedení účtu, za jednorázový vklad a platíte a platíte a platíte.
Nejnovější vymoženost ?
Za x tisíc si koupíte nejmodernější smartfoun, pak za y tisíc měsíční paušál,
a teď to přijde - jdete si koupit rohlík a zaplatíte mobilem ty 3 koruny (firma, která tu transakci naprogramovala, si také přijde na své)
No není to báječný svět ?

Dopadne to tak, že systém ten nejjednodušší a nejefektivnější způsob nakonec lidem znemožní.
Zůstane jen to, co je pro banky nejvýnosnější.
Například:
na západ od nás, kde jsou vždy o něco "napřed", už to funguje.
Když platíte hotově, koukají na vás jak na vraha.
Některé obchody a služby umožňují už jen platbu kartou,
řada obchodů vůbec nepřijímá velké bankovky (tím velké se rozumí 50 nebo 100).
Tady to tak nakonec dopadne stejně.
Maximalizace zisku,
minimalizace rizik
o ztráty se podělíme a zaplatíme je my, oslové.
Pěkný den.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Lamprecht »

Lidi v koncentrácích neměli cokoli šanci spunktovat, byli hladový, slabý a hlavně neozbrojený... jedno MG na věži by vyřešilo problém. Ke vzpouře došlo ve Varšavském ghetu a to jen díky tomu že se tam potají vyráběly zbraně.
Dnes je jiná doba, technologie jsou na vysoké úrovni a stejně tak jako každá zbraň může být použita proti svému majitely tak i tyto technologie nakonec budou použity proti úřadům. Už nyní Facebook svolává demonstrace.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Karlos »

Tak samozrejme frontalni utok na kulometne veze by byl nesmysl ale treba vyvalit se na nacistickeho pohlavara kdyz se arogantne, nadrazene a hlavne beze strachu prochazi pred nastoupenymi zubozenymi vězni si uz predstavit dokazu, vzit jej jako rukojmi i se svou suitou... samozrejme je otazkou co by na to kulometne veze (treba byl rozkaz palit bez vyjimky v kazdem pripade, treba i kdyby zajali samotneho vudce). Ale konkretne jsem to resit nechtel, chtel jsem spis poukazat na v podstate nemoznost zorganizovat cokoliv vetsiho rozsahu aniz by se o tom druha strana nedozvedela.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od alibaba »

Pozor na Facebook je to lecka a je tam pouze asi 1/3 skutecnych lidi ,,,,Pentagon ted diplomoval asi 5 000 lidi/vojaku/ a je mezi tim a jinymi ucely jak vytvaret umele osoby na Facebooku jak vytvaret revoluce kolem sveta pomoci Facebooku ,jak je nazyvat ruznymi barvami napr, oranzova revoluce atd ....
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Fjord »

rudde píše:Zdá se , že to spoustě lidí vyhovuje: stát se postará, nemusíte myslet a že při tom s váma manipulují a dotlačí vás tam, kam potřebují, koho to zajímá ? Hlavně že je v Lidlu levný salám a v telce další reality show.
To je samozřejmě hluboká pravda. Tahle doba je tak trochu výjimečná, kdy je možné se dostat z toho bludného kruhu otrockého myšlení. Máme k tomu jedinečnou (možná už poslední) šanci, je za minutu 12. Nemyslím zprofanovaný prosinec 2012, kdy by měl "skončit" svět, ale jde o transformaci vědomí. Proto ta protistrana vyvíjí tak obrovský tlak, abychom se k tomu nemohli dostat, ale zabývali se jen tím, jestli mám na chleba nebo ne.
Co je to všechno ovšem proti "věčnosti" :lol: jen lusknutí prstu.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Fjord »

to Alibaba - facebook je už dávno profláknutý, za každým profilem, může být úplně nekdo jiný, než za koho se vydává - to mi už došlo též. Asi pro někoho může být (zvlášt pro mladý) úžasný, že si mohou pokecat třebas na stránce s jejich idolem - někdy když tam člověk čte ty zprávy, tak je to do očí bijící, že je to někdo jiný než "idol" :mrgreen:
Ale potkala jsem tam na druhé straně pár starých známých, se kterými už jsem se dlouho neviděla, takže kašlu na konspirace, sledování a biometrický znaky z fotek - čím průhlednější budu, tím míň na mě budou "mít" :lol: Samo tam nedávám adresu a číslo mobilu a hesla, net je jedna velká zlodějna, ale má své výhody.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=-uUSnq6gfRw

Zde musime jit az k te spicce a jestli se divite ze tihle lidi vladnou takovym zlem ,tak se nedivte jsou to psychopati a temi se stali, ze jsou to krizenci rodinych prislusniku jako byla ta slechta v Evrope do 1 svet valky vsichni ti potentati byli pribuzni, nebot nejaky kralovcky zakom nedovoloval privest to urozeneho rodu nejakou selku z venkova a tak vsichni co proti sobe bojovali tak meli za nepritele pribuzne a miliony vojaku padaly na bojistich nejmene od roku 1648 ,potomci slechty se rodili jako psychopati ,idioti ,kryplove a obycejni moroni co mohli vypadat normalne, ale proste nebyli ....dnes tohle neexistuje, nebot kralovsky rod pochopil, ze se nemohou krizit jako v minulosti a do rodiny jsou prizvani ti obycejni ....Jenze idioti na vrcholu bankovnictvi zustavaji stejni a maji ty sve vidiny ,ze proste na Zemekouli je mnoho lidi a tak musi vyvrazdit 95 % a dalsi mnohe nesmysly jako je vliv cloveka na globalni oteplovani a vsechny ty nesmysly co jste slyseli z radia ,takovych rodin na svete je jen nekolik a ty mezi sebou bojuji o absolutni moc a ty skupiny co se tvori jako Billgerburgers,club of Rome atd by radi vypacili moc Rotschild a dalsich, ale proste vladnou malo penezmi to jsou jen taci pobocnici a politici to jsou jen loutky co tihle lide plati a nekdy to muze trvat az 70 let v pripade SSSR ,jo jsou zeme jako Cuba , Severni Korea atd co tam bankere nepustili ale tam je zase okradaji komunisti a jsou velmi zaostali .
Par bankovnich rodin vladne celemu svetu a dokonce jestli znate Norimbersky proces jak soudili mimo jine bankere ,tak ani jediny nebyl odsouzen za sve ciny a meli byt vsichni poveseni a oni nic dali Hitlerovi pouze penize na zbrane a doufali ze na tom vytlucou penize ,,,,,pokracovani priste.....
pepinolupino
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2011 14:57

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od pepinolupino »

Zajímavý pohled na příčiny úpadku společnosti (nejen u nás) má E. Bondy v rozhovoru z roku 2000 - http://egonbondy.info/31-rozhovory/38-p ... /Rozhovory
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Fjord »

Dokument, který mi osvětlil některé věci, které jsem "neviděla" a nevěděla..na konci jsou pak odkazy na řešení celé globální krize - to ještě prostudované zatím nemám..

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qAO0zKei7E#!
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od marish »

Nějak se mi nezdá že v histori bylo 98% práce děláno člověkem a 2% ostatní, třeba zvířaty. Ty 2% bych chápal na mlýny a hamry, ale od vynálezu kola byl podíl zvířat mnohem větší.
Nějak nemusím tyhle vševysvětlující filmečky. Chce je to brát s nadhledem.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Josef »

Ten problém s penězi, nutností stálého růstu a nadvýroby je v dokumentu, na který dala odkaz Fjord, vcelku rozebrán dobře. Když to vidím na těch grafech, vybavil jsem si jednu myšlenku:

"Bezhlavě běžíme čím dál tím rychleji do strmého kopce, za jehož vrchol nevidíme a přitom právě před vrcholem by bylo moudré zpomalit, protože na druhé straně nás s největší pravděpodobností čeká strmý sestup, který bude zapotřebí velmi opatrně slézat, nemáme-li zkončit smrtelným pádem do propasti."

Nicméně nevím, jde-li to celé klást pouze do roviny energetiky a srovnávání poměrů mezi energií vynaloženou na výrobu lidmi a energií z jiných zdrojů. Já si myslím, že to není jen problém energií, ale obecnější. Také, jak píšeš, se mi nezdá, že by v minulosti těch "jiných zdrojů" byly jen 2%. Ale kdo ví. Možná, když se to vezme úplně napříč celými dějinami lidstva a uváží, že do příchodu Evropanů do Ameriky používali Indiáni pouze psy a neznali koně, v jiných částech světa to nebylo o moc lepší a naprosto volně si to dáme do souvislostí s českou vesnicí z dob babičky Boženy Němcové a tamním počtem pasáčků, děveček, čeledínů, vdov, starců, bezzemků, chalupníků, spousty dětí a tím jedním či dvěma páry koní co měl sedlák na statku, ono to ty pouhá dvě procenta možná mohou být. Mlýn s jedním vodním kolem měl sice výkon okolo 4 koňských sil, ale protože mlel mouku pro několik obcí o součtovém počtu třeba 800 obyvatel, ani on s tím dvouprocentním poměrem příliš nezacloumal.

Bohužel závěr dokumentu ve mě nebudí žádné optimistické nálady - výsledné dedukce jsou postaveny na značně najivní a nereálné představě. Bylo by to krásné, ale s lidmi jako živočišným druhem bohužel nerealizovatelné. Přerozdělování by samozřejmě bylo velmi přínosné a valnou většinu problémů lidstva s chudobou by nejspíš opravdu vyřešilo. Kdo ale bude rozhodovat o přerozdělování? Rovný nebo "rovnější"? To už tu jednou bylo a nefungovalo. Velmi snadno by se to mohlo zvrhnout v pár desítkami lidí řízenou světovládu NWO, ve které všichni ostatní budou skákat, jak oni budou pískat. Takže na to je potřeba dát VELKÝ POZOR. Mimo jiné, je záměr dokumentu skutečně tak čistý nebo má směrovat ovčany pro někoho tím "vhodným" směrem? V populaci je totiž vždy poměrně velké procento "vych*cán*ků" (pardon za to slovo, ale jiné výstižnější mi nepřichází na jazyk), kteří budou, stejně jako se zpívá v písničce Kuřátko od Petra a Hany Ulrychových, hrabat pěkně pod sebe. (Mimochodem, tu písničku jsem už hezkých pár let v rádiu neslyšel - že by cenzůra?) Nezachrání nás ani alternativní energie, ani vyspělá technologie. My si jako lidstvo totiž především nevíme rady sami se sebou. Vymýšlíme si stále složitější svět okolo nás a stále složitější každodenní život, ve kterém se nakonec úplně utápíme a už se dostáváme do bodu, kdy ho nejsme schopni svým původně zvířecím mozkem zvládnout. Za chvíli se kvůli tomu nejspíš spadneme do pořádného průšvihu. Tím se náš život zjednodužší a omezí na shánění potravin a místa na klidné a bezpečné přežití. Po pár generací se z toho průšvihu lidstvo, možná vyhrabe a zase začne vymýšlet složitosti. Pak zase bude jásat nad mohutným růstem a technologickými možnostmi vládnout všemu, poroučet i větru dešti. Až zase z ničeho nic bác, vše spadne dolů.
Ale nechci být špatným prorokem... :x ...třeba nás duch svatý osvítí a lidstvo zmoudří.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Karlos »

Josef píše:Přerozdělování by samozřejmě bylo velmi přínosné a valnou většinu problémů lidstva s chudobou by nejspíš opravdu vyřešilo. Kdo ale bude rozhodovat o přerozdělování? Rovný nebo "rovnější"? To už tu jednou bylo a nefungovalo.
Tak ono se da rici ze je to tu neustale... neustale se vybira spousta penez na spolecnou hromadu a ta se pak prerozdeluje, prerozdeluje a prerozdeluje a nez se prerozdeli je pulka hromady neznamo kde... jen jsme se od statniho prerozdelovani posunuli na vyssi level a to prerozdelovani evropske, je nasnade jake prerozdelovani prijde nyni (svetove)...
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Fjord »

Nj, já samozřejmě taky nevím, jak by se to celé dalo vyřešit. Je tu pořád příliš rozdílů mezi jednotlivými skupinami jak v mentalitě, zvycích, temperamentu, atd. Ale co nás všechny bezezbytku spojuje je potřeba jíst, spát, a nějak zaměstnat ego a hlavu, aby se nenudila a někde je to i v tom vyšším aspektu-ve spojení s dejme tomu božstvím. My si to tu v Evropě možná až tak neuvědomujeme, protože naší generaci se dostalo vzdělání, které umožnuje se na některé věci dívat s větším přehledem a nadhledem a jsou nám některé věci z oblastí vědy srozumítelné.., ale tam, kde nemají přístup k té jakés takés moudrosti-přes kmenové stařešiny, jak tomu bylo třeba u indiánů, nebo jiných domorodců, kde je ta potřeba zaměřena jen opravdu na ty nejzákladnější potřeby se najíst a napít - tedy na přežití, ..tam pak není už žádná kapacita na to, se nějak poposunout ve vývoji a vidět to i z jiné stránky, než jak přežít. Ale i když už jsou zajištěny základní potřeby, tak zase nastupuje vymývárna v podobě ideologií, "ismů" a náboženství, takže dělat si iluze samozřejmě o sjednocení lidstva je v nečem utopie, jak píše Josef.
Ale tohle už tu všechno taky bylo. Byly tu před pár tisíci lety kultury a světy, které byly na vysokém stupni jak duchovním, tak technickém. Ale ani to zřejmě nestačilo k trvalému udržení klidu a harmonie. Možná je to prostě přirozený vývoj související s přirozenými cykly v celé galaxii. Tak jako se ted´dostalo lidstvo na pokraj vlastní zkázy, díky chamtivosti, která zřejmě zlikvidovala i světy dříve, tak je možné, že se to celé zase naopak vy-expanduje na nový tvar lidství-tak jak možná ukazují Japonci. Jsou mezi sebou velice solidární a v nečem mi připadají jako předvoj, kam by se tohle vše mohlo ubírat. Jsou vyspělí jak mentálně, tak i v soucítění a tohle je myslím deviza, které se lidstvo musí hlavně naučit.
Tohle není otázka jednoho roku, ale mnoha- ..no, co je to proti věčnosti :mrgreen:
No a jak se vlastně "dělá" budoucnost? Všechno je to jen v hlavě-odtud to vždycky začíná. Každý vynález začíná (mimo jiné) v hlavě, takže i utopistická vize, o propojení národů a vzájemné spolupráci, jak nám o tom kvákali už za dob komančů, začíná jen v mé hlavě-nikde jinde :mrgreen: Ale problém je jen v nastaveních lidí-a jejich záměrech-v tomhle holt nás čeká práce. Jestli do té vize budu dávat vlastní chamtivost, nebo to, že bychom mohly fungovat jako lidé lépe, to je už na každém z nás..
Tu mluvím už jak politik..ufff :lol: nj, ale tak nějak si myslím, že to bude fungovat..
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Fjord »

To ještě jen zjednoduším..pokud mám jen samý stres jak přežít, zaplatit poplatky atd..tak se nikam neposuneme, protože není kapacita vnímat i něco "vyššího",nebo hlubšího-jak kdo chce. Tohle samozřejmě velice dobře ví ti, co se válí v penězích a hlavně ti, co se živí energiemi negace - dělají všechno pro to, abychom nemohly myslet a vnímat. Proto současný systém musí zkolabovat, jinak lidstvo půjde do pérdelky..žádný jiný scénář moc není na výběr.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Terminated Account »

Trochu odbočím: Zrovna Japonci (o kterých píše Fjord) zažívají od druhé světové války velký evoluční vývoj. Japonsko je něco jako mraveniště se "startrekovským" totalitním zřízením, kde potřeby celku převyšují potřeby jednotlivce. Japonsko je země extrémů. Všechno je zaměřeno na výkon. Pokud chcete kariéru, osobní život neexistuje. Společnost je rozdělena přísnou hiearchií. Osobně mám zkušenost pouze se setkávání s Japonci, ale jeden hodně dobrý kamarád měl za manželku Japonku, jeho zkušenosti s místní kulturou jsou velmi zajímavé.

Osobně považuji Japonsko, za reprezentanta absolutní spotřební společnosti, která předehnala sama sebe. Je to podle mě ta nejhorší cesta, kterou se můžeme vydat. Jejich území, se opět stává vzhledem k počtu obyvatel a jejich potřebám, velmi limitním faktorem. Nebude to trvat dlouho a budou s tím potřebovat něco udělat.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od Fjord »

jj, samo souhlasím, že jde o konzum, mají vysoké procento sebevražd, atd, ale tady na Zemi neexistuje model, který by fungoval tak nějak v rámci harmonie a nedrancování. I v Japonsku je korupce a kastovnictví. Mě spíš zajímá to, co tam nějak vnímám za tím celým-oni dostávali kapky jako skoro žádná jiná země - Hirošima atd, byly ovšem sami také dobyvatelé a válčili ve jménu si pro sebe urvat další území a zabíjeli. Japonsko je starobylá kultura s mnoha učeními, které jsou přínosné a v nečem i nadčasové. Třebas v umění jak malířském tak architektury jsou nepřekonatelní - a už jen to samo o sobě něco naznačuje. U těch Japonců tu vyspělost jen nějak vnímám víc, ale jsou tam samozřejmě u moci stejní pacholci jako tady - tohle se týká celé planety. Mě osobně je mnohem blíž Tibet, ale ne se vším tam taky samo souhlasím jako všude.
Uživatelský avatar
omaha
Příspěvky: 84
Registrován: 09.01.2012 17:40

Re: "Pozadí" finanční a hospodářské krize

Příspěvek od omaha »

Americký obraz hypoteční krize: http://www.patria.cz/News/2022672/detail.html
Odpovědět