Pološero : Do zbraně

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Pološero : Do zbraně

Příspěvek od Desouza »

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... do-zbrane/

Co si o tom myslíte ? :mrgreen: . Prosím bez hádek . ;)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Toulavý medvěd
Příspěvky: 9
Registrován: 23.09.2017 12:49
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pološero : Do zbraně

Příspěvek od Toulavý medvěd »

Téměř nulová informativní hodnota reportáže, zmatečnost sdělení jako takového, možná šlo o mediální vystrašení pacifistické části společnosti, kdo ví. Televizi nemám a je to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém mrzském životě. Obávám se, že není o čem debatovat.

Co mne ale zaujalo, je anketa pod videem, zda znovu odvádět brance. Viděl jsem už několik takových průzkumů a všechny se stejným výsledkem - obnovit staré pořádky. Dokonce i politici zavětřili nový trend a slibují, co by veřejnost ráda. Takže mi v hlavě hlodá myšlenka, kdo jsou lidé hlasující pro povinnou službu. Nasraní důchodci, kteří přejí těm neukázněným, ale hlavně mladým výrostkům trochu šikany? Nebo je to lidská zlomyslnost "já jsem musel, tak ty taky pudeš!". Pokud zná někdo odpověď, rád se nechám poučit. A pokud můžu poprosit, pouze zkušené, kteří takovou službu vlasti zažili. Tak jako jsem ji zažil i já. Proč pokládám takovou otázku, když jsem si dobrodružství s AČR užil dosyta? Právě proto. Z hlediska výcviku jsem se tam nenaučil nic, co by v civilu nešlo realizovat stejně dobře nebo lépe. Snad šlo právě o tu šikanu, plesnivá kasárna, zmrzlé nohy, každodenní lámání charakteru, surovosti, drogy, nulovou úctu k čemukoliv etc. Jít do války s důstojníky, jaké jsem poznal, by byla jistá sebevražda. Neměla by česká brannost stát na úctě a dobrovolnosti? A rize prakticky - neměli bychom v případě válečné krize lepší šanci na úspěch spíše jako afghánští partyzáni než jako naleštění vojáčci bez vlastní iniciativy?
Žiješ jenom tak dlouho, dokud neztratíš pozornost.
Odpovědět