Half Life - série

Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Half Life - série

Příspěvek od DeadMan »

Se divím že to tu ještě není zmíněno ;)

Jsem se doma když pršelo nudil tak hraju HL-2 už po několikáté a pořád baví.

Jsou tam "zombie" + buzerace systému, zničené prostředí atd. no prostě vše co lze od PA očekávat :mrgreen:

http://www.google.cz/search?q=half+life ... 80&bih=969
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Half Life - série

Příspěvek od dracekvo »

HL série je snad jediná hra, co jsem dohrál dokonce vícekrát a pokaždé mě to bavilo. Nejvíc sem si užil pozemní vozítko a vznášedlo.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Half Life - série

Příspěvek od Rase »

Perfektní série, zatím se mi nepodařilo z hlavy dostat perfektní atmosféru a visuál, začátku druhého dílu (jako od Orwella). Hráli ste již fandovský remake prvního dílu - Black Mesa ?
http://bonusweb.idnes.cz/recenze-black- ... ecenze_anb
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Half Life - série

Příspěvek od felix5 »

sem obrovskej fanda týhle hry ,dohrál sem všechny mody datadisky a verze co existujou přinejmenšim 6x . už se nemůžu dočkat 3 epizody nebo 3 dílu či jak to chtějí nazvat. nepochybuju o tom že se ho dočkáme, byly by blbý kdyby ho neudělaly. jen je potřeba vzít v úvahu že siera má trošku jinej kalendář než mi a pokud neoficiálně vyhlásí že vyjde v roce 2012 tak se v roce 2020 můžeme těšit na oficiální zprávu že na ní pracujou a v roce 2060 se jí třeba i dočkáme :-D nejvíc se mi na tom líbí hratelnost která doslova vtahuje do děje . né jako v dnešních hrách...příklad za vše je závody nascar kde - zmáčkneš šipku doleva ....zmáčkneš šipku doleva ....zmáčkneš šipku doleva a opakuješ . hlavně taky promyšlenost příběhu. co sem tak hrával tak lepší příběh měla snad jen mafie .
co se týče Black mesa source 2 - respektive druhého partu. o tom si naopak myslim že se ho nedočkáme vůbec . jeho výroba se dle mého zbrzdila hlavně proto že z vývojářů opadlo prvotní nadšení pro věc a hlavně problémovost celé části XENU . i tak to bylo moc hezky zpracovaný a v některejch ohledech bych řekl i propracovanější než HL2 a jeho epizody.

za mně - "white forrest" je asi nejlepší část hry vůbec.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Half Life - série

Příspěvek od Vito »

já si myslím, že HL 3 do pár let musí vyjít. kdo hrál portal 2 tak mi dá za pravdu. jinak sierra už HL nevydá, to studio skončilo :)
nejoblíběnější část série HL asi nemám. v každém díle bylo něco, při čem jsem se rozplýval radostí :)
Half life má podle mě jeden z nejlépe zpracovaných příběhů s velice hutnou atmosférou, které hráče opravdu vtáhnou do děje
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Half Life - série

Příspěvek od felix5 »

porál 2 sem přetočil ale spojitost s hl3 nějak nevidim. trojka by se pokud se nepletu měla odehrávat v zmrzlém prostředí a portál 2 byl spíše o ..."jeskiních"

edit : každopádně pád studia Siera mě nějak minul . pokud je to skutečně tak a zhostí se toho někdo jinej mám neblahou předtuchu že E3 bude jen výsměchem předchozím dílům a ostudou pro tvůrce.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Half Life - série

Příspěvek od Vito »

kdybys byl portalem 2 nadšenej jako já a prolezl každou škvírku, tak bys spojitost se sérií half life našel :)
jinak sierra podle wikipedie skončila v roce 2008, ale stejně hru jako takovou vždy dělali vývojáři valve, sierra byla pouze jedním z vydavatelů
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Half Life - série

Příspěvek od felix5 »

a prozradíš prosím jakou ?
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Half Life - série

Příspěvek od Vito »

v kterémsi tom podlaží, nepamatuju z kterýho roku to bylo, šlo nahlédnout do obrovskýho doku s nápisem Borealis
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Half Life - série

Příspěvek od MrPorter »

Jo jo, HL2 to je pro mě zlatý fond, dokážu to hrát furt znova a znova.Takovej Ravenholm, to je panečku atmosféra. HL jsem taky tehdá v tom roce 99 hrál, ještě když s tím byla i původní Team Fortress Classic...to byly časy.
Ohledně HL3 můžeme doufat, že se to Valve bude snažit protlačit jako první velkej hit na tu jejich konzoli.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Half Life - série

Příspěvek od Vito »

to já naopak doufám že valve v žádném případě nikdy nenapadne to tlačit do nějaké konzole. prvně na PC a potom dělat konverzi na konzoli, jinak by to mohlo dopadnout jako u většiny moderních her
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Half Life - série

Příspěvek od MrPorter »

No ona ta jejich konzole bude PC, takže v pohodě ;)
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Half Life - série

Příspěvek od Vito »

jasně, pc to bude, ale zaměřený pouze na hry -> bude umožňovat lepší optimalizaci hry pro jednotnej hardware, takže rozdíly ve hře na steambox a na pc nějaký budou.
když vidím, kolik her konzole zničily, tak jen doufám že si valve zachová chladnou hlavu, prvně vytvoří HL3 na PC a potom ho vývojáři jen doladí na steambox.
Uživatelský avatar
GORAZD
Příspěvky: 51
Registrován: 23.01.2014 14:59
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko , Martin

Re: Half Life - série

Příspěvek od GORAZD »

Kedy už bude HALF LIFE 3 čAKáM 7 ROK..... :talk
Uživatelský avatar
Mr.Sock
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2012 11:29

Re: Half Life - série

Příspěvek od Mr.Sock »

Viacerí asi netrpezlivo čakáme ;) Akorát dnes som x-tý krát dohral HL 2, tentokrát už konečne hrdo na obtiažnosti hard :lol: Nie som nejako zaťažený na videohry, ale séria HL, to ma okáže baviť stále dookola. Jediná zrovnatelná hra je pre mňa snáď len Halo. Len dúfam, že trojka, ak sa jej teda vôbec niekedy dočkáme nebude sklamanie ... Ale aj u dvojky som sa bál sklamania, no nakoniec mi Valve vytreli zrak. Hrozne ma mrzí absencia HL 2 - série 3 ... Snád bude trojka naväzovať na nedokončený dej. Som tiež zvedavý, či bude niečo z rečí ohľadom filmu Half Life, ktorý mal údajne režírovať Abrams.
Uživatelský avatar
GORAZD
Příspěvky: 51
Registrován: 23.01.2014 14:59
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko , Martin

Re: Half Life - série

Příspěvek od GORAZD »

ja som presiel tolko krat hl2 a epizody ze uz to ani neviem spocitat,,v kazdej misii poznam nejake tie easter eggs,,a aj po rookoch objavim nove to je natom haluz uplne nadcasova hra genialna atmosfera proste vsetko navzdy cislo 1 u mna
ak si fanusik urcite si zahraj black mesu alebo hl2 fake factory - z vylepsenou grafikou na nete su toho kopy. :clap
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Half Life - série

Příspěvek od MrPorter »

S HL3 je to hodně zvláštní, chvílema je ticho po pěšině, pak se objeví nějakej "leak", Valve to pak popře... Co jsem četl naposled, tak se jim do toho nechce, protože mají úspěch spíš s hrama typu Left 4 Dead a Team Fortress 2. Takže čistej single player, kterej máte dohranej za řekněme 20 hodin a na kterej se nedají naroubovat nějaký ty poplatky, není asi tak zajímavej.
Exkluzivnímu uvedení na SteamOS (SteamBox) s tím jejich ovladačem už taky moc nevěřím, protože to je výrazně blíž než může být případně HL3. No ale doufat můžeme :) Byla by to bomba, kdyby se to tak z ničeho nic najednou zjevilo.
Odpovědět